مخزن پلی اتیلن نگهداری اسید - آب سازه

مخازن اسید پلی اتیلنی

گروه تولیدی آب سازه به علت سابقه تولید مخازن خاص پلی اتیلن، توانایی طراحی و تولید مخزن پلی اتیلن مخصوص نگهداری اسید را دارا می باشد. این مخازن ابتدا توسط تیم تخصصی اب سازه در نرم افزار آباکوس طراحی شده و سپس از نقطه نظر خوردگی و شیمیایی توسط تیم فرایندی و شیمی آب سازه مورد ارزیابی قرار گرفته و با توجه به نوع و غلظت اسید، با حجم مشخص طراحی و تولید می شوند. طراحی مخازن پلی اتیلن ذخیره اسید فقط توسط متخصصین رشته های فرایند و شیمی و مکانیک با سابقه کار تخصصی در این زمینه، قابل انجام بوده و جزو فعالیت های تخصصی مهندسین فوق می باشد. متریال پلی اتیلن به علت خاصیت منحصر به فرد خود در دوام بالا در مقابل خوردگی، بهترین نوع متریال برای نگهداری انواع اسید می باشد.

از این مخازن میتوان به عنوان مخازن خاص حمل اسید یا مخازن ذخیره اسید استفاده نمود. آب سازه، به عنوان تولید کننده مخزن پلی اتیلنی نگهداری اسید، در سال های اخیر در کشور، مخازن با ظرفیت ها و مشخصات فنی متفاوت را تولید و در نقاط مختلف کشور اجرا نموده است. پس از طراحی اولیه این مخازن توسط مهندسین آب سازه، نقشه اولیه مخزن ذخیره اسید به همراه پروپوزال مهندسی شامل متریال و نسبت ترکیب مواد تولیدی به کارفرما ارائه، و پس از تایید نهایی، مخزن پلی اتیلن نگهداری اسید به مرحله تولید خواهد رسید.

مخزن پلی اتیلن نگهداری اسید - اب سازه

مخزن پلی اتیلنی نگهداری اسید آب سازه

گروه تولیدی آب سازه، به عنوان یکی از تولید کننده های بزرگ مخازن و صنایع پلی اتیلن، مخزن نگهداری اسید از جنس پلی اتیلن را، یکی از بهترین انتخاب ها برای نگهداری اسید، معرفی می نماید. از انواع اسید در صنایع مختلف استفاده می شود. به همین علت در مواقع حمل و نقل و یا مواقع نگهداری و ذخیره اسید، نیاز به وجود مخزن نگهداری اسید از جنس پلی اتیلن احساس می شود. این مخازن به شکل منابع استوانه ای تانکر مانند با سطح مقطع کره ای از جنس پلی اتیلن به صورت اسپیرال کاروگیت تولید می شوند.

شکل این تانکرها میتواند افقی یا عمودی باشد. مخازن نگهداری اسید با توجه به مشخصاتی نظیر وزن مخصوص اسید، میزان خوردگی، نوع اسید و غیره، طبقه بندی و تولید می شوند. نکته مهم دیگر در تولید مخزن اسید، انتخاب نوع، جنس و سایز اتصلات مخزن  واشرها و تجهیزات پایپینگ مخزن می باشد. مخازن باید با توجه به طبقه بندی های انجام شده، از جنسی انتخاب گردد که مقاومت کافی در برابر خوردگی آن نوع خاص اسید در مخزن نگهداری اسید را دارا باشد. متریال مناسب برای تولید مخزن نگهداری اسید یا مخزن ضد اسید، جنس استنلس استیل، پلی اتیلن و همچنین PP یا پلی پروپیلن می باشد. علت انتخاب این متریال و هم خانواده های آنان، مقاومت بالای این متریال در برابر خوردگی می باشد.

برای نگهداری از اسید در مخازن پلی اتیلنی چه نکاتی باید رعایت بشود؟

اسید PH بسیار پایینی دارد که آن را بسیار خورنده می کند. همچنین این ماده شیمیایی بخارهای سمی ایجاد می کند که می تواند تجهیزات را خراب کند و می تواند برای کارکنان کشنده باشد. برای کنترل دود مواد شیمیایی، سیستم تهویه مخزن باید دقیق باشد.

تعمیر و نگهداری مخزن نیز می تواند به دلیل بخار شدن مشکل باشد. از ورود به مخزن باید به هر قیمتی اجتناب شود و تعویض قطعه باید به حداقل برسد. با ایجاد یک سیستم مخزن قوی و مقاوم در برابر خوردگی که به یک سیستم اسکرابر متصل می شود، می توان همه این مسائل را برطرف کرد.

مخزن پلی اتیلن ذخیره اسید - آب سازه

انواع  ذخیره اسید در مخازن پلی اتیلنی

در مخازن ذخیره اسید پلی اتیلنی می توان انواع مختلف اسید از جمله سولفوریک اسید، نیتریک اسید، کلریدریک اسید و غیره را ذخیره سازی و نگهداری کرد. اسیدها به دو شکل آلی و معدنی در طبیعت وجود دارند. میزان اسیدیته و تاثیرگذاری اسیدها بر مبنای خاصیت اکسیدکنندگی آنها مشخص می شود. هر چقدر اکسیدکنندگی  یک اسید بیشتر باشد، آن اسید قوی تر شناخته می شود. میزان اکسیدکنندگی اسید یک پارامتر مهم در انتخاب نوع مخزن نگهداری می باشد.

انواع اسید در مخازن نگهداری اسید پلی اتیلنی - اب سازه

مخزن ذخیره اسید نیتریک

اسید نیتریک (HNO3) یک اسید شفاف، بسیار خورنده با بوی تند است که در صنعت پرکاربرد می باشد. از این اسید در تولید کودهای کشاورزی، تولید ضدعفونی کننده ها و غیره  استفاده می شود. اسید نیتریک ، یک ماده شیمیایی خطرناک است که اگر به درستی ذخیره سازی نشود ممکن است هزینه های جبران ناپذیری در پی داشته باشد. اسید نیتریک در صورت تماس با برخی از فلزات ، می تواند گاز هیدروژن با قابلیت انفجار تولید کند . از بهترین گزینه ها برای نگهداری اسید نیتریک ، مخازن پلی اتیلن می باشند. این مخازن توانایی نگهداری اسید نیتریک را تا غلظت 30 درصد و دمای 50 درجه سانتیگراد به صورت ایمن دارند.

مخزن نگهداری اسید نیتریک - آب سازه

مخزن نگهداری هیدروکلریک اسید

هیدروکلریک اسید(HCL)  یک اسید معدنی بسیار قوی و خورنده می باشد.  از این اسید در صنعت پردازش فولاد ، ساختمان ، تولید پلی وینیل کلرید (PVC) و فوم پلی اورتان و کلرید کلسیم و غیره استفاده می شود.

درمخزن نگهداری هیدروکلریک اسید ، باید مواد و اجزای سازنده  در برابر اثرات خورنده اسید مقاوم باشند تا در صورت نگهداری حجم زیادی از این اسید یکپارچگی خود را حفظ کند. هیدروکلریک اسید یک مایع فرار محسوب می شود و در دماهای محیطی بخارهای خورنده تولید می کند که این موضوع وجود ونت خروجی گاز متصاعد شده را الزامی می سازد. جهت نگهداری ایمن و موفق  هیدروکلریک اسید مخازن نگهداری پلی پروپیلن آب سازه پیشنهاد می شوند.

مخزن نگهداری هیدروکلریک اسید - اب سازه

مخزن ذخیره اسید سولفوریک

اسید سولفوریک( H2SO4 ) یک اسید معدنی خورنده است که به طور گسترده تولید و در طیف وسیعی از صنایع کاربرد دارد. اسید سولفوریک یک اسید معدنی بسیار قوی با چگالی بالا است که به عنوان اسید سنگین شناخته می شود. همچنین به عنوان اسید باتری و یا دی هیدروژن سولفات نیز معروف است . محلول شیمیایی اسید سولفوریک بسیار واکنش پذیر می باشد. از نظر ظاهری بسته به خلوص محلول از بی رنگ تا زرد متغیر و به صورت یک مایع نیمه چرب و بدون بو است.

مخزن ذخیره سازی اسید سولفوریک - آب سازه

قیمت و خرید مخازن ذخیره اسید پلی اتیلنی

یکی از دغدغه های واحدهای صنعتی که با اسید سر و کار دارند ، نگهداری مواد خورنده همچون انواع اسید و باز به صورت طولانی مدت می باشد. در شرکت آب سازه این مخازن به صورت عمودی یا ایستاده و به صورت کامل با استفاده از دانش مهندسی طراحی و تولید میشود.

مخازن اسید با توجه به پارامترهای متفاوتی دسته بندی و تولید می شوند. این منابع باید از نظر وزن مخصوص اسید، رتبه بندی شوند. نکته بسیار مهم دیگر انتخاب مناسب اتصالات و واشرها با توجه به نوع اسید و بررسی سازگاری آن با موارد اشاره شده می‌باشد. بدلیل مقاومت بالای استیل، پلی اتیلن و همچنین پلی پروپیلن در مقابل خورندگی ناشی از واکنشهای شیمیایی، جنس مخزن اسید اصولا از انواع مختلف این متریال و خانواده های آنها تهیه می گردد.

متریال برای ساخت مخزن اسید، استحکام  و مقاومت نسبت به خورندگی در  سه نوع محصول پلی اتیلن ، فایبرگلاس و استنلس اسید ضد زنگ خلاصه می شود. با توجه به پارامترهای مختلف از جمله جنس مخزن، نوع ماده اسیدی، ظرفیت مخزن و غیره قیمت مخازن نگهداری اسید می تواند متفاوت باشد. در صورت نیاز مخازن اسید می توانید با کارشناسان متخصص آب سازه تماس بگیرید و از قیمت های دقیق ما با خبر بشوید.