جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پکیج تصفیه فاضلاب فایبرگلاس GRP

پکیج های تصفیه فاضلاب فایبرگلاس GRP شرکت آب سازه

پکیج تصفیه فاضلاب فایبر گلاس GRP دارای راندمان بالا، مقاومت بالا در برابر خوردگی و فشارهای وارده و کیفیت و دوام زیاد هستند. با توجه به این موضوع شرکت فنی و مهندسی آب سازه اقدام به طراحی و ساخت انواع پکیج­ تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی از جنس GRP متناسب با نیاز کار فرمایان محترم نموده است. این محصول یکی از تجهیزات تصفیه فاضلاب، بسیارمقاوم و پرکاربرد برای تصفیه فاضلاب های بسیار خورنده می باشد.

جهت دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

 02126410244 و 02126410245

09129512165 و 09196576008

شرکت فنی و مهندسی آب سازه با طراحی و تولید انواع پکیج تصفیه فاضلاب از جمله پکیج تصفیه پلی اتیلن، پکیج تصفیه فاضلاب فایبرگلاس GRP و پکیج تصفیه فاضلاب فلزی گامی مهم در این راستا برداشته است. در ادامه به ارائه توضیحاتی در خصوص پکیج تصفیه فاضلاب فایبرگلاس GRP شرکت آب سازه، مزایا و کاربرد آن می­پردازیم.

💡 آنچه در این مطلب می خوانید:

پکیج تصفیه فاضلاب و اهمیت استفاده از آن

امروزه مسئله کمبود آب و تخریب محیط­ زیست به عنوان یکی از بزرگترین مشکلات جوامع بشری مطرح می­باشد­. مهمترین دلایل کمبود آب افزایش جمعیت، ارتقاء سطح زندگی، تغییرات آب و هوا و عدم مدیریت صحیح منابع آب می­باشد. در این شرایط تصفیه فاضلاب و باز­چرخش پساب مهمترین راهکار در حفظ محیط زیست و توسعه مدیریت منابع آب می­باشد. با توجه به اینکه موضوع تصفیه فاضلاب و استفاده از پساب­ های بازیافتی در چرخه تولید و مصرف امری ضروری و حیاتی به نظر می­رسد.

پکیج تصفیه فاضلاب به مجموعه ای از تجهیزات برای حذف آلاینده های فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی از فاضلاب ورودی گفته می­شود. فاضلاب ورودی از بخش های مختلف عبور می کند و  طی فرآیند متعدد، آلاینده های آن حذف می شود. در نهایت به سطح مطلوبی از کیفیت رسیده و مطابق با استانداردهای سازمان محیط زیست امکان ورود آنها به محیط زیست یا مصرف مجدد در بخش های صنعتی یا کشاورزی بوجود می‌آید.

پکیج تصفیه فاضلاب در واقع یک تصفیه خانه فاضلاب کوچک و قابل حمل می باشد. با توجه به شرایط محیطی و پارامترهای کیفی فاضلاب ورودی و استاندارهای پساب خروجی با مخازن با جنس بدنه گوناگون قابل اجرا می باشد. این پکیج های تصفیه شامل تمامی واحد تصفیه فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی می باشند.

پکیج تصفیه فاضلاب - آب سازه

پکیج تصفیه فاضلاب فایبر گلاس چیست؟

مخازن کامپوزیتی فایبرگلاس (Glass Reinforced Plastic) در اصلاح تخصصی به مخازن GRP شناخته می­شوند. این مخازن  از پلاستیک تقویت شده فایبرگلاس با الیاف شیشه ساخته شده اند. استفاده از الیاف شیشه در ساختار بدنه مخازن GRP سبب افزایش استحکام این نوع مخازن می گردد.

انواع پکیج تصفیه فاضلاب فایبرگلاس در برابر نیروهای کششی و خوردگی بسیار مقاوم هستند. به همین جهت برای تهیه مخازن کامپوزیتی در صنایع مختلف از GRP استفاده می‌شود. قرار گرفتن ماده GRP به‌عنوان پوشش روی ساختار اولیه مخازن، سبب افزایش استحکام آن‌ها در برابر فشار داخلیِ بارهای ناشی از برف و یا باد، بارهای هیدرواستاتیکی و ارتعاشی می‌شود. قطعات مخزن GRP با نام پنل شناخته می شوند.

پنل ها از ترکیبات کامپوزیتی قالب گیری ورق با دستگاه های پرس هیدرولیکی گرم ساخته می شوند. فرآیند قالب گیری در دمای ۱۵۰ درجه سانتیگراد به همراه فشار تقریبی ۲۰۰۰ تن جهت استحکام به پنل ها، نجام می شود. این پنل‌ها با استفاده از اتصال‌دهنده‌های فولادی ضدزنگ یا گالوانیزه و تکیه‌گاه‌های فلزی به شکل مخزن به یکدیگر متصل می‌شوند.

طراحی پکیج تصفیه فاضلاب فایبرگلاس- آب سازه

استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب فایبرگلاس برای صنایع مختلف

از پکیج تصفیه فاضلاب فایبرگلاس به منظور تصفیه و استفاده مجدد از فاضلاب ها استفاده می شود. این فاضلاب ها می تواند فاضلاب های بهداشتی- انسانی و پساب­ های صنعتی باشد. با استفاده از تصفیه فاضلاب می توان از آلودگی­ های زیست محیطی جلوگیری کرد و به حفظ منابع آب کمک کرد. کمیت و کیفیت فاضلاب ورودی و خروجی از پارامترهای اصلی در طراحی پکیج های تصفیه فاضلاب فایبرگلاس GRP به شمار می رود.

کاربرد پکیج تصفیه GRP عمدتا برای تصفیه فاضلاب اجتماعات کوچک شامل مجتمع‌­های مسکونی، هتل‌­ها، بیمارستان‌­ها و غیره می باشد. مطابق استاندارد سازمان حفاظت محیط زیست، پساب تصفیه شده بایستی به یکی از سه منبع پذیرنده شامل آب­های سطحی و چاه جذبی تخلیه و یا در مصارف کشاورزی و آبیاری فضای سبز استفاده گردد.

تجهیزات پکیج تصفیه فاضلاب فایبر گلاس

واحدهای اصلی پکیج های تصفیه فاضلاب GRP شامل متعادل ساز و ایستگاه پمپاژ فاضلاب، شبکه آشغالگیر و دانه گیر، هوادهی شامل تجهیزات بلوئر، دیفیوزر و سایر متعلقات، ته نشینی، ضدعفونی پساب، پکیج تزریق کلر، هاضم لجن، تابلو برق و … می باشد. در پکیج تصفیه فاضلاب GRP همه تجهیزات مورد استفاده جهت تصفیه درون مخزن GRP قرار داده می شوند. پنل های این پکیج ها بر اساس نوع نیاز و حجم مورد نظر در کارخانه و یا در سایت مونتاژ  می شوند. سرعت اجرا و راه اندازی پکیج تصفیه فاضلاب GRP نسبت به سایر پکیج ها بسیار بالاتر بوده و پس از نصب، خیلی سریع و ساده قابل استفاده و بهره برداری می باشد.

پکیج های تصفیه فاضلاب فایبرگلاس GRP شرکت آب سازه

ویژگی های پکیج تصفیه فاضلاب فایبر گلاس

 • هزینه اقتصادی بسیار پایین تر و بهداشتی بودن آنها
 • دارای عمر طولانی و بدون نشت
 • مقاومت بالا در برابر تغییرات دمایی سرد و گرم
 • دارای عایق‌بندی بسیار مقاوم در برابر یخ‌زدگی
 • مقاومت بالادر برابر اشعه فرابنفش و رشد جلبک
 • قابلیت تولید در اشکال و حجم های مختلف
 • قابلیت تولید در انواع مختلف هوایی، افقی، عمودی و دفنی
 • امکان حمل و انتقال آسان
 • مقاومت بسیار زیاد در برابر خوردگی در محیط های اسیدی و بازی
 • قابلیت حمل و نصب سریع و آسان به دلیل سبک بودن
 • امکان ساخت پکیج تصفیه فاضلاب فایبر گلاس بر اساس نوع سفارش
 • مقاومت بالا مکانیکی و حرارتی
 • عدم خوردگی در محیط های با رطوبت بالا (مناطق شمالی و جنوبی کشور)
 • سبکی سازه پکیج تصفیه فاضلاب GRP در مقایسه با سازه های فلزی
 • سرعت اجرا بسیار بالا در هنگام نصب و راه اندازی پکیج تصفیه فاضلاب فایبرگلاس GRP

حمل و نصب پکیج تصفیه فاضلاب فایبرگلاس - آب سازه

کاربرد پکیج های تصفیه فاضلاب فایبر گلاس GRP

 • حذف آلاینده های صنعتی از پساب کارخانجات تولید رنگ، نساجی، موادغذایی، پالایشگاه ها، پتروشیمی و غیره
 • استفاده مجدد از پساب تصفیه شده از پکیج تصفیه فاضلاب GRP برای مصارف کشاورزی و فضای سبز
 • تصفیه پساب و فاضلاب بیمارستانی و کلینیکها ، مراکز بهداشتی و درمانی
 • حذف میکروارگانیسم ها و باکتری های واگیردار قبل از ورود آنها به محیط زیست
 • استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب GRP در کمپ های نظامی و آموزشی و شهرک های مسکونی، هتل ها، فرودگاه ها، ترمینال های مسافربری به منظور تصفیه فاضلاب انسانی
 • تصفیه فاضلاب تأسیسات و کارگاه های مجاور سدها ، رودخانه ها و چاههای آب.

مراحل تصفیه فاضلاب پکیج فایبر گلاس GRP

تصفیه فاضلاب فرآیندی است در آن آلاینده های فاضلاب از آن جدا می شوند. این فرآیند به منظور بازگشت به چرخه آب، استفاده مجدد از آن و اهداف دیگر استفاده می شود. تصفیه فاضلاب نیاز به تاسیسات مختلفی دارد، که با آنها فرآیندهای تصفیه به صورت پیوسته انجام می شود.

تصفیه فاضلاب معمولا در دو مرحله تصفیه اولیه (واحد عملیات فیزیکی) و تصفیه ثانویه (واحد عملیات بیولوژیکی) انجام می­شود. در تصفیه اولیه حدود 40 تا 60 درصد مواد جامد معلق از فاضلاب حذف می­­­شود. بعد از تصفیه اولیه مجددا اکسیژن از طریق هوادهی عمقی و گسترده به فاضلاب تزریق می­شود. در اینجا تصفیه ثانویه و یا بیولوژیکی صورت می­گیرد. در تصفیه ثانویه بیش از 90 درصد مواد جامد معلق و مواد آلی مضر از بین می رود.

فرایند تصفیه فاضلاب در پکیج فایبرگلاس - آب سازه

واحد تصفیه فیزیکی در پکیج فایبر گلاس تصفیه فاضلاب

به عملیاتی که در آن تغییرات و حذف آلودگی به واسطه کاربرد نیروی فیزیکی انجام می­گیرد، واحد تصفیه فیزیکی گفته می­شود. تصفیه فیزیکی فاضلاب اولین گام در تصفیه فاضلاب در پکیج­ های تصفیه GRP می­باشد. که علاوه بر افزایش راندمان سایر گام ها، از آسیب وارد شدن به تجهیزات به کار رفته در تصفیه شیمیایی و بیولوژیکی نیز جلوگیری می­کند. واحد عملیاتی فیزیکی پکیج تصفیه فاضلاب GRP شامل آشغالگیر، دانه گیر، ته نشینی اولیه می­ باشد.

واحد تصفیه بیولوژیکی در پکیج تصفیه فاضلاب

مرحله دوم تصفیه فاضلاب شامل فرآیندهای زیستی یا تصفیه بیولوژیکی است. طی آن، مواد محلول تخریب­ پذیر زیستی موجود در پساب توسط میکروارگانیسم ها تجزیه می­‌شوند. نقش واحد تصفیه بیولوژیکی در پکیج تصفیه فاضلاب فایبرگلاس فراهم نمودن شرایطی مناسب برای رشد بیولوژیکی باکتری­ ها جهت حذف آلودگی است.

در سال­های اخیر به روش­های بیولوژیکی اهمیت بیشتری داده شده است، زیرا این روش­ها به دلیل استفاده از موجودات زنده ذره بینی برای تجزیه و یا جذب مواد شیمیایی، آثار جانبی کمتری را در پی دارند و معمولا ضایعاتی با خطر کمتر و اثرگذاری کمتر از خود به جا می­گذارند.

انواع روش های تصفیه بیولوژیکی در تصفیه فاضلاب چیست؟

بیوراکتورهای غشایی  نظیر روش لجن فعال، روش­های SBR، RBC، MBR، MBBR، IFAS، SMBR از جمله روشه­ای نوین و پیشرفته در تصفیه فاضلاب­ های بهداشتی و صنعتی می­باشند. در تصفیه بیولوژیکی فاضلاب انواع متعددی از راکتورهای ناپیوسته و پیوسته (رشد چسبیده و معلق) استفاده می­شود. برای آشنایی بیشتر با روش های تصفیه فاضلاب می توانید به صفحه انواع روش تصفیه در پکیج تصفیه فاضلاب مراجعه بکنید.

روش پیشنهادی جهت تصفیه فاضلاب های بهداشتی در پکیج های تصفیه فاضلاب فایبرگلاس GRP به روش هوازی، متد لجن فعال با هوادهی عمقی و یا هوادهی گستره (Activated sludge-Extended Aeration) می­باشد. در این روش تزریق اکسیژن به مخلوط لجن فعال برگشتی و فاضلاب خام ورودی در بخش هوادهی جهت انجام واکنش­های بیوشیمیایی توسط هواده های عمقی (بلوئر) صورت می­گیرد.

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب فایبر گلاس

پکیج های تصفیه فاضلاب بر اساس نوع فاضلاب، میزان و دبی ورودی و خروجی، جنس بدنه، جنس تجهیزات و ابعاد پکیج تصفیه فاضلاب تعیین می شود. برای تعیین قیمت پارامترهای زیادی دخیل هستند. برای اطلاع از قیمت پکیج تصفیه فاضلاب فایبر گلاس با کارشناسان ما تماس فرمایید و از مشاوره رایگان ما بهره مند بشوید. کارشناسان ما در ارتباط با طراحی بهترین نوع پکیج تصفیه فاضلاب برای کاربری شما، شما را راهنمایی خواهند کرد.

امتیاز 5/5 از 2 رای

محصولات مرتبط

آب مصرفی در تولید و ساخت یک محصول تجاری و خروج آن بعنوان یک محصول ثانویه از سیستم را فاضلاب صنعتی می گویند. فاضلاب‌های صنعتی،...
آشغال گیر از ضروری ترین و مهم ترین بخش های تمام تصفیه خانه های فاضلاب شهری و صنعتی و یکی از انواع تجهیزات تصفیه فاضلاب...
فاضلاب بهداشتی به فاضلابی گفته می شود که توسط انسان به واسطه پساب حاصل از شستشو و نظافت، سرویس های بهداشتی، بیمارستانها و کارخانجات و…...
گروه صنعتی آب سازه بزرگترین تامین کننده انواع بلوئر هوادهی از جمله بلوئر روتس، بلوئر ساید چنل، بلوئر مغناطیسی را به همراه انواع دیفیوزر به...
شرکت آب سازه بزرگترین تامین کننده انواع دیفیوزر هوادهی می باشد. از دیفیوزر شرکت آب سازه در انواع پروژه های بزرگ و کوچک مانند پکیج...
پکینگ مدیا یکی از محصولات مورد استفاده در سیستم های تصفیه فاضلاب می باشد که بستری برای افزایش رشد چسبیده بیولوژیکی را فراهم میکند. پکینگ...
یکی از محصولات پر کاربرد و پرفروش شرکت آب سازه، پکیج تصفیه فاضلاب فلزی با راندمان بالا بصورت پیش ساخته و از جنس کربن استیل...
چربی گیر رستوران یکی از انواع چربی گیر و از جمله تجهیزات تصفیه فاضلاب است. با استفاده از آن می توان، چربی های رستوران و...
این روز ها با توجه به کمبود آب و شرایط محیط زیست، تصفیه فاضلاب و پساب های بهداشتی و صنعتی به یک امر مهم و...
سپتیک تانک، ساده ترین نوع تصفیه خانه تک واحدی است که به منظور پیش تصفیه فاضلاب بهداشتی استفاده شده و در بخش های مسکونی، اداری،...

مشاوره رایگان و خرید

اشتراک گذاری

لینک کوتاه محصول

https://absaze.com/?p=2002

نظرات شما

2 پاسخ

 1. سلام
  برای تصفیه فاضلاب شهرک صنعتی دستگاه تصفیه فاضلاب فایبرگلاس بهتر است یا فلزی؟

  1. با سلام و عرض ادب برای انتخاب نوع و جنس پکیج تصفیه فاضلاب نیاز به شناسایی دقیق نوع فاضلاب و محل قرار گیری آن دارید. شما می توانید برای دریافت مشاوره و ارائه اطلاعات دقیق با شماره های مندرج در سایت تماس گرفته و با توجه به نوع درخواستتان بهترین و اقتصادی ترین گزینه را شناسایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *