جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مخزن عمودی پلی اتیلن

مخزن پلی اتیلن عمودی

شرکت آب سازه بزرگترین تولید کننده محصولان پلی اتیلن از جمله انواع مخازن عمودی و مخزن پلی اتیلن عمودی می باشد. آب سازه، صرفا یک مخزن ساز یا فقط تولید کننده محصولات پلی اتیلن نیست. بلکه با ادغام و ترکیب دانش های تخصصی تیم خود در زمینه مخزن سازی و تصفیه در صنعت آب و پساب، و همزمانی آن با تولید در کارخانه این شرکت، سبب دگرگونی و تحول در این صنعت شده است. از مخازن عمودی پلی اتیلن جهت ذخیره آب و پساب در صنایع مختلف و برای کاربردهای مختلف استفاده می شود. با ما همراه باشید تا با این محصول بیشتر آشنا شوید.

 

💡 آنچه در این مطلب می خوانید:

طراحی مخزن عمودی پلی اتیلن

گروه تولیدی تخصصی آب سازه، به علت توانایی تولید محصولات پلی اتیلن و ادغام آن با دانش به روز علم تصفیه آب و فاضلاب، صنعت مخزن سازی و تولید و طراحی مخازن با طراحی آن در نرم افزارهای مورد تایید نظیر سپ و آباکوس، به عنوان یکی از تولید کننده های قابل اعتماد در این زمینه، توانایی خدمت رسانی و تولید را داراست.

عموما مخازن پلی اتیلن گروه تولیدی آب سازه از قطرهای 800 میلمیتر الی 3000 میلیمتر تولید می شود. مخازن عمودی پلی اتیلن آب سازه، کاربردهای مختلفی با توجه به نیاز اصلی کارفرما دارد. این مخزن می تواند یک مخزن برای استفاده در انتقال آب، پساب یا فاضلاب باشد. یا از آن به عنوان یک منهول جهت عبور یا یک مخزن ایستا جهت نگهداری و ذخیره مواد شیمیایی و فاضلاب استفاده نمود.

بسته به نوع مصرف و کاربرد آن، توسط تیم مهندسی و تخصصی آب سازه در دفتر فنی کارخانه بدون اخذ هیچ هزینه طراحی در پروژه های روتین و خاص، طراحی می شود. در نهایت پس از ارائه پروپوزال فنی به همراه نقشه های فنی و مهندسی طرح، و تایید آن، در کارخانه به مرحله تولید خواهد رسید.

مخزن عمودی پلی اتیلن - آب سازه

مشخصات فنی مخزن عمودی پلی اتیلن شرکت آب سازه

در کلیه مراحل تولید، این مخازن قابل بازرسی خواهند بود و کیفیت هر مرحله از ساخت در کارخانه توسط تیم بازرسی و فنی آب سازه، مورد بررسی قرار میگیرد. در آخر مخزن عمودی پلی اتیلن دقیقا منطبق بر نقشه های تایید شده، در محل کارخانه قابل بازدید و تایید نهایی خواهد بود. آب سازه مفتخر است با صادرات مخزن عمودی پلی اتیلن خود برای کاربرد مصارف مختلف خصوصا استفاده در سیستم های پمپاژ شهری و صنعتی، به کشور های اطراف، موجبات واردات ارز به داخل کشور و اخذ تایییدیه های بین المللی شود.

جدول مشخصات فنی مخزن عمودی پلی اتیلن- آب سازه

کاربرد مخزن پلی اتیلن عمودی

از مخازن عمودی پلی اتیلن در موارد متنوعی استفاده می شود. از جمله پرکاربردترین آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نگهداری اسید و مواد شیمیایی
 • ذخیره سازی و نگهداری آب
 • پمپاژ آب، پساب
 • نگهداری و ذخیره فاضلاب
 • نگهداری مواد خورنده
 • نگهداری آب غیر بهداشتی
 • پمپاژ آب سطحی
 • نگهداری آب آتش نشانی

کاربرد مخازن پلی اتیلن عمودی متناسب با جنس مخزن

جنس این مخازن می تواند از پلی اتیلن سه لایه نیز باشد. اما در موارد پرکاربرد آن نظیر پمپاژ آب، پساب و یا فاضلاب، نگهداری و ذخیره فاضلاب، نگهداری و پمپاژ آب سطحی یا آب غیر بهداشتی و سایر موارد که به آب بهداشتی ارتباطی ندارد، جنس این مخازن از پلی اتیلن دوجداره کاروگیت می باشد.

در موارد بهداشتی نیز، پوشش مخصوص در مخازن کاروگیت، میتواند سبب اخذ تاییدیه های بهداشتی شود. در صورتی کسب اطلاعات در ارتباط با ایستگاه پمپاژ فاضلاب گروه تولیدی آب سازه و در صورت وجود هرگونه سوال فنی، با کارشناسان آب سازه تماس برقرار نمایید.

پلی اتیلن-مخزن ذخیره

مزایای مخازن پلی اتیلن چیست؟

 • دوام بالا و طول عمر بالا: مخازن پلی اتیلن به دلیل مقاومت بالا در شرایط آب و هوایی مختلف و انعطاف پذیری شناخته شده اند که به طول عمر طولانی آنها کمک می کند.
 • مقاومت در برابر نشتی: مخازن پلی اتیلن به گونه ای ساخته می شوند که تضمین می کند هرگز نشت نمی کنند. این باعث می شود آنها برای ذخیره سازی مواد نفتی و شیمیایی که در صورت نشت می توانند باعث آسیب به محیط زیست شوند، بسیار مناسب هستند.
 • تطبیق پذیری در تولید: مخازن پلی اتیلن را می توان در ابعاد، اندازه ها و اشکال مختلف با توجه به نیاز مشتری تولید کرد. آنها را می توان به صورت افقی، عمودی، زیر پله ای و غیره تولید کرد و در حجم های مختلف قابل سفارشی سازی بود.
 • مقاومت بالا در برابر خوردگی: خواص عالی مقاومت در برابر خوردگی مخازن پلی اتیلن آنها را به بهترین انتخاب برای نگهداری مواد خورنده مانند اسیدها و ترکیبات شیمیایی تبدیل می کند.
 • نصب آسان: مخازن پلی اتیلن را می توان هم در زیر زمین و هم روی زمین (روی زمین یا هوایی) نصب کرد.
 • قیمت مقرون به صرفه: مخازن پلی اتیلن در مقایسه با سایر مواد مخزن ذخیره سازی مقرون به صرفه هستند و آنها را به یک انتخاب اقتصادی تبدیل می کند.
 • مقاومت در برابر دماهای شدید: مخازن پلی اتیلن می توانند محدوده دمایی 70- تا 45+ درجه سانتی گراد را تحمل کنند. در مناطق کوهستانی، دیواره های سه تایی یا چهارگانه و خاصیت عایق حرارتی پلی اتیلن به آنها اجازه می دهد تا عملکرد فوق العاده ای داشته باشند.
 • مقاومت در برابر زلزله: با توجه به انعطاف پذیری پلی اتیلن، مخازن پلی اتیلن دو جداره در حوادثی مانند زلزله با کمترین آسیب عملکرد بهتری دارند.
 • مقاومت در برابر رطوبت: مخازن پلی اتیلن به دلیل خاصیت خورندگی، گزینه مناسبی برای مناطق مرطوب هستند.
  استانداردهای بهداشتی بالا: پلی اتیلن ماده ای بی اثر است که با مواد دیگر واکنش نشان نمی دهد.

 

 

عوامل موثر بر طول عمر مخازن عمودی پلی اتیلن چیست؟

تماس با مواد شیمیایی

خدمات مداوم یا طولانی مدت با مواد شیمیایی خاص در دماهای بالا ممکن است عمر مخزن پلاستیکی عمودی پلی اتیلن را کاهش دهد. اثرات دما بر روی پلی اتیلن به شیمی شیمیایی، وزن مخصوص شیمیایی، اندازه و مدل مخزنی که ماده شیمیایی باید در آن ذخیره شود و ضخامت دیواره مخزن بستگی دارد. برای توصیه های مربوط به ذخیره سازی در مخازن پلی اتیلن و محدودیت دمای سرویس با سازنده مواد شیمیایی مشورت کنید.

بیشتر بخوانید: اسکرابر پلی اتیلنی چیست؟

قرار گرفتن در معرض نور ماوراء بنفش

این مخازن پلی اتیلن، ترکیب شده با آخرین فناوری تثبیت کننده های نور فرابنفش (UV) ساخته شده اند. این تثبیت کننده های UV اثرات مضر قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش را کاهش می دهند. همچنین در نظر گرفته شده اند که عمر مخازن پلی را در مواد مشابهی که با تثبیت کننده ها ترکیب نشده اند، افزایش دهند.

قیمت مخزن عمودی پلی اتیلن

موارد بی شماری بر قیمت این مخازن عمودی تاثیر گذار می باشد. از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ابعاد مخزن؛ شامل ارتفاع، قطر و ظرفیت
 • بر حسب نوع کاربرد و جنس مخزن
 • قطر لوله های اتصال
 • عمق دفن و نصب
 • وزن مخزن

جهت دریافت قیمت و خرید با ما در تماس باشید.

 02126410244 و 02126410245

 09196576008

امتیاز 5/5 از 4 رای

محصولات مرتبط

اسکرابر پلی اتیلنی، یک مخزن استوانه ای از جنس پلی اتیلن می باشد که با قطر و ارتفاع های مختلف متناسب با نیاز مشتری طراحی...
لوله کاروگیت، در زمینه زهکشی و انتقال فاضلاب در نقاط مختلف کشور قابل استفاده هستند و در سایزهای مختلف، قابلیت تولید دارند. لوله های کاروگیت...
شرکت آب سازه، بزرگترین تولید کننده انواع لوله و اتصالات پلی اتیلن می باشد. بدین منظور به علت پرکاربرد بودن محصولات پلی اتیلن آنها را...
انواع لوله پلی اتیلن تک جداره، این روزها در صنایع مختلفی مانند شبکه های آبرسانی، صنایع ساختمانی، اتومبیل سازی و غیره کاربرد گسترده ای دارند....
منهول کاروگیت (به انگلیسی Manhole به معنی: آدم رو) یک نوع مخزن از جنس اسپیرال کاروگیت است که برای متصل کردن چند شبکه و راه...
در عصر حاضر کانال های انتقال فاضلاب جزو پروژه هایی هستند که ساخت آنها از حساسیت خاصی برخوردار است. اگر سیستم و شبکه انتقال فاضلاب...
یکی از مهمترین قطعات یک ایستگاه پمپاژ فاضلاب، مخزن عمودی یا سپتیک آن است. شرکت آب سازه به عنوان یکی از تولیدکنندگان محصولات پلی اتیلن،...
دریچه منهول یا درب منهول، به درپوشی گفته می شود که از آن برای پوشش دادن حفره آدم روها و منهول ها در سطح شهر، خیابان،...

مشاوره رایگان و خرید

اشتراک گذاری

لینک کوتاه محصول

https://absaze.com/?p=1956

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *