آب شیرین کن صنعتی

آب شیرین کن صنعتی - دستگاه تصفیه آب صنعتی

آب شیرین کن صنعتی یا دستگاه تصفیه آب صنعتی به نوعی از فیلتراسیون گفته می شود که با روش اسمز معکوس (reverse osmosis) و به جهت شیرین سازی آب و حذف کدورت، رنگ، بو، شوری و… در ظرفیتهای صنعتی 5000 لیتر تا 2000 متر مکعب طراحی و ساخته می شود. در ادامه با ما همراه شوید تا به سوالات شما در خصوص شناخت بیشتر این محصول، انواع، نحوه عملکرد، کاربردها، مزایا و معایب، محاسبه ظرفیت دستگاه، چگونگی خرید و قیمت این محصول پاسخ دهیم.

 

💡 آنچه در این مطلب می خوانید:

دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست؟

دستگاه تصفیه آب صنعتی یا آب تصفیه کن صنعتی، قادر به تصفیه آب در ظرفیت های بالاتر از 5 متر مکعب در شبانه روز هستند. اساس کار و روش فیلتراسیون آنها تکنولوژی اسمز معکوس می باشد که کامل ترین و بهترین روش برای تصفیه آب های لب شور و شور برای مصارف صنعتی، کشاورزی و هم چنین آب شرب است. در ادامه به انواع دستگاه تصفیه آب و کاربردها و ویژگی های آنها می پردازیم. همچنین به توضیحاتی در ارتباط با مراحل طراحی و ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی در شرکت آب سازه به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های سازنده دستگاه تصفیه آب صنعتی می پردازیم.

آب شیرین کن صنعتی

کاربرد آب شیرین کن صنعتی در صنایع مختلف

آب شیرین کن صنعتی، میکروب ها، املاح و مواد آلی موجود در آب را از بین می برد. در نهایت آبی تمیز، باکیفیت و سالم تحویل می دهد. با استفاده از این دستگاه می توان کیفیت آب مصرفی را در صنایع و کاربردهای مختلف افزایش داد و عمر مفید تجهیزات و وسایل را بالا برد. همچنین باعث کاهش رسوب گذاری و خوردگی تجهیزات در تاسیسات مختلف می شود.

صنایع و مشاغل مختلف به صورت روزانه میزان آب مصرفی بسیار بالایی دارند. این مشاغل از آب برای تولید و خنک کردن و شستشوی تجهیزات و هم جهت افزایش محصولات در بخش کشاورزی استفاده می کنند. مناسب ترین آب برای استفاده در صنعت آب خالص و بدون یون می باشد. در عین حال موضوع مهم، هزینه زیاد تهیه آب تصفیه شده بدون یون است.

دستگاه تصفیه آب صنعتی بر اساس میزان ظرفیت و نوع صنعت می تواند کاربردهای متنوعی داشته باشد. از جمله پرکاربردترین استفاده از دستگاه آب شیرین کن صنعتی، استفاده برای کشاورزی، گلخانه، بیمارستانی و دامداری می باشد. در ابعاد وسیع تر نیز می توان از آب شیرین کن برای تصفیه آب دریا، تصفیه آب لب شور و غیره استفاده کرد.

انواع دستگاه آب شیرین کن صنعتی

انواع آب شیرین کن صنعتی

آب شیرین کن صنعتی، میکروب ها، املاح و مواد آلی موجود در آب را از بین می برد. در نهایت آبی تمیز، باکیفیت و سالم تحویل می دهد. با استفاده از آب شیرین کن صنعتی می توان کیفیت آب مصرفی را در صنایع و کاربردهای مختلف افزایش داد و عمر مفید تجهیزات و وسایل را بالا برد. استفاده از آب شیرین کن های صنعتی همچنین باعث کاهش رسوب گذاری و خوردگی تجهیزات در تاسیسات مختلف می شود.

صنایع و مشاغل مختلف به صورت روزانه میزان آب مصرفی بسیار بالایی دارند. این مشاغل از آب برای تولید و خنک کردن و شستشوی تجهیزات و هم جهت افزایش محصولات در بخش کشاورزی استفاده می کنند. مناسب ترین آب برای استفاده در صنعت آب خالص و بدون یون می باشد. در عین حال موضوع مهم، هزینه زیاد تهیه آب تصفیه شده بدون یون است.

در هر صنعتی بهترین راه حل تصفیه و شیرین سازی آب استفاده از روشی است که هزینه تصفیه آب با آن کمتر باشد. رسیدن به آبی خالص و عاری از هر نوع آلودگی با هزینه کم با استفاده از دستگاه های آب شیرین کن صنعتی امکان پذیر می باشد. دستگاه تصفیه آب صنعتی در ظرفیت های گوناگون با ظرفیت حداقل 5 مترمکعب یا 5 هزار لیتر در روز تولید شده و در بخش های مختلف کاربرد دارد. در ادامه به مهمترین کاربردهای آب شیرین کن های صنعتی اشاره خواهد شد.

 • آب شیرین کن کشاورزی و گلخانه
 • تصفیه آب اضطراری
 • آب شیرین کن دریایی
 • آب شیرین کن بیمارستانی
 • آب شیرین کن مرغداری
 • آب شیرین کن دامداری

آب شیرین کن کشاورزی و گلخانه

استفاده از آب شیرین کن در بخش کشاورزی و گلخانه نسبت به بخش صنعتی و شرب از حساسیت بسیار کمتری برخوردار است. دستگاه آب شیرین کن کشاورزی علاوه بر تامین و افزایش آب در دسترس، سبب بالا رفتن کیفیت و افزایش محصول می گردد، به طوری که معمولا هزینه بالای خرید آب شیرین کن کشاورزی در سالهای اولیه استفاده جبران می گردد. استفاده از آب شیرین کن ها در بخش کشاورزی باعث در دسترس قرار گرفتن محصولات با کیفیت تر، یکدست تر و با ماندگاری بیشتر می شود.

در بسیاری از مناطق کشور ما، املاح آب های سطحی و آب چاه ها به حدی افزایش یافته که باعث غیر قابل کشت شدن زمین‌های کشاورزی شده است. با استفاده از دستگاه آب شیرین کن کشاورزی، تهیه آب مناسب جهت آبیاری و زراعت میسر می شود. املاح آب تا درصد قابل توجهی کاهش پیدا کرده و مناسب برای کشت و زرع می شود. با این روش بازده تولیدات کشاورزی و گلخانه ای به شدت افزایش پیدا میکند. استفاده از آب شیرین کن کشاورزی با وجود محدودیت ها و هزینه فراوان راه حل مناسبی جهت برخورد با کم آبی و شوری روز افزون آب ها می باشد.

آب شیرین کن کشاورزی و گلخانه

تصفیه آب اضطراری با آب شیرین کن قابل حمل

با استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی قابل حمل می توان آب ناسالم در هر مکان را تصفیه کرد. این دستگاه متناسب با نیاز، طراحی و ساخته می شود و در مواقع اضطرار استفاده می شود. به طور معمول زمانی که جایی سیل یا زلزله اتفاق می افتد و آب قابل شرب در دسترس نیست، می توان از آب شیرین کن قابل حمل استفاده کرد. در ادامه ویدئویی از عملکرد یکی از این دستگاه ها نشان داده شده است.

آب شیرین کن دریایی

استفاده از آب شیرین کن دریایی در تصفیه آب دریا به روش اسمز معکوس با توجه به هزینه اولیه سرمایه گذاری و همچنین با توجه به سهولت بهره برداری نسبت به سایر روشهای تصفیه آب دریا مانند تقطیر و MED از اولویت بالاتری برخوردار است. هزینه بهره برداری از آب شیرین کن دریایی RO شامل هزینه برق و مواد شیمیایی آن می باشد. به طور کلی هزینه ساخت آب شیرین کن های دریایی به دلیل تفاوت در املاح آب ورودی (دریاها و اقیانوس ها) و بالاتر بودن شوری آن ها نسبت به سایر آب شیرین کن ها بالاتر است. این تفاوت قیمت به نوع ممبران های مورد استفاده و تامین فشار بالاتر جهت غلبه بر فشار اسمزی بیشتر و نوع تجهیزات مورد استفاده و مقاوم در برابر خوردگی و شوری بالا مربوط می باشد.

حدود 2/3 سطح کره زمین را آب اقیانوس و دریاها تشکیل می‌دهند. شوری آب دریاها در گذشته مانع بزرگی برای شیرین کردن و در دسترس قرار دادن آب دریاها به حساب می‌آمد. اما امروزه در نقاط مختلفی از دنیا آب شیرین کن‌های دریایی بزرگ مشغول به کار هستند که آب آشامیدنی جمعیت بالایی را تامین می‌کنند. در مناطق گرمسیری و مناطقی که با کمبود آب مواجه هستند، فرآیند نمک زدایی به عنوان یک فرآیند مقرون به صرفه در جهت تامین آب شرب، کشاورزی و صنایع به حساب می‌آید.

از بزرگترین آب شیرین کن های صنعتی می توان به آب شیرین کن های عربستان اشاره کرد. این کشور با استفاده از آب شیرین کن های دریایی توانست بر مشکل کم آبی غلبه کند. از جمله آب شیرین کن های عربستان می بتوان به الخفجی، راس الخیر، شعیبا، ربیغ و ینبع اشاره کرد.

آب شیرین کن دریایی

 

آب شیرین کن بیمارستانی

یکی از مهمترین تجهیزات مورد استفاده در بیمارستان ها، آب شیرین کن بیمارستانی می باشد. این دستگاه تصفیه آب در تامین آب شرب بیماران و بخش های مختلف بیمارستان، اتاق های عمل و دستگاههای دیالیز کاربرد بسیاری دارد. آب تصفیه مورد استفاده در بیمارستان به دلیل اهمیت بالا بودن استانداردهای بهداشتی می بایست عاری از هرگونه مواد آلاینده باشد. به همین دلیل گندزدایی و فیلتراسیون نهایی بعد از فرایندهای اسمز معکوس از اهمیت بالایی برخوردار است.

دستگاه آب شیرین کن صنعتی بیمارستانی- آب سازه

آب شیرین کن مرغداری و دامداری

حدود 75 درصد از وزن بدن و 90 درصد خون دام و طیور از آب تشکیل می شود. همچنین آب، تمامی جنبه های متابولیسم یک حیوان را در بر می گیرد، به نحوی که نقش مهمی در کنترل دمای بدن، هضم غذا و دفع فضولات ایفا می کند. به همین دلیل استفاده از آب شیرین کن برای مرغداری و دامداری امری ضروری به شمار می آید.

هرچه آب مورد استفاده در مرغداری ها و دامداری ها با کیفیت تر باشد، دام و طیور مصرف آب بالاتری دارند و این امر باعث سلامت دام و افزایش وزن آن می شود. آب آشامیدنی دام و طیور می بایست از لحاظ میکروبی فاقد هرگونه باکتری باشد و همچنین از لحاظ فیزیکی باید فاقد رنگ، بو و مزه باشد. همچنین از نظر شیمیایی فاقد املاح زیاد، سختی بالا و املاح مضری همچون سولفات، نیترات و نیتریت باشد. دستگاه آب شیرین کن در پرورش دام و طیور علاوه بر کاهش املاح و سختی آب با حذف میکرو ارگانیسم ها و آلاینده های موجود در آب، سبب بهبود کیفیت آب و در نتیجه رشد بهتر و سلامت دام و طیور می شود.

طراحی دستگاه تصفیه آب صنعتی

برای طراحی دستگاه تصفیه اب صنعتی باید به نکات و پارامتر هایی توجه کرد تا حداقل بتوان بین 95 تا 99 درصد ناخالصی موجود را حذف کرد. از جمله پارامترهای مهم برای طراحی دستگاه تصفیه آب صنعتی:

 • فشار جریان آب ورودی و خروجی
 • دبی جریان آب ورودی و آب تصفیه ضده خروجی
 • فشار جریان پساب خروجی
 • هدایت الکتریکی (EC) آب ورودی و خروجی
 • دمای محیط و دمای آب ورودی به سیستم
 • مقدار املاح موجود در آب (TDS) آب ورودی و خروجی

طراحی و ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی

طراحی و ساخت دستگاه های تصفیه آب صنعتی بر اساس نیازمندی ها و شرایط آب ورودی، یکی از مهمترین فعالیت های گروه صنعتی آب سازه می باشد. گروه صنعتی آب سازه توانسته با تکیه بر دانش فنی متخصصان و کارشناسان با تجربه و استفاده از تجهیزات روز دنیا در زمینه تصفیه آب و فاضلاب نیاز مصرف کنندگان بسیاری در سایر نقاط کشور براورده سازد.

پس از درخواست کارفرمایان و صاحبان صنعت در خصوص طراحی، تولید، ساخت و اجرای دستگاه تصفیه آب صنعتی، در ابتدا ظرفیت اعلام شده از سوی آنها، توسط طراحان متخصص گروه صنعتی آب سازه بررسی شده و امکان سنجی نیاز به وجود این دستگاه آب شیرین کن صنعتی، مجددا مورد تحلیل قرار می گیرد.

پس از تایید ظرفیت دستگاه آب شیرین کن صنعتی، مراحل طراحی دقیق اجزای دستگاه توسط مهندسین و طراحان آب سازه، صورت گرفته و تجهیزات واحدهای مختلف آب شیرین کن صنعتی، در پروپوزال فنی مهندسی ارائه شده از سوی گروه صنعتی آب سازه گردآوری شده و نقشه دقیق جانمایی دستگاه و طرح و ابعاد واقعی دستگاه جهت براورد دقیق و بهتر و تصمیم گیری مهندسی برای جانمایی دستگاه آب شیرین کن صنعتی، توسط مهندسین مکانیک و عمران گروه تخصصی آب سازه ترسیم می شود. پروپوزال فنی مهندسی و نقشه دقیق آب شیرین کن صنعتی، به درخواست کننده ارسال شده و کلیه سوالات تخصصی و فنی در خصوص آب شیرین کن صنعتی، توسط تیم مجرب آب سازه، پاسخ داده خواهد شد.

دیاگرام دستگاه تصفیه آب تولیدی گروه صنعتی - آب سازه

کاتالوگ دستگاه تصفیه آب صنعتی شرکت آب سازه

برای دانلود فایل pdf کاتالوگ دستگاه تصفیه آب صنعتی  اینجا کلیک کنید.

دیاگرام دستگاه تصفیه آب صنعتی

هنگام طراحی دستگاه تصفیه آب صنعتی، شرکت آب سازه با کشیدن نقشه های دو بعدی و سه بعدی و همچنین دیاگرام دستگاه تصفیه آب صنعتی می تواند به جانمایی و توضیح کامل طراحی، ساخت و تولید آب شیرین کن صنعتی می پردازد. با استفاده از طرح های مهندسی شرکت آب سازه می توان شماتیک کاملی از انواع آب شیرین کن صنعتی از ابعاد کوچک 5 تا 25 متر مکعب تا ابعاد بزرگتر 100 تا 250 متر مکعب داشت. در تصویر زیر شماتیک و دیاگرام یک دستگاه تصفیه آب صنعتی به ظرفیت 15 متر مکعب آورده شده است. قطعات شاخص و مهم این دستگاه تعداد ممبران های استفاده شده و پمپ های فشار قوی این دستگاه می باشند که با بهترین کیفیت و برند اروپایی ساخته شده اند.

دیاگرام دستگاه تصفیه آب صنعتی

 

ساخت انواع آب شیرین کن صنعتی کوچک و بزرگ

آب سازه به عنوان یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان دستگاه آب شیرین کن صنعتی، در ظرفیت های مختلف در ابعاد کوچک تا بزرگ با تکیه بر دانش فنی مهندسان متخصص و مجرب خود و همچنین تخصص در ساخت، تولید و اسمبلینگ دستگاه آب شیرین کن، توانسته است سهم قابل توجهی از تولید در بازار کشور را به خود اختصاص دهد. دستگاه آب شیرین کن صنعتی به عنوان یکی از تجهیزات تصفیه آب پرکاربرد، با لوگوی تجاری این شرکت، امروزه قابل مشاهده در اصناف و صنایع مختلف کشور می باشند.

استفاده از متریال و برندهای معتبر روز جهانی با ارائه گواهی های منطبق بر اصل بودن تجهیزات، استفاده از نیروها و تکنسین های مجرب در کارگاه آب سازه  از تفاوت های اصلی دستگاه آب شیرین کن آب سازه نسبت به رقبا می باشد. کیفیت نهایی دستگاه و خروجی استاندارد در بهره برداری، نشانگر همین تفاوت های بنیادی می باشد. با دادن اطلاعات اولیه دقیق شامل مقدار دبی مورد نیاز، مشخصات کیفی و کمی آب ورودی و پارامترهای کیفی مورد نیاز خروجی، از ما طراحی دستگاه تصفیه آب صنعتی، مشخصات دقیق، قیمت دستگاهآب شیرین کن صنعتی، برندهای مورد استفاده در دستگاه و همچنین نقشه های دوبعدی، سه بعدی و جانمایی دقیق دستگاه را دریافت نمایید.

ساخت انواع آب شیرین کن صنعتی کوچک و بزرگ

دستگاه تصفیه آب صنعتی 5 متر مکعب در روز

 • ظرفیت دستگاه آب­ شیرین­ کن: ۵ متر مکعب در شبانه روز (۵۰۰۰ لیتر در شبانه روز)
 • تعداد ممبران : یک عدد ممبران 4 اینچ
 • دمای کارکرد و طراحی سیستم: ۲۵ درجه سانتی‌گراد
 • توان مصرفی: حدود 2.5 کیلووات
 • راندمان یا ریکاوری: ۳۶ تا ۴۰ درصد
 • TDS ورودی: کمتر از 2000 PPM
 • TDS خروجی: بین 10 تا 150 PPM

 

دستگاه تصفیه آب صنعتی 5 متر مکعب در روز

دستگاه تصفیه آب صنعتی ۱۰ متر مکعب در روز

 • ظرفیت دستگاه آب­ شیرین­ کن: ۱۰ متر مکعب در شبانه روز (۱۰۰۰۰ لیتر در شبانه روز)
 • تعداد ممبران : دو عدد ممبران 4 اینچ
 • دمای کارکرد و طراحی سیستم: ۲۵ درجه سانتی‌گراد
 • توان مصرفی: حدود 3.2 کیلووات
 • راندمان یا ریکاوری: ۴۰ تا ۴۵ درصد
 • TDS ورودی: کمتر از 2000 PPM
 • TDS خروجی: بین 10 تا 150 PPM

 

دستگاه تصفیه آب صنعتی ۱۰ متر مکعب در روز

دستگاه تصفیه آب صنعتی 15 متر مکعب در روز

 • ظرفیت دستگاه آب­ شیرین­ کن: ۱۵ متر مکعب در شبانه روز (۱۵۰۰۰ لیتر در شبانه روز)
 • تعداد ممبران : سه عدد ممبران 4 اینچ
 • دمای کارکرد و طراحی سیستم: ۲۵ درجه سانتی‌گراد
 • توان مصرفی: حدود 4 کیلووات
 • راندمان یا ریکاوری: ۴۵ تا ۵۰ درصد
 • TDS ورودی: کمتر از 2000 PPM
 • TDS خروجی: بین 10 تا 150 PPM

 

دستگاه تصفیه آب صنعتی 15 متر مکعب در روز

دستگاه تصفیه آب صنعتی 25 متر مکعب در روز

 • ظرفیت دستگاه آب­ شیرین­ کن: ۲۵ متر مکعب در شبانه روز (۲۵000 لیتر در شبانه روز)
 • تعداد ممبران : یک عدد ممبران 8 اینچ
 • دمای کارکرد و طراحی سیستم: ۲۵ درجه سانتی‌گراد
 • توان مصرفی: حدود 4 کیلووات
 • راندمان یا ریکاوری: ۴۵ تا ۵۰ درصد
 • TDS ورودی: کمتر از 2000 PPM
 • TDS خروجی: بین 10 تا 150 PPM

 

آب شیرین کن صنعتی 25 متر مکعب

مهمترین بخش های دستگاه تصفیه آب صنعتی RO

تجهیزات دستگاه تصفیه آب صنعتی RO شامل ممبران، پرشر وسل، فیلتر کارتریج، فیلتر شنی و کربنی، سیستم تزریق آنتی اسکالانت، پمپ پیش تصفیه، پمپ فشار قوی و شاسی می باشد. همچنین برای کنترل دستگاه تصفیه آب صنعتی RO از چند ابزار کنترلی استفاده می شود. ابزار کنترلی دستگاه تصفیه آب صنعتی RO شامل تابلو برق، پرشر سوئیچ، گیج های فشار و فلومتر می باشد. در ادامه توضیح مختصری از هر قطعه را ذیل آورده ایم.

 • سیستم پیش تصفیه شامل انواع فیلتر کارتریجی، فیلتر کربنی و فیلتر شنی
 • غشا نیمه تراوا (ممبران – membrane)
 • پمپ فشار قوی
 • CIP سیستم
 •  شاسی استقرار
 • پکیج تزیق شامل پمپ تزیق و مخزن آن
 • تابلوی توزیع قدرت و مدار فرمان
 • گیج ، سنسور ها ، کلید های و لو پرسر سوئیچ و غیره
 • فلومتر دیجیتال به منظور آندازه دبی
 • سنسور تی دی اس اندازه گیری املاح موجود در آب یا همان tds و  EC
 • های‌پرشر و لو پرشر نقش محافظتی پمپ
 • کدورت سنج برای اطمینان از پیش تصفیه درست

تصفیه فیزیکی سیستم اسمز معکوس

 • دانه گیر توری: حذف ذرات بزرگ، سنگ، شن و ماسه
 • فیلتر شنی: حذف ذرات جامد معلق و میکرو ارگانیسم های بالاتر از 50 میکرون
 • فیلتر کربنی:حذف ذرات جامد معلق و میکرو ارگانیسم ها و حذف کلر، بو و رنگ
 • میکرو فیلتر و اولترا فیلتر: حذف ذرات جامد معلق

تصفیه شیمیایی سیستم اسمز معکوس

 • ازن: کاهش فعالیت بیولوژیکی میکروارگانیسم ها
 • منعقد کننده ها: به عنوان مکمل جهت افزای راندمان پیش تصفیه فیزیکی
 • ضد رسوب: جلوگیری از نشست و رسوب عناصر بر روی سطح ممبران
 • اسید: کاهش رسوب گذاری با کاهش PH
 • اشعه ماورا بنفش (UV): کاهش فعالیت بیولوژیکی میکروارگانیسم ها
 • بی سولفیت ها: با حذف کلر مانع آسیب به ممبران می شود

پیش تصفیه دستگاه آب شیرین کن صنعتی (Pre-treatment)

رسوب و ازدیاد مواد معلق مختلف و میکرو ارگانیسم ها باعث کاهش عمر و عملکرد و همچنین گرفتگی ممبران ها می شود. به همین منظور، لازم است به عنوان پیش تصفیه برخی از این مواد در آب ابتدا به روش های مختلف حذف شوند. سپس آب با کیفیت بالاتر وارد غشاهای نیمه تراوا گردد. لازم به ذکر است که مراحل پیش تصفیه به کمک تجهیزاتی از قبیل مواد شیمیایی، فیلتر شنی و فیلتر کربنی، میکرو فیلترها (MF) و اولترا فیلترها (UF) و غیره صورت می گیرد.

انتخاب نوع و روش پیش تصفیه بستگی به کیفیت و آنالیز شیمیایی آب در دسترس و منبع آب (دریا، چاه، سد، پساب و…) دارد. جدول زیر بعضی از روش های متداول فیزیکی و شیمیایی پیش تصفیه اسمز معکوس را نشان می دهد.

پیش تصفیه (Pre-treatment)

ممبران آب شیرین کن صنعتی (Membranes)

در واحدهای تصفیه اسمز معکوس از ممبران (Membrane) به عنوان قلب سیستم تصفیه یاد می شود. ممبران ها لایه های نازک کامپوزیتی می باشند که از سه قسمت مختلف تشکیل شده اند:

 • لایه محافظتی پلی استری جاذب رطوبت
 • لایه پلی سولفون بسیار ریز
 • لایه بسیار نازک پلی آمید

انواع فیلتر ممبران تصفیه آب صنعتی با توجه به پارامتر های مختلف تولید می شوند. ممبران های SW  برای تصفیه آب دریا مناسب هستند و ممبران های BW برای آب های لب شور. ولی معیار اصلی ما در تعیین نوع مناسب ممبران برای آبی که قرار است تصفیه کنیم میزان املاح محلول در آب است.

انواع ممبران صنعتی برای آب شیرین کن صنعتی- آب سازه ساختار ممبران اب شیرین کن صنعتی - اب سازه

بیشتر بخوانید: انواع فیلتر ممبران تصفیه آب صنعتی

پمپ فشار قوی دستگاه تصفیه آب صنعتی (High pressure pump)

پمپ فشار قوی یکی از اجزای اصلی سیستم اسمز معکوس می باشد. این پمپ‌ها به منظور خنثی کردن فشار اسمزی و جبران افت فشار ناشی از وجود ممبران و تجهیزات موجود در مسیر تصفیه مورد استفاده قرار می‌گیرند. مصرف انرژی پمپ فشار قوی، یکی از موارد هزینه بر دستگاه اسمز معکوس است. لذا بازدهی انرژی بالا و همچنین طول عمر پمپ ها یکی از فاکتورهای اساسی در ارزیابی اقتصادی سیستم اسمز معکوس است.

پمپ فشار قوی دستگاه تصفیه آب صنعتی- اب سازه

مخزن تحت فشار ممبران (Pressure vessel)

پرشر وسل و یا پوسته ممبران محفظه‌ای است از جنس فایبرگلاس، استنلس استیل و یا PVC که توان تحمل فشار های بالا را دارد. این مخزن ، وظیفه نگهداری و محافظت از ممبران را به عهده دارد. پرشر وسل در سایزهای 2.5، 4 و 8 اینچ ساخته شده و ساختار آن متناسب با شکل ممبران است. در دو انتهای آن قطعه‌ای به نام درب وجود دارد که مجراهای ورود و خروج آب به ممبران در آن طراحی گردیده است به‌طوری‌که ممبران را به‌سادگی آب‌بند نموده و سبب ایجاد فشار مثبت در داخل ممبران می‌گردد.

ممبران (Membranes)

طول پرشر وسل در مخزن تحت فشار ممبران

طول هر پرشر وسل بر اساس تعداد ممبرانی که در آن قرار میگیرد تعیین می شود. معمولا از تک ممبران (تک المان) تا هفت ممبران (هفت المان) متغیر است.

انواع پرشل وسل دستگاه آب شیرین کن صنعتی

بر اساس ورود آب

 • SIDE PORT: در این پرشروسل ها ورودی آب از کنار وسل می باشد.
 • END PORT: در این پرشروسل ها ورودی آب از انتهای  وسل می باشد.

بر اساس فشار ورودی

 • پرشر وسل فشار 300 psi : جهت آب های لب شور و آب چاه
 • پرشر وسل فشار 450-600 psi: جهت آب های تقریبا شور با تی دی اس کمتر از 10 هزار ppm
 • پرشر وسل فشار 1000-1200 psi: جهت استفاده در آب های شور مانند آب دریاها

سیستم تزریق مواد شیمیایی

در سیستم تزریق مواد شیمیایی بسته به نوع آب ورودی و میزان آلاینده های آن می توان از انواع مختلفی از ترکیبات شیمیایی استفاده کرد. از مواد شیمیایی مورد استفاده می توان به آنتی اسکالات برای کنترل رسوب و کلر برای حذب باکتر و غیره اشاره کرد. برای تزریق آنتی اسکالانت از پمپ تزریق و مخزن ذخیره استفاده می شود. میزان تزریق پمپ‌ها برای مواد شیمیایی مختلف با دقت بالا و فشار مناسب سیستم بکار می‌روند. تعیین نوع و مقدار تزریق آنتی اسکالانت بستگی مستقیم به آب ورودی و احتمال تشکیل رسوبات بر روی سطح ممبران دارد.

پکیج تزریق مواد شیمیایی دستگاه آب شیرین کن صنعتی- آب سازه

سیستم ابزار دقیق دستگاه تصفیه آب صنعتی

تابلو برق – کنترل کننده اتوماتیک سیستم اسمز معکوس (RO Controler = Mini PLC)

تابلو برق جهت کنترل و محافظت از پمپ ها و تجهیزات الکترونیکی استفاده می شود. این دستگاه از برندهای معتبر اروپایی مانند اشنایدر و زیمنس با کلیه ورودی و خروجی های مورد نیاز و ابزارهای حفاظتی مانند کنترل فاز و غیره ساخته می شود. این دستگاه شامل چراغ هاي سبز و قرمز نشان دهنده صحت یا عدم صحت کارکرد و یا ERROR برای تمامی قسمت ها، EC متر آنلاين جهت نشان دادن هدايت الكتريكي و دماسنج جهت نشان دادن دمای آب توليدي می باشد. هم چنین این دستگاه با روشن نمودن مرحله به مرحله اجزای دستگاه RO، از آسیب رسیدن به آن ها جلوگیری می نماید.

تابلو برق دستگاه تصفیه آب صنعتی به ظرفیت 125 متر مکعب برای پروژه شرکت افزارنما - آب سازه

واحد شست و شوی ممبران CIP دستگاه آب شیرین کن صنعتی

با توجه به گرفتگی ممبران ها در دوره های معین یک واحد شست و شوی CIP به منظور تمیز کردن ممبران ها و رفع گرفتگی آن ها بر روی دستگاه آب شیرین کن صتعی تعبیه می شود. با استفاده از این سیستم دیگر نیاز به تعویض یا شستشو ممبران ها به صورت دستی نیست. یکی از مهمترین مزایا سیستم CIP افزایش طول عمر ممبران ها و افزایش راندمان دستگاه آب شیرین کن می باشد.

واحد شست و شوی ممبران CIP دستگاه آب شیرین کن صنعتی

پرشر سوییچ

از پرشر سوئیج، جهت کنترل افت و یا افزایش فشار از محدوده مجاز به عنوان اجزای سیستم آب شیرین کن، مورد استفاده قرار مي گيرد. برای جلوگيري از خشك كار كردن پمپ ها و یا کاركردن دستگاه با فشار بيش از حد مجاز استفاده می شود.

پرشر سوئیچ آب شیرین کن صنعتی

فلومتر یا جریان سنج

از فلومتر یا جریان سنج، به منظور نشان دادن ميزان دبی یا جریان آب توليدي و آب پساب مورد استفاده قرار مي گيرد. عموما این فلومتر ها از نوع روتامتری بر خط استفاده می شوند.  انواع دیگری از جمله آلتراسونیک، مغناطیسی و یا توربینی و غیره نیز در بازار موجود است. این فلومترها قیمت بالاتر و طبیعتا قابلیت ها و دقت بیشتری را نیز دارا می باشند.

فلومتر آب شیرین کن صنعتی

فشار سنج (Pressure Gage)

از فشار سنج، به منظور نشان دادن فشار قسمت های مورد نیاز ، کنترل و مانیتورینگ دستگاه آب شیرین کن صنعتی بکار برده می شوند. معمولا فشار سنج ها در قسمت پیش تصفیه قبل و بعد از فیلتر شنی، قبل و بعد از میکروفیلترها و در بخش تصفیه اصلی در قبل و بعد از ممبران ها استفاده می شود.

فشار سنج آب شیرین کن صنعتی

مهمترین روش های تصفیه آب صنعتی

اسمز معکوس (REVERSE OSMOSIS) چیست؟

فرایند تصفیه به روش اسمز معکوس فرایندی است که در آن، فشاری بیشتر از فشار اسمزی بر روی محفظه ی حاوی محلول با غلظت بالا اعمال می شود. این فشار باعث عبور آب از درون غشا در جهت عکس اسمز می گردد. اکنون آب از محفظه ای با محلول غلظت بالا به محفظه با محلول غلظت پایین حرکت می کند. بنابراین آب از یک محفظه تصفیه یا کانی زدایی می گردد و جامدها در محفظه دیگر تغلیظ می شوند.

فیلم آموزش عملکرد دستگاه تصفیه آب صنعتی

طراحی دستگاه تصفیه آب صنعتی RO از لحاظ ساختاری مشابه با تصفیه آب خانگی می باشد. تفاوت این دو دستگاه بسیار جزئی می باشد. در آب شیرین کن خانگی از روش های تصفیه مختلف برای رسیدن به استاندارد آب بهداشتی استفاده می شود. در آب شیرین کن صنعتی تنها از روش اسمز معکوس برای تصفیه آب استفاده می شود.

مبانی و مفاهیم اولیه اسمز معکوس

اسمز معکوس فرآیندی است که در آن بخش زیادی از مواد جامد محلول و سایر آلاینده ها با عبور آب  با فشار بالا از  یک غشای نیمه تراوا حذف می شوند. فرایند اسمز معکوس یک پدیده‌ی طبیعی و یکی از مهم‌ترین فرایند های طبیعت است. فرایندی که در آن محلول رقیق تمایل به رفتن به سمت محلول غلیظ دارد. نمونه ‌های مختلف اسمز شامل جذب آب توسط ریشه‌ های گیاهان از خاک و جذب آب از خون توسط شش‌ها هستند. یا فرآیندی که در آن یک محلول نمک ضعیف تر (با غلظت کمتر) تمایل به حرکت به محلول نمکی قوی تر (با غلظت بیشتر) دارد.

سلولی را در نظر بگیرید که توسط یک غشا نیمه تراوا به دو قسمت تقسیم شده است، این غشا باعث می شود آب و بعضی از یون ها از درون آن عبور کنند ولی نسبت به اکثر جامدهای حل شده ناتراوا عمل می کند. یکی از محفظه های سلول دارای محلولی با غلظت جامدهای حل شده بالا است درحالیکه محفظه دیگر حاوی محلولی با غلظت های جامد حل شده پایین می باشد.

فرایند اسمز معکوس در سیستم RO - آب سازه

پیشینه تاریخی استفاده از فرایند اسمز معکوس برای تصفیه آب

 • در سال 1748 محققان فرانسوی از کیسه صفرای خوک به عنوان غشا نیمه تراوا (ممبران) استفاده کردند.
 • در سال 1861 گراهام پدیده اسمز را کشف و شروع به گسترش آن کرد
 • در سال 1906 بچ هولد ممبران با فیلتر بسیار ریز و قطر 0.01 سانتیمر را ابداع کرد.
 • در سال 1950 دکتر اس. سوریراجان ابداع «شبیه‌سازی ممبران اسمزی زیستی»، پایه اسمز معکوس (UCLA)
 • در سال 1953 شروع تحقیقات در زمینه فرایند اسمز معکوس
 • در سال 1960 لوئب و سوریراجا اولین فردی که موفق به تولید ممبران RO با الیاف اسید استیک شد که دارای جریان آب بالا (WF) و دفع بالای نمک (SR) بود.
 • در سال 1970 شرکت فیلمتک ابداع ممبران RO با عملكرد فشار پایین.

بیشتر بخوانید: دلایل تغییر رنگ آب و روش های جلوگیری از آن

دستگاه تصفیه آب با ظرفیت های کم (خانگی و نیمه صنعتی)

دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب خانگی یا آب شیرین کن خانگی (زیر سینکی) قابلیت تصفیه حداکثر 400 لیتر در روز را دارند. آب شیرین کن خانگی از جمله مهمترین فناوری‌های تصفیه آب هستند. امروزه سیستم‌های آب شیرین کن خانگی در اکثر منازل استفاده می شوند و جزو لوازم ضروری منازل، رستوران های کوچک و ادارات به حساب می آیند. برای آشنایی با نحوه نصب دستگاه تصفیه آب خانگی کلیک کنید

دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه آب شیرین کن نیمه صنعتی

دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی نیز یکی دیگر از دستگاه های تصفیه آب شرکت آب سازه می باشد. دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی بر اساس تعداد ممبران، به ظرفیت های 200، 400 و 800 گالنی تقسیم می شوند. شرکت آب سازه دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی را تنها در ظرفیت 400 گالن طراحی و می سازد. روش تصفیه در آب شیرین کن نیمه صنعتی، روش اسمز معکوس می باشد. در این روش با قرار دادن ممبران هایی که دارای منافذ بسیار ریزی هستند، املاح و مواد محلول آب تا 99% حذف شده و آبی بدون املاح تولید می گردد.

دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی

خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی (آب شیرین کن صنعتی)

برای خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی باید به تمامی مراحل موجود در فرایند تصفیه آب دقت کرد. یک دستگاه تصفیه آب صنعتی شامل قطعات و مراحل مختلف برای تصفیه آب می باشد. کیفیت قطعات استفاده شده در آب شیرین کن می توانند بر روی کیفیت آب تولیدی و طول عمر دستگاه تصفیه آب صنعتی اثرگذار هستند.

به طور مثال در برخی از آب شیرین کن های صنعتی مرحله CIP یا شستشو دوره ای لحاظ نمی شود. در این قسمت ممبران های دستگاه به صورت دوره ای شسته می شوند و نیاز به تعویض یا شستشو دستی ممبران ها نیست. همچنین در برخی از مواقع استفاده از شاسی آهنی حتی با توجه به کاهش قیمت دستگاه به علت طول عمر پایین آهن، باعث افزایش هزینه ها می شود. برای همین استفاده از شاسی استیل برای دستگاه تصفیه آب یک مزیت به حساب میاید.

شرکت آب سازه یکی از تولیدکنندگان برتر در زمینه طراحی و ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی می باشد. شرکت آب سازه می تواند برای تمامی شهرهای ایران، دستگاه تصفیه آب صنعتی را طراحی و تولید نماید. برای خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی و دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما می توانید با شماره های دفتر 26410244 و 26410245 با کد 021 تهران و همچنین شماره موبایل شرکت 09196576008 تماس فرمایید.

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی

اگر قصد خرید آب شیرین کن صنعتی دارید و نمیدونید چطور باید سفارش بدید و موقع خرید به چه عواملی باید توجه کنید حتما این ویدئو رو تا آخر ببینید:

نکات حائز اهمیت در خرید دستگاه آب شیرین کن صنعتی

ظرفیت: ظرفیت دستگاه تصفیه آب صنعتی عامل بسیار تعیین کننده ای است. انتخاب ظرفیت آب خروجی از دستگاه معمولا 10-15 درصد بیشتر در نظر گرفته می شود، این امر از استهلاک بیشتر دستگاه جلوگیری کرده و زمان استراحت دستگاه در طول 24 ساعت را افزایش می دهد. گروه صنعتی آب سازه قادر به تولید تمامی دستگاههای تصفیه آب صنعتی از 5 متر مکعب تا 250 هزار مترمکعب در شبانه روز با توجه به نیاز مصرف کننده می باشد.

آنالیز آب ورودی: تهیه آنالیز کامل از آب نکته بسیار مهمی است. TDS و EC آب ورودی در انتخاب ظرفیت دستگاه و نوع متریال مورد استفاده در ساخت دستگاه موثر می باشد.

دستگاه تصفیه آب صنعتی از مونتاژ شدن قطعات مختلف، سپس قرار گرفتن روی شاسی تشکیل می شود. لذا بهتر است در انتخاب قطعات اصلی مثل پمپ ورودی، پمپ فشار قوی، مخازن پیش تصفیه، پرشر وسل، تابلو برق، ابزار دقیق و غیره بسیار با دقت عمل کرد. گروه صنعتی آب سازه با بکارگیری بهترین قطعات ساخت کشورهای آمریکا و اروپای غربی هزینه تعمیرات نگهداری دستگاه را کاهش و عمر مفید دستگاه را تضمین می نماید.

همچنین هنگام خرید به ابعاد و توان پمپ های پیش تصفیه و پمپ فشار قوی دستگاه نیز توجه کنید. اگر میزان فشار کاری دستگاه به درستی تنظیم نشده باشند، امکان کاهش کیفیت آب تولیدی و کاهش راندمان دستگاه می شود. با توجه به این موضوع استفاده از بهترین برندهای پمپ می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

 مراحل خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی

بازدید میدانی:

گروه صنعتی آب سازه با اعزام نماینده به محل پروژه اقدام به بازدید از محل کرده و شرایط آب و هوای منطقه را مورد ارزیابی قرار می دهد. همچنین کارشناس اقدام به اخذ نمونه از آب مصرفی کرده و آب را جهت انجام آزمایش های مربوطه به آزمایشگاههای معتمد محیط زیست انتقال می دهد.

طراحی و براورد هزینه:

واحد طراحی و برآورد هزینه با توجه به جواب آزمایشگاه و میزان املاح و پارامترهای موجود در آب  و همچنین گزارش بازدید میدانی و با توجه به نیاز سنجی مصرف کننده با استفاده از نرم افزارهای روز دنیا دستگاه تصفیه آب را طراحی و براورد هزینه می نماید. طراحی انجام شده در قالب پیشنهاد فنی و مالی به همراه نقشه های جانمایی دستگاه در اختیار مصرف کننده قرار میگیرد.

ساخت دستگاه:

پس از تایید خریدار، ساخت و مونتاژ دستگاه در کارخانه گروه صنعتی آب سازه واقع در شهر های مختلف مانند تهران، مشهد، اصفهان و … آغاز می شود. نماینده خریدار در کلیه مراحل ساخت دستگاه  می تواند از محل کارخانه بازدید به عمل آورد و روند ساخت دستگاه را از نزدیک دنبال نماید.

نصب و راه اندازی:

پس از تکمیل دستگاه، تیم نصب و راه اندازی به محل پروژه اعزام می شوند. پس از نصب و تحویل دستگاه کلیه آموزش های اولیه به نماینده خریدار داده می شود. تاریخ شروع گارانتی و خدمات پس از فروش محصول از زمان نصب و راه اندازی محاسبه می شود.

عوامل تاثیرگذار در تعیین قیمت آب شیرین کن صنعتی

عوامل مختلفی باعث افزایش و یا کاهش قیمت دستگاه تصفیه صنعتی خواهند شد. مهمترین عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت دستگاه تصفیه به شرح زیر است:

 • ظرفیت دستگاه تصفیه آب

دستگاه های صنعتی تصفیه آب صنعتی دارای ظرفیت های متفاوتی هستند و حداقل ظرفیت آنها در مقیاس صنعتی 3000 لیتر در روز می باشد. این ظرفیت نشان دهنده میزان آب مورد نیاز پس از طی نمودن مرحل و فرایند های تصفیه دستگاه می باشد. هر چه این ظرفیت بیشتر باشد، قیمت دستگاه نیز افزایش میابد.

 • مقدار املاح ورودی TDS

مقدار املاح ورودی به دستگاه تصفیه آب صنعتی به شوری آب ورودی بستگی دارد. شوری یا میزان مواد محلول در اب را با نماد TDS  نشان می دهند. TDS آب ورودی می تواند باعث ایجاد تغییراتی در سیستم اسمز معکوس بشود. از جمله این تغییرات می توان به نوع پمپ، جنس لوله و اتصالات، نوع غشاء یا ممبران و غیره اشاره کرد. هرچه میزان TDS بیشتر باشد، قیمت دستگاه تصفیه RO نیز افزایش پیدا می کند.

 • مقدار املاح خروجی TDS

میزان املاح خروجی دستگاه تصفیه آب صنعتی نشان دهنده عملکرد و کیفیت آب خروجی است. هر چه قدر این میزان کمتر باشد، فرایند های داخلی دستگاه بیشتر است که متناسب با آنها قیمت دستگاه افزایش میابد. حتی در برخی موارد می توان با استفاده از این دستگاه تصفیه آب صنعتی RO، آب را در حد آب مقطر تصفیه کرد.

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی

گروه صنعتی آب سازه تولید کننده دستگاه تصفیه آب صنعتی در ظرفیت های مختلف می باشد. این دستگاه با استفاده از روش RO یا اسمز معکوس تمامی نمک ها و جامدات محلول در آب را تا 99 درصد حذف می کند. از این دستگاه برای تصفیه آب موردنیاز در صنایع مختلف مانند بیمارستان، کشاورزی، دامداری و غیره می توان بهره برد. جهت اطلاع از قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی، مشاوره رایگان و اطلاع از نحوه فروش با کارشناسان ما تماس بگیرید.

لیست قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی
قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 5 متر مکعب

150،000،000 تا 170،000،000 تومان

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 10 متر مکعب

175،000،000 تا 195،000،000 تومان

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 15 متر مکعب

210،000،000 تا 230،000،000 تومان

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 25 متر مکعب

230،000،000 تا 250،000،000 تومان

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 50 متر مکعب

320،000،000 تا 350،000،000 تومان

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 75 متر مکعب

400،000،000 تا 450،000،000 تومان

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 100 متر مکعب

480،000،000 تا 550،000،000 تومان

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 125 متر مکعب

600،000،000 تا 650،000،000 تومان

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 150 متر مکعب

700،000،000 تا 775،000،000 تومان

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 200 متر مکعب

900،000،000 تا 1،050،000،000 تومان

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 250 متر مکعب تماس بگیرید
قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 300 متر مکعب تماس بگیرید
قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 350 متر مکعب تماس بگیرید
قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 400 متر مکعب تماس بگیرید
قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 450 متر مکعب تماس بگیرید
قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 500 متر مکعب تماس بگیرید
قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 600 متر مکعب تماس بگیرید
قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 700 متر مکعب تماس بگیرید
قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 800 متر مکعب تماس بگیرید
قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 900 متر مکعب تماس بگیرید
قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 1000 متر مکعب

تماس بگیرید

سوالات متداول دستگاه تصفیه آب صنعتی

با توجه به جواب آزمایشگاه و همچنین گزارش تیم طراحی، سختی آب منطقه و همچنین شرایط جوی، تیم فروش با تمامی گزارشات مندرج قیمت نهایی را اعلام می کند .

بعضی مواقع بعضی از همکاران برخی قطعات را در دستگاه تصفیه آب صنعتی قرار نمی دهند یا از کیفیت و برندهای ضعیف تر استفاده می کنند. همینطور استفاده از سیستم شستشو دوره ای CIP در دستگاه های تصفیه آب باعث می شود تا تصفیه آب با بالاترین کیفیت انجام بشود ولی بعضی همکاران آن  را در دستگاه خود استفاده نمی کنند. همچنین استفاده از شاسی آهنی که بسیار ارزان تر از شاسی استیل هست، در برخی از دستگاه تصفیه آب استفاده می شود. این موضوع باعث کاهش طول عمر دستگاه و زنگ زدگی بدنه دستگاه می شود.

بله، گروه آب سازه برای تمامی ظرفیت های دستگاه تصفیه فاضلاب خود گارانتی در نظر گرفته است. گارانتی شامل تمامی قطعات به غیر تجهیزات مصرفی می شود. روشهای گارانتی و خدمات پس از فروش تصفیه آب که در شرکت ما انجام میشه برگرفته از روش شرکت های آمریکاییه که در زمینه تصفیه آب در تایوان فعالیت میکنند. به این صورت که قطعات برقی دستگاه بعلاوه ی مخزن و کلیه ی اتصالات و شلنگها و … شامل گارانتی هستند و فیلترهای دستگاه شامل گارانتی نیست .

 • ارائه دفترچه راهنما و نقشه های جانمایی دستگاه
 • نصب و راه اندازی رایگان دستگاه تصفیه آب در سراسر کشور توسط کارشناسان مجرب و حرفه ای
 • مدت زمان گارانتی 18 ماه از زمان نصب و راه اندازی می باشد.
 • آموزش رایگان اپراتور دستگاه تصفیه آب 

پس از گذشت همه مراحل فوق و پرداخت هزینه های دستگاه تصفیه آب صنعتی، دستگاه به همراه یک تیم نصب و راه اندازی به محل اعزام می شوند. پس از نصب و تحویل دستگاه کلیه آموزش های اولیه به یک اپراتور که از طرف مشتری معرفی می شود آموزشهای لازم داده می شود و از آن تاریخ گارانتی و خدمات پس از فروش محصول دارای اعتبار می باشد. مدت زمان مورد نیاز برای نصب دستگاه تصفیه آب صنعتی حداقل 1 تا 3 روز زمان نیاز دارد. اما پروسه طراحی و ساخت دستگاه در کارخانه از 5 تا 25 روز طول می کشد.

میزان مصرف برق در دستگاه های تصفیه آب صنعتی، به ظرفیت پکیج و تعداد پمپ ها و سیستم های کنترلی مانند تابلو بستگی دارد که عمده مصرف برای پمپ می باشد. نکته ی دیگه اینه که پمپ دستگاه به صورت اتومات عمل میکنه به این معنی که زمانی که مصرف آب انجام بشه با شیر برقی و سوییچ ها برق پمپ وصل میشه و به اندازه مصرف پمپ کار میکنه در نتیجه مصرف این تصفیه آب ها بسیار پایینه و نگرانی بابت این موضوع وجود نداره .

دستگاه آب شیرین کن یکی از انواع تصفیه آب صنعتی است که مخصوص استفاده در مناطق آب لب شور با املاح بالا و یا تصفیه آب دریا است.

زمان تعویض فیلترها بستگی به فشار آب خروجی، مقدار مصرف ، کیفیت فیلتر و کیفیت آب ورودی به دستگاه دارد. هر زمان که کیفیت آب دستگاه تصفیه آب شما به حالت قبل از نصب برگردد باید این فیلتر را تعویض کنید.

جهت دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

 02126410244 و 02126410245

09196576008

ویژگی امتیاز
قیمت تضمینی ⭐⭐⭐⭐⭐✅ 5/5
فروش و نصب ⭐⭐⭐⭐⭐✅✅ 4.8/5
مشاوره ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ 4.7/5
پشتیبانی ⭐⭐⭐⭐⭐ 4.9/5
امتیاز 5/5 از 19 رای

محصولات مرتبط

یکی از مهمترین و پرکاربردترین تجهیزات تصفیه آب، فیلتر کربنی می باشد. مکانیزم این فیلتر بر پایه جذب مواد آلاینده توسط ذرات کربن اکتیو (فعال)...
الکترولیت به موادی گفته می شوند که پس از حل شدن در آب، خواص رسانایی به آب می دهد. پلی الکترولیت اما زنجیره ای از...
آنتی اسکالانت یک ماده شیمیایی مورد استفاده در پیش تصفیه دستگاه تصفیه آب صنعتی است. که باعث می شود تا ممبران های آب شیرین کن...
اساس طراحی و ساخت فیلتر هیدروسیکلون بر مبنای جداسازی فیزیکی می باشد. ذرات جامد موجود در آب نظیر شن و ماسه، توسط فیلتر هیدروسیکلون از...
سیلیس یا سیلیسیم دی اکسید (sio2) یکی از فراوان ترین کانی های موجود در زمین محسوب می شود که در خانواده کانی های سیلیکاته قرار...
دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی شرکت آب سازه یکی از انواع سیستم های تصفیه آب با روش اسمز معکوس می­باشد که قادر است تا ظرفیت...
رزین در تصفیه آب کاربرد گسترده ای پیدا کرده و تاثیر بسزایی در حذف کلسیم و منیزیم موجود در آب دارد. رزین ها این روز...
سیستم های دیونایزر، آب خالص را جهت استفاده در صنایع آزمایشگاهی، شیمیایی و دندانپزشکی، با استفاده از دیونیزه کردن آب تولید می کنند. از جمله...
فیلتر کربنی یا فیلتر کربن فعال دستگاهی بسیار کاربردی برای حذف آلاینده های موجود در آب بدون نیاز به مواد شیمیایی در زمان کوتاه است....
ازن ژنراتور یکی از تجهیزات تصفیه آب می باشد که نیاز به استفاده از کلر در تصفیه را از بین می برد. این امر روند...

مشاوره رایگان و خرید

اشتراک گذاری

لینک کوتاه محصول

https://elementorfa.ir/?p=1003

نظرات شما

14 پاسخ

 1. سلام وقتتون بخیر
  من نیاز به یک دستگاه آب شیرین کن با ظرفیت 25 متر مکعب در روز دارم. چجوری می تونم از شما تهیه کنم؟

  1. سلام جناب اقای نجفی عزیز
   برای دریافت دستگاه تصفیه آب صنعتی 25 متر مکعب، شما اطلاعاتی همچون tds آب و میزان آب ورودی را به کارشناسان ما می دهید. سپس ، پروپوزال و براورد قیمت آب شیرین کن انجام می شود. لطفا مشخصات محصول مد نظر و اطلاعات آب ورودی به دستگاه را به شماره واتساپ یا تلگرام 09196576008 ارسال بفرمایید. در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس می گیرند و دستگاه پس از کمتر از 10 روز به شما تحویل داده می شود.

 2. سلام
  یک دستگاه تصفیه آب برای برج خنک کننده نیاز دارم. باید چه دستگاهی خریداری کنم

  1. با سلام جناب آقای امیری
   با توجه به نیاز شما، برای برج خنک کننده باید از دستگاه تصفیه آب صنعتی استفاده کنید.
   میزان آب و ویژگی های آب ورودی و خروجی، مانند TDS و EC، نوع و ظرفیت دستگاه تصفیه آب صنعتی مناسب را تعیین کرد.
   دستگاه های تصفیه آب صنعتی در ابعاد کوچک در ظرفیت های 5 و 10 و 15 و 25 متر مکعب در شبانه روز و در ابعاد بزرگتر در ظرفیت های 50 و 100 و 125 و 150 و 200 تولید و ساخته می شود.
   شما مشخصات آب و دستگاه مورد نظر خود را به شماره تلفن 09196576008 در تلگرام یا واتسپ ارسال کنید تا در فرایند خرید شما را یاری کنیم.

 3. سلام، آیا از دستگاه آب شیرین کن صنعتی برای شیرین کردن آب چاه هم میشه استفاده کرد و بعد از آب برای آبیاری گلخانه استفاده کنیم؟

  1. سلام و عرض ادب
   بله امکان استفاده از آب شیرین کن صنعتی برای تصفیه آب چاه نیز وجود دارد. می توان با توجه به نیاز مشتری، املاح و جامدات معلق در آب را کاهش داد و برای کاربردهای مختلف از جمله آبیاری گلخانه و کشاورزی استفاده کرد.

 4. سلام وقتتون به خیر
  قیمت دستگاه آب شیرین کن 5000 لیتر الان قیمتش چنده ؟
  میشه مشخصات فنی این دستگاه رو برام بفرستید؟

  1. با سلام
   قیمت دستگاه آب شیرین صنعتی 5 متر مکعب در روز، 150 میلیون هست. این قیمت متغیر است و روزانه تعیین می شود.
   مشخصات فنی این دستگاه :
   سیستم پمپاژ ورودی برند LEO
   سیستم پیش تصفیه فیلتر شنی و کربنی، با مخازن FRP
   سیستم تزریق رسوب زدایی ممبران (آنتی اسکالانت) با پمپ تزریق ایتالیایی
   1 عدد ممبران 4 اینچ FILMTEC مدل BW30-4040 به همراه پرشل وسل
   تابلو برق مجهز به ROC
   شاسی از جنس استنلس استیل (SS-304)
   سیستم شستشوی CIP به همراه متعلقات مربوطه
   سیستم اتوفلاش روزانه شامل مخزن، شیر برقی و متعلقات

   مشخصات فنی و مالی نیز برای شما به همین آدرس ایمیل فرستاده می شود. برای ارتباط با کارشناسان فروش نیز می توانید با ما تماس بگیرید.

 5. سلام
  قیمت دستگاه تسویه آب 10 متر مکعب الان چنده؟
  برای آبیاری گلخونه نیاز دارم.

  1. سلام و عرض ادب
   اگر tds آب شما (به اصطلاح شوری آب) پایین تر از 2000 باشد، قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی 10 متر مکعب در روز با مشخصات زیر برابر 175 میلیون تومان می باشد:
   سیستم پمپاژ ورودی برند LEO
   سیستم پیش تصفیه فیلتر شنی و کربنی، با مخازن FRP
   سیستم تزریق رسوب زدایی ممبران (آنتی اسکالانت) با پمپ تزریق ایتالیایی
   2 عدد ممبران 4 اینچ FILMTEC مدل BW30-4040 به همراه پرشل وسل
   تابلو برق مجهز به ROC
   شاسی از جنس استنلس استیل (SS-304)
   سیستم شستشوی CIP به همراه متعلقات مربوطه
   سیستم اتوفلاش روزانه شامل مخزن، شیر برقی و متعلقات

   مشخصات فنی و مالی نیز برای شما به همین آدرس ایمیل فرستاده می شود. برای ارتباط با کارشناسان فروش نیز می توانید با شماره تلفن های 09196576008 تماس بگیرید.

 6. با عرض سلام و وقت بخیر
  TDS آب خروجی از دستگاه آب شیرین کن یا RO میتونه به صفر برسه؟ ما در صنعت تولید دارو فعالیت میکنیم و نیاز داریم تا آب مصرفیمون TDS زیر 1 و نزدیک به 0 داشته باشه. ممنون میشم اگه در این زمینه راهنماییمون کنین.
  با تشکر

  1. سلام و عرض ادب خانم مدرس
   رساندن TDS به صفر امکان پذیره ولی نه با دستگاه RO به تنهایی. شما ابتدا باید TDS رو با استفاده از دستگاه RO یا دابل RO (با توجه به آب ورودیتون) به محدوده نزدیک به 30 الی 50 برسونید، سپس با استفاده از ستون های رزینی (کاتیونی و آنیونی یا ستون های مصرفی mixbed) TDS رو به نزدیک صفر برسونید. در بعضی موارد و با توجه به آب ورودی به سیستم، این امر با سیستم دابل RO امکان پذیره. شما میتونید برای اطلاعات بیشتر با شماره تماس های موجود در سایت تماس بگیرید تا از کارشناسان آبسازه مشاوره دقیق تر دریافت کنید.

 7. سلام من نیاز به آب شیرین کن 10000 لیتری داریم
  شما تولید می کنید؟
  میشه برای من مشخصات فنی و قیمت دستگاه رو بفرستید؟

  1. سلام و عرض ادب
   بله ما دستگاه تصفیه آب 10 متر مکعب تولید می کنیم
   قیمت دستگاه متناسب با آب شما ممکنه تغییر کنه
   الان قیمت آب شیرین کن 10 هزار لیتر حدودا بین 175 تا 195 میلیون تومن هست
   مشخصات فنی و مالی هم براتون به همین آدرس ایمیل ارسال میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *