دستگاه آب شیرین کن صنعتی

دستگاه آب شیرین کن صنعتی

آب سازه به عنوان یکی از بزرگ ترین تولید کننده های دستگاه آب شیرین کن صنعتی، با تکیه بر دانش فنی مهندسان متخصص و مجرب خود و همچنین تخصص در ساخت، تولید و اسمبلینگ دستگاه آب شیرین کن، توانسته است سهم قابل توجهی از تولید در بازار کشور را به خود اختصاص دهد. دستگاه آب شیرین کن صنعتی با لوگوی تجاری این شرکت، امروزه قابل مشاهده در اصناف و صنایع مختلف کشور می باشند.

جهت اطلاع از قیمت و خرید دستگاه آب شیرین کن و دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

09129512165

استفاده از متریال و برندهای معتبر روز جهانی با ارائه گواهی های منطبق بر اصل بودن تجهیزات، استفاده از نیروها و تکنسین های مجرب در کارگاه آب سازه  از تفاوت های اصلی دستگاه آب شیرین کن آب سازه نسبت به رقبا می باشد. کیفیت نهایی دستگاه و خروجی استاندارد در بهره برداری، نشانگر همین تفاوت های بنیادی می باشد.

با دادن اطلاعات اولیه دقیق شامل مقدار دبی مورد نیاز، مشخصات کیفی و کمی آب ورودی و پارامترهای کیفی مورد نیاز خروجی، از ما طراحی دستگاه تصفیه آب صنعتی، مشخصات دقیق، قیمت دستگاهآب شیرین کن صنعتی، برندهای مورد استفاده در دستگاه و همچنین نقشه های دوبعدی، سه بعدی و جانمایی دقیق دستگاه را دریافت نمایید.

💡 فهرست راهنما

انواع دستگاه آب شیرین کن صنعتی

دستگاه‌های آب شیرین کن صنعتی، میکروب ها، املاح و مواد آلی موجود در آب را از بین می برد. در نهایت آبی تمیز، باکیفیت و سالم تحویل می دهد. با استفاده از آب شیرین کن صنعتی می توان کیفیت آب مصرفی را در صنایع و کاربردهای مختلف افزایش داد و عمر مفید تجهیزات و وسایل را بالا برد. استفاده از آب شیرین کن های صنعتی همچنین باعث کاهش رسوب گذاری و خوردگی تجهیزات در تاسیسات مختلف می شود.

صنایع و مشاغل مختلف به صورت روزانه میزان آب مصرفی بسیار بالایی دارند. این مشاغل از آب برای تولید و خنک کردن و شستشوی تجهیزات و هم جهت افزایش محصولات در بخش کشاورزی استفاده می کنند. مناسب ترین آب برای استفاده در صنعت آب خالص و بدون یون می باشد. در عین حال موضوع مهم، هزینه زیاد تهیه آب تصفیه شده بدون یون است.

در هر صنعتی بهترین راه حل تصفیه و شیرین سازی آب استفاده از روشی است که هزینه تصفیه آب با آن کمتر باشد. رسیدن به آبی خالص و عاری از هر نوع آلودگی با هزینه کم با استفاده از دستگاه های آب شیرین کن صنعتی امکان پذیر می باشد. دستگاه تصفیه آب صنعتی در ظرفیت های گوناگون با ظرفیت حداقل 5 مترمکعب یا 5 هزار لیتر در روز تولید شده و در بخش های مختلف کاربرد دارد. در ادامه به مهمترین کاربردهای آب شیرین کن های صنعتی اشاره خواهد شد.

دستگاه آب شیرین کن صنعتی - آب سازه

کاربرد دستگاه آب شیرین کن صنعتی در صنایع مختلف

دستگاه تصفیه آب صنعتی بر اساس میزان ظرفیت و نوع صنعت می تواند کاربردهای متنوعی داشته باشد. از جمله پرکاربردترین استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی، استفاده برای کشاورزی، گلخانه، بیمارستانی و دامداری می باشد. در ابعاد وسیع تر نیز می توان از آب شیرین کن ها برای تصفیه آب دریا، تصفیه آب لب شور و غیره استفاده کرد. در ادامه به برخی از این کاربردها اشاره  کرده ایم.

آب شیرین کن کشاورزی و گلخانه

در بسیاری از مناطق کشور ما، املاح آب های سطحی و آب چاه ها به حدی افزایش یافته که باعث غیر قابل کشت شدن زمین‌های کشاورزی شده است. با استفاده از دستگاه آب شیرین کن کشاورزی، تهیه آب مناسب جهت آبیاری و زراعت میسر می شود. با استفاده از این دستگاه، املاح آب تا درصد قابل توجهی کاهش پیدا کرده و مناسب برای کشت و زرع می شود. با این روش بازده تولیدات کشاورزی و گلخانه ای به شدت افزایش پیدا میکند. استفاده از دستگاه آب شیرین کن کشاورزی با وجود محدودیت ها و هزینه فراوان راه حل مناسبی جهت برخورد با کم آبی و شوری روز افزون آب ها می باشد.

استفاده از آب شیرین کن در بخش کشاورزی و گلخانه نسبت به بخش صنعتی و شرب از حساسیت بسیار کمتری برخوردار است. دستگاه آب شیرین کن کشاورزی علاوه بر تامین و افزایش آب در دسترس، سبب بالا رفتن کیفیت و افزایش محصول می گردد، به طوری که معمولا هزینه بالای خرید آب شیرین کن کشاورزی در سالهای اولیه استفاده جبران می گردد. استفاده از آب شیرین کن ها در بخش کشاورزی باعث در دسترس قرار گرفتن محصولات با کیفیت تر، یکدست تر و با ماندگاری بیشتر می شود.

آب شیرین کن دریایی

حدود 2/3 سطح کره زمین را آب اقیانوس و دریاها تشکیل می‌دهند. شوری آب دریاها در گذشته مانع بزرگی برای شیرین کردن و در دسترس قرار دادن آب دریاها به حساب می‌آمد. اما امروزه در نقاط مختلفی از دنیا آب شیرین کن‌های دریایی بزرگ مشغول به کار هستند که آب آشامیدنی جمعیت بالایی را تامین می‌کنند. در مناطق گرمسیری و مناطقی که با کمبود آب مواجه هستند، فرآیند نمک زدایی به عنوان یک فرآیند مقرون به صرفه در جهت تامین آب شرب، کشاورزی و صنایع به حساب می‌آید.

استفاده از آب شیرین کن دریایی در تصفیه آب دریا به روش اسمز معکوس با توجه به هزینه اولیه سرمایه گذاری و همچنین با توجه به سهولت بهره برداری نسبت به سایر روشهای تصفیه آب دریا مانند تقطیر و MED از اولویت بالاتری برخوردار است. هزینه بهره برداری از آب شیرین کن دریایی RO شامل هزینه برق و مواد شیمیایی آن می باشد. به طور کلی هزینه ساخت آب شیرین کن های دریایی به دلیل تفاوت در املاح آب ورودی (دریاها و اقیانوس ها) و بالاتر بودن شوری آن ها نسبت به سایر آب شیرین کن ها بالاتر است. این تفاوت قیمت به نوع ممبران های مورد استفاده و تامین فشار بالاتر جهت غلبه بر فشار اسمزی بیشتر و نوع تجهیزات مورد استفاده و مقاوم در برابر خوردگی و شوری بالا مربوط می باشد.

از بزرگترین آب شیرین کن های صنعتی می توان به آب شیرین کن های عربستان اشاره کرد. برای آشنایی بیشتر می توانید مقاله “آب شیرین کن های عربستان و مشکلات کم آبی” را مطالعه بفرمایید. در این مقاله به کاربرد آب شیرین کن صنعتی و رفع مشکل کم آبی می پردازد، که این مشکل امروزه برای بسیاری از کشورها درگیر کردده است.

اب شیرین کن دریایی - آب سازه

آب شیرین کن بیمارستانی

یکی از مهمترین تجهیزات مورد استفاده در بیمارستان ها، دستگاه تصفیه آب بیمارستانی می باشد. این آب شیرین کن بیمارستانی در تامین آب شرب بیماران و بخش های مختلف بیمارستان، اتاق های عمل و دستگاههای دیالیز کاربرد بسیاری دارد. آب تصفیه مورد استفاده در بیمارستان به دلیل اهمیت بالا بودن استانداردهای بهداشتی می بایست عاری از هرگونه مواد آلاینده باشد. به همین دلیل گندزدایی و فیلتراسیون نهایی بعد از فرایندهای اسمز معکوس از اهمیت بالایی برخوردار است.

آب شیرین کن مرغداری و دامداری

حدود 75 درصد از وزن بدن و 90 درصد خون دام و طیور از آب تشکیل می شود. همچنین آب، تمامی جنبه های متابولیسم یک حیوان را در بر می گیرد، به نحوی که نقش مهمی در کنترل دمای بدن، هضم غذا و دفع فضولات ایفا می کند. به همین دلیل تصفیه آب در مرغداری ها و دامداری ها امری ضروری به شمار می آید.

هرچه آب مورد استفاده در مرغداری ها و دامداری ها با کیفیت تر باشد، دام و طیور مصرف آب بالاتری دارند و این امر باعث سلامت دام و افزایش وزن آن می شود. آب آشامیدنی دام و طیور می بایست از لحاظ میکروبی فاقد هرگونه باکتری باشد و همچنین از لحاظ فیزیکی باید فاقد رنگ، بو و مزه باشد و از نظر شیمیایی فاقد املاح زیاد، سختی بالا و املاح مضری همچون سولفات، نیترات و یا نیتریت باشد. دستگاه آب شیرین کن در پرورش دام و طیور علاوه بر کاهش املاح و سختی آب با حذف میکرو ارگانیسم ها و آلاینده های موجود در آب، سبب بهبود کیفیت آب و در نتیجه رشد بهتر و سلامت دام و طیور می شود.

فیلم عملکرد ممبران ها در آب شیرین کن صنعتی RO (به همراه زیرنویس فارسی)

مشخصات فنی انواع آب شیرین کن صنعتی آب سازه

مشخصات دستگاه تصفیه آب صنعتی 5 متر مکعب

 • ظرفیت دستگاه آب­ شیرین­ کن: ۵ متر مکعب در شبانه روز (۵۰۰۰ لیتر در شبانه روز)
 • تعداد ممبران : یک عدد ممبران 4 اینچ
 • دمای کارکرد و طراحی سیستم: ۲۵ درجه سانتی‌گراد
 • توان مصرفی: حدود 2.5 کیلووات
 • راندمان یا ریکاوری: ۳۶ تا ۴۰ درصد
 • TDS ورودی: کمتر از 2000 PPM
 • TDS خروجی: بین 10 تا 150 PPM

مشخصات دستگاه تصفیه آب صنعتی ۱۰ متر مکعب

 • ظرفیت دستگاه آب­ شیرین­ کن: ۱۰ متر مکعب در شبانه روز (۱۰۰۰۰ لیتر در شبانه روز)
 • تعداد ممبران : دو عدد ممبران 4 اینچ
 • دمای کارکرد و طراحی سیستم: ۲۵ درجه سانتی‌گراد
 • توان مصرفی: حدود 3.2 کیلووات
 • راندمان یا ریکاوری: ۴۰ تا ۴۵ درصد
 • TDS ورودی: کمتر از 2000 PPM
 • TDS خروجی: بین 10 تا 150 PPM

مشخصات دستگاه تصفیه آب صنعتی 15 متر مکعب

 • ظرفیت دستگاه آب­شیرین­ کن: ۱۵ متر مکعب در شبانه روز (۱۵۰۰۰ لیتر در شبانه روز)
 • تعداد ممبران : یک عدد ممبران 4 اینچ
 • دمای کارکرد و طراحی سیستم: ۲۵ درجه سانتی‌گراد
 • توان مصرفی: حدود 4 کیلووات
 • راندمان یا ریکاوری: ۴۵ تا ۵۰ درصد
 • TDS ورودی: کمتر از 2000 PPM
 • TDS خروجی: بین 10 تا 150 PPM

دستگاه تصفیه آب صنعتی - آب سازه

مهمترین بخش های دستگاه تصفیه آب صنعتی RO

دستگاه تصفیه آب صنعتی RO یا آب شیرین کن صنعتی شامل قطعات و تجهیزات بیشماری می شود. این تجهیزات شامل ممبران، پرشر وسل، فیلتر کارتریج، فیلتر شنی و کربنی، سیستم تزریق آنتی اسکالانت، پمپ پیش تصفیه، پمپ فشار قوی و شاسی می باشد. همچنین برای کنترل دستگاه تصفیه آب صنعتی RO از چند ابزار کنترلی استفاده می شود. ابزار کنترلی دستگاه تصفیه آب صنعتی RO شامل تابلو برق، پرشر سوئیچ، گیج های فشار و فلومتر می باشد. برای آشنایی با تمامی قطعات دستگاه تصفیه آب صنعتی RO، مقاله “تجهیزات دستگاه تصفیه آب صنعتی RO” را مطالعه بفرمایید. همچنین در ادامه توضیح مختصری از هر قطعه را ذیل آورده ایم.

پیش تصفیه (Pre-treatment)

رسوب و ازدیاد مواد معلق مختلف و میکرو ارگانیسم ها باعث کاهش عمر و عملکرد و همچنین گرفتگی ممبران ها می شود. به همین منظور، لازم است به عنوان پیش تصفیه برخی از این مواد در آب ابتدا به روش های مختلف حذف شوند. سپس آب با کیفیت بالاتر وارد غشاهای نیمه تراوا گردد. لازم به ذکر است که مراحل پیش تصفیه به کمک تجهیزاتی از قبیل مواد شیمیایی، فیلتر شنی و فیلتر کربنی، میکرو فیلترها (MF) و اولترا فیلترها (UF) و غیره صورت می گیرد.

انتخاب نوع و روش پیش تصفیه بستگی به کیفیت و آنالیز شیمیایی آب در دسترس و منبع آب (دریا، چاه، سد، پساب و…) دارد. جدول زیر بعضی از روش های متداول فیزیکی و شمیایی پیش تصفیه اسمز معکوس را نشان می دهد.

  پیش تصفیه فیزیکی سیستم اسمز معکوس
دانه گیر توری حذف ذرات بزرگ، سنگ، شن و ماسه
فیلتر شنی حذف ذرات جامد معلق و میکرو ارگانیسم های بالاتر از 50 میکرون
فیلتر کربنی حذف ذرات جامد معلق و میکرو ارگانیسم ها و حذف کلر، بو و رنگ
میکرو فیلتر و اولترا فیلتر حذف ذرات جامد معلق

 

 پیش تصفیه شیمیایی سیستم اسمز معکوس
ازن کاهش فعالیت بیولوژیکی میکروارگانیسم ها
منعقد کننده ها به عنوان مکمل جهت افزای راندمان پیش تصفیه فیزیکی
ضد رسوب جلوگیری از نشست و رسوب عناصر بر روی سطح ممبران
اسید کاهش رسوب گذاری با کاهش PH
اشعه ماورا بنفش (UV) کاهش فعالیت بیولوژیکی میکروارگانیسم ها
بی سولفیت ها با حذف کلر مانع آسیب به ممبران می شود

ممبران آب شیرین کن صنعتی (Membranes)

در واحدهای تصفیه اسمز معکوس از ممبران (Membrane) به عنوان قلب سیستم تصفیه یاد می شود. ممبران ها لایه های نازک کامپوزیتی می باشند که از سه قسمت مختلف تشکیل شده اند:

 • لایه محافظتی پلی استری جاذب رطوبت
 • لایه پلی سولفون بسیار ریز
 • لایه بسیار نازک پلی آمید

ساختار ممبران اب شیرین کن صنعتی - اب سازه

انواع فیلتر ممبران تصفیه آب صنعتی با توجه به پارامتر های مختلف تولید می شوند. ممبران های SW  برای تصفیه آب دریا مناسب هستند و ممبران های BW برای آب های لب شور. ولی معیار اصلی ما در تعیین نوع مناسب ممبران برای آبی که قرار است تصفیه کنیم میزان املاح محلول در آب است.

ممبران اب شیرین کن صنعتی - اب سازه

پمپ فشار قوی (High pressure pump)

پمپ فشار قوی یکی از اجزای اصلی سیستم اسمز معکوس می باشد. این پمپ‌ها به منظور خنثی کردن فشار اسمزی و جبران افت فشار ناشی از وجود ممبران و تجهیزات موجود در مسیر تصفیه مورد استفاده قرار می‌گیرند. مصرف انرژی پمپ فشار قوی، یکی از موارد هزینه بر دستگاه اسمز معکوس است. لذا بازدهی انرژی بالا و همچنین طول عمر پمپ ها یکی از فاکتورهای اساسی در ارزیابی اقتصادی سیستم اسمز معکوس است.

پمپ فشار قوی اب شیرین کن صنعتی - اب سازه

 

مخزن تحت فشار ممبران (Pressure vessel)

پرشر وسل و یا پوسته ممبران محفظه‌ای است از جنس فایبرگلاس، استنلس استیل و یا PVC که توان تحمل فشار های بالا را دارد. این مخزن ، وظیفه نگهداری و محافظت از ممبران را به عهده دارد. پرشر وسل در سایزهای 2.5، 4 و 8 اینچ ساخته شده و ساختار آن متناسب با شکل ممبران است. در دو انتهای آن قطعه‌ای به نام درب وجود دارد که مجراهای ورود و خروج آب به ممبران در آن طراحی گردیده است به‌طوری‌که ممبران را به‌سادگی آب‌بند نموده و سبب ایجاد فشار مثبت در داخل ممبران می‌گردد.

طول پرشر وسل در مخزن تحت فشار ممبران

طول هر پرشر وسل بر اساس تعداد ممبرانی که در آن قرار میگیرد تعیین می شود. معمولا از تک ممبران (تک المان) تا هفت ممبران (هفت المان) متغیر است.

انواع پرشل وسل دستگاه آب شیرین کن صنعتی

بر اساس ورود آب
 • SIDE PORT: در این پرشروسل ها ورودی آب از کنار وسل می باشد.
 • END PORT: در این پرشروسل ها ورودی آب از انتهای  وسل می باشد.
بر اساس فشار ورودی
 • پرشر وسل فشار 300 psi : جهت آب های لب شور و آب چاه
 • پرشر وسل فشار 450-600 psi: جهت آب های تقریبا شور با تی دی اس کمتر از 10 هزار ppm
 • پرشر وسل فشار 1000-1200 psi: جهت استفاده در آب های شور مانند آب دریاها

پرشر وسل آب شیرین کن صنعتی - آب سازه

واحد شست و شوی ممبران CIP

با توجه به گرفتگی ممبران ها در دوره های معین یک واحد شست و شوی CIP به منظور تمیز کردن ممبران ها و رفع گرفتگی آن ها بر روی دستگاه آب شیرین کن صتعی تعبیه می شود.

سیستم ابزار دقیق دستگاه تصفیه آب صنعتی

تابلو برق

تابلو برق جهت کنترل و محافظت از پمپ ها و تجهیزات الکترونیکی استفاده می شود. این دستگاه از برندهای معتبر اروپایی مانند اشنایدر و زیمنس با کلیه ورودی و خروجی های مورد نیاز و ابزارهای حفاظتی مانند کنترل فاز و غیره ساخته می شود.

کنترل کننده اتوماتیک سیستم اسمز معکوس (RO Controler = Mini PLC)

این قطعه داراي ميكرو پروسسور جهت كنترل اتوماتیک دستگاه  RO  به همراه نقشه ي PFD  می باشد . این دستگاه شامل چراغ هاي سبز و قرمز نشان دهنده صحت یا عدم صحت کارکرد و یا ERROR  برای تمامی قسمت ها ،  EC متر آنلاين جهت نشان دادن هدايت الكتريكي و دماسنج جهت نشان دادن دمای آب توليدي می باشد . هم چنین این دستگاه با روشن نمودن مرحله به مرحله اجزای دستگاه RO ، از آسیب رسیدن به آن ها جلوگیری می نماید .

تابلو برق آب شیرین کن صنعتی - آب سازه

پرشر سوییچ

جهت کنترل افت و یا افزایش فشار از محدوده مجاز به عنوان اجزای سیستم آب شیرین کن ، مورد استفاده قرار مي گيرد. برای جلوگيري از خشك كار كردن پمپ ها و یا کاركردن دستگاه با فشار بيش از حد مجاز استفاده می شود.

پرشر سوئیچ آب شیرین کن صنعتی - آب سازه

فلومتر یا جریان سنج

به منظور نشان دادن ميزان دبی یا جریان آب توليدي و آب پساب مورد استفاده قرار مي گيرد. عموما این فلومتر ها از نوع روتامتری بر خط استفاده می شوند.  انواع دیگری از جمله آلتراسونیک، مغناطیسی و یا توربینی و غیره نیز در بازار موجود است. این فلومترها قیمت بالاتر و طبیعتا قابلیت ها و دقت بیشتری را نیز دارا می باشند.

فلو متر آب شیرین کن صنعتی - آب سازه

فشار سنج (Pressure Gage)

به منظور نشان دادن فشار قسمت های مورد نیاز ، کنترل و مانیتورینگ دستگاه آب شیرین کن صنعتی بکار برده می شوند. معمولا فشار سنج ها در قسمت پیش تصفیه قبل و بعد از فیلتر شنی، قبل و بعد از میکروفیلترها و در بخش تصفیه اصلی در قبل و بعد از ممبران ها استفاده می شود.

فشار سنج آب شیرین کن صنعتی - آب سازه

مهمترین روش های تصفیه آب صنعتی

اسمز معکوس (REVERSE OSMOSIS) چیست؟

اسمز معکوس فرایندی است که در آن، فشاری بیشتر از فشار اسمزی بر روی محفظه ی حاوی محلول با غلظت بالا اعمال می شود. این فشار باعث عبور آب از درون غشا در جهت عکس اسمز می گردد. اکنون آب از محفظه ای با محلول غلظت بالا به محفظه با محلول غلظت پایین حرکت می کند. بنابراین آب از یک محفظه تصفیه یا کانی زدایی می گردد و جامدها در محفظه دیگر تغلیظ می شوند.

مبانی و مفاهیم اولیه اسمز معکوس

اسمز معکوس فرآیندی است که در آن بخش زیادی از مواد جامد محلول و سایر آلاینده ها با عبور آب  با فشار بالا از  یک غشای نیمه تراوا حذف می شوند. فرایند اسمز معکوس یک پدیده‌ی طبیعی و یکی از مهم‌ترین فرایند های طبیعت است. فرایندی که در آن محلول رقیق تمایل به رفتن به سمت محلول غلیظ دارد. نمونه ‌های مختلف اسمز شامل جذب آب توسط ریشه‌ های گیاهان از خاک و جذب آب از خون توسط شش‌ها هستند. یا فرآیندی که در آن یک محلول نمک ضعیف تر (با غلظت کمتر) تمایل به حرکت به محلول نمکی قوی تر (با غلظت بیشتر) دارد.

سلولی را در نظر بگیرید که توسط یک غشا نیمه تراوا به دو قسمت تقسیم شده است، این غشا باعث می شود آب و بعضی از یون ها از درون آن عبور کنند ولی نسبت به اکثر جامدهای حل شده ناتراوا عمل می کند. یکی از محفظه های سلول دارای محلولی با غلظت جامدهای حل شده بالا است درحالیکه محفظه دیگر حاوی محلولی با غلظت های جامد حل شده پایین می باشد.

فرایند تصفیه در آب شیرین کن صنعتی - آب سازه

پیشینه تاریخی فرایند اسمز معکوس

1748 محققان فرانسوی از کیسه صفرای خوک به عنوان غشا نیمه تراوا (ممبران) استفاده کردند.
1861 گراهام پدیده اسمز را کشف و شروع به گسترش آن کرد
1906 بچ هولد ممبران با فیلتر بسیار ریز و قطر 0.01 سانتیمر را ابداع کرد.
1950 دکتر اس. سوریراجان ابداع «شبیه‌سازی ممبران اسمزی زیستی»، پایه اسمز معکوس (UCLA)
1953 شروع تحقیقات در زمینه فرایند اسمز معکوس
1960 لوئب و سوریراجا اولین فردی که موفق به تولید ممبران RO با الیاف اسید استیک شد که دارای جریان آب بالا (WF) و دفع بالای نمک (SR) بود.
1970 شرکت فیلمتک ابداع ممبران RO با عملكرد فشار پایین.

ظرفیت های دیگر دستگاه تصفیه آب

آب شیرین کن خانگی

دستگاه های تصفیه خانگی و یا آب شیرین کن های خانگی (زیر سینکی) با قابلیت تصفیه حداکثر 400 لیتر در روز هستند. دستگاه آب شیرین کن خانگی از جمله مهمترین فناوری‌های تصفیه آب هستند. امروزه سیستم‌های آب شیرین کن خانگی در اکثر منازل استفاده می شوند و جزو لوازم ضروری منازل، رستوران های کوچک و ادارات به حساب می آیند.

دستگاه آب شیرین کن نیمه صنعتی

دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی بر اساس تعداد ممبران، به ظرفیت های 200، 400 و 800 گالنی تقسیم می شوند. روش تصفیه در دستگاه آب شیرین کن نیمه صنعتی، روش اسمز معکوس می باشد. در این روش با قرار دادن ممبران هایی که دارای منافذ بسیار ریزی هستند، املاح و مواد محلول آب تا 99% حذف شده و آبی بدون املاح تولید می گردد. برای آشنایی بیشتر صفحه محصول “دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی” را مطالعه بفرمایید.

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی

گروه صنعتی آب سازه تولید کننده دستگاه تصفیه آب صنعتی در ظرفیت های مختلف می باشد. این دستگاه با استفاده از روش RO یا اسمز معکوس تمامی نمک ها و جامدات محلول در آب را تا 99 درصد حذف می کند. از این دستگاه برای تصفیه آب موردنیاز در صنایع مختلف مانند بیمارستان، کشاورزی، دامداری و غیره می توان بهره برد. جهت اطلاع از قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی، مشاوره رایگان و اطلاع از نحوه فروش با کارشناسان ما تماس بگیرید.

سوالات متداول مرتبط با دستگاه تصفیه آب صنعتی

دستگاه‌های تصفیه صنعتی یا آب شیرین کن های صنعتی، میکروب ها، املاح و مواد آلی موجود در آب را از بین می برد. در نهایت آبی تمیز، باکیفیت و سالم تحویل می دهد.  استفاده از آب شیرین کن های صنعتی همچنین باعث کاهش رسوب گذاری و خوردگی تجهیزات در تاسیسات مختلف می شود.

سیستم های آب شیرین کن، به سه بخش خانگی، صنعتی و نیمه صنعتی تقسیم بندی می شوند:

 • دستگاه های تصفیه خانگی و یا آب شیرین کن های خانگی با قابلیت تصفیه حداکثر 400 لیتر در روز هستند. در اکثر منازل استفاده می شوند و جزو لوازم ضروری منازل، رستوران های کوچک و ادارات به حساب می آیند.
 • دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی بر اساس تعداد ممبران، به ظرفیت های 200، 400 و 800 گالنی تقسیم می شوند. املاح و مواد محلول آب تا 99% حذف شده و آبی بدون املاح تولید می گردد.
 • دستگاه تصفیه آب صنعتی در ظرفیت های گوناگون با ظرفیت حداقل 5 مترمکعب یا 5 هزار لیتر در روز تولید شده و در بخش های مختلف کاربرد دارد.

ایران سال ‌هاست که از کمبود آب بسیار زیادی رنج می‌برد، بارندگی سالانه در ایران مدت ‌هاست که به‌طور پیوسته در حال کاهش بوده است. در نتیجه، دسترسی به منابع آبی به ازای هر نفر در سال در ایران بین سال‌های 1956 تا 2016 نزدیک به 77 درصد کاهش یافت. ایران در حال حاضر به سطح بالایی از تنش آبی رسیده و اکنون بین کشورهای در معرض خطر تنش آبی در رتبه بیست و چهارم جهان قرار دارد. با توجه به تمام موارد ذکر شده لزوم استفاده از منابع جدید آبی مانند تصفیه آبهای شور و دریاها و بازیافت و بازیابی آبهای آلوده و پساب ها جهت در دسترس قرار گرفتن و استفاده در صنایع، آبیاری و کشاورزی و حتی شرب بدیهی به نظر می رسد.

اسمز معکوس فرآیندی است که در آن بخش زیادی از مواد جامد محلول و سایر آلاینده ها با عبور آب  با فشار بالا از  یک غشای نیمه تراوا حذف می شوند. اسمز یک پدیده‌ی طبیعی و یکی از مهم‌ترین فرایند های طبیعت است. فرایندی که در آن محلول رقیق تمایل به رفتن به سمت محلول غلیظ دارد.

مهمترین قطعات کنترل کننده در آب شیرین کن ها شامل تابلو برق، کنترل کننده اتوماتیک سیستم اسمز معکوس، پرشر سوییچ، فلومتر یا جریان سنج و فشار سنج می شود.

ویژگی امتیاز
قیمت تضمینی ⭐⭐⭐⭐⭐✅ 5/5
فروش و نصب ⭐⭐⭐⭐⭐✅✅ 4.8/5
مشاوره ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ 4.7/5
پشتیبانی ⭐⭐⭐⭐⭐ 4.9/5
امتیاز 5/5 از 4 رای

محصولات مرتبط

آب سازه، به عنوان یکی از تولید کننده های تخصصی در زمینه محصولات خاص و تخصصی صنعت آب و فاضلاب، فیلتر هیدروسیکلون را نیز در...
از دستگاه تصفیه آب صنعتی RO به منظور تصفیه آب و تهیه آب سالم و بهداشتی مورد نیاز استفاده می شود. این دستگاه از جمله...
آشنایی با دستگاه تصفیه آب نیمه ­صنعتی دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی یکی از انواع مختلف سیستم تصفیه آب با روش تصفیه اسمز­معکوس می­باشد. به...
شرکت آب سازه بزرگترین تولید کننده انواع دستگاه دیونایزر می باشد. سیستم های دیونایزر شرکت آب سازه با استفاده از یونیزه کردن آب، آب خالص...
گروه تخصصی تولیدی آب سازه، به جهت فعالیت تخصصی در صنعت آب و فاضلاب می باشد. شرکت تخصصی آب سازه جهت به علت پرکاربرد بودن...
ازن ژنراتور  نیاز به استفاده از کلر در تصفیه فاضلاب را از بین می برند. این امر باعث می شود که آنها را به گزینه...
یکی از محصولات اولیه و مهم و پایه ای در صنعت تصفیه آب و فاضلاب فیلتر شنی می باشند. گروه تولیدی آب سازه، فیلتر شنی...
اشعه ماورا بنفش به پاتوژن های مضر موجود در آب نفوذ کرده و با حمله به DNA میکروارگانیسم های بیماری زا را از بین می...
یکی از محصولات بسیار پر کاربرد در صنعت تصفیه آب، سختی گیر رزینی می باشد. گروه صنعتی و تخصصی آب سازه تولید کننده انواع سختی...

مشاوره رایگان و خرید

اشتراک گذاری

لینک کوتاه محصول

https://elementorfa.ir/?p=1003

نظرات شما

2 پاسخ

 1. سلام وقتتون بخیر
  من نیاز به یک دستگاه آب شیرین کن با ظرفیت 25 متر مکعب در روز دارم. چجوری می تونم از شما تهیه کنم؟

  1. سلام جناب اقای نجفی عزیز
   برای دریافت مشاوره در ارتباط با قیمت و خرید این محصول لطفا مشخصات محصول مد نظر را به شماره واتساپ 09129512165 ارسال بفرمایید. در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *