پکیج الکترولیز نمک طعام (الکتروکلیناتور)

قیمت و خرید پکیج الکترولیز نمک طعام - آب سازه

دستگاه الکترولیز نمک طعام یکی از روش های بسیار موثر در گندزدایی آب می باشد. پکیج الکترولیز نمک طعام گروه تخصصی آب سازه، یکی از محصولات ارزشمند و موثر در صنعت آب و فاضلاب کشور بوده که در انواع پروژه های صنعتی و شهری قابل استفاده است. این دستگاه در کارگاه تخصصی شرکت آب سازه تولید و در سایت مورد نظر پروژه، توسط تکنسین های نصب تخصصی آب سازه، نصب و قابل بهره برداری می باشد.

گندزدایی آب مهمترین فرآیند در فرآیندهای تصفیه آب می­ باشد که به منظور نابودکردن یا غیرفعال کردن ارگانیسم­های مولد بیماری (پاتوژن­ها) انجام می­شود. روش­هاي متداولي براي گندزدايي آب استفاده مي­شود. این روش ها شامل استفاده از پکیج تزریق مواد شيميایی، ازن زنی، اشعه ماورا بنفشuv، فرآيندهاي غشايي و غيره مي ­باشد. استفاده از کلر به صورت خالص مثل گاز کلر و یا با افزودنی­ های پایدارکننده مثل پودر پرکلرین و آب ژاول (Naocl)، در اکثر پروژهای تصفیه آب جهت سالم سازی و گندزدایی آب متدوال تر و قابل دسترس­ تر می باشد.

جهت اطلاع از قیمت و خرید پکیج الکترولیز نمک طعام و دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

 02126410244 و 02126410245

09129512165 و 09196576008

پکیج الکترولیز نمک طعام گروه تولیدی آب سازه، توسط طراحان و متخصصان آب سازه با دریافت اطلاعات اولیه طراحی و شرایط محیطی نظیر آلودگی آب، حجم مخزن، دبی آب و غیره، طراحی شده و سپس جهت تولید به کارگاه آب سازه معرفی میگردد.

یکی از تکنولوژی­های نوین گندزدایی آب، استفاده از تکنولوژی الکترولیز نمک طعام (NaCL) به منظور تولید محلول مولتی اکسیدانت است. کاربرد اصلی این تکنولوژی، ضدعفونی کردن و گندزدایی آب با محلول مولتی اکسیدانت تولیدی است. محصول نهایی سیستم الکترولیز نمک طعام برای تصفیه میکروبی آب آشامیدنی، آب استخر، پساب تصفیه شده و به طور کلی آب با مصارف گوناگون به کار می­رود.

💡 آنچه در این مطلب می خوانید:

گندزدایی آب با روش الکترولیز نمک طعام

گندزدایی آب به روش الکترولیز آب و نمک و تولید مولتی اکسیدانت به عنوان یک روش نوین، ایمن و کارآمد در دنیا مطرح می­باشد. محلول مولتی اکسیدانت از الکترولیز محلول نمک طعام (کلرید سدیم) تولید شده و مخلوطی از ترکیبات گندزدا است. در اين روش انواع اکسیدانت ها را می­توان با توجه به شرایط واکنش تولید نمود. گونه­ های کلر فعال مانند ClO, HClO و Cl2 اکسیدانت­های کلیدی شناخته شده به عنوان مسئول غیرفعال سازی سلول­های میکروبی در گندزدایی الکتروشیمیایی با آب نمک شناخته می­شوند.

علاوه بر گونه­ های کلر فعال، گونه ­های اکسیژن فعال نظیر رادیکال هیدروکسیل OH، H2O2،  O3 و O-2 از دیگر اکسیدانت­های تولیدی در فرآیند الکتروشیمیایی می­باشند. تفاوت در تولید آن­ها به تفاوت در فعالیت الکتروکاتالیتیک هر الکترود برای تولید کلر فعال نسبت داده می­شود. تولید این اکسیدانت­ها به شدت به پارامترهای مختلف واکنش، ازجمله جنس الکترود، ترکیب الکترولیت، میزان جریان،  pH محلول، دما و نوع الکترولیز بستگی دارند. محصول اصلی در آند اکسیژن و کلر است که با اسیدی شدن آب در نزدیکی آند همراه است. محصول اصلی در کاتد هیدروژن است که با قلیایی شدن آب در نزدیکی کاتد همراه است.

واکنش الکترولیز در پکیج الکترولیز نمک طعام - آب سازه

دستگاه الکترولیز نمک طعام

الکتروکلرینیشن روشی است که در آن سدیم هیپوکلریت از طریق الکترولیز محلول نمک تولید می­شود. این واکنش را می­توان به صورت زیر بیان نمود:

2NaCl + 2H2O → NaOCl +H2 + NaCl + H2O

همانگونه که در شکل نشان داده شده است، سدیم هیپوکلریت به وسیله الکترولیز محلول اشباع نمک طعام در دستگاه الکتروکلیناتور که به وسیله جریان مستقیم الکتریسیته (یا DC) کار می­کند با ایجاد کمترین محصولات جانبی تولید می­شود. جریان الکتریکی مستقیم بین آند و کاتد، پتانسیل اکسایش-کاهش بالایی به آب می­دهد و نمک در آن تجزیه شیمیایی می­شود.

اجزا اصلی پکیج الکترولیز نمک طعام - آب سازه

در این فرآیند، دستگاه در قطب منفی خود (آند) گاز کلر تولید کرده و در قطب مثبت (کاتد) هیدروکسید سدیم و هیدروژن تولید می­شود. سپس گاز کلر و هیدروکسید سدیم در اثر عبور جریان الکتریسیته با یکدیگر واکنش داده و محلول هیپوکلریت سدیم تشکیل می­شود. در این روش هیچگونه ماده شیمیایی اضافه نمی­گردد. در نتیجه هیچ محصول جانبی یا نهایی خطرناکی هم تولید نمی­گردد. همچنین محصولات تولید شده پایدار بوده و بعد از گذشت یک دوره زمانی معین به مواد اولیه یعنی آب و نمک تبدیل می­شوند و قابل تجزیه زیستی در محیط نیز می­باشند.

کاربرد پکیج الکترولیز نمک طعام

 • گند زدایی آب آشامیدنی و بهداشتی
 • گند زدایی آب در استخر ها و مجموعه های آبی
 • گند زدایی پساب تصفیه فاضلاب
 • گند زدایی آب فرآیندی در صنایع مختلف
 • گند زدایی آب صنعتی مانند برج های خنک کننده و دستگاه آب شیرین کن
 • گند زدایی سیار آب

اهمیت استفاده از پکیج الکترولیز نمک طعام (الکتروکلیناتور)

در سال­های اخیر تبعات و مخاطرات زیست محیطی و بهداشتی استفاده از کلر و مشتقات آن شناخته و مطرح گردیده است. به دليل عملكرد نسبتاً ضعيف آن در از بين بردن عوامل زنده بيماری زا و همچنين توليد تركيبات جانبي مضر، روش مطلوبی به شمار نمی­ آید.

در طی فرآیند گندزدایی با کلر محصولات جانبی مانند تری هالومتان­ها (THMs) و هالواستیک اسیدها (HAA) تولید گردیده که اگر از محدوده استانداردهای تعیین شده بالاتر رود به شدت برای سلامتی مصرف کننده مضر می­باشد. در این راستا، با توجه به مشکلات مختلف بهداشتی، ایمنی و زیست محیطی و در راستای حفظ توسعه و مدیریت توسعه پایدار، روش­ها و تکنولوژی­های نوینی جایگزین روش­های مرسوم جهت گندزدایی آب گردیده ­اند.

تجهیزات اصلی پکیج الکترولیز نمک طعام - آب سازه

مزایا استفاده از پکیج الکترولیز نمک طعام

 • عدم تغییر طعم و بوی آب
 • ماندگاری بالا در زمان نگهداری
 • کاهش مصرف ماده گندزدا به دلیل قدرت بالا
 • محصولات جانبی کمتر
 • سرعت بالای گندزدایی و نیاز به زمان تماس کمتر
 • حذف بیو فیلم ازجداره های مخازن و لوله های انتقال و توضیع آب
 • حذف بسیاری از میکروارگانیسم های مقاوم به سایر گندزداها از جمله کریپتوسپوریدیوم
 • کاهش تولید تری هالومتان­ها و هالواستیک­اسیدها در گندزدایی آب­های سطحی و دارای مواد آلی
 • مواد اولیه در دسترس و ارزان
 • ایمنی بالا در هنگام تولید نگهداری و مصرف
 • عدم تغییر pH آب
 • ایمنی و نداشتن خطرات گاز کلر

اجزای اصلی پکیج الکتروکلیناتور

 • دستگاه الکترولایزر (دستگاه تولید سدیم هیپوکلریت)
 • مخزن آب
 • مخزن ذخیره نمک
 • مخزن ذخیره سدیم هیپوکلریت
 • پمپ آب
 • دوزینگ پمپ تزریق نمک
 • آنالایزر کلر باقیمانده
 • سختی گیر رزینی
 • سیستم تهویه و هشدار گاز هیدروژن
 • سیستم اسیدشویی
 • فیلتر کارتریجی
 • تابلو کنترل و فرمان

کاربرد محلول مولتی اکسیدانت در الکترولیز نمک طعام

محلول مولتی اکسیدانت (Multi-Oxidant Solution) که متشکل از اکسنده های قوی نظیر کلر، اسید هیپوکلرو، یون هیپوکلریت، ازن، اکسیژن، پراکسید هیدروژن و دی اکسید کلر می­باشد. این محلول یک نوع محلول گندزدا است که توسط دستگاه الکترولیز نمک طعام  تولید شده و جهت گندزدایی و از بین بردن میکروارگانیسم­های بیماری­زا در آب آشامیدنی، گند­زدایی آب­های فرآیندی در صنایع مختلف، تصفیه فاضلاب و پساب، گندزدایی آب استخر و … مورد استفاده قرار می­گیرد.

قدرت گندزدایی محلول مولتی اکسیدانت نسبت به سایر روش­ها مانند هیپوکلریت سدیم و پرکلرین بالاتر بوده و نسب به روش­­های استفاده از کلر گازی و ازن زنی دارای ایمنی بیشتری می­باشد. همچنین استفاده از تکنولوژی الکترولیز نمک طعام، نسبت به دیگر روش­های گندزدایی از دیدگاه اقتصادی (به دلیل ارزان بودن مواد اولیه این روش از جمله نمک طعام، آب و برق) بسیار مقرون به صرفه تر است.

تولید محلول مولتی اکسیدانت در محل و به وسیله دستگاه الکترولیز انجام می­شود. ورودی این دستگاه، محلول آب و نمک کلرید سدیم است، غلظت محلول گندزدای تولیدی متناسب با غلظت نمک ورودی، ولتاژ، جریان و زمان الکترولیز می­باشد. در این سیستم pH محلول خروجی در محدوده خنثی (۷–۸/۴) می­باشد. دستگاه تولیدکننده محلول مولتی اکسیدان به روش الکترولیز دارای الکترودهای مقاوم در برابر خوردگی (DSA) بوده و به نحوی ساخته شده‌است که در قسمت‌های مختلف به‌طور همزمان ولتاژهای مختلفی برای الکترولیز ایجاد می‌شود. به این ترتیب واکنش‌های مختلفی در قطب‌های آند و کاتد رخ داده و بنابراین، مواد اکسنده مختلفی تولید می‌شود.

کاربرد محلول مولتی اکسیدانت در پکیج الکترولیز نمک طعام - آب سازه

اجزای اصلی مورد نياز برای يك الكتروليز

الکترولیت: محلولی با یون­های متحرک که اين يون­ها جريان برق را در مايع انتقال مي­دهند.

منبع خارجي جريان برق مستقيم: اين جريان، انرژي لازم را براي توليد يا تخليه یون­ها در مايع يا محلول فراهم مي كند. جريان الكتريكي بوسيله الكترون­هاي مدار خارجي انتقال مي­يابد.

دو ميله جامد يا صفحه به عنوان الكترود: الكترودها، فضاي فيزيكي مدار الكتريكي براي تهيه انرژي را براي عمل الكتروليز فراهم مي­كنند. الكترودها بايد قادر به هدایت جریان برق باشند.

کاربرد پکیج الکترولیز نمک طعام در نصفیه آب و فاضلاب - آب سازه

فرایند الکترولیز یا برقکافت

الکترولیز (Electrolysis) یا برقکافت، فرآیند یا روش جداسازی عناصر یک ترکیب که با پیوند شیمیایی به هم متصل هستند، بوسیله عبور دادن جریان الکتریکی از درون محلول یا مایع آن ترکیب است. جداسازی و تجزیه با گذراندن جریان الکتریکی مستقیم یا DC و به کمک دو الکترود از میان این مواد انجام می­گیرد. از الکترولیز برای تجزیه آب به دو گاز تشکیل دهنده آن، یعنی اکسیژن و هیدروژن استفاده می­شود. این روش را برای جدا کردن فلزات از محلول­ها یا شکل­های مذاب ترکیبات فلزی بکار می­گیرند.

واکنش کلی الکترولیز آب به شکل زیر خواهد بود:

۲H۲O (l) → ۲H۲ (g) + O۲ (g)

کاربرد پکیج الکترولیز نمک طعام - آب سازه

فرآیند اصلی در الکترولیز، مبادله الکترون است. طی فرآیند الکترولیز، جریان مستقیم یک باتری، بین دو رسانای الکتریکی جامد (الکترود)، رد و بدل می­گردد و مبادله الکترون رخ می‌دهد. کاتیون ها مانند کلسیم، منیزیم، سدیم و پتاسیم به سمت الکترود آند و آنیون ها مانند کربنات، سولفات، کلرید، نیترات و نیتریت به سمت الکترود کاتد حرکت می کنند. در نهایت گازهای اکسیژن و هیدروژن از آب متصاعد می گردد. به فرآیند صورت گرفته درکاتد کاهش یا احیا و به فرآیند رخ‌ داده در آند افزایش یا اکسایش گفته می‌شود.

قیمت و خرید دستگاه الکترولیز نمک طعام

پکیج های الکترولیز نمک طعام در ظرفیت های مختلف طراحی و تولید می شوند. برحسب نیاز مشتری دستگاه الکترولیز نمک طعام آب سازه در کارگاه ساخته می شود و در اختیار کارفرمای محترم قرار می گیرد. برای دریافت مشاور در ارتباط با قیمت ها و خرید پکیج الکترولیز نمک طعام با کارشناسان متخصص آب سازه تماس بفرمایید.

امتیاز 5/5 از 1 رای

محصولات مرتبط

پکیج تزریق بایوساید به منظور جلوگیری از رشد و فعالیت میکرو اورگانیسم ها و همچنین جلوگیری از رسوب زایی در صنعت تصفیه آب و فاضلاب...
شرکت تخصصی آب سازه به علت کاربردهای فراوان آنتی اسکالانت، انواع پکیج تزریق آنتی اسکالانت را در سبد محصولات خود قرار داده است. پکیج های...
شرکت آب سازه بزرگترین تولید کننده پلی الکترولیت کاتیونی و آنیونی می باشد. پکیج تزریق پلی الکترولیت گروه تخصصی آب سازه، یکی از محصولات اصلی...
پکیج تزریق مواد شیمیایی، شامل سیستم دوزینگ پمپ، مخزن ذخیره سازی مواد شیمیایی، اتصالات و شاسی، میکسر، تابلو برق، سیستم های کنترلی و … می...
انواع پکیج تزریق، دستگاه کلرزن و کلریناتور مایع جزو پر کاربردترین و پر فروش ترین محصولات شرکت مهندسی آب سازه می باشد. قیمت پکیج تزریق...

مشاوره رایگان و خرید

اشتراک گذاری

لینک کوتاه محصول

https://elementorfa.ir/?p=1829

نظرات شما

2 پاسخ

 1. سلام
  برای ضدعفونی کردن پساب خروجی از پکیج تصفیه هم مناسبه؟

  1. سلام جناب اقای بابایی عزیز
   پکیج الکترولیز نمک طعام برای ضدعفونی کردن پساب خروجی از پکیج تصفیه مناسب می باشد.
   برای دریافت مشاوره بیشتر در ارتباط با قیمت و خرید این محصول لطفا مشخصات محصول مد نظر را به شماره واتساپ 09129512165 ارسال بفرمایید. در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *