پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی (قیمت- طراحی و ساخت)

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی یکی از انواع پکیج های تصفیه فاضلاب می باشد. جهت تصفیه پساب از فرآیند هایی مانند انعقاد و لخته سازی، کنترل pH، اکسیداسیون پیشرفته، فیلتر های غشایی و غیره در دستگاه تصفیه فاضلاب صنعتی استفاده می شود.  این پکبج ها با توجه به اهمیت بازگردانی آب در کارخانه ها و صنایع گوناگونی مانند پتروشیمی، لبنیات، داروسازی و غیره استفاده می شود.

طراحی پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی توسط تیم مهندسی محیط زیست و شیمی گروه صنعتی انجام و پس از تایید در کارگاه های این شرکت در سه بدنه پلی اتیلنی، فلزی و فایبرگلاس سخته می شود. دستگاه کاملا پیش ساخته بوده و تمام لوله ها و اتصالات در کارخانه بر روی دستگاه تعبیه می شوند. این مزیت باعث می شود تا عملیات جابجایی و نصب با سرعت و سهولت صورت پذیرد.

برای دریافت مشاوره رایگان در ارتباط با طراحی، قیمت و خرید پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی با کارشناسان آب سازه تماس فرمایید.

09129512165 و 02126410244 و 02126410245

 

💡 آنچه در این مطلب می خوانید:

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی چیست؟

در پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی، تجهیزاتی مانند پکیج تزریق مواد شیمیایی، پکیج تزریق کلر، دستگاه چربی گیر، پکیج تزریق پلی الکترولیت و غیره به کار می رود. مهم ترین تفاوت این پکیج با پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی موثر نبودن تصفیه بیولوژیکی در آن است. در واقع در پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی با استفاده از یک سری فرایند های پیشرفته، فاضلاب صنعتی تولید شده توسط کارخانه ها و صنعت های مختلف تصفیه می شود.

از این پکیج می توان برای کارخانه های پتروشیمی، صنایع فولاد، کارخانه لبنیات، کارواش ها، قالیشویی، کشتارگاه و هر نوع صنعت دیگری استفاده کرد. پساب خروجی حاصل از تصفیه را می توان دوباره با هدف آبیاری، پرکردن سفره های زیر زمینی و غیره مورد استفاده قرار داد.

فاضلاب صنعتی

اهیمیت استفاده از دستگاه تصفیه فاضلاب صنعتی

یکی از دلایل اهمیت استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی، این است که فاضلاب های صنعتی از منابع مختلفی تولید می شوند. به همین علت ورود آنها به محیط زیست یاعث آسیب رسیدن به موجودات زنده، آلوده شدن آب های زیر زمینی و به خطر افتادن سلامت انسان می شود. در این شرایط باید پیش از ورود این نوع فاضلاب به محیط زیست آن را مورد تصفیه قرار داد. پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی یک واحد تصفیه خانه کوچک است که می تواند فاضلاب صنعتی را تا حد استاندارد تصفیه کند.

به دلیل اینکه کارخانه ها معمولا خارج از شهر تاسیس می شوند و دسترسی به شبکه فاضلاب شهری ندارند. همچنین به دلیل بالا بودن آلایندگی فاضلاب صنعتی، تصفیه خانه فاضلاب نمیتواند همچین فاضلابی را تصفیه کند. سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی در این موارد می تواند یک گزینه مناسب برای تصفیه کردن فاضلاب باشد.

مهم ترین خطرات پساب صنعتی

بر اساس قوانین ارائه شده توسط سازمان حفاظت از محیط زیست، هیچ یک از انواع فاضلاب های صنعتی و شیمیایی بدون تصفیه مجوز ورود به طبیعت را ندارند. دلیل تمرکز زیاد این سازمان بر پساب های تولید شده از کارخانجات و واحدهای صنعتی، خطرات و تاثیرات منفی و نامطلوب آنها بر سلامت انسان و موجودات زنده می باشد.

 • مرگ آبزیان به دلیل افزایش بیش از اندازه COD
 • ورود فلزات سنگین و مواد آلی قوی به سفره های آب زیرزمینی و شیوع سرطان و سایر بیماری ها
 • مصرف بیش از اندازه آب واحدهای صنعتی و کاهش سطح سفره های آب زیرزمینی
 • افزایش جهش ژنتیکی به دلیل ورود مواد شیمیایی خطرناک به طبیعت و آب رودخانه ها و غیره
 • مرگ پرندگان و ماهی ها و سایر حیوانات و موجودات زنده به دلیل آلوده شدن آب های سطحی و تالاب ها

فاضلاب صنعتی

اجزای پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

برخلاف پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی که تقریبا از اجزای یک شکلی برای تصفیه فاضلاب انسانی استفاده می کند، در پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی، فرایند های بکار رفته پیچیدگی و تنوع خاص خود را دارند و  با توجه به کیفیت فاضلاب ورودی این اجزا تعیین می شوند.

 فرایند های بکار رفته در دستگاه پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

همانطور که بیان شده فرایند های بکار رفته برای تصفیه پساب صنعتی متنوع است در ادامه هرکدام از این فرایند ها و محل قرار گیری آن ها تعیین شده است.

خنثی سازی

یکی از رایج ترین فرایند های بکار رفته در پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی خنثی سازی اسیدیته و قلیائیت است. به دلیل سر و کار داشتن صنایع با مئ=واد شیمیایی مختلف پساب ان ها از حالت خنثی شده و حالت اسیدی و یا قلیائی پیدا می کند. خارج شدن پساب خروجی از حالت خنثی به خوردگی و اختلال در عملکرد دستگاه تصفیه پساب صنهتی منجر می شود. به همین دلیل در همان ابتدای کار یک واحد تزریق مواد شیمیایی جهت منترل pH نصب می شود.

فرایند انعقاد و لخته سازی

مواد کلوئیدی و معلق که در پساب های صنعتی وجود دارد به شدت باعث کاهش راندمان تصفیه فاضلاب می شود. فرایند انعقاد و لخته سازی شامل یک مخزن جهت تزریق مواد شیمایی و سپس استراحت دادن به پساب جهت ته نشینی و یا کفاب گیری مواد کلوئیدی می شود.

فرایند اکسیداسیون پیشرفته تصفیه پساب صنعتی

پساب های پتروشیمی، رنگرزی و فولاد جز فاضلاب های سنگین به شمار می روند که برای تصفیه آن ها نیاز به اکسیداسیون های پیشرفته و خاص است. مواد شیمیایی مانند ازن، الکترولیز، الکتروفوتون، اشعه uv و غیره بهترین فرایند هایی هستند که می توانند بازدهی بالایی در تصفیه پساب صنعتی داشته باشند.

فرایند های غشایی

از جدیدترین فرایند های پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی، فرایند های غشایی هستند. بر اساس روزنه های موجود بر روی غشا ها این فرایند به میکروفیلتراسیون، اولترافیلتراسیون، نانوفیلتراسیون و اسمز معکوس دسته بندی می شوند.

با توجه به کیفیت فاضلاب ورودی، برق مصرفی و بازدهی فرایند از یک یا ترکیبی از این فرایند ها در پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی استفاده می شود.

فرایند MBR

باتوجه به بازدهی کم روش های رایج زیستی مانند لجن فعال در تصفیه پساب صنعتی، این روش با روش غشایی ترکیب شده تا راندمان فرایند افزایش یابد. در این فرایند پس از تجزیه زیستی فاضلاب صنعتی از یک راکتور غشایی عبور کرده تا مورد تصفیه نهایی قرار گیرد. استفاده از پکیج های تصفیه فاضلاب MBR به تدریج در حال استفاده در کارخانه های موچک و بزرگ می باشند.

فرآیند DAF

در صنایع و کارخانه هایی که با چربی، روغن و مواد سبک تر از سر و کار دارند از فرایند DAF در پکیج تصفیه فاضلاب آن ها استفاده می شود. این فرایند شامل یم مرحله انعقاد و لخته سازی و سپس هوادهی جهت به سطح آوردن مواد سبک و در نهایت کفاب گیری یا اسکیمینگ سطح فاضلاب است.

مناسبترین فرایند تصفیه فاضلاب صنعتی

جهت انتخاب بهترین و کارامدترین فرایند برای استفاده در بکارگیری پکیج تصفیه فاضلاب باید از دانش و تجربه کافی برخوردار باشید. معمولا فقط یک روش خاص برای تصفیه فاضلاب صنعتی استفاده نمی شود و ترکیبی از دو یا چند روش می تواند بهترین بازدهی را داشته باشد.

طراحی پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

طراحی پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی یکی از سخت ترین پروژه ها در صنعت آب و فاضلاب می باشد. چرا که فاضلاب صنعتی از منابع گوناگونی تولید می شود و در نتیجه تصفیه هرکدام از این فاضلاب ها نیز به روش خاص خود را دارد. گروه صنعتی آب سازه با تکیه بر دانش تیم مهندسی خود متشکل از مهندسین عمران، محیط زیست، شیمی و مکانیک پیشرو در طراحی سیتسم تصفیه فاضلاب صنعتی می باشد. تصفیه فاضلاب صنعتی و شیمیایی با توجه به فاکتورهای مختلفی از قبیل میزان BOD، COD، TSS و سایر مواد آلی و غیرآلی موجود در آنها انجام می شود.

جهت طراحی دستگاه تصفیه فاضلاب صنعتی ابتدا آنالیزی از کیفیت فاضلاب خروجی از کارخانه دریافت می شود. سپس با توجه به میزان آلایندگی  و همچنین آلاینده خاص مودجود در پساب مانند pH، فسفر و نیتروژن، مواد داروئی و غیره فرایند اصلی تصفیه فاضلاب انتخاب و طراحی و تعیین ابعاد مخازن بر اساس آن انجام می شود.

پارامترهای تاثیرگذار در طراحی پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

پساب‌های صنعتی (از جمله فاضلاب‌های کشاورزی و صنعتی) پساب‌هایی هستند که از فعالیت‌های مرتبط با فرآوری و ساخت مواد خام حاصل می‌شوند. این جریان های فاضلاب از شستشو، پخت و پز، خنک کردن، گرمایش، استخراج، محصولات جانبی واکنش، جداسازی، انتقال و کنترل کیفیت به وجود می آیند که منجر تولید محصول می شود. آلودگی آب زمانی اتفاق می‌افتد که آلاینده های این صنایع به مقادیر معینی می‌رسند و باعث تغییرات نامطلوب در آب می شوند.

برای تصفیه فاضلاب صنعتی باید به پارامترهایی مانند جامدات معلق (SS)، دما، روغن و گریس (O&G)، اکسیژن خواهی زیستی (BOD)، اکسیژن خواهی شیمیایی (COD)، pH، فلزات خاص و یا ترکیبات آلی خاص، نیتروژن و فسفر و میکروارگانیسم‌های شاخص (مانند E.Coli) توجه کرد. هر کدام از این پارمترها در نوع و فرایند تصفیه اثرگذار هستند.

ساخت پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

شرکت آب سازه، مفتخر است تا یکی از تولیدکنندگان انواع پکیج تصفیه فاضلاب برای صنایع مختلف باشد. با استفاده از دانش روز و تجهیزات مدرن، پکیج تصفیه فاضلاب با بهترین کیفیت برای تصفیه فاضلاب صنعتی، طراحی و ساخته می شود. با توجه به نوع فاضلاب صنعتی، فرایند تصفیه تعیین می شود و تجهیزات متناسب با آن انتخاب می شوند.

وجود سه کارگاه تولید محصولات پلی اتیلنی، فلزی و فایبرگلاس باعث شده تا هیچ محدودیتی در ساخت بدنه پکیج تصفیه فاضلاب وجود نداشته باشد. با توجه به کیفیت فاضلاب صنعتی ورودی و محدودیت های سایت می توان پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی را با جنس های بدنه مختلف تولید نمود.

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی پلی اتیلنی

پلی اتیلن جز مواد مقاوم در برابر دما و اسیدیته و قلیایت فاضلاب است. بنابراین برای فاضلاب های صنعتی که دمای بالایی دارند و یا pH آن ها در محدوده خنثی نیست بسیار مناسب می باشند. پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی پلی اتیلنی در کارگاه آب سازه به شکل استوانه تولید می شوند و عمدتا به شکل دفنی در محل نصب می شوند.

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی فلزی

برای صنایعی که پساب آن ها اسیدیته و قلیائیت بالایی ندارد این پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی فلزی می تواند بهترین گزینه باشد. به ویژه شکل مکعبی آن باعث شده تا بتوان از فرایند های مختلفی در آن استفاده کرد.

پکیج تصفیه فاضلاب فایبرگلاس

فایبرگلاس می تواند ترکیبی از مزایای پلی اتیلن یعنی مقاومت در برابر اسیدیته و قلیاییت و فلز یعنی بازدهی بالای تصفیه را ارائه کند. اما پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی فایبرگلاس قیمت بالاتری نسبت به سایر پکیج ها دارد.

مزایای استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

از مهم ترین مزایای استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نصب سریع و راحت به دلیل پیش ساخته بودن
 • قابلیت ارتقا دادن در صورت افزایش حجم یا غلظت آلاینده ها
 • توانایی تحمل بار بالا و نصب به صورت دفنی
 • تصفیه فاضلاب های شامل فسفر و نیتروژن
 • تصفیه همه نوع فاضلاب صنعتی
 • گارانتی طولانی مدت
 • ارائه خدمات بهره برداری

پس از نصب دستگاه تصفیه فاضلاب صنعتی می توان از پساب تصفیه شده به منظور استفاده مجدد بهره برد. آبیاری، شست و شوی مجدد، برج خنک کننده و غیره فرایند هایی است که میتواند از پساب تصفیه شده در آن استفاده کرد.

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی چیست؟

تجهیزات  تصفیه فاضلاب در پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

در پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی واحد های مختلفی تعبیه می شوند که بتوانند در نهایت فاضلاب را با کیفیت بالایی تصفیه کنند. ان واحد ها به صورت فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی فاضلاب را تصفیه می کنند. در صورتی که در تصفیه فاضلاب انسانی نقش اصلی تصفیه بر عهده واحد های بیولوژیکی است اما در تصفیه فاضلاب صنعتی با توجه به منبع پساب هر یک از واحد ها می توانند نقش مهم و اصلی را داشته باشند.

تصفیه فیزیکی فاضلاب صنعتی

معمولا تصفیه فیزیکی فاضلاب تا 20 درصد باعث تصفیه فاضلاب می شود. در این واحد تمامی جامدات معلق و مواد درشت از پساب حذف می شوند. واحد های تصفیه فیزیکی در پکیج تصفیه فاضلاب شامل آشغالگیر، دانه گیر و حوض متعادل ساز می شود.

در صورتی که از این واحد ها در بیشتر پکیج های تصفیه فاضلاب به عنوان یک واحد پیش تصفیه استفاده می شود اما ممکن است به خودی خود یک واحد تصفیه مستقل باشند. برای مثال در هنگام تصفیه پساب ناشی از صنایع حفاری مانند معدن و تونل سازی واحد اصلی در پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی فیلتر هیدروسیکلون است. به دلیل وجود جامدات مانند شن و ماسه در این فاضلاب به راحتی میتوان آن را با یک تصفیه فیزیکی تصفیه کرد.

تصفیه شیمیایی برای حذف آلاینده های پساب صنعتی

در ساخت پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی، هنگامی که تصفیه فیزیکی و بیولوژیکی نمی توانند مواد آلی در فاضلاب را تصفیه کنند از یک یا چند واحد شیمیایی کمک گرفته می شود.

 • پکیج تزریق مواد شیمیایی

جهت خنثی سازی pH، انجام عملیات انعقاد و لخته سازی و چربی گیری از پکیج تزریق مواد شیمایی مختلف استفاده می شود.

 • واحد اکسیداسیون پیشرفته

 نصب ازن ژنراتور در دستگاه تصفیه فاضلاب صنعتی  می توان ازن را که یک اکسید کننده قوی است تولید و به درون فاضلاب تزرق کند. الکترود های کاتیونی و آنیونی نیز از دیگر تجهیزاتی است که برای اکسیداسیون پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرد.

 • واحد هوادهی

واحد هوادهی در بخش تصفیه بیولوژیک و هم چنین چربی گیری بخش اساسی می باشد. این واحد شامل بلوئر و دیفیوزر جهت تزریق اکسیژن به درون فاضلاب می باشد.

گندزدایی و ضدعفونی پساب صنعتی

در پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی با تعبیه یک دستگاه کلر زن در انتهای فرایند کلر به صورت مایع وارد پساب تصفیه شده و می تواند عوامل بیماری زا و خطرناک را از بین ببرد. گاهی اوقات نیز از گندزدای با لامپ uv و یا ازن ژنراتور نیز برای ضدعفونی کردن با سرعت بالا استفاده می شود.

کاربردهای استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

همانطور که گفته شد کاربرد پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی به یک یا چند صنعت خاص محدود نمی شود. و برای هر نوع فاضلاب صنعتی یک روش خاص تصفیه وجود دارد. اما رایج ترین کاربرد پکیج تصفیه فاضلاب شامل:

تصفیه فاضلاب صنعتی - آب سازه

فاضلاب پالایشگاه و پتروشیمی

پالایشگاه ها و صنایع پتروشیمی مصرف آب بسیار بالایی دارند. از آب در بخش های مختلف تولید، استخراج، شستشوی سطوح، دستگاه ها و غیره استفاده می شود. در نتیجه مواد شیمیایی خطرناکی را وارد پساب ها می کنند. از جمله مواد آلاینده موجود در این صنایع می توان به ذرات کلوئیدی معلق در آب اشاره نمود که با کمک مواد منعقد کننده از جمله پلی الکترولیت قابل حذف هستند. مواد آلاینده موجود در این پساب ها منجر به افزایش بسیار زیاد BOD و COD می شود. این موضوع دلیل تهدید جدی برای سلامت آبزیان به شمار می روند.

فاضلاب کارخانه کاغذ سازی

صنایع تولید کاغذ یکی دیگر از صنایعی است که به شدت مصرف آب داشته و مواد شیمیایی را وارد فاضلاب می کند. در مرحله سفید کردن کاغذ و سایر بخش ها از مواد شیمیایی مختلفی استفاده می شود، که در نهایت مانند پالایشگاه ها به افزایش BOD و COD منتهی می شوند.

فاضلاب کارخانه الکل سازی

در تصفیه فاضلاب صنعتی برخی از فاکتورها از قبیل BOD و COD اهمیت بسیار زیادی دارند. این فاکتورها باید قبل از ورود به طبیعت به سطح استاندارد برسند. به دلیل روند تولید الکل و مواد بسیار خطرناکی که وارد پساب ها می شود. این صنایع BOD و COD بسیار زیادی دارند. به همین دلیل روند تصفیه در آنها اهمیت زیادی داشته و به شیوه های مختلف مواد آلاینده موجود در آنها کاهش پیدا می کند. در پساب های این صنایع COD بین 45000 تا 70000 میلی گرم بر لیتر می باشد، این در حالیست که در فاضلاب های بهداشتی این عدد بین 250 تا 650 میلی گرم بر لیتر است.

فاضلاب شیمایی صنایع غذایی

در صنایع مختلف تولید مواد غذایی مواد آلی و غیر آلی وارد فاضلاب می شوند. این صنایع شامل کارخانجات تولید روغن و مارگارین، آبمیوه و نوشابه، کنسرو و غیره می شود. ذرات جامد معلق و همچنین مواد آلی ضعیف که با تصفیه فیزیکی و بیولوژیکی قابل حذف هستند. اما سایر آلاینده ها تنها به کمک روش های شیمیایی کاهش پیدا می کنند. فاضلاب تولید شده کارخانجات مواد غذایی، مانند دیگر فاضلاب های صنعتی تهدید بزرگی برای سلامت محیط زیست به شمار روند.

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی پس از طراحی آن تعیین می شود. ولی به طور معمول قیمت دستگاه تصفیه فاضلاب صنعتی در رنج 150 میلیون تا 2 میلیارد تومان قرار دارد. که البته به علت نوسانات ارز در کشور می تواند قیمت پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی متغیر باشد. دبی فاضلاب ورودی و کیفیت آن از پارامترهای موثر هستند که علاوه بر تعیین ابعاد و فرایند های موجود در پکیج، قیمت پکیج تصفیه فاضلاب را نیز تغییر می دهند. نوع فرایند های بکار رفته برای تصفیه شیمیایی، نوع تصفیه های فیزیکی، روش بکار رفته برای تصفیه بیولوژیکی همگی در تعیین قیمت پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی اثر گذار هستند.

فاضلاب صنعتی چیست؟

آب مصرفی در تولید و ساخت یک محصول تجاری و خروج آن بعنوان یک محصول ثانویه از سیستم را فاضلاب صنعتی می گویند. فاضلاب‌های صنعتی، یکی از محصولات جانبی کارخانجات تولیدی می باشند. کارخانجات مختلفی که می‌توانند مواد غذایی، پوشاک، نوشیدنی، کاغذ و انواع مواد شیمیایی مورد نیاز ما را تولید کنند. در تمامی این محصولات آب بعنوان یک ماده مصرفی در بخشی از فرایند تولید مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به تنوع کارخانجات صنعتی و حجم بالای فاضلاب صنعتی در کشور نیازمند شناسایی روش‌های مناسب برای مدیریت و تصفیه فاضلاب‌های صنعتی هستیم. اولین گام در مدیریت فاضلاب‌های صنعتی شناخت کامل از فاضلاب خروجی کارخانجات است.

ترکیبات فاضلاب صنعتی

همچنین بسیاری از مواد شیمیایی مانند فلزات سنگین و یا فسفر و نیتروژن که در غلظت های بسیار پایین در فاضلاب بهداشتی یافت می شوند در فاضلاب صنعتی با غلظت های بسیار بالا وجود دارند. به علت بالاتر بودن میزان آلاینده های شیمیایی و یا در واقع COD در پساب صنعتی،  فرایند تصفیه فاضلاب صنعتی دشوارتر است. و واجب است از فرایند های دیگری مانند اکسیداسیون و تصفیه شیمیایی استفاده شود.

اهیمیت استفاده از دستگاه تصفیه فاضلاب صنعتی

یکی از دلایل اهمیت استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی، این است که فاضلاب های صنعتی از منابع مختلفی تولید می شوند. به همین علت ورود آنها به محیط زیست یاعث آسیب رسیدن به موجودات زنده، آلوده شدن آب های زیر زمینی و به خطر افتادن سلامت انسان می شود. در این شرایط باید پیش از ورود این نوع فاضلاب به محیط زیست آن را مورد تصفیه قرار داد. پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی یک واحد تصفیه خانه کوچک است که می تواند فاضلاب صنعتی را تا حد استاندارد تصفیه کند.

به دلیل اینکه کارخانه ها معمولا خارج از شهر تاسیس می شوند و دسترسی به شبکه فاضلاب شهری ندارند. همچنین به دلیل بالا بودن آلایندگی فاضلاب صنعتی، تصفیه خانه فاضلاب نمیتواند همچین فاضلابی را تصفیه کند. سیستم تصفیه فاضلاب صنعتی در این موارد می تواند یک گزینه مناسب برای تصفیه کردن فاضلاب باشد.

سوالات متداول پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی، سازه ای متشکل از قطعات و تجهیزات مختلف برای پیاده سازی فرآیندهای تصفیه فاضلاب است که برای تصفیه پساب صنعتی  در ابعاد و متریال مختلف فلزی، پلی اتیلنی، فایبرگلاس و بتنی ساخته می شود.

این پکیج در بسیاری از هزینه ها برای صاحبان مشاغل و صنایع صرفه جویی می کند و مانع وارد شدن پساب های سمی به محیط زیست می شود.

تفاوت های پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی و بهداشتی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. از مهم ترین آنها می توان به نحوه تصفیه و همچنین نوع مواد شیمیایی به کار رفته برای حذف آلاینده ها در آنها اشاره نمود. به دلیل تفاوت هایی که در نوع مواد آلاینده و مقدار آنها در پساب های صنعتی و انسانی وجود دارد، نوع پکیج و تجهیزات به کار رفته برای تصفیه فاضلاب ها متفاوت خواهند بود.

فاضلاب شامل تمام مواد معدنی محلول موجود در آب شیرین (در صورتی که استفاده نشده باشند) و سایر آلودگی ها می باشد که شامل پروتئین ها، کربوهیدرات ها، چربی ها و روغن ها است. به آب استفاده شده یا پساب یا فاضلاب تولیدی در صنایع  “فاضلاب و پساب صنعتی” می گویند.

بله، با توجه به درخواست شما امکان تنظیم سیستم به صورتی که بتوان در آبیاری کشاورزی و یا برگشت مجدد در خود صنعت استفاده کرد وجود دارد و حتی میتوان بصورت آب شرب به شما تحویل داد.

با توجه به ماهیت پساب و نوع آلودگی موجود در آن روش های متفاوتی برای تصفیه فاضلاب پیشنهاد می شود.

روش تصفیه فاضلاب صنعتی با توجه به مواد موجود در فاضلاب تعیین می شود تا در نهایت خروجی مطلوبی داشته باشیم.

شرکت آب سازه علاوه بر خدمات پس از فروش، کلیه تجهیزات را به مدت یک سال و بدنه را به مدت پانزده سال گارانتی می نماید. اما توجه داشته باشید را اندازی دستگاه بدون حضور کارشناسان این شرکت باعث خروج دستگاه از شرایط گارانتی می شود.

مشخصات دستگاه تصفیه فاضلاب صنعتی

نام دستگاه: ✅ پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی
جنس بدنه: ✅ فلزی، پلی اتیلنی، فایبرگلاس
کاربرد: ✅ تصفیه فاضلاب صنعتی
خدمات: ✅ طراحی و ساخت انواع پکیج تصفیه فاضلاب فلزی و پلی اتیلن
ضمانت: ✅ دارای ضمانت و خدمات پس از فروش

امتیاز 5/5 از 6 رای

محصولات مرتبط

آشغالگیر از ضروری ترین و مهم ترین بخش های تمام تصفیه خانه های فاضلاب شهری و صنعتی است. آشغالگیر از واحد های تصفیه فیزیکی پکیج...
تامین آب و رعایت اصول بهداشتی دو نیاز اساسی است که بر سلامتی انسان ها به طور مستقیم اثر می گذارد. تصفیه فاضلاب مهم ترین...
گروه صنعتی آب سازه بزرگترین تامین کننده انواع بلوئر هوادهی از جمله بلوئر روتس، بلوئر ساید چنل، بلوئر مغناطیسی را به همراه انواع دیفیوزر به...
انتقال هوا با استفاده از بلوئر یا دمنده هوا به لوله کشی وارد شده و از طریق دیفیوزرهای حباب درشت یا حباب ریز در عمق...
پکینگ مدیا یکی از محصولات مورد استفاده در سیستم های تصفیه فاضلاب می باشد که بستری برای افزایش رشد چسبیده بیولوژیکی را فراهم میکند. پکینگ...
فرآیند دیسک بیولوژیکی چرخ دوار یا (RBC) Rotating Biological Contactor ، در تصفیه فاضلاب به عنوان یک فرآیند تصفیه ثانویه استفاده می شوند. در این...
پکیج تصفیه فاضلاب فایبر گلاس GRP دارای راندمان بالا، مقاومت بالا در برابر خوردگی و فشارهای وارده و کیفیت و دوام زیاد هستند. با توجه...
یکی از محصولات پر کاربرد و پرفروش شرکت آب سازه، پکیج تصفیه فاضلاب فلزی بصورت پیش ساخته و از جنس کربن استیل می باشد. نمونه...
پکیج تصفیه فاضلاب به روش هوادهی گسترده یا روش هوادهی EAAS که معادل Extended Aerobic Activated Sludge می باشد، یکی از مرسوم ترین روش های...
چربی گیر چیست؟ چربی و روغن و گریس یکی از مهمترین آلاینده ها  در انواع پساب ها هستند. وظیفه اصلی چربی گیر جمع کردن چربی و...

مشاوره رایگان و خرید

اشتراک گذاری

لینک کوتاه محصول

https://elementorfa.ir/?p=7561

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *