پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن دفنی و غیر دفنی آب سازه

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن مونتاژ شده از قبل

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن دفنی و غیردفنی گروه تخصصی آب سازه، در انواع ظرفیت های بزرگ و کوچک قابل طراحی، اجرا و بهره برداری می باشند. این پکیج ها به علت قابلیت منحصر به فرد پلی اتیلن ها در برابر خوردگی، جایگزین بسیار مناسبی برای پکیج های فلزی می باشند. همچنین به علت قیمت پایین تر سازه پلی اتیلن نسبت به فلزی، در مناطق مرطوب کشور، می توانند راهکار بسیار مقرون به صرفه و مناسب از نظر فنی برای انواع دیگر پکیج ها محسوب شوند.

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن دفنی و غیر دفنی چیست؟

پکیج پلی اتیلنی دفنی

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن دفنی، به عنوان یک محصول منحصر به فرد در مجموعه محصولات شرکت آب سازه می باشند. طراحی تخصصی فرایندی و سازه ای تصفیه خانه پلی اتیلن توسط مهندسین فرایند گروه تخصصی و تولیدی آب سازه، از نقاط قوت اصلی این شرکت میباشد. پکیج تصفیه پلی اتیلن دفنی آب سازه، با نصب و دفن در داخل خاک، در برابر سرما، گرما، اشتعال، پوسیدگی و خوردگی، یخ زدگی و جابجایی غیر اصولی مقاوم هستند. همچنین با رعایت نکات مهندسی، نظیر نصب سایبان و صدل گذاری بتنی در زمان نصب، قابل نصب به صورت غیر دفنی می باشند.

پکیج پلی اتیلنی غیر دفنی

پکیج های غیردفنی پلی اتیلنی گروه تخصصی و تولیدی آب سازه، در مناطق جنوبی کشور نظیر سایت میدان گازی هما و تابناک قابل ارائه و بازدید و در حال بهره برداری می باشد همچنین این صدل ها بصورت مسلح بوده و کلیه محاسبات سازه ای آن توسط مهندسین سازه و مکانیک گروه تخصصی و تولیدی آب سازه انجام شده و نصب و اجرای آن نیز توسط تکنسین های نصب آب سازه یا با نظارت مستقیم آنها قابل انجام خواهد بود.

قیمت خرید پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن دفنی و غیر دفنی در آب سازه

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن مونتاژ شده از قبل

کاربرد پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن دفنی چیست؟

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن دفنی فاضلاب خروجی از ساختمان های اداری ، مسکونی و کارخانجات صنعتی را می گیرد و طی یک فرآیند هوازی و از طریق دمیدن هوا برای باکتری های در حال رشد این پساب را به آبی زلال و بی بو و بی رنگ تبدیل می کند.

پکیج های تصفیه فاضلاب دفنی به منظور تصفیه و استفاده مجدد از فاضلاب های بهداشتی- انسانی و پساب های صنعتی جهت جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی و حفظ منابع آب، ساخته می شوند. کمیت و کیفیت فاضلاب تولیدی و خروجی از پارامتر های اصلی در طراحی پکیج های تصفیه فاضلاب پلی اتیلن دفنی به شمار می رود.

کاربرد پکیج تصفیه فاضلاب دفنی عمدتا برای تصفیه فاضلاب اجتماعات کوچک شامل مجتمع های مسکونی، هتل‌ها، بیمارستان‌ها، کارخانجات، کارگاه‌ها، صنایع و غیره می باشد. مطابق استاندارد سازمان حفاظت محیط زیست پساب تصفیه شده بایستی به یکی از سه منبع پذیرنده شامل آب های سطحی و چاه جذبی تخلیه و یا در مصارف کشاورزی و آبیاری فضای سبز استفاده گردد.

آماده سازی پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن مونتاژ شده

مزیت استفاده از پکیج های دفنی پلی اتیلن نسبت به دیگر پکیج ها چیست؟

امروزه با توجه به محدودیت فضا در اماکن مختلف و بالا بودن قیمت زمین در محیط های شهری و صنعتی استفاده از پکیج های تصفیه فاضلاب دفنی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. واحدهای اصلی پکیج های تصفیه فاضلاب پلی اتیلن دفنی شامل متعادل ساز و ایستگاه پمپاژ، شبکه آشغالگیر و دانه گیر، هوادهی و غیره می باشد.

در پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن همه تجهیزات مورد استفاده جهت تصفیه فاضلاب و پساب درون استوانه پلی اتیلنی قرار داده می شود. این پکیج ها بر اساس نوع نیاز و حجم مورد نظر در کارخانه مونتاژ می شوند و سپس مستقیماً به مکان مورد نظر انتقال داده می شوند.

به همین خاطر سرعت اجرا و راه اندازی پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن نسبت به سایر پکیج ها بسیار بالاتر است. پس از نصب، خیلی سریع و ساده قابل استفاده و بهره برداری می باشد. پلی اتیلن از استحکام، انعطاف پذیری، مقاومت بالا و اصطکاک خیلی کمی برخوردار است، همین امر باعث می شود که استفاده از آن برای پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن مناسب باشد. اصطکاک کم کمک می کند تا با یک مخزن به ضخامت کم‌، میزان انتقال ماده و سیال در سیستم تصفیه پساب بیشتر باشد.

مخازن پلی اتیلن با چگالی متوسط ​​و بالای خود، نقطه ذوب معمولاً در محدوده ۱۲۰ تا ۱۸۰ درجه سانتیگراد دارد. این دما بر اساس چگالی پلی اتیلن متفاوت است. در پساب ها نهایت حرارتی که وجود دارد، به اندازه نقطه جوش آب یعنی همان حدود ۱۰۰ درجه است. این پلیمر علاوه بر مقاومت مناسبی که در برابر دما دارد، عایق الکتریکی خوبی نیز هست.

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن دفنی

مهمترین ویژگی های پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی دفنی چیست؟

 • عمرمفید بالا و کاهش هزینه ها در دراز مدت: این پکیج ها معمولا عمر مفیدی در حدود 50 سال دارند، که همین موضوع باعث ترغیب بیشتر به استفاده از آن ها در پروژه ها می گردد.
 • مقاومت شیمیایی بالا و مقاوم خوردگی در برابر آب: پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن دفنی مقاومت بسیار بالایی در اثر شرایط خورندگی خاک های سولفاته و دیگر خاک ها را دارند. همچنین مقاومت بالا در مقابل شرایط خورندگی اسیدی و بازی محیط دارند. این موضوع باعث می شود تا علاوه بر مزایای اقتصادی به حفظ محیط زیست کمک کند و کمتر از مواد شیمیایی آسیب زا برای خاک استفاده می شود.
 • اشغال فضای مورد استفاده کم برای دفن پکیج: این پکیج ها، به علت مدفون بودن در زمین فضای کمتری نسبت به دیگر پکیج ها استفاده می کنند.
 • هزینه ها و قیمت پکیج تصفیه: قیمت پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی در مقایسه با سایر انواع پکیج های فلزی و بتنی می‌تواند مقرون به صرفه تر باشد.
 • آسان دفن، سرعت بالا در ساخت و راه اندازی پکیج: با توجه به اینکه پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن دفنی از قبل آماده و در کارخانه مونتاژ می شود، در محل نصب به راحتی و سرعت نصب و راه اندازی می شود.
 • وابستگی بسیار کم به شرایط محیطی و آب و هوایی منطقه: با توجه به این موضوع که پکیج تصفیه فاضلاب در زیر خاک مدفون است، در اثر شرایط محیطی مانند نور خورشید، باد و باران قرار نمی گیرد. این موضوع باعث افزایش طول عمر آن در دراز مدت می شود.
 • راندمان بالا در تصفیه و عدم تولید بو: با توجه به این موضوع که تمام فرایندهای تصفیه در زیر خاک و فقط در پکیج انجام می شود، فرایند تصفیه بدون بو و با کارایی و راندمان بالا انجام می شود.

مشخصات پکیج پلی اتیلن دفنی تولیدی آب سازه

 • استحکام بسیار بالایی دارند و می توان آنها را بدون استفاده از سازه نگهبان مدفون کرد.
 • در مقابل خوردگی و مواد شیمیایی مقاومت بسیار بالایی دارد.
 • هیچ نوع ماده اسیدی و قلیایی بر آن تاثیر نخواهد گذاشت.
 • حمل و نقل و نصب آن راحت است زیرا وزن استاندارد دارد.
 • می توان آن را در ابعاد دلخواه، با حفظ حجم از قطر 1000 الی 3000 میلیمتر، طراحی و تولید کرد.
 • از پوشش ضد UV در بدنه داخلی و بیرونی دستگاه استفاده شده است، برای زمان هایی که مخزن در معرض نور خورشید قرار می گیرد.
 • بصورت سیستم آماده به نصب می­باشد.
 • آب بندی کامل شده است.
 • دارای دریچه هوابند و نردبان دسترسی است.
 • دارای محیطی سالم و بهداشتی می باشد.
 • در حوادثی مانند زلزله صدمه و آسیب نمی بیند.

واحدهای مختلف پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن دفنی آب سازه (روش هوادهی گسترده EAAS)

واحد آشغالگیر پکیج تصفیه فاضلاب دفنی

جهت جلوگیری از ورود انواع ذرات معلق موجود در فاضلاب به واحد های سیستم تصفیه از یک سبد آشغالگیر در ابتدای ورودی تصفیه خانه استفاده می شود. آشغالگیری که یکی از مراحل تصفیه فیزیکی فاضلاب است، با هدف حذف جامدات شناور در فاضلاب، در پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن کار گذاری شده‌اند. این واحد می تواند از پمپ‌، هواده‌،‌ همزن‌، ‌لوله ها و سایر تجهیزات موجود در پکیج تصفیه فاضلاب در مقابل گرفتگی، محافظت کند.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی،‌ بسیاری از آشغالگیر ها توانایی حذف جامدات کوچکتر و حتی در برخی ذرات ریز و معلق را نیز دارند. در صورتی که از آشغالگیر با توانایی حذف ذرات معلق موجود در فاضلاب استفاده نشود، با اضافه کردن یک واحد دانه گیر به سیستم،‌ پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن را از ذرات معلق، حفظ می کنیم. امروزه با تعبیه آشغالگیر های مکانیکی می توان نقش اپراتور در تعمیرات و نگهداری از سیستم آشغالگیر را کاهش داد.

واحد متعادل ساز و ایستگاه پمپاژ پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن

با توجه به اینکه معمولا تولید فاضلاب در طول شبانه روز چه از لحاظ کمی و چه از لحاظ کیفی  متغییر می باشد  فاضلاب خام جهت ورود به سيستم تصفيه وارد مخزن متعادل ساز و ایستگاه پمپاژ می شود و سپس بوسيله پمپهاي تعبيه شده در اين قسمت به صورت یکنواخت  به سيستم تصفيه منتقل مي شود. جهت کنترل سطح فاضلاب و به منظور حفاظت از پمپ ها و جلوگيري از سر ريز شدن فاضلاب در اين مخزن، دستگاه سطح سنج براي حالت هاي Low  و  High  پيش بيني شده است.  همچنین اين مخزن مجهز به سرريز خروجي اضطراري خواهد بود.

به طور کلی وظیفه متعادل ساز  در پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن، همسان سازی و متعادل کردن جریان پساب و کنترل سرعت هیدرولیک است. همسان سازی جریان، مانع از خروج مواد جامد و آلی از فرآیند تصفیه و ورود آن ها به مرحله بعدی فرایند می شود. در واقع این سیستم جریان را کنترل می کند تا زمان کافی برای انجام تصفیه فیزیکی،‌ بیولوژیکی و شیمیایی وجود داشته باشد.

این فناوری اخیراً در سیستم های تصفیه فاضلاب شهری و بیمارستانی و صنعتی مورد استفاده قرار گرفته است، چرا که به طور مثال در بیمارستان ها، افزایش و کاهش ناگهانی سرعت تولید و حرکت پساب ها وجود دارد و در ساعت های خاصی از شبانه روز جریان فاضلاب به چند برابر جریان میانگین می رسد. مخازن متعادل ساز برای کنترل این جریانات به کار می روند.

قیمت خرید پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن دفنی و غیر دفنی در آب سازه

واحد هوادهی در پکیج پلی اتیلن دفنی

هوادهی فاضلاب، یک فرآیند تزریق هوا به فاضلاب است تا هضم مواد آلی توسط باکتری های هوازی و آنزیم های تولید شده توسط آن ها، شروع شود. این فرآیند، بخش اصلی در اکثر سیستم های تصفیه فاضلاب بیولوژیکی است. برخلاف تصفیه شیمیایی که از مواد شیمیایی و منعقد کننده برای واکنش و تثبیت آلاینده ها در جریان فاضلاب استفاده می کند، تصفیه بیولوژیکی از میکروارگانیسم هایی که به طور طبیعی در فاضلاب ها وجود دارند برای حذف آلاینده‌های فاضلاب استفاده می کند. واحد هوادهی که عموما شامل مخزن هوادهی از جنس پلی اتیلن، بلوئرها و دیفیوزر ها می باشد.

در هوادهی هوای محیط توسط بلوئرها مکش شده و از طریق دیفیوزرها به پساب تزریق می شود. سیستم هوادهی عمقی راندمان بالاتری نسب به هواده های سطحی دارند. میزان هوای تولیدی بلوئرها معمولا بر اساس میزان اکسیژن خواهی بیولوژیک پساب محاسبه می شود، فشار هوای مورد نیاز نیز بر اساس عمق مخزن و سطح آب موجود در مخزن و افت فشار دیفیوزها، لوله و اتصالات محاسبه می شود. در سیستم های هوادهی عمقی بهتر است از دیفیوزرهای حباب ریز استفاده شود. هرچه حباب ها ریزتر باشند، تعداد آنها بیشتر است. این امر باعث انتشار بیشتر اکسیژن به محیط می شود.

مهمترین روش های هوادهی در تصفیه فاضلاب چیست؟

الف- هواده های عمقی

در این روش، تزریق هوا به درون فاضلاب با کمک بلوئر (دمنده) و توسط لوله‌های تحت فشار انجام می‌گیرد که به این عمل هوادهی عمقی می‌گویند. تجهیزات اصلی مورد استفاده در هوارسانی به فاضلاب در این روش سیستم توزیع هوا، انتقال هوا، دمنده ‎های هوا حباب‌های هوا توسط دیفیوزر های حباب ریز با غشاء ممبرانی می‌باشند. این دیفیوژرهای می توانند به صورت دیسکی یا لوله ای باشند.

در این روش هوادهی، هوای فشرده شده توسط بلوئر با فشار زیاد از طریق لوله‌های رابط دیفیوزر تقریبا از 30 سانتیمتری کف حوض هوادهی به درون فاضلاب تزریق می‌گردد. حباب‌های ریز هوا در تماس با فاضلاب مسیر خود را به سمت سطح مایع طی می‌نمایند.در مسیر خود و در تماس با فاضلاب قسمتی از اکسیژن هوا در مایع حل می گردد و از این طریق نیاز میکرو ارگانیسم‌ها را به اکسیژن تأمین می‌نماید.

ب- هواده های سطحی

تصفیه فاضلاب با هوادهی سطحی با هم زدن و اختلاط و پاشش قطرات فاضلاب به هوا موجب افزایش سطح تماس سیال با هوا شده و موجب هوادهی فاضلاب می شود. هواده های سطحی روی پلی خارج از مخزن فاضلاب قرار گرفته و فقط پروانه آن در عمق معینی از مایع قرار می گیرد. هواده ها شدیداً فاضلاب را به هم می زنند و موجب جلوگیری از ته نشین شدن مواد معلق و هم چنین افزایش سطح تماس فاضلاب با هوا می شوند.
با دریافت مقدار کافی اکسیژن توسط میکروارگانیسم ها در حوضچه هوادهی، مواد آلی و ناپایدار فاضلاب را تجزیه کرده و تبدیل به مواد پایدار و فساد ناپذیر(ترکیبات معدنی) می کنند.

هواده های سطحی دارای گیربگس بوده و در بسیاری از موارد با كنترل دور می توان میزان نرخ اكسیژن دهی را كنترل نمود. هواده های سطحی دارای راندمان بالاتری هستند و میزان انرژی كم تری مصرف می نمایند و عموماً در تصفیه خانه های فاضلاب صنعتی مورد بهره برداری قرار می گیرند. هوادهی دور کند که دارای پره های بزرگتری می باشد، معمولا در عمق حدود ۱.۵ متری از سطح فاضلاب و به منظور جلوگیری از سپتیک فاضلاب در یک نقطه استفاده می شود.

واحد ته نشینی ثانویه

در اثر هوادهی، توده های بیولوژیکی به صورت لخته هایی از لجن در فاضلاب شناور می شوند که در یک مخزن ته نشینی این لجن ها جدا می گردند و شفاف سازی فاضلاب صورت می پذیرد.، واحد ته نشینی ثانویه یکی از مهمترین واحدها در تصفیه پساب و فاضلاب است که جهت ته نشین نمودن فلوک ها و ذرات معلق لجن از جنس پلی اتیلن و یا ورق گالوانیزه ساخته می شوند.

ورودی واحد ته نشینی ثانویه معمولا در ارتفاع 60 سانتیمتری از کف مخزن قرار داشته و مایع مخلوط از ارتفاع 45 سانتیمتری وارد حوض ته نشینی می شود. به منظور ایجاد جریان آرام و جلوگیری از تلاطم خروجی بافل های جدا کننده نصب می شوند. شکل هندسی حوض ته نشینی، عمق مخزن ته نشینی و زمان ماند پساب در مخزن نیز از سایر عواملی است که در ته نشین سازی موثر واقع شده و در طراحی مخازن واحد ته نشینی ثانویه مورد توجه قرار می گیرند.

حوضچه ته نشینی ثانویه به شکل قیف بوده و و از کف آن جامدات ته نشین شده به تانک هوادهی برگشت داده می شود. و از سرریز های بالای حوض ته نشینی پساب زلال شده به سمت محل ضدعفونی و یا گند زدایی هدایت می شود.

واحد گندزدایی یا ضدعفونی

پساب زلال شده پس از حوضچه ته نشینی به قسمت کلرزنی انتقال می یابد و گندزدایی در این قسمت انجام می شود. کلرزنی باعث از بین رفتن تمامی میکروارگانیسم های آلاینده می شود. کلر به شکل جامد (هیپوکلریت کلسیم) ، مایع (هیپوکلریت سدیم یا آب ژاول) و گازی در دسترس است.

کلر اکسنده می باشد و علاوه بر از بین بردن باکتری های بیماری زا با تجزیه مواد آلی موجود در پساب تصفیه شده موجب از بین رفتن مواد آلی در آن و کمک به تصفیه هر چه بهتر پساب می شود. در خروجی حوض ته نشینی ثانویه بایستی تمام میکروارگانیسم هایی که باعث ایجاد آلودگی در زمینه کلیفرمی می شود از بین برده شوند.

پکیج کلرزنی شامل چه قسمت هایی می باشد؟

 • مخزن آماده سازی شامل یک مخزن از جنس پلی اتیلن
 • پمپ تزریق با ظرفیت های متفاوت متناسب با دبی فاضلاب و دوز کلر مصرفی
 • شیر یکطرفه توپی در هد مکش و تزریق
 • همزن الکتریکی (میکسر) با دور 700-900 rpm با موتور موتوژن یا الکتروژن با یاتاقان
 • شافت و پروانه ضد زنگ و ضد خوردگی
 • متعلقات شامل: شلنگ تزریق، سوپاپ مکش، شلنگ مکش و متعلقات
 • شاسی از جنس کربن استیل St-37 با سه لایه پوشش اپوکسی و یا استنلس استیل SS304 یا SS316
 • تابلو برق به همراه تجهیزات کنترل

واحد نگهداری و هاضم لجن بیولوژیکی

لجن بیولوژیکی انباشته شده از سایر بخش ها واحد نگهداری و هاضم لجن بیولوژیکی منتقل شده و ذخیره می شود تا در فرصت مناسب به خارج از پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی انتقال داده شود. معمولا وقتی مقدار وزنی مواد فرار موجود در لجن به یک سوم وزن اولیه کاهش پیدا کرد لجن به صورت تثبیت شده در میاید و دفع و انتقال آن بلا مانع می باشد.

دفن پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن

محصولات مرتبط

ایستگاه پمپاژ

پمپ های فاضلابی

پکیج تصفیه فاضلاب به روش EAAS

پکیج تصفیه فاضلاب

پکینگ مدیا

سوالات متداول در ارتباط با پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن دفنی :

آیا سپتیک تانک ها قادر به تامین استاندارد خروجی تصفیه فاضلاب برای آبیاری فضای سبز و اگوی شهری می باشد؟

سپتیک ها و سیستم های بی هوازی به علت راندمان پایین آن ها در اکثر مواقع نمی توانند فاضلاب بهداشتی را به محدوده استانداردهای قابل قبول برای آبیاری و ورود به اگوی شهری برسانند. جهت تامین استانداردهای مذکور نیاز به روش های تکمیلی تصفیه فاضلاب مانند روش های هوادهی و انعقاد و لخته سازی می باشد.

قیمت خرید پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن دفنی و غیر دفنی در آب سازه

مزایای پکیج های تصفیه فاضلاب پلی اتیلن نسبت به سایر پکیج ها چیست؟

 • اسیدها، بازها، مواد اسیدی و مواد قلیایی به هیچ عنوان روی بدنه پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن تاثیر ندارند.
 • این پکیج خیلی به ندرت دچار پوسیدگی، خوردگی، فرسودگی و زنگ زدگی می شود.
 •  به دلیل امکان دفن این نوع پکیج ها فضای بسیار کمی نسبت به دیگر پکیج های تصفیه اشغال می کند.
 • پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن پوشش کربنی دارد و در برابر تابش مستقیم نور خورشید بسیار مقاوم است.
 • امکان جابه جایی آن ها حتی چند سال بعد از نصب و راه اندازی
 • بهره‌برداری و نگهداری ساده به دلیل نوع طراحی و ساخت و تجهیزات و عدم نیاز به هزینه های رنگ آمیزی
 • سرعت بالا در ساخت، نصب و راه‌اندازی
 • هزینه پایین و سرعت بالای ساخت
 • عمر بسیار بالای پکیج های پلی اتیلن (بیش از ۵۰ سال)

جهت اطلاع از قیمت خرید و مشخصات پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی با آب سازه در تماس باشید.

ویژگی امتیاز
قیمت تضمینی ⭐⭐⭐⭐⭐✅ ۵/۵
فروش و نصب ⭐⭐⭐⭐⭐✅✅ ۴.۸/۵
مشاوره ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۷/۵
پشتیبانی ⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۹/۵

برچسب ها : پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن – پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن دفنی – خرید و قیمت پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن دفنی

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است