آب سازه
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پکیج الکترولیز نمک طعام (الکتروکلریناتور)

پکیج الکترولیز نمک طعام (الکتروکلیناتور)

دستگاه الکترولیز نمک طعام یکی از روش های بسیار موثر در گندزدایی آب می باشد. استفاده از کلر به صورت خالص مثل گاز کلر و یا با افزودنی­ های پایدارکننده مثل پودر پرکلرین و آب ژاول (Naocl)، در اکثر پروژهای تصفیه آب جهت سالم سازی و گندزدایی آب متدوال تر و قابل دسترس­ تر می باشد. یکی از تکنولوژی­های نوین گندزدایی آب، استفاده از تکنولوژی الکترولیز نمک طعام (NaCL) به منظور تولید محلول مولتی اکسیدانت است. کاربرد اصلی این تکنولوژی، ضدعفونی کردن و گندزدایی آب با محلول مولتی اکسیدانت تولیدی است. محصول نهایی سیستم الکترولیز نمک طعام برای تصفیه میکروبی آب آشامیدنی، آب استخر، پساب تصفیه شده و به طور کلی آب با مصارف گوناگون به کار می­رود. با ما همراه باشید تا با این محصول بیشتر آشنا شوید.

جهت دریافت قیمت و خرید با ما تماس بگیرید.

 02126410244 و 02126410245

 09196576008

💡 آنچه در این مطلب می خوانید:

گندزدایی آب با روش الکترولیز نمک طعام

گندزدایی آب مهمترین فرآیند در فرآیندهای تصفیه آب می­ باشد که به منظور نابودکردن یا غیرفعال کردن ارگانیسم های مولد بیماری (پاتوژن­ها) انجام می­شود. روش­هاي متداولي شامل استفاده از پکیج تزریق مواد شيميایی، ازن زنی، اشعه ماورا بنفشuv، فرآيندهاي غشايي و غيره برای گندزایی آب وجود دارد. گندزدایی آب به روش الکترولیز آب و نمک و تولید مولتی اکسیدانت به عنوان یک روش نوین، ایمن و کارآمد در دنیا مطرح می­باشد.

محلول مولتی اکسیدانت، از الکترولیز محلول نمک طعام (کلرید سدیم)، تولید شده و مخلوطی از ترکیبات گندزدا است. در اين روش انواع اکسیدانت ها را می­توان با توجه به شرایط واکنش تولید نمود. گونه­ های کلر فعال مانند ClO, HClO و Cl2 اکسیدانت­های کلیدی شناخته شده به عنوان مسئول غیرفعال سازی سلول­های میکروبی در گندزدایی الکتروشیمیایی با آب نمک شناخته می­شوند.

علاوه بر گونه­ های کلر فعال، گونه ­های اکسیژن فعال نظیر رادیکال هیدروکسیل OH، H2O2،O3 و O-2 از دیگر اکسیدانت­های تولیدی در فرآیند الکتروشیمیایی می­باشند. تفاوت در تولید آن­ها به تفاوت در فعالیت الکتروکاتالیتیک هر الکترود برای تولید کلر فعال نسبت داده می­شود. تولید این اکسیدانت­ها به شدت به پارامترهای مختلف واکنش، ازجمله جنس الکترود، ترکیب الکترولیت، میزان جریان،  pH محلول، دما و نوع الکترولیز بستگی دارند. محصول اصلی در آند اکسیژن و کلر است که با اسیدی شدن آب در نزدیکی آند همراه است. محصول اصلی در کاتد هیدروژن است که با قلیایی شدن آب در نزدیکی کاتد همراه است.

گند زدایی به روش پکیج الکترولیز نمک طعام

 

کاربرد محلول مولتی اکسیدانت در الکترولیز نمک طعام

محلول مولتی اکسیدانت (Multi-Oxidant Solution) که متشکل از اکسنده های قوی نظیر کلر، اسید هیپوکلرو، یون هیپوکلریت، ازن، اکسیژن، پراکسید هیدروژن و دی اکسید کلر می­باشد. این محلول یک نوع محلول گندزدا است که توسط دستگاه الکترولیز نمک طعام  تولید شده و جهت گندزدایی و از بین بردن میکروارگانیسم­های بیماری­زا در آب آشامیدنی، گند­زدایی آب­های فرآیندی در صنایع مختلف، تصفیه فاضلاب و پساب، گندزدایی آب استخر و … مورد استفاده قرار می­گیرد.

قدرت گندزدایی محلول مولتی اکسیدانت نسبت به سایر روش­ها مانند هیپوکلریت سدیم و پرکلرین بالاتر بوده و نسب به روش­­های استفاده از کلر گازی و ازن زنی دارای ایمنی بیشتری می­باشد. همچنین استفاده از تکنولوژی الکترولیز نمک طعام، نسبت به دیگر روش­های گندزدایی از دیدگاه اقتصادی (به دلیل ارزان بودن مواد اولیه این روش از جمله نمک طعام، آب و برق) بسیار مقرون به صرفه تر است.

تولید محلول مولتی اکسیدانت در محل و به وسیله دستگاه الکترولیز انجام می­شود. ورودی این دستگاه، محلول آب و نمک کلرید سدیم است، غلظت محلول گندزدای تولیدی متناسب با غلظت نمک ورودی، ولتاژ، جریان و زمان الکترولیز می­باشد. در این سیستم pH محلول خروجی در محدوده خنثی (۷–۸/۴) می­باشد. دستگاه تولیدکننده محلول مولتی اکسیدان به روش الکترولیز دارای الکترودهای مقاوم در برابر خوردگی (DSA) بوده و به نحوی ساخته شده‌است که در قسمت‌های مختلف به‌طور همزمان ولتاژهای مختلفی برای الکترولیز ایجاد می‌شود. به این ترتیب واکنش‌های مختلفی در قطب‌های آند و کاتد رخ داده و بنابراین، مواد اکسنده مختلفی تولید می‌شود.

واکنش الکترولیز در پکیج الکترولیز نمک طعام - آب سازه

اجزای اصلی پکیج الکتروکلیناتور

 • دستگاه الکترولایزر (دستگاه تولید سدیم هیپوکلریت)
 • مخزن آب
 • مخزن ذخیره نمک
 • مخزن ذخیره سدیم هیپوکلریت
 • پمپ آب
 • دوزینگ پمپ تزریق نمک
 • آنالایزر کلر باقیمانده
 • سختیگیر رزینی
 • سیستم تهویه و هشدار گاز هیدروژن
 • سیستم اسیدشویی
 • فیلتر کارتریجی
 • تابلو کنترل و فرمان

 

تجهیزات اصلی پکیج الکترولیز نمک طعام - آب سازه

کاربرد پکیج الکترولیز نمک طعام

 • گند زدایی آب آشامیدنی و بهداشتی
 • گند زدایی آب در استخر ها و مجموعه های آبی
 • گند زدایی پساب تصفیه فاضلاب
 • گند زدایی آب فرآیندی در صنایع مختلف
 • گند زدایی آب صنعتی مانند برج های خنک کننده و دستگاه آب شیرین کن
 • گند زدایی سیار آب

مزایا استفاده از پکیج الکترولیز نمک طعام

 • عدم تغییر طعم و بوی آب
 • ماندگاری بالا در زمان نگهداری
 • کاهش مصرف ماده گندزدا به دلیل قدرت بالا
 • محصولات جانبی کمتر
 • سرعت بالای گندزدایی و نیاز به زمان تماس کمتر
 • حذف بیو فیلم ازجداره های مخازن و لوله های انتقال و توزیع آب
 • حذف بسیاری از میکروارگانیسم های مقاوم به سایر گندزداها از جمله کریپتوسپوریدیوم
 • کاهش تولید تری هالومتان­ها و هالواستیک­اسیدها در گندزدایی آب­های سطحی و دارای مواد آلی
 • مواد اولیه در دسترس و ارزان
 • ایمنی بالا در هنگام تولید نگهداری و مصرف
 • عدم تغییر pH آب
 • ایمنی و نداشتن خطرات گاز کلر

فرایند الکترولیز نمک طعام

الکتروکلرینیشن روشی است که در آن سدیم هیپوکلریت از طریق الکترولیز محلول نمک تولید می­شود. این واکنش را می­توان به صورت زیر بیان نمود:

2NaCl + 2H2O → NaOCl +H2 + NaCl + H2O

همانگونه که در شکل نشان داده شده است، سدیم هیپوکلریت به وسیله الکترولیز محلول اشباع نمک طعام، در دستگاه الکتروکلیناتور که به وسیله جریان مستقیم الکتریسیته (یا DC) کار می­کند، با ایجاد کمترین محصولات جانبی تولید می­شود. جریان الکتریکی مستقیم بین آند و کاتد، پتانسیل اکسایش-کاهش بالایی به آب می­دهد و نمک در آن تجزیه شیمیایی می­شود.

اجزا اصلی پکیج الکترولیز نمک طعام - آب سازه

در این فرآیند، دستگاه در قطب منفی خود (آند) گاز کلر تولید کرده و در قطب مثبت (کاتد) هیدروکسید سدیم و هیدروژن تولید می­شود. سپس گاز کلر و هیدروکسید سدیم در اثر عبور جریان الکتریسیته با یکدیگر واکنش داده و محلول هیپوکلریت سدیم تشکیل می­شود. در این روش هیچگونه ماده شیمیایی اضافه نمی­گردد. در نتیجه هیچ محصول جانبی یا نهایی خطرناکی هم تولید نمی­گردد. همچنین محصولات تولید شده پایدار بوده و بعد از گذشت یک دوره زمانی معین به مواد اولیه یعنی آب و نمک تبدیل می­شوند و قابل تجزیه زیستی در محیط نیز می­باشند.

واکنش کلی الکترولیز نمک طعام در آب به شکل زیر خواهد بود:

قیمت و خرید دستگاه الکترولیز نمک طعام

پکیج الکترولیز نمک طعام گروه تخصصی آب سازه، یکی از محصولات ارزشمند و موثر در صنعت آب و فاضلاب کشور بوده که در انواع پروژه های صنعتی و شهری قابل استفاده است. این دستگاه در کارگاه تخصصی این شرکت تولید  شده و در سایت مورد نظر پروژه، توسط تکنسین های متخصص، نصب و قابل بهره برداری می باشد. پکیج الکترولیز نمک طعام شرکت آب سازه، توسط طراحان و متخصصان با دریافت اطلاعات اولیه طراحی و شرایط محیطی نظیر آلودگی آب، حجم مخزن، دبی آب و غیره، طراحی شده و سپس جهت تولید به کارگاه آب سازه معرفی میگردد.

پکیج های الکترولیز نمک طعام در ظرفیت های مختلف طراحی و تولید می شوند. برحسب نیاز مشتری دستگاه الکترولیز نمک طعام آب سازه در کارگاه ساخته می شود و در اختیار کارفرمای محترم قرار می گیرد. برای دریافت مشاور در ارتباط با قیمت ها و خرید پکیج الکترولیز نمک طعام با کارشناسان متخصص آب سازه تماس بفرمایید.

سوالات متداول پکیج الکترولیز نمک طعام

پکیج الکترولیز نمک طعام، از نظر ایمنی و امنیت، از کلر زن گازی از ایمنی بیشتری برخوردار است؛ زیرا احتمال منفجر شدن کپسول کلر زن گازی وجود دارد. همچنین سیستم الکترولیز نمک طعام نسبت به کلر زن مایع، از هزینه های جانبی کمتری برخوردار است.

در دستگاه الکترولیز نمک طعام برای تولید آب ژاول، از نمک طعام دو بار متبلور استفاده می شود.

محصول نهایی سیستم الکترولیز نمک طعام آب ژاول یا همان NaCLO می باشد. آب ژاول قدرت ضد عفونی کنندگی بسیار بالایی دارد و برای کاربردهای صنعتی، تصفیه فاضلاب یا تصفیه آب استخر استفاده می شود.

بله، می توانیم سلول های الکترولیز را به صورت سری قرار دهیم و سیستم را ارتقا دهیم.

امتیاز 5/5 از 4 رای

محصولات مرتبط

پکیج تزریق آنتی اسکالانت

آنتی اسکالانت ماده ای بسیار موثر برای کنترل رسوبات و کاهش رسوب گذاری در سیستم های فیلتر غشایی توسعه یافته است. در فرآیندهای فیلتر های...
پکیج تزریق پلی الکترولیت برای انعقاد و لخته سازی لجن تولیدی تصفیه خانه ها استفاده می شود. به طول مثال از پکیج تزریق پلی الکترولیت...
پکیج تزریق مواد شیمیایی به منظور تزریق محلول شیمیایی جامد یا مایع در یک مخزن یا لوله تحت فشار مورد استفاده قرار می‌گیرد. مهمترین بخش...
فرآیند حذف میکرو اورگانیسم های بیماری زا از آب و فاضلاب توسط یک عامل خارجی را گندزدایی و یا ضد عفونی کردن آب و فاضلاب...

مشاوره رایگان و خرید

اشتراک گذاری

لینک کوتاه محصول

https://absaze.com/?p=1829

نظرات شما

2 پاسخ

 1. سلام
  برای ضدعفونی کردن پساب خروجی از پکیج تصفیه هم مناسبه؟

  1. سلام جناب اقای بابایی عزیز
   پکیج الکترولیز نمک طعام برای ضدعفونی کردن پساب خروجی از پکیج تصفیه مناسب می باشد.
   برای دریافت مشاوره بیشتر در ارتباط با قیمت و خرید این محصول لطفا مشخصات محصول مد نظر را به شماره واتساپ 09196576008 ارسال بفرمایید. در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *