لوله کاروگیت فاضلابی

لوله موجدار یا کاروگیت - آب سازه

گروه صنعتی آب سازه بزرگترین تولید کننده لوله کاروگیت فاضلابی، می باشد. این محصول جزو مهم ترین محصولات گروه تولیدی آب سازه در دسته بندی محصولات پلی اتیلن می باشد. انواع لوله کاروگیت، از سایز 110 میلیمتر تا سایز 3000 میلیمتر، قابل سفارش گذاری و تولید در کارخانه می باشد. لوله های کاروگیت فاضلاب در انتقال فاضلاب در نقاط مختلف کشور قابل استفاده هستند و در سایزهای بالا، قابلیت تولید مخزن را نیز دارا می باشند.

مشخصات فنی انواع لوله کاروگیت در ادامه قرار داده شده است.

جهت دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

 02126410244 و 02126410245

09129512165 و 09196576008

لوله کاروگیت فاضلابی، در زمینه زهکشی نیز قابل استفاده هستند. تولید این لوله ها بصورت اسپیرال و دوجداره نیز می باشند. لوله های کاروگیت در جاهایی که انعطاف پذیری عامل مهمی به غیر از استحکام و دوام است، مانند زهکشی اب طوفان استفاده می شود. انعطاف‌پذیری باعث می‌شود لوله‌های موجدار در مقایسه با لوله‌های صلب و غیر موجدار برای کاربردهای مختلف مفیدتر و مناسب‌تر باشند.

💡 آنچه در این مطلب می خوانید:

لوله کاروگیت چیست؟

لوله کاروگیت، لوله ای است که یک سری برآمدگی ها و شیارهای به موازات یکدیگر روی سطح آن موجود است. برآمدگی ها و شیارها از الگوی عمود بر خط مرکزی لوله پیروی می کنند. این نوع لوله از مواد مختلفی مانند آهن، فولاد، پلی وینیل کلراید (PVC) یا پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) ساخته می شوند.

از لوله های پی وی سی (pvc) می توان برای ساخت لوله های کاروگیت استفاده کرد. این لوله را می توان از PVC، فولاد یا پلاستیک مانند پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) ساخت. لوله های کاروگیت در کاربردهایی مانند زهکشی که انعطاف پذیری، دوام و استحکام از ویژگی های مهم هستند استفاده می شود. از بین مواد مختلف سازنده لوله کاروگیت، لوله پلی اتیلن HDPE به عنوان چند منظوره ترین، انعطاف پذیرترین، بادوام ترین و بادوام ترین آنها در نظر گرفته می شود.

تولید لوله کاروگیت

لوله کاروگیت پلی اتیلنی به دو شکل تولید می شود. در روش اول مواد پلی اتیلنی قالب گیری و پرس می شوند. در روش دوم که منجر به ساخت لوله کاروگیت اسپیرال می شود از دستگاه اکسترود استفاده می شود. پس از طی چند مرحله و بعد از خنک سازی لوله های به شکل مارپیچ یا اسیپرال در می آیند و بعد رنگ های زرد یا آبی اضافه می شود.

تولید لوله کاروگیت

سایز بندی لوله کاروگیت

لوله های پلی اتیلنی کاروگیت در سایز های مختلفی تولید می شود. سایز بندی این لوله ها از قطر 100 میلی میلی متر تا بالا تر از 1000 میلی متر می باشد. از لوله های با قطر پایین تا 200 میلی متر برای استفاده در جوی ها و داخل شهر استفاده می شود. سایز متوسط لوله کاروگیت به منظور انتقال فاضلاب در مناطق شهری و روستایی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین لوله ایی با قطر بیش از 1000 برای انتقال های یزگ فاضلاب صنعتی و یا فاضلاب شهری و همچنین به عنوان منهول کاربری دارد.

سایز بندی لوله کاروگیت - شرکت آب سازه

سایز بندی لوله اسپیرال کاروگیت- شرکت آب سازه

مشخصات فنی لوله کاروگیت فاضلابی

تولیدکنندگان لوله کاروگیت باید این لوله ها را مطابق با استاندارد های جهانی تولید کنند. در ساخت لوله کاروگیت فقط گرانول و عناصر نام برده شده در استاندارد ها باید مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین تحت آزمون های مختلفی کیفیت لوله های تولیدی کنترل می شود. این آزمون ها شامل مقاومت حلقوی، انعطاف پذیری، میزان دوده، مقاومت در برابر ضربه، چگالی و شکل ظاهری می شود.

لوله کاروگیت از جنس پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE)

لوله کاروگیت از جنس پلی اتیلن چگالی بالا (HDPE)، بسیار پرکاربرد می باشد. در درجه اول برای سیستم های مدیریت آب جریان گرانشی مانند زهکشی آب طوفان، زهکشی زیرسطحی، فاضلاب بهداشتی و جمع آوری شیرابه استفاده می شود. لوله HDPE به دلیل سبک بودن و خواص غیرشکننده برای استفاده در سازه های زیرزمینی، در نظر گرفته می شود. حمل و نصب آن نیز آسان است و هزینه کلی پروژه را کاهش می دهد.

این نوع لوله کاروگیت فاضلابی، برای زهکشی، انتقال فاضلاب بهداشتی کم فشار به صورت ثقلی و مدیریت آب طوفان برای مصارف شهری و صنعتی مناسب هستند. دیواره داخلی صاف این لوله ها، راندمان هیدرولیکی عالی را ارائه می دهد. وزن سبک لوله کاروگیت، حمل و نقل و نصب آسان حفظ می کند. سیستم لوله کشی فاضلاب کاروگیت HDPE، دارای استاندارد DIN16961 می باشد و در اندازه های 100mm تا 300mm موجود می باشد.

لوله های HDPE کاروگیت -آب سازه

کاربرد لوله کاروگیت در شبکه انتقال آب و فاضلاب

لوله‌های کاروگیت می‌توانند اندازه‌های مختلفی داشته باشند. از لوله‌های کاروگیت کوچک، به عنوان زهکشی برای حمل رواناب از ناودان گرفته تا لوله‌های موجدار با اندازه بزرگتر برای زهکشی طوفان‌ها و کانال‌ها زیر پل ها و کنار جاده ها استفاده می شود.

کاروگیت می تواند اصطکاک در داخل لوله ایجاد کند. در برخی از مواقع، پوشش یا آستر می تواند جریان مواد درون لوله را بهبود بخشد. طیف وسیعی از کاربردهای لوله های کاروگیت به علت انعطاف پذیری آن است. انعطاف پذیری این لوله ها باعث می شود که برای مصارف مختلف مناسب تر از لوله های صاف صلب باشد. ارتفاع برآمدگی ها در یک لوله کاروگیت درجه آن را تعیین می کند. هر چه این عدد بیشتر باشد، انعطاف پذیری آن بیشتر است.

کاربرد لوله کاروگیت در زهکشی آب و فاضلاب

استفاده از لوله کاروگیت برای زهکشی یک امر ضروری در هر پروژه ساختمانی است. از لوله زهکشی برای انتقال آب از یک مکان به مکان دیگر استفاده می شود و هدف اصلی، مدیریت فاضلاب از مکان های مسکونی، تجاری و صنعتی است. آب را می توان به طور مناسب و موثر دفع کرد تا از سیل، آسیب ساختار، تخریب خاک و سایر مشکلات جلوگیری شود. در نتیجه، لوله های زهکشی ممکن است هم برای عملیات در محل و هم برای عملیات نهایی پروژه به کار گرفته شوند.

مزایای استفاده از لوله های کاروگیت در شبکه آب و فاضلاب

لوله کاروگیت، به طور گسترده در بسیاری از زمینه های زندگی انسان استفاده می شود. به دلیل ویژگی های عملیاتی منحصر به فرد و امکان سنجی اقتصادی، آنها به سرعت جایگزین همتایان فلزی خود شدند و موقعیت های پیشرو در این بخش از بازار مصرف را به دست آوردند. همین بس که امروزه این محصولات 25 درصد از کل تولیدات لوله تولید شده در جهان را تشکیل می دهند. در ادامه به برخی از مزایای این لوله ها اشاره کرده ایم:

 • عمر طولانی (50 ˗ 90 سال)
 • افزایش مقاومت در برابر عوامل بیولوژیکی
 • مقاومت بالا در برابر تأثیرات شیمیایی محیط متخاصم و مقاومت در برابر خوردگی
 • عدم نیاز به ایجاد ساختارهای پشتیبانی پیچیده (وزن کم!)، که منجر به کاهش هزینه های عملیاتی می شود

انواع لوله کاروگیت - اب سازه

انواع لوله کاروگیت فاضلاب (تعداد جداره-ضخامت-سطح مقطع-وزن)

لوله کاروگیت فاضلاب، دامنه و تنوع بسیار گسترده دارد. از ویژگی های متمایز این محصولات می توان به هدف (فاضلاب خارجی یا داخلی) و مواد ساخت آنها اشاره کرد. علاوه بر این، ممکن است تفاوت های خاصی در شکل پروفیل، ضخامت دیوار، ابعاد فرورفتگی ها و همچنین کل محصول نهایی وجود داشته باشد. پلی پروپیلن، پلی وینیل کلراید و پلی اتیلن فشار قوی به عنوان مواد اولیه برای ساخت لوله های پلاستیکی موجدار استفاده می شود.

به طور کلی، صنعت مدرن انواع لوله های کاروگیت زیر را تولید می کند:

 • لوله تک جداره: وزن کمی دارد و انعطاف پذیری بالایی دارد. برای محافظت از خطوط لوله و کابل های گاز استفاده می شود.
 • لوله دو جدراه: در ترتیب کانال های کابل برای محافظت از خطوط کابل برق در مکان هایی با احتمال آسیب زیاد استفاده می شود.
 • لوله دوجدره موجدار: دارای بالاترین استحکام، پایداری شیمیایی و مکانیکی است. حوزه اصلی خطوط لوله فاضلاب است.
 • لوله موجدار الکتریکی: با شاخص های متوسط ​​انعطاف پذیری، استحکام و پایداری مکانیکی مشخص می شود. در مرحله تولید، محصولات از این نوع را می توان به کابل ساخته شده از سیم فلزی مجهز کرد. با کمک آن، راحتی کابل ها و سیم ها در داخل لوله کاروگیت فراهم می شود.

 

 • نوع C – مقطع دایره ای کامل با سطح کاروگیت حلقوی در داخل و خارج.
 • نوع S – سطح مقطع دو جداره دایره ای کامل با دیواره لوله کاروگیت بیرونی و یک آستر داخلی صاف.
 • نوع D – مقطع دایره ای با دیواره داخلی و خارجی اساساً صاف با عناصر اتصال حلقوی یا مارپیچی.

 

 • لوله سبک: به دلیل پایداری مکانیکی کم، چنین محصولاتی برای استفاده در زیر زمین نامناسب هستند. بنابراین، آنها در گودال گذاشته نمی شوند، بلکه فقط برای نصب خارجی استفاده می شوند.
 • لوله سنگین: با پایداری مکانیکی سطح متوسط ​​مشخص می شود. قابل استفاده برای ترتیب تاسیسات زیرزمینی؛
 • لوله بسیار سنگین: آنها از استحکام مکانیکی بالایی برخوردار هستند. این خط لوله در شرایط خاص، به عنوان مثال، زیر یک مسیر راه آهن یا زیر یک بزرگراه گذاشته می شود، استفاده می شود.

نحوه اتصال لوله کاروگیت

قطعات لوله کاروگیت با روش های مختلفی به هم متصل می شوند. برخی از لوله ها با اتصالاتی به نام توپ و اسپیگوت در دو انتهای یک بخش ساخته می شوند. بخش ها با یک واشر برای آب بندی لوله در کنار هم قرار می گیرند. بخش های لوله را می توان با استفاده از باندهای اتصال با واشر یا بدون واشر به هم متصل کرد. لوله های کاروگیت را می توان در طول های طولانی تولید کرد و به صورت رول به محل نصب تحویل داد. بخش ها فقط در صورت لزوم بریده می شوند تا تعداد اتصالات به حداقل برسد.

نحوه اتصالات لوله کاروگیت موجدار - اب سازه

انواع اتصالات لوله کاروگیت

بسته به نوع لوله و نیازهای پروژه، سازندگان روش های مختلفی را برای اتصال لوله های موجدار ارائه می دهند:

 • اتصالات زنگ و اسپیوت واشر دار
 • باندهای کوپلینگ با یا بدون واشر، با اتصالات پلاستیکی محکم شده اند.
 • اتصالات ضد آب تست نشده و بدون فشار برای کاربردهای زهکشی جریان گرانشی.
 • اتصالات ضد آب با درجه فشار برای کاربردهای بدون فشار به دلایل محیطی.

ساختار لوله کاروگیت مدفون

ساختار لوله کاروگیت مدفون تا حدی توسط خاکی که اطراف آن را احاطه کرده است پشتیبانی می شود. فشار خاک باعث ایجاد فشار در اطراف محیط لوله می شود و در واقع تنش وارده بر آن را کاهش می دهد. انعطاف پذیری بیشتر با عملکرد بهتر در طول عمر نصب مرتبط است. کاربردهای درون زمینی پرهزینه و زمان بر هستند، بنابراین لوله کشی که عمر مفید نصب را افزایش می دهد بسیار مهم است. لوله های کاروگیت فولادی یا HDPE به طور معمول برای عمر مفید 50، 75 یا حتی 100 سال یا بیشتر رتبه بندی می شوند.

قیمت لوله کاروگیت

نکات اجرایی برای دفن لوله کاروگیت

استفاده از این لوله برای زهکشی زیرسطحی با استفاده از لوله سوراخ دار انجام می شود. سوراخ ها اجازه می دهد تا رواناب به خاک های اطراف نفوذ کند. برای جلوگیری از نفوذ خاک، ممکن است با پارچه مشبکی پوشانده شود که اجازه می دهد مایع از لوله خارج شود اما از ورود خاک و زباله جلوگیری می کند.

برای کاربردهایی که نیاز به دفن لوله و مقاومت در برابر شرایط محیطی دارند، ملاحظات اضافی باید در نظر گرفته شود. pH خاک و مقاومت الکتریکی برای لوله فولادی موجدار مرتبط است. یا pH و مقاومت باید در محدوده مناسب قرار گیرند، یا لوله باید برای مقاومت در برابر سطوح پوشش داده شود. پوشش های معمولی برای لوله های فولادی شامل گالوانیزه روی، آلومینیوم، پلیمر و آسفالت است. لوله پلاستیکی موجدار می تواند محدوده pH بسیار وسیع تری را تحمل کند و رسانایی ندارد. مقاومت الکتریکی یک عامل نیست.

مشخصات لوله کاروگیت

مراحل نصب لوله کاروگیت و لوله گذاری در ترانشه

 1. دیواره های گودال باید هم تراز باشند.
 2. پایه با زیرسازی به صورت شنی یا بتن مسلح با ضخامت لایه کمتر از 10 تا 15 سانتی متر آماده سازی می شود.
 3. پس از گذاشتن لوله بر روی پایه آماده شده، لازم است آن را با خرده سنگ دانه بندی متوسط با یک لایه حدود 30 سانتی متر پر کنید.
 4. منطقه اصلی عبور از گودال باید با مواد عایق رطوبتی مانند خاک رس پر شود. حتما زمین را بکوبید.
 5. قبل از پوشش جاده، ایجاد یک لایه خاک با چگالی بالا مفید خواهد بود. این امر توزیع مجدد بار ایجاد شده توسط حمل و نقل را در کل منطقه تضمین می کند.
 6. در مرحله نهایی کار مقاوم سازی خاکریز  انجام شود. برای این کار بتن ریزی ساده، کفپوش چمن مناسب است.

نکات مهم در ارتباط با نصب لوله های کاروگیت

در ارتباط با نصب لوله کاروگیت باید نکاتی را رعایت کرد:

 • جدا از عمق ترانشه، دیواره های آن باید یکنواخت و با قطر لوله مطابقت داشته باشد.
 • هنگام انتخاب یک لوله کاروگیت برای پوشش در یک گودال، به سطح مقطع آن توجه ویژه ای داشته باشید.
 • باید عبور باران و آب های زیرزمینی را با حداکثر شدت آنها فراهم کند.
 • آبی که در یک گودال جاری است معمولاً کوه هایی از زباله را حمل می کند. ساده ترین راه برای جلوگیری از ورود آن به لوله، نصب توری های تزئینی است.
 • لوله های کاروگیت، قابلیت اطمینان و دوام بالایی را نشان می دهند. بنابراین تقریباً در تمام انواع سیستم های فاضلاب از آنها استفاده می شود.

دفن لوله کاروگیت - اب سازه

مشخصات فنی، طراحی و ساخت لوله کاروگیت

گروه صنعتی آب سازه به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان لوله کاروگیت، انواع لوله با مشخصات و ویژگی های عالی را در کارخانه تولید و ساخته می شود. در ادامه به برخی از مشخصات فنی در طراحی و تولید این محصول اشاره می کنیم:

همانطور که در بالا ذکر شد، لوله های کاروگیت از پلی پروپیلن، پلی وینیل کلراید و پلی اتیلن فشار قوی ساخته می شوند. قابلیت اطمینان بالای این محصولات به دلیل پیچیدگی چنین ترکیبات پلیمری است. تفاوت در ساختار آنها در سطح مولکولی خواص مختلفی آنها می دهد.

در تمام سطح این محصولات فرورفتگی هایی وجود دارد که در فاصله یکسان از یکدیگر قرار دارند. این راه حلی است که انعطاف پذیری و پایداری مکانیکی را افزایش می دهد. ویژگی های مقاومت چندین برابر بیشتر از پارامترهای مشابه لوله های پلیمری صاف است.

گروه تخصصی آب سازه برای لوله های کاروگیت درجه سفتی را با ضخیم کردن برخی از حلقه ها تنظیم می کنند. هرچه سخت تر باشند، کاروگیت برای گذاشتن در یک گودال مناسب تر می شود. فرورفتگی هایی که ساختار موجدار لوله فاضلاب را تشکیل می دهند با فناوری اکستروژن مواد اولیه پلیمری با دیواره دوگانه به دست می آیند.

ویژگی های اصلی لوله های کاروگیت فاضلاب، وزن، قطر، عرض پروفیل و ضخامت دیواره آنها است.انتخاب صحیح اندازه لوله فاضلاب نصب با کیفیت بالا کلیه سیستم های دفع فاضلاب و بر این اساس عملکرد موثر بعدی آن را تضمین می کند.

استفاده از لوله موجدار در زهکشی آب و فاضلاب - آب سازه

تفاوت لوله کاروگیت ساده و اسپیرال در چیست؟

لوله کاروگیت در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شود که هر کدام برای کاربردی خاص مورد استفاده قرار می گیرند. ساده ترین و مهمترین تفاوت این دو نوع لوله ابعاد و نوع کاربری این لوله ها می باشد. در ادامه هر کدام را مختصرا توضیح داده ایم.

مقاله “تفاوت لوله پلی اتیلن با لوله کاروگیت ساده و اسپیرال در چیست” را بخوانید.

لوله کاروگیت ساده

لوله های کاروگیت ساده به گونه ای ساخته می شوند که استانداردهای صنعتی را برای استحکام و کشش مطابقت می دهند.  لوله کاروگیت با یک دیواره برای اهداف زهکشی معمولی ایده آل است. مصارف صنعتی، خانگی، جاده ای، زمین گلف و کشاورزی همگی از HDPE (پلی اتیلن با چگالی بالا) بهره می برند. لوله کاروگیت تک جداره سبک و انعطاف پذیر است و امکان نصب سریعتر با تجهیزات و افراد کمتر را فراهم می کند. از مزایای آن می توان به ارزان بودن، انعطاف پذیری بالا و نصب ساده آن اشاره کرد. بزرگترین عیب این است که ماهیت موجدار این لوله ها، آنها را مستعد گرفتگی می کند و عموماً به زوایای زهکشی تندتری نسبت به لوله های معمولی نیاز دارند.

لوله کاروگیت اسپیرال

لوله کاروگیت تا قطر 125 میلیمتر برای استفاده در لوله کشی فاضلاب خانه ها و به عنوان محافظ سیم برق مناسب است. لوله کاروگیت فاضلاب از قطر 160 تا قطر 500 میلیمتر در شبکه فاضلاب شهری و برای زهکشی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برای سیستم فاضلاب آب باران یا آب های سطحی نیز از لوله کاروگیت فاضلابی 500 میلیمتر می توان استفاده کرد. لوله کاروگیت با قطر های بزرگتر و تا قطر یک متر برای استفاده در منهول ها و همچنین برای ایجاد شبکه فاضلاب و انتقال آب کاربردی هستند.

لوله های دیواری دو جداره - اب سازه

لیست قیمت لوله کاروگیت فاضلابی

قیمت لوله کاروگیت با توجه به ابعاد، طول، قطر داخلی، جنس لوله و …، تعیین می شود. در زیر لیست قیمت قرار داده شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با قیمت بروز می توانید با کارشناسان آب سازه به شماره تلفن 09129512165 یا 02126410244 تماس فرمایید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

لیست قیمت لوله کاروگیت ساده (تاریخ بروز رسانی فرورودین 1401) - آب سازه لیست قیمت لوله کاروگیت اسپیرال (تاریخ بروز رسانی فرورودین 1401) - آب سازه

سوالات متداول لوله کاروگیت فاضلابی

در لوله های کاروگیت فقط از مواد پلی اتیلنی استفاده شده و در لوله های اسپیرال کاروگیت مسلح بین دو لایه داخلی و خارجی ورق آهن استفاده شده است.لوله های کاروگیت مسلح فقط در سایز های بالای 1000 موجود می باشد.

جهت دریافت قیمت با شماره 26410244 و 26410245 تماس بگیرید یا در واتساپ  و تلگرام به شماره تلفن همراه 09129512165 برای شرکت آب سازه پیام بگذارید. 

یکی از جدید ترین نوع از ایستگاه پمپاژ فاضلاب از جنس پلی اتیلن است. با استفاده از این مخزن پلی اتیلنی که به صورت پیش ساخته می باشد می توان نصب و راه اندازی را به سرعت در محل انجام داد. این مخازن ایستگاه پمپاژ پلی اتیلنی دارای مقاومت بالا در برابر ضربه و مواد خورنده هستند. به همین دلیل از طول عمر بالایی بهره مند هستند. شرکت آب سازه تولید کننده انواع ایستگاه پمپاژ فاضلاب از جنس پلی اتیلن می باشد.

برای اطلاع از قیمت لوله کاروگیت با شماره 09129512165 تماس گرفته و یا با کارشناسان ما مکاتبه کنید چرا که عوامل موثر بر قیمت لوله کاروگیت متنوع و متغیر است. 

برای خرید لوله کاروگیت مستقیم از کارخانه کافیست وارد وب سایت ما شوید و با کارشناسان ما مشاوره کنید. کارخانه شرکت آب سازه بزرگترین تولید کننده لوله کاروگیت در کشور می باشد.

بله – لوله های کاروگیت در سری های مختلف تولید می شوند. مثلا وزن لوله کاروگیت 200 در سری هشت SN8 حدود 2.500 کیلوگرم و در  سری SN4 وزن هر متر حدود 2.100 کیلوگرم می باشدبهمین دلیل لوله کاروگیت 16 کیلونیوتن SN4 ارزانتر می باشد.

این لوله ها از سایزهای 800 میلیمتر به بالا موجود هستند. از نظر وزنی سبکتر هستند و بهمین دلیل قیمت بسیار پایین تری نسبت به دیگر لوله های کاروگیت دارند و در واقع یک قالب برای بتنریزی و نصب می باشد. نصب آن ها بصورت جوش پلی اتیلنی می باشد.البته در پروژهایی که نیاز به تحمل بار ترافیکی می باشد،پیشنهاد نمی شود.

لوله های کاروگیت به طول های 50 سانتی متری تا 75 سانتیمتری از سری 4 – SN4 را رایزر کاروگیت می گویند.بیشتر برای محافظت از شیر های نصب شده در زمین کاربرد دارد.معمولا موجود هست همچنین براساس سفارش هم تولید می کنیم.

با توجه به اینکه قیمت مواد اولیه‌ای که بمنظور تولید لوله کاروگیت مورد استفاده قرار میگیرد در تابلو بورس اوراق بهادار قیمت میخورد و بصورت هفته‌ای این قیمتها تغییر میکند. در نتیجه همچون قیمت طلا، قیمت لوله‌ها نیز بصورت لحظه‌ای تغییر میکند. لذا بعد از فروش محصول بلافاصله می‌بایست مواد اولیه‌ای که از انبار خارج میشود تامین گردد تا کارخانه تولیدکننده با کسری مواد اولیه مواجه نگردد.

به یکی از دلایل زیر قیمت لوله کاروگیت می تواند ارزانتر باشد :

 1. استاندارد نباشد.
 2. همراه لوله ها، واشر عرضه نمیگردد.(قیمت یک متر بدون واشر ارائه گردد)
 3. وزن لوله سبکتر باشد.
 4. مواد اولیه تولید لوله خالص نباشد

هدف اصلی طراحی لوله کاروگیت این بوده که در صورت استفاده در عمق زیاد بتواند در برابر زمین لرزه و تنش‌های ناگهانی دچار شکستگی نشود تا جریان شیمیایی و مضر آن وارد خاک نشده و پخش نگردد.لوله‌های کاروگیت یا دوجداره دارای مقاومت بالاتری هستند و مناسب این امر.

امتیاز 5/5 از 2 رای

محصولات مرتبط

شرکت آب سازه، بزرگترین تولیدکننده انواع لوله و اتصالات پلی اتیلن می باشد. بدین منظور به علت پرکاربرد بودن محصولات پلی اتیلن آنها را به...
گروه آب سازه یکی از بزرگ ترین تولید کننده های لوله پلی اتیلن تک جداره در کشور و دارای استاندارد و گواهی تولید لوله های...
شرکت آب سازه یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات پلی اتیلن از جمله انواع منهول می باشد. در شرکت آب سازه منهول ها از جنس...
منهول پلی اتیلن دریچه عمودی از جنس پلی اتیلن است که برای متصل کردن مجراها و شبکه های انتفال فاضلاب، آب، غیره استفاده می شود....
یکی از مهمترین قطعات یک ایستگاه پمپاژ فاضلاب، مخزن عمودی یا سپتیک آن است. شرکت آب سازه به عنوان یکی از تولیدکنندگان محصولات پلی اتیلن،...
شرکت آب سازه بزرگترین تولید کننده محصولان پلی اتیلن از جمله انواع مخازن عمودی و مخزن پلی اتیلن عمودی می باشد. آب سازه، صرفا یک...
دریچه منهول یا درب منهول، به درپوشی گفته می شود که از آن برای پوشش دادن حفره آدم روها و منهول ها در سطح شهر، خیابان،...

مشاوره رایگان و خرید

اشتراک گذاری

لینک کوتاه محصول

https://elementorfa.ir/?p=3150

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *