مخزن عمودی پلی اتیلن

مخزن عمودی پلی اتیلن آب سازه

گروه تولیدی تخصصی آب سازه، به علت توانایی تولید محصولات پلی اتیلن و ادغام آن با دانش به روز علم تصفیه آب و فاضلاب، صنعت مخزن سازی و تولید و طراحی مخازن با طراحی آن در نرم افزارهای مورد تایید نظیر سپ و آباکوس، به عنوان یکی از تولید کننده های قابل اعتماد در این زمینه، توانایی خدمت رسانی و تولید را داراست.

آب سازه، صرفا یک مخزن ساز یا فقط تولید کننده محصولات پلی اتیلن نیست. بلکه با ادغام و ترکیب دانش های تخصصی تیم خود در زمینه مخزن سازی و تصفیه در صنعت آب و پساب، و همزمانی آن با تولید در کارخانه این شرکت، سبب دگرگونی و تحول در این صنعت شده است.

مخزن عمودی پلی اتیلن آب سازه، کاربردهای مختلفی با توجه به نیاز اصلی کارفرما دارد. این مخزن می تواند یک مخزن برای استفاده در انتقال آب، پساب یا فاضلاب باشد. یا از آن به عنوان یک منهول جهت عبور یا یک مخزن ایستا جهت نگهداری و ذخیره مواد شیمیایی و فاضلاب استفاده نمود.

مخزن عمودی پلی اتیلن - آب سازه مخزن عمودی پلی اتیلن - آب سازه

طراحی مخزن عمودی پلی اتیلن در آب سازه به چه صورت است؟

بسته به نوع مصرف و کاربرد آن، توسط تیم مهندسی و تخصصی آب سازه در دفتر فنی کارخانه بدون اخذ هیچ هزینه طراحی در پروژه های روتین و خاص، طراحی می شود. در نهایت پس از ارائه پروپوزال فنی به همراه نقشه های فنی و مهندسی طرح، و تایید آن، در کارخانه به مرحله تولید خواهد رسید.

در کلیه مراحل تولید، این مخازن قابل بازرسی خواهند بود و کیفیت هر مرحله از ساخت در کارخانه توسط تیم بازرسی و فنی آب سازه، مورد بررسی قرار میگیرد. در آخر مخزن عمودی پلی اتیلن دقیقا منطبق بر نقشه های تایید شده، در محل کارخانه قابل بازدید و تایید نهایی خواهد بود.  آب سازه مفتخر است با صادرات مخزن عمودی پلی اتیلن خود برای کاربرد مصارف مختلف خصوصا استفاده در سیستم های پمپاژ شهری و صنعتی، به کشور های اطراف، موجبات واردات ارز به داخل کشور و اخذ تایییدیه های بین المللی شود.

ردیف مدل ظرفیت (m3) قطر (mm) D ارتفاع (m)H

1

AS.T.02

2

1200

1.80

2

AS.T.03

3

1200

2.65

3

AS.T.04

4

1400

3.55

4

AS.T.05

5

1400

3.30

5

AS.T.08

8

1600

5.20

6

AS.T.10

10

1600

5.00

7

AS.T.12

12

1600

6.00

8

AS.T.15

15

1800

5.90

9

AS.T.18

18

2000

5.80

10

AS.T.20

20

2000

6.36

11

AS.T.25

25

2500

5.10

12

AS.T.30

30

2500

6.00

13

AS.T.40

40

2500

8.20

14

AS.T.70

70

3000

9.90

کاربردهای مخازن عمودی پلی اتیلن در کجاست؟

از مخازن عمودی پلی اتیلن در موارد متنوعی استفاده می شود. از جمله پرکاربردترین آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نگهداری اسید مواد شیمیایی
 • ذخیره سازی و نگهداری آب
 • پمپاژ آب، پساب
 • نگهداری و ذخیره فاضلاب
 • نگهداری مواد خورنده
 • نگهداری آب غیر بهداشتی
 • پمپاز آب سطحی
 • نگهداری آب آتش نشانی

متناسب با کاربرد از چه مخازن پلی اتیلن عمودی استفاده می شود؟

جنس این مخازن می تواند از پلی اتیلن سه لایه نیز باشد. اما در موارد پرکاربرد آن نظیر پمپاژ آب، پساب و یا فاضلاب، نگهداری و ذخیره فاضلاب، نگهداری و پمپاژ آب سطحی یا آب غیر بهداشتی و سایر موارد که به آب بهداشتی ارتباطی ندارد، جنس این مخازن از پلی اتیلن دوجداره کاروگیت می باشد.

در موارد بهداشتی نیز، پوشش مخصوص در مخازن کاروگیت، میتواند سبب اخذ تاییدیه های بهداشتی شود. در صورتی کسب اطلاعات در ارتباط با ایستگاه پمپاژ فاضلاب گروه تولیدی آب سازه در ارتباط با کلیه مراحل طراحی و مشخصات فنی، از این قسمت اقدام کنید. در صورت وجود هرگونه سوال فنی، با کارشناسان آب سازه تماس برقرار نمایید.

مخزن عمودی پلی اتیلن - آب سازه مخزن عمودی پلی اتیلن - آب سازه

بر چه اساسی قیمت مخازن پلی اتیلن تعیین می شود؟

موارد بی شماری بر قیمت این مخازن عمودی تاثیر گذار می باشد. از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ابعاد مخزن؛ شامل ارتفاع، قطر و ظرفیت
 • بر حسب نوع کاربرد و جنس مخزن
 • قطر لوله های اتصال
 • عمق دفن و نصب
 • وزن مخزن

عوامل موثر بر طول عمر مخازن عمودی پلی اتیلن چیست؟

تماس با مواد شیمیایی

خدمات مداوم یا طولانی مدت با مواد شیمیایی خاص در دماهای بالا ممکن است عمر مخزن پلاستیکی عمودی پلی اتیلن را کاهش دهد. اثرات دما بر روی پلی اتیلن به شیمی شیمیایی، وزن مخصوص شیمیایی، اندازه و مدل مخزنی که ماده شیمیایی باید در آن ذخیره شود و ضخامت دیواره مخزن بستگی دارد. برای توصیه های مربوط به ذخیره سازی در مخازن پلی اتیلن و محدودیت دمای سرویس با سازنده مواد شیمیایی مشورت کنید.

قرار گرفتن در معرض نور ماوراء بنفش

این مخازن پلی اتیلن، ترکیب شده با آخرین فناوری تثبیت کننده های نور فرابنفش (UV) ساخته شده اند. این تثبیت کننده های UV اثرات مضر قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش را کاهش می دهند. همچنین در نظر گرفته شده اند که عمر مخازن پلی را در مواد مشابهی که با تثبیت کننده ها ترکیب نشده اند، افزایش دهند.