جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

قیمت و خرید منهول کاروگیت

منهول کاروگیت فاضلابی - آب سازه

منهول کاروگیت (به انگلیسی Manhole به معنی: آدم رو) یک نوع مخزن از جنس اسپیرال کاروگیت است که برای متصل کردن چند شبکه و راه به يكديگر مورد استفاده قرار می ‌گیرد. مثلاً در سیستم فاضلاب برای آنکه چندین خط لوله فاضلاب را به یکدیگر متصل کنند و به یک مسیر هدایت نمایند از منهول کاروگیت استفاده می كنند. شرکت آب سازه یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات پلی اتیلن از جمله انواع منهول از جنس کاروگیت و پلی اتیلن تولید می باشند. با ما همراه باشید تا با این محصول بیشتر آشنا شوید.

💡 آنچه در این مطلب می خوانید:

منهول کاروگیت چیست؟

منهول کاروگیت، یک مخزن و راه دسترسی به شبکه آب و فاضلاب یا شبکه های برق و کابل می باشد که از جنس اسپیرال کاروگیت ساخته می شود. حتما در سطح شهر به انواع آنها برخوردید. دریچه‌ منهول هایی که در سطح زمین موجود است و برای کاربری ‌های مختلفی استفاده می ‌شود (آب و فاضلاب، تلفن، برق و غیره). منهول در واقع برای دسترسی آسان انسان به داخل کانال است و در آنها نيز با درپوش پوشانده مي شود. منهول ‌ها را از جنس بتن، آجر، پلی اتیلن، پلی اتیلن کاروگیت و پلاستیک می ‌سازند که بنا به کاربری متفاوت خواهد بود. همچنین درپوش های آنها نیز از جنس پلی اتیلن، فولاد، چدن و غیره است.

منهول کاروگیت - آب سازه

انواع منهول کاروگیت ‌

منهول کاروگیت شرکت آب سازه با رنج وسیعی از کاربرد ها در سیستم فاضلاب شهری و فاضلاب صنعتی و هم با کاربرد ‌های مختلف در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاه ‌ها و خطوط انتقال شهری دارای مشخصات عمومی زیر می ‌باشد. مواد پلی اتیلن ۳۸۴۰ قابل بازیافت بوده و زنجیره پلیمری آن بسیار فشرده است. این فشردگی سبب افزایش چگالی مواد پلی اتیلن می شود و در نتیجه مقاومت مکانیکی آن افزایش می یابد. همچنین فشردگی زنجیره های پلیمری سبب مقاومت بالای آن در برابر مواد شیمیایی و تنش ها و استرس های محیطی می شود.

منهول با قطر کم

در خطوط فرعی شبکه فاضلاب معمولا از منهول هایی با قطر کم استفاده می شود چرا که در بخش از شبکه قطر لوله‌ها کم استف دبی پایینی جریان دارد و تعداد لوله‌های وارده زیاد است. در نتیجه از این نوع به دلایل در خطوط فرعی شبکه استفاده می شود:

 • قطر کم لوله‌ها
 • دبی جریان کم
 • تعداد لوله‌های وارده ممکن است زیاد باشد.

منهول با قطر بالا

در خطوط اصلی فاضلاب به دلیل بالا بودن قطر لوله ها و افزایش دبی از منهول هایی با قطر بیشتر استفاده می شود. در نتیجه از این نوع منهول به دلیل زیر در خطوط اصلی شبکه  استفاده می شود:

 • قطر زیاد لوله ‌ها
 • دبی جریان بالا
 • تعداد لوله ‌های وارده محدود یا یکی است.

منهول کاروگیت

 

چرا منهول کاروگیت آب سازه

با پیشرفت تکنولوژی و نمایان شدن مشکلات منهول ‌های بتنی و آجری، منهول پلی اتیلن یا منهول کاروگیت بسیار طرفدار پیدا کردند. این دسته از منهول ‌ها در تمامی موارد مورد ذکر وضع بهتری به نسبت دیگر منهول ‌ها داشته و در بلند مدت باعث کاهش هزینه ‌های بسیار زیاد نگهداری مي ‌گردند. همچنین این نوع منهول ها دارای عمر طولانی‎تری نیز مي باشند.

مواد اولیه منهول های کاروگیت شرکت آب سازه، از بهترین و درجه یک ترین مواد اولیه موجود ساخته می شود. تمام منهول های این شرکت از استانداردهای به روز و با استفاده از نرم افزار های محاسباتی در زمینه محاسبه بارهای وارده بر منهول های کاروگیت طراحی می شود.

آدم رو کاروگیت

مزايا منهول كاروگيت شرکت آب سازه

 • وزن كم قابلیت تغییر سایز

منهول کاروگیت دارای وزن بسیار کمی می ‌باشند و همین ویژگی باعث حمل‌ و نقل آسان ‌تر و نصب سریع ‌تر آنها می شود. منهول‌ کاروگیت قابلیت افزایش طول و اتصالات بعد از اجرای پروژه را دارند که این ویژگی منحصربه ‌فرد را دیگر منهول ‌ها دارا نمی‌ باشند.

 • مقاومت و عمر بالا

این دسته از منهول ‌ها در برابر ضربات و همچنین زلزله و دیگر حوادث مقاومت بسیار بیشتری دارند. منهول کاروگیت دارای عمر بیش از پنجاه سال می ‌باشند و حتی پس از پایان یافتن کارایی خود، دارای قابلیت بازیافت می باشند.

 • نگهداري آسان

علاوه بر عمر بالا، یکی از مهم ترین مزایای این دسته از منهول‌ ها نگهداری ارزان و آسان آنها می‌باشد که باعث می ‌شود بسیار محبوب باشند.

 • سازگاري با محيط زيست

منهول ‌های کاروگیت علاوه بر اینکه قابلیت بازیافت دارند، جلوی نشت سیالات به خصوص فاضلاب را می‌گیرند. همچنین این منهول‌ ها جلوی لانه‌گذاری موجودات موذی و جونده را می‌گیرند که این امر باعث افزایش عمر این خطوط می‌گردد.

 • نصب سريع، آسان و ارزان

منهول هاي کاروگیت برای نصب و اجرا بسیار مناسب می‌باشند. به دلیل وزن کم بسیار آسان‌تر و سریع‌تر در محل خود نصب می‌شوند و نیازی به تجهیزات مربوط به حمل و نصب بارهای سنگین ندارند. از این رو هزینه نصب آنها پایین‌تر از دیگر منهول ‌ها می‌باشد. همچنین این دسته از منهول ‌ها ضایعات بسیار کمتری دارند که باعث کاهش هزینه‌ ها می‌گردد و اتصالات بین آنها آسان‌تر و سریع‌تر نصب می شود.

 • زبری و اصطکاک کم

این ویژگی باعث می ‌شود که مواد مختلف در آن ته ‌نشین نگردند که در خطوط فاضلاب کارآیی بسیار زیادی دارد. همچنین باعث افزایش چند برابری طول عمر به نسبت منهول‌ های بتنی و آجری می‌گردد.

 • زمان توليد كوتاه

مدت‌زمانی که نیاز است تا منهول‌ های کاروگیت تولید شوند بسیار کوتاه ‌تر از دیگر منهول‌ های پیش‌ساخته می‌ باشد، که این امر باعث کاهش زمان اجرای پروژه می‌گردد.

 • آب بندي بالا

منهول‌ های کاروگیت به دلیل جنس و نحوه اجرا دارای آب‌ بندی فوق‌العاده بالا می‌باشند. این امر امکان نشت سیالات چه از خارج و چه از داخل منهول را ار بین می برد و در محل‌های اتصالات نیز هیچ‌گونه نشتی اتفاق نمی افتد. این ویژگی در صنایع فاضلاب و پتروشیمی بسیار حائز اهمیت می ‌باشد.

منهول کاروگیت از چه اجزایی تشکیل شده است؟

 • بخش ابتدایی یا تیپر
 • بخش میانی منهول یا رایزر
 • بخش پایانی منهول یا کفی
 • واشر های مابین بخش ها
 • پیچ و مهره ها
 • دریچه ها

 

اجزای منهول کاروگیت - آب سازه

نصب منهول کاروگیت

شرکت آب سازه با توجه به استانداردهای مشخص شده برای نصب منهول کاروگیت، منهول های خود را در محل پروژه نصب و احداث می کند. مراحل نصب منهول کاروگیت، شامل حفاری و گود برداری، اجرای فونداسیون و نصب منهول می باشد.

بیشتر بخوانید : راهنمای جامع نصب منهول پلی اتیلن و کاروگیت

نصب منهول کاروگیت - آب سازه

استاندارد سازی طراحی منهول ‌کاروگیت آب سازه

شرکت آب سازه دارای آزمایشگاه کنترل کیفی مجهز به تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی می‌ باشد. با انجام آزمون ‌های دقیق بر روی تولیدات خود براساس استاندارد های داخلی و خارجی توانسته است محصولاتی با کیفیت بالا را وارد بازار نماید. آزمون های انجام شده بر اساس استاندارد های DIN 16961-ISIRI 9116- EN 13476 می ‌باشد.

در این شرکت آزمون ‌ها به شرح زیر انجام می ‌پذیرد:

پارامتر استاندارد توضیحات
دانسیته ISIRI 7175-5 ویژگی های فیزیکی پلی ‌اتیلن را می‌توان از روی چگالی با تقریب خوبی پیش ‌بینی کرد. به این منظور در این شرکت این آزمون به روش شناور سازی بر روی مواد اولیه و محصول انجام می‌ پذیرد.
شاخص جریان مذاب ISIRI 6980 این آزمون روشی برای اندازه ‌گیری نرخ جریان جرمی مواد مذاب نرم، تحت شرایط مشخص دما و برحسب گرم بر ده دقیقه است .
مقاومت حلقوی بلند مدت DIN 16961 استحکام حلقوی دراز مدت لوله، تعیین‌کننده عمر یک لوله در برابر فشارهای خارجی وارد برآن می باشد.
مقاومت حلقوی کوتاه ‌مدت ISO 9969 این آزمون روشی برای اندازه‌گیری مقاومت حلقوی لوله ‌ها  می ‌باشد.
انعطاف‌پذیری حلقوی EN 1446 وقتی لوله تحت فشار قرار گیرد، تحت یک تنش خاص، تغییر شکل ایجاد شده کشسان می ‌باشد و با کاهش تنش، لوله به شکل اولیه خود باز می‌ گردد. در این آزمون لوله تحت فشار قرار می‌گیرد تا به اندازه 30%  قطر آن خمیده گردد. پس از حذف نیرو، لوله بایستی به حالت اولیه خود برگردد و هیچگونه تحرک و شکستگی دائمی در لوله مشاهده نگردد.
اندازه‌گیری میزان دوده ISIRI 7175-2 رنگ لوله بر روی پایداری درازمدت لوله در برابر باد و آفتاب موثر است. دوده که برای سیاه کردن پلی ‌اتیلن به آن افزوده می ‌شود، پایداری بسیار مناسبی در برابر پرتو فرابنفش ایجاد می‌ کند. توسط این آزمون میزان دوده مواد اولیه و محصول کنترل می‌ گردد.
پراکنش دوده ISIRI 7175-6 پراکنش دقیق و خوب دوده در پلی ‌اتیلن برای دستیابی به ویژگی ‌های کارکردی مورد نظر، مورد اهمیت می ‌باشد. ضمن اینکه پراکنش مناسب دوده در صافی سطح لوله بسیار موثر می ‌باشد. دراین آزمون چگونگی پراکنش و توزیع دوده بررسی می ‌گردد.
بازگشت حرارتی ISIRI 7175-3 طی این روش طول مشخصی از لوله در دمای 110 درجه سانتی گراد حرارت داده می‌شود. بعد از مرحله حرارت دادن سطوح لوله از لحاظ نقایصی چون شکاف، تاول یا جداسازی دیواره‌ ها بررسی می ‌گردد.
کنترل ابعادی

DIN 16961-

ISIRI 9116

توسط این کنترل قطر داخل، ضخامت جداره داخلی و ارتفاع پروفیل‌ های تولیدی مورد بررسی قرار می ‌گیرند.
کشش خط جوش EN 1979 توسط این آزمون با استفاده از دستگاه کشش، استحکام کششی خط جوش لوله ‌های کاروگیت اندازه‌گیری می ‌شود. طی این آزمون لوله کاروگیت باید بتواند حداقل نیروی کششی لازم برای خط جوش را تحمل کند.
آب بندی _ در این آزمون فشار آبی به اندازه 0.5 بار به مدت یک دقیقه بر لوله وارد می ‌شود و هیچ نشستی نباید در لوله صورت گیرد.

قیمت منهول کاروگیت

با توجه به پارامترهای مختلفی قیمت منهول کاروگیت تعیین می شوند. بسته به ابعاد و نوع کاربری می تواند قیمت متفاوتی داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با لیست قیمت منهول کاروگیت و خرید این محصول می توانید با کارشناسان آب سازه تماس فرمایید و از مشاوره رایگان تیم ما بهره مند بشوید.

جهت دریافت قیمت و خرید با ما تماس بگیرید.

 02126410244 و 02126410245

 09196576008

سوالات متداول منهول کاروگیت

در سیستم فاضلاب برای آنکه چندین خط لوله فاضلاب را به یکدیگر متصل کنند و به یک مسیر هدایت نمایند از منهول کاروگیت استفاده می‌كنند.

با پیشرفت تکنولوژی و نمایان شدن مشکلات منهول‌‌های بتنی و آجری، منهول پلی اتیلن یا کاروگیت بسیار طرفدار پیدا کردند. این منهول‌‌ها در بلند مدت باعث کاهش هزینه‌‌های بسیار زیاد نگهداری مي‌‌‌گردند. همچنین عمر طولانی‎تری و کارایی بهتری دارند.

منهول کاروگیت دارای عمر بیش از پنجاه سال می‌‌باشند و حتی پس از پایان یافتن کارایی خود، دارای قابلیت بازیافت می‌باشند. این منهول‌‌ها جلوی لانه‌گذاری موجودات موذی و جونده را می‌گیرند که این امر باعث افزایش عمر این خطوط می‌گردد.

منهول‌ کاروگیت قابلیت افزایش طول و اتصالات بعد از اجرای پروژه را دارند که این ویژگی منحصربه ‌فرد را دیگر منهول‌‌ها دارا نمی‌باشند.

با توجه به پارامترهای مختلف و بسته به ابعاد و نوع کاربری می‌تواند قیمت متفاوتی داشته باشند.

منهول‌‌ها را از جنس بتن، آجر، پلی اتیلن، پلی اتیلن کاروگیت و پلاستیک می‌‌سازند که بنا به کاربری متفاوت خواهد بود. همچنین درپوش های آن‌ها نیز از جنس پلی اتیلن، فولاد، چدن و غیره است.

دریچه‌ منهول، دریچه‌هایی در سطح زمین می‌باشند که برای کاربری‌‌های مختلفی استفاده می ‌شود (آب و فاضلاب، تلفن، برق و غیره). منهول در واقع برای دسترسی آسان انسان به داخل کانال است و در آنها نيز با درپوش پوشانده مي شود. منهول (Manhole) به معنی آدم رو که برای متصل کردن چند شبکه و خط راه رو به يكديگر مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

این منهول‌ها از زنجیره پلیمری بسیار فشرده ساخته شده اند. این فشردگی سبب افزایش چگالی مواد پلی اتیلن می‌شود و در نتیجه مقاومت مکانیکی آن افزایش می یابد. هم‌چنین فشردگی زنجیره‌های پلیمری سبب مقاومت بالای آن در برابر مواد شیمیایی و تنش‌ها و استرس‌های محیطی می‌شود.

قابلیت آب بندی بالا;  منهول‌های کاروگیت به دلیل جنس و نحوه اجرا دارای آب‌ بندی فوق‌العاده بالا می‌باشند. این امر امکان نشت سیالات چه از خارج و چه از داخل منهول را ار بین می‌برد و در محل‌های اتصالات نیز هیچ‌گونه نشتی اتفاق نمی‌افتد که این ویژگی در صنایع فاضلاب و پتروشیمی بسیار حائز اهمیت می‌‌باشد.

رنگ لوله بر روی پایداری درازمدت لوله در برابر باد و آفتاب موثر است. دوده که برای سیاه کردن پلی ‌اتیلن به آن افزوده می ‌شود، پایداری بسیار مناسبی در برابر پرتو فرابنفش ایجاد می‌‌کند.

امتیاز 5/5 از 4 رای

محصولات مرتبط

اسکرابر پلی اتیلنی، یک مخزن استوانه ای از جنس پلی اتیلن می باشد که با قطر و ارتفاع های مختلف متناسب با نیاز مشتری طراحی...
لوله کاروگیت، در زمینه زهکشی و انتقال فاضلاب در نقاط مختلف کشور قابل استفاده هستند و در سایزهای مختلف، قابلیت تولید دارند. لوله های کاروگیت...
شرکت آب سازه، بزرگترین تولید کننده انواع لوله و اتصالات پلی اتیلن می باشد. بدین منظور به علت پرکاربرد بودن محصولات پلی اتیلن آنها را...
انواع لوله پلی اتیلن تک جداره، این روزها در صنایع مختلفی مانند شبکه های آبرسانی، صنایع ساختمانی، اتومبیل سازی و غیره کاربرد گسترده ای دارند....
در عصر حاضر کانال های انتقال فاضلاب جزو پروژه هایی هستند که ساخت آنها از حساسیت خاصی برخوردار است. اگر سیستم و شبکه انتقال فاضلاب...
یکی از مهمترین قطعات یک ایستگاه پمپاژ فاضلاب، مخزن عمودی یا سپتیک آن است. شرکت آب سازه به عنوان یکی از تولیدکنندگان محصولات پلی اتیلن،...
شرکت آب سازه بزرگترین تولید کننده محصولان پلی اتیلن از جمله انواع مخازن عمودی و مخزن پلی اتیلن عمودی می باشد. آب سازه، صرفا یک...
دریچه منهول یا درب منهول، به درپوشی گفته می شود که از آن برای پوشش دادن حفره آدم روها و منهول ها در سطح شهر، خیابان،...

مشاوره رایگان و خرید

اشتراک گذاری

لینک کوتاه محصول

https://absaze.com/?p=1969

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *