پکیج­ تزریق پلی الکترولیت شرکت آب سازه

پکیج تزریق پلی الکترولیت- آب سازه

پکیج تزریق پلی الکترولیت گروه تخصصی آب سازه، یکی از محصولات اصلی تخصصی در صنعت آب و فاضلاب این شرکت می باشد. این محصول در تصفیه خانه های صنعتی و بهداشتی گروه آب سازه، میتواند به عنوان محصول جانبی باشد. همچنین این محصول به عنوان یک محصول تخصصی مستقل نیز قابل طراحی و تولید در کارگاه تولیدی آب سازه می باشد. پکیج تزریق پلی الکترولیت برای انعقاد و لخته سازی لجن تولیدی تصفیه خانه ها استفاده می شود. به طول مثال از پکیج تزریق پلی الکترولیت گروه تخصصی تولیدی آب سازه می توان به عنوان یک محصول پر کاربرد در کنار فیلتر پرس برای منعقد کردن و متراکم کردن لجن تصفیه خانه استفاده نمود.

نمونه های تولیدی پکیج تزریق پلی الکترولیت آب سازه در شهرهای مختلف کشور خصوصا در کرمان و در صنعت مس، در حال بهره برداری و قابل بازدید می باشد. کلیه مراحل پکیج تزریق پلی الکترولیت آب سازه دربخش های فرایندی و فیزیکی مجزا قابل طراحی و سپس تولید می باشد. در هر مرحله برای تولید پکیج تزریق پلی الکترولیت از برندهای مختلف موجود در بازار نظیر برندهای معتبر اروپای غربی یا مشابه آن میتوان استفاده نمود.

آب سازه به عنوان یکی از تولید کننده های تخصصی در صنعت آب و فاضلاب، توانایی طراحی پکیج تزریق پلی الکترولیت متناسب با شرایط فنی و شرایط فنی پروژه و متعاقب آن، توانایی ساخت پکیج را متناسب با طراحی تایید شده، دارا می باشد. از آنجایی که این محصول یک محصول کاملا تخصصی می باشد، تولید و طراحی آن می بایست به صورت حرفه ای زیر نظر مهندسین مکانیک و فرایند درزمینه تصفیه لجن و تصفیه فاضلاب صورت گیرد که به علت تجربه بالای گروه تخصصی آب سازه در این زمینه، می تواند به عنوان مشاور و تولید کننده در هر مرحله در کنار کارفرمایان محترم و صاحبان کسب و کار و صنعت قرار گیرد.

پکیج تزریق پلی الکترولیت- آب سازه

کاربرد پکیج تزریق پلی الکترولیت آب سازه در صنایع مختلف

به طور قطع، پکیج تزریق پلی الکترولیت یکی از تجهیزات پرکاربرد در تصفیه آب و فاضلاب می­باشد. به طور خلاصه، جهت حذف ناخالصی­های معلق و ذرات کلوئیدی موجود در آب و فاضلاب از فرآیند انعقاد و لخته سازی استفاده می­شود که لازمه آن، افزودن ماده منعقدکننده جهت خنثی­ سازی بار ذرات معلق و کلوئیدی و تشکیل لخته­های بزرگتر و سنگین­تر می­باشد.

پکیج تزریق پلی الکترولیت شرکت آب سازه در فرآیند انعقاد و لخته­ سازی ذرات جامد معلق و ذرات کلوئیدی به دلیل آماده سازی محلول پلی الکترولیت در کمترین زمان ممکن و همچنین تزریق محلول پلی الکترولیت به میزان مورد نیاز با توجه به نوع و مقدار آلاینده های موجود در آب و فاضلاب، مورد استفاده قرار می­گیرد. شرکت فنی و مهندسی آب سازه طراحی و تولید پکیج­ های تزریق پلی الکترولیت توسط مهندسین حرفه­ای و مجرب مطابق با استانداردهای بین المللی را در مجموعه فعالیت­های خود قرار داده است. در ادامه به توضیحاتی درخصوص ماهیت کلی پلی الکترولیت و پکیج تزریق پلی الکترولیت شرکت آب سازه میپردازیم.

کاربرد پکیج تزریق پلی الکترولیت- آب سازه

چرا باید از منعقد کننده های پلی الکترولیت برای تصفیه آب استفاده کنیم؟

همانطور که می­دانید، فرآیندهاي متداول تصفیه آب شامل آشغالگیري، انعقاد، لخته سازي، ته نشینی، زلال سازي و گندزدایی می باشد. یکی از گام‌های نخست در یک فرایند تصفیه آب، افزودن مواد شیمیایی برای کمک به حذف ذرات معلق و کلوئیدی موجود در آب است.

منعقدکننده­ های پلی الکترولیت، پلیمرهای آلی خطی یا دارای زنجیره شاخه­دار هستند که در محلول، یون­های کمپلکس تشکیل می­دهند. پلی الکترولیت­ها دارای وزن مولکولی متوسط  بوده و کاملا در آب محلول هستند. این مواد به چهار گروه کاتیونی، آنیونی، غیر یونی و پلیمرهای طبیعی دسته بندی می­شوند. منعقدکننده ­های پلی الکترولیت به اشکال مختلف از جمله پودر خشک، گرانول، محلول­های آبی، ژل­های آبی، امولسیون­های هیدروکربنی تولید می­شوند و از آن­ها در صنایع مختلف از جمله آب و فاضلاب، قند، فرآوری مواد معدنی، نفت، کاغذسازی، نساجی، داروسازی، بهداشتی و … استفاده می­شود. از مهم­ترین کشورهای تولیدکننده منعقدکننده­ های پلی الکترولیت در جهان می­توان به آمریکا، ژاپن، فرانسه، انگلیس، فنلاند، آلمان، چین و کره اشاره نمود.

 پلی الکترولیت -آب سازه

پلی الکترولیت چیست؟

پلی الکترولیت (polyelectrolyte) ترکیباتی پلیمری با وزن ملکولی بالا بر پایه پلی آکریل آمید، محلول در آب هستند که بعنوان منعقدکننده، جهت افزایش سرعت ته­نشینی مواد جامد معلق و ذرات کلوئیدی و رنگ بری در فرآیندهای تصفیه و تولید مایعات بکار برده می‌شوند. پلی الکترولیت ها بعنوان منعقد کننده و کمک منعقدکننده  در تصفیه آب و فاضلاب به کار برده می­شوند. کاتیون یا آنیون متصل به پیکره شیمیایی پلی آکریل آمید تعیین کننده نوع بار فعال پلیمر می‌باشد که این مواد براساس اینکه نوع یونیزه شده آن­ها در آب چه نوع باری را حمل می­کند به سه گونه، بارهای مثبت(cationic)،  بار منفی(anionic)  و بدون بار(non-ionic)  تقسیم می‌شوند.

از جمله خواص پلی الکترولیت­ها می­توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • تبدیل لخته­های کوچک به لخته‌های درشت و سنگین
 • افزایش سرعت عمل ته نشینی و کاهش حجم لجن تشکیل شده
 • کاهش مقدار مصرف ماده منعقد کننده با گسترش بهینه محدوده PH

پکیج تزریق پلی الکترولیت- آب سازه

پکیج ­های تزریق پلی الکترولیت (Polyelectrolyte Dosing Package)

انعقاد و لخته سازي از جمله واحدهاي عملیاتی و فرآیندي مهم در تصفیه آب­ و فاضلابهاي بهداشتی و صنعتی محسوب می­شود. در فرآیند انعقاد و لخته سازی با به کارگیری موادی تحت عنوان منعقدکننده­ های پلی الکترولیت (منعقدکننده های پلیمری) می­توان بازده جداسازی ذرات کلوئیدی موجود در محلول­های سوسپانسیونی را از طریق افزایش اندازه، دانسیته و بار جاذب ذرات افزایش داد. جهت استفاده از منعقدکننده پلی الکترولیت در فرآیند انعقاد و لخته سازی در سیستم­های تصفیه آب و فاضلاب صنایع مختلف از پکیج تزریق محلول پلی الکترولیت استفاده می­شود.

پکیج تزریق پلی الکترولیت به منظور آماده سازی و تزریق محلول پلی الکترولیت به سیستم­های پیش تصفیه و تصفیه آب و فاضلاب و در صنایع مختلف از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، پالایشگاه، نیروگاه و آب و فاضلاب استفاده می گردند.

پس از تزریق محلول پلی الکترولیت و ترکیب پلی آکریل آمید با آب و یا فاضلاب، گروه­های آمید فعال زنجیره پلیمری روی سطح مواد معلق یا سطح ذرات کلوئیدها قرار می­گیرند و با خنثی نمودن بار ذرات معلق و کلوئیدی و کاهش پتانسیل زتا (عامل اصلی دافعه بین ذرات) و ایجاد شرایط برای عمل کردن نیروی واندوالسی، موجب چسبیدن ذرات به یکدیگر می­شوند که در ابتدا لخته­ های کوچک و سپس فلاک­های بزرگتری تشکیل می­شود.

مزایا پکیج تزریق پلی الکترولیت- آب سازه

بخش ­های اصلی پکیج تزریق پلی الکترولیت

پکیج تزریق پلی الکترولیت شرکت آب سازه معمولاً از چهار بخش اصلی به شرح ذیل تشکیل می­گردد:

 1. مخزن افزودن پلی الکترولیت (فیدر Feeder)
 2. مخازن مورد نیاز جهت اختلاط پلی الکترولیت به همراه میکسرهای مورد
 3. مخزن مورد نیاز جهت نگهداری و تزریق محلول پلی الکترولیت آماده شده
 4. پمپ­های تزریق پلی الکترولیت (پمپ دیافراگمی یا پمپ پنوماتیکی، دوزینگ پمپ­های رایج جهت تزریق محلول پلی الکترولیت در این سیستم می­باشند)
 5. تابلو برق و PLC (جهت اتوماسیون و کنترل پکیج تزریق پلی الکترولیت)

بخش های مختلف پکیج تزریق پلی الکترولیت- آب سازه

دیگر کاربردهای پکیج تزریق پلی الکترولیت شرکت آب سازه

 • افزودن منعقدکننده در فرآیند زلال سازی آب خام برای تولید آب آشامیدنی و صنعتی
 • انعقاد جامدات معلق و ذرات کلوئیدی در فرآیندهای تصفیه آب و فرآیندهای شکر و تغلیظ مایعات
 • حذف مواد معلق در سیستم‌های تصفیه پساب‌های صنعتی و بهداشتی
 • تصفیه آب ورودی در سیستم­های تهویه و خنک کننده و گرمایشی
 • جداسازی جامدات، ذرات کلوئیدی، روغن و گریس و اکسیدهای نامحلول موجود در پساب­های صنایع فولاد
 • حذف رنگ، مواد جامد معلق و کلوئیدها در فرآیند تصفیه فاضلاب پالایشگاه­ها و صنایع پتروشیمی

2 دیدگاه

 1. سلام
  یک سوالی داشتم
  هر یک گرم باید تو چند لیتر آب ریخته بشه؟

  1. با سلام
   با توجه به نوع پساب و فاضلاب که دارید، ممکن است این میزان متفاوت باشد.
   برای دریافت مشاوره در ارتباط با قیمت و خرید این محصول لطفا مشخصات محصول مد نظر را به شماره واتساپ ۰۹۱۲۹۵۱۲۱۶۵ ارسال بفرمایید. در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس می گیرند.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است