لوله موجدار یا کاروگیت - آب سازه

لوله کاروگیت فاضلابی آب سازه

لوله های کاروگیت فاضلابی، جزو مهم ترین محصولات گروه تولیدی آب سازه در رسته محصولات پلی اتیلن می باشد. این لوله ها در کارخانه این شرکت از سایز 110 میلیمتر تا سایز 3000 میلیمتر، قابل سفارش گذاری و تولید می باشد. از لوله های کاروگیت فاضلابی گروه تولیدی آب سازه در انتقال فاضلاب در نقاط مختلف کشور استفاده می شود. همچنین این لوله ها در سایزهای بالا، قابلیت تولید مخزن را نیز دارا می باشند.

عموما مخازن پلی اتیلن گروه تولیدی آب سازه از قطرهای 800 میلمیتر الی 3000 میلیمتر تولید می شود. این لوله ها در دو مقاومت SN-8 و SN-4 قابل تولید می باشند. معمولا مخازن کاروگیت آب سازه  از لوله های با مقاومت 31.5 کیلونیوتن (SN-8) تولید می شود. لوله های کاروگیت فاضلابی آب سازه، در زمینه زهکشی نیز قابل استفاده می شود. تولید این لوله ها بصورت اسپیرال بوده و لوله های کاروگیت فاضلابی آب سازه بصورت دوجداره نیز می باشند.

لوله کاروگیت یا موج دار، لوله ای است که یک سری برآمدگی ها و شیارهای به موازات یکدیگر روی سطح آن موجود است. برآمدگی ها و شیارها از الگوی عمود بر خط مرکزی لوله پیروی می کنند. لوله های کاروگیت از مواد مختلفی مانند آهن، فولاد، پلی وینیل کلراید (PVC) یا پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) ساخته می شوند.

لوله های کاروگیت در جاهایی که انعطاف پذیری عامل مهمی به غیر از استحکام و دوام است، مانند زهکشی اب طوفان استفاده می شود. انعطاف‌پذیری باعث می‌شود لوله‌های موجدار در مقایسه با لوله‌های صلب و غیر موجدار برای کاربردهای مختلف مفیدتر و مناسب‌تر باشند.

جنس لوله های کاروگیت

از لوله های پی وی سی (pvc) می توان برای ساخت لوله های موجدار استفاده کرد. این لوله را می توان از فولاد یا پلاستیک مانند پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) یا PVC ساخت. می توان آن را پوشش داد یا آستر کرد. لوله های کاروگیت در کاربردهایی مانند زهکشی که انعطاف پذیری، دوام و استحکام از ویژگی های مهم هستند استفاده می شود. از بین انواع مختلف مواد لوله کاروگیت، لوله پلی اتیلن HDPE به عنوان چند منظوره ترین، انعطاف پذیرترین، بادوام ترین و بادوام ترین آنها در نظر گرفته می شود.

لوله های HDPE کاروگیت

HDPE کاروگیت در درجه اول برای سیستم های مدیریت آب جریان گرانشی مانند زهکشی آب طوفان، زهکشی زیرسطحی، فاضلاب بهداشتی و جمع آوری شیرابه استفاده می شود. HDPE به دلیل سبک بودن و خواص غیرشکننده آن برای استفاده در سازه های زیرزمینی مناسب در نظر گرفته می شود. حمل و نصب آن نیز آسان است و هزینه کلی پروژه را کاهش می دهد.

لوله های فاضلاب کاروگیت پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) برای فاضلاب و زهکشی فشار ثقلی و کم فشار مانند فاضلاب، فاضلاب بهداشتی و مدیریت آب طوفان برای مصارف شهری و صنعتی مناسب هستند. دیواره داخلی صاف لوله های فاضلاب کاروگیت HDPE راندمان هیدرولیکی عالی را ارائه می دهد. دیواره بیرونی کاروگیت، سفتی حلقه بالایی ایجاد می کند و در عین حال وزن سبک را برای حمل و نقل و نصب آسان حفظ می کند. سوکت فشاری و حلقه لاستیکی اتصال آب بندی ضد آب را برای سیستم های لوله کشی فاضلاب کاروگیت HDPE فراهم می کند. سیستم لوله کشی فاضلاب کاروگیت HDPE بینا پلاستیک دارای استاندارد DIN16961 می باشد. لوله و اتصالات فاضلاب کاروگیت HDPE بینا پلاستیک در اندازه های DN 100mm تا 300mm موجود می باشد.

لوله های HDPE کاروگیت -آب سازه

انواع لوله موجدار بر اساس پایداری ساختاری آنها

 • نوع C – مقطع دایره ای کامل با سطح کاروگیت حلقوی در داخل و خارج.
 • نوع S – سطح مقطع دو جداره دایره ای کامل با دیواره لوله کاروگیت بیرونی و یک آستر داخلی صاف.
 • نوع D – مقطع دایره ای با دیواره داخلی و خارجی اساساً صاف با عناصر اتصال حلقوی یا مارپیچی.

انواع اتصالات لوله کاروگیت

بسته به نوع لوله و نیازهای پروژه، سازندگان روش های مختلفی را برای اتصال لوله های موجدار ارائه می دهند:

 • اتصالات زنگ و اسپیوت واشر دار
 • باندهای کوپلینگ با یا بدون واشر، با اتصالات پلاستیکی محکم شده اند.
 • اتصالات ضد آب تست نشده و بدون فشار برای کاربردهای زهکشی جریان گرانشی.
 • اتصالات ضد آب با درجه فشار برای کاربردهای بدون فشار به دلایل محیطی.

نحوه اتصالات لوله کاروگیت موجدار - اب سازه

نحوه اتصال لوله موج دار

قطعات لوله کاروگیت با روش های مختلفی به هم متصل می شوند. برخی از لوله ها با اتصالاتی به نام توپ و اسپیگوت در دو انتهای یک بخش ساخته می شوند. بخش ها با یک واشر برای آب بندی لوله در کنار هم قرار می گیرند. بخش های لوله را می توان با استفاده از باندهای اتصال با واشر یا بدون واشر به هم متصل کرد. لوله های کاروگیت را می توان در طول های طولانی تولید کرد و به صورت رول به محل نصب تحویل داد. بخش ها فقط در صورت لزوم بریده می شوند تا تعداد اتصالات به حداقل برسد.

ساختار یک لوله کاروگیت مدفون به چه صورت است؟

ساختار لوله کاروگیت مدفون تا حدی توسط خاکی که اطراف آن را احاطه کرده است پشتیبانی می شود. فشار خاک باعث ایجاد فشار در اطراف محیط لوله می شود و در واقع تنش وارده بر آن را کاهش می دهد. انعطاف پذیری بیشتر با عملکرد بهتر در طول عمر نصب مرتبط است. کاربردهای درون زمینی پرهزینه و زمان بر هستند، بنابراین لوله کشی که عمر مفید نصب را افزایش می دهد بسیار مهم است. لوله های کاروگیت فولادی یا HDPE به طور معمول برای عمر مفید 50، 75 یا حتی 100 سال یا بیشتر رتبه بندی می شوند.

برای دفن لوله کاروگیت چه نکاتی لازم الاجرا می باشد؟

استفاده از این لوله برای زهکشی زیرسطحی با استفاده از لوله سوراخ دار انجام می شود. سوراخ ها اجازه می دهد تا رواناب به خاک های اطراف نفوذ کند. برای جلوگیری از نفوذ خاک، ممکن است با پارچه مشبکی پوشانده شود که اجازه می دهد مایع از لوله خارج شود اما از ورود خاک و زباله جلوگیری می کند.

برای کاربردهایی که نیاز به دفن لوله و مقاومت در برابر شرایط محیطی دارند، ملاحظات اضافی باید در نظر گرفته شود. pH خاک و مقاومت الکتریکی برای لوله فولادی موجدار مرتبط است. یا pH و مقاومت باید در محدوده مناسب قرار گیرند، یا لوله باید برای مقاومت در برابر سطوح پوشش داده شود. پوشش های معمولی برای لوله های فولادی شامل گالوانیزه روی، آلومینیوم، پلیمر و آسفالت است. لوله پلاستیکی موجدار می تواند محدوده pH بسیار وسیع تری را تحمل کند و رسانایی ندارد. مقاومت الکتریکی یک عامل نیست.

دفن لوله کاروگیت - اب سازه

کاربردهای لوله موج دار

لوله‌های موجدار می‌توانند اندازه‌های مختلفی داشته باشند. از لوله‌های موج‌دار کوچک به عنوان زهکشی برای حمل رواناب از ناودان گرفته تا لوله‌های موجدار با اندازه بزرگتر برای زهکشی طوفان‌ها و کانال‌ها زیر پل ها و کنار جاده ها استفاده می شود. طیف وسیعی از کاربردهایی که لوله های موجدار را می توان به آن ها اختصاص داد را می توان به انعطاف پذیری آن نسبت داد. ارتفاع برآمدگی ها در یک لوله کاروگیت درجه کاروگیت آن را تعیین می کند. هر چه این عدد بیشتر باشد، انعطاف پذیری آن بیشتر است.

کاروگیت یا موج داخل لوله می تواند اصطکاک را در داخل لوله ایجاد کند یا زباله ها را در برآمدگی ها به دام بیندازد. در برخی از کاربردها، پوشش یا آستر می تواند جریان مواد را از طریق لوله بهبود بخشد. انعطاف پذیری لوله های موجدار باعث می شود که برای مصارف مختلف مناسب تر از لوله های صاف صلب باشد. درجه کاروگیت با ارتفاع برآمدگی ها اندازه گیری می شود. هرچه این عدد بیشتر باشد، لوله انعطاف پذیری بیشتری دارد. لوله پلاستیکی را می توان به صورت موجدار در بیرون و صاف در داخل ساخت.

لوله تخلیه کاروگیت در مقابل پی وی سی

لوله های کاروگیت

این لوله که به دلیل انعطاف پذیری خود شناخته شده است، از آهن، فولاد، پلی وینیل کلراید (PVC) یا پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) ساخته شده است. به جای یک ماده صاف مانند، از برجستگی ها و شیارهایی با شکاف ها یا سوراخ های کوچک در طول لوله ساخته شده است.

لوله های پی وی سی سوراخ دار

PVC معمولاً به عنوان ماده ای شناخته می شود که اغلب برای اهداف لوله کشی در خانه استفاده می شود. پی وی سی از ترکیب پلاستیک و وینیل ساخته شده است. برای اهداف ضد آب، این لوله های سفید سفت و سخت با سوراخ های بزرگ سوراخ شده اند تا آب وارد لوله شود. متأسفانه، این سوراخ های بزرگتر اجازه می دهد تا زباله های بیشتری وارد شود و باعث ایجاد مشکل در لوله شود.

مزایا و معایب لوله کاروگیت نسبت به پی وی سی

مزایا کاروگیت معایب کاروگیت
کار با آن بسیار آسان تر است زهکشی کارآمد کمتر
خم شدن برای چرخش آسان و اتصال آسان احتمال گرفتگی بیشتر است
سبک وزن با حمل و نقل آسان تغییرات ارتفاع می تواند باعث ایجاد “شکم” در محل تجمع آب و زباله شود
بدون نیاز به چسب برای ایجاد اتصالات در صورت گرفتگی پاک کردن آن سخت تر است
اتصالات کمتر در لوله های طولانی تر ضعیف تر، قابل خرد شدن است
نصب سریع و ارزان دوام کمتر

مزایا و معایب لوله پی وی سی نسبت به کاروگیت

مزایا لوله پی وی سی معایب لوله پی وی سی
تخلیه بسیار کارآمد کار با آن بسیار سخت تر است
احتمال گرفتگی کمتری دارد پیچ ها چالش برانگیزتر هستند
در صورت گرفتگی راحت تر پاک می شود اتصالات بیشتر در اجراهای طولانی تر
نقاط پایین (شکم) در لوله کشی کمتر احتمال دارد اتصالات در فضاهای تنگ می تواند چالش برانگیز باشد
قوی تر، در برابر له شدن مقاومت می کند نیاز به برنامه ریزی داشته باشد
بادوام تر و طولانی تر کار با آن زمان بر است
اتصالات مقاوم تر در برابر نفوذ ریشه چسب بدبو و نامرتب برای اتصالات

لوله پلاستیکی موجدار برای فاضلاب و سایر نیازها

لوله های کاروگیت ساخته شده از پلاستیک به طور گسترده در بسیاری از زمینه های زندگی انسان استفاده می شود. به دلیل ویژگی های عملیاتی منحصر به فرد و امکان سنجی اقتصادی، آنها به سرعت جایگزین همتایان فلزی خود شدند و موقعیت های پیشرو در این بخش از بازار مصرف را به دست آوردند. همین بس که امروزه این محصولات 25 درصد از کل تولیدات لوله تولید شده در جهان را تشکیل می دهند.

دیگر مزایا و معایب لوله های کاروگیت

مزایا

 • عمر طولانی (50 ˗ 90 سال).
 • افزایش مقاومت در برابر عوامل بیولوژیکی. این ویژگی به ویژه برای سیستم های فاضلاب خانگی مرتبط است.
 • مقاومت بالا در برابر تأثیرات شیمیایی محیط متخاصم و مقاومت در برابر خوردگی.
 • عدم نیاز به ایجاد ساختارهای پشتیبانی پیچیده (وزن کم!)، که منجر به هزینه های عملیاتی کم می شود.
 • هزینه لوله های پلاستیکی کاروگیت خود در اختیار کیف پول هموطن معمولی ماست.

معایب

 • تحمل ضعیف در برابر دماهای بالا: اگر مقدار این پارامتر از محیط کار از + 90 درجه بیشتر شود، کاروگیت پلاستیک شروع به نرم شدن و تغییر شکل می کند. اما در فاضلاب، چنین دمای بالایی، به عنوان یک قاعده، در یک بازه زمانی طولانی ثبت نمی شود.
 • افزایش نویز: این نقص به ویژه توسط ساکنان پانل های پانل با نفوذپذیری صوتی بالا احساس می شود. در چنین مواردی از مواد موجود عایق صدا انجام دهید.

انواع لوله های پلاستیکی کاروگیت

دامنه و تنوع این گونه محصولات لوله کشی بسیار گسترده است. از ویژگی های متمایز این محصولات می توان به هدف (فاضلاب خارجی یا داخلی) و مواد ساخت آنها اشاره کرد. علاوه بر این، ممکن است تفاوت های خاصی در شکل پروفیل، ضخامت دیوار، ابعاد فرورفتگی ها و همچنین کل محصول نهایی وجود داشته باشد. پلی پروپیلن، پلی وینیل کلراید و پلی اتیلن فشار قوی به عنوان مواد اولیه برای ساخت لوله های پلاستیکی موجدار استفاده می شود.

به طور کلی، صنعت مدرن انواع لوله های موجدار پلاستیکی زیر را تولید می کند:

 • لوله موجدار تک لایه. وزن کمی دارد و انعطاف پذیری بالایی دارد. برای محافظت از خطوط لوله و کابل های گاز استفاده می شود.
 • شیلنگ دو لایه کاروگیت. در ترتیب کانال های کابل برای محافظت از خطوط کابل برق در مکان هایی با احتمال آسیب زیاد استفاده می شود.
 • لوله دولایه موجدار. دارای بالاترین استحکام، پایداری شیمیایی و مکانیکی است. حوزه اصلی خطوط لوله فاضلاب است.
 • لوله موجدار الکتریکی. با شاخص های متوسط ​​انعطاف پذیری، استحکام و پایداری مکانیکی مشخص می شود. در مرحله تولید، محصولات از این نوع را می توان به کابل ساخته شده از سیم فلزی مجهز کرد. با کمک آن، راحتی کابل ها و سیم ها در داخل لوله کاروگیت فراهم می شود.

انواع لوله کاروگیت - اب سازه

لوله های کاروگیت با توجه به خواص

 • لوله ها سبک: به دلیل پایداری مکانیکی کم، چنین محصولاتی برای استفاده در زیر زمین نامناسب هستند. بنابراین، آنها در گودال گذاشته نمی شوند، بلکه فقط برای نصب خارجی استفاده می شوند.
 • لوله های موجدار پلاستیکی سنگین: با پایداری مکانیکی سطح متوسط ​​مشخص می شود. قابل استفاده برای ترتیب تاسیسات زیرزمینی؛
 • لوله های کاروگیت بسیار سنگین: آنها از استحکام مکانیکی بالایی برخوردار هستند. با توجه به این محصول از این نوع می توان برای زمانی که خط لوله در شرایط خاص، به عنوان مثال، زیر یک مسیر راه آهن یا زیر یک بزرگراه گذاشته می شود، استفاده کرد.

ویژگی ها و مشخصات طراحی

همانطور که در بالا ذکر شد، لوله های موجدار پلاستیکی آب سازه از پلی پروپیلن، پلی وینیل کلراید و پلی اتیلن فشار قوی ساخته شده اند. قابلیت اطمینان بالای این محصولات به دلیل پیچیدگی چنین ترکیبات پلیمری است. تفاوت در ساختار آنها در سطح مولکولی خواص مختلفی به لوله های موجدار پلاستیکی می دهد.

در تمام سطح این محصولات فرورفتگی هایی وجود دارد که در فاصله یکسان از یکدیگر قرار دارند. این راه حل سازنده است که انعطاف پذیری و پایداری مکانیکی را افزایش می دهد. ویژگی های مقاومت چندین برابر بیشتر از پارامترهای مشابه لوله های پلیمری صاف است.

گروه تخصصی آب سازه برای لوله های کاروگیت درجه سفتی را با ضخیم کردن برخی از حلقه ها تنظیم می کنند. هرچه سخت تر باشند، کاروگیت برای گذاشتن در یک گودال مناسب تر می شود. فرورفتگی هایی که ساختار موجدار لوله فاضلاب را تشکیل می دهند با فناوری اکستروژن مواد اولیه پلیمری با دیواره دوگانه به دست می آیند.

طراحی و تولید لوله های کاروگیت

ویژگی های اصلی لوله های کاروگیت فاضلاب، وزن، قطر، عرض پروفیل و ضخامت دیواره آنها است.انتخاب صحیح اندازه لوله فاضلاب نصب با کیفیت بالا کلیه سیستم های دفع فاضلاب و بر این اساس عملکرد موثر بعدی آن را تضمین می کند.

ترتیب اقدامات برای لوله گذاری در ترانشه

 1. دیواره های گودال هم تراز هستند. مطلوب است که شیب ها را شیب دار کنید.
 2. دستگاه در پایین به اصطلاح آماده سازی برای لوله زهکشی. ساده ترین گزینه یک زیرسازی شنی است، اما بهتر است بتن را ریخته و در نتیجه پایه ای از بتن مسلح تشکیل دهید که ضخامت لایه آن باید از 10 تا 15 سانتی متر تجاوز کند.
 3. پس از گذاشتن لوله بر روی پایه آماده شده، لازم است آن را با خرده سنگ دانه بندی متوسط با یک لایه حدود 30 سانتی متر پر کنید.
 4. منطقه اصلی عبور از گودال باید با مواد عایق رطوبتی مانند خاک رس پر شود. حتما زمین را بکوبید.
 5. قبل از پوشش جاده، ایجاد یک لایه خاک با چگالی بالا مفید خواهد بود. این امر توزیع مجدد بار ایجاد شده توسط حمل و نقل را در کل منطقه پل در گودال تضمین می کند.
 6. در مرحله نهایی کار مقاوم سازی خاکریز در حال انجام است. برای این کار بتن ریزی ساده، کفپوش چمن یا روش موجود دیگر مناسب است.

نکات مهم در ارتباط با نصب لوله های کاروگیت

جدا از عمق ترانشه، دیواره های آن باید یکنواخت و با قطر لوله مطابقت داشته باشد. هنگام انتخاب یک لوله کاروگیت پلاستیکی برای پوشش در یک گودال، به سطح مقطع آن توجه ویژه ای داشته باشید. باید عبور رایگان باران و آب های زیرزمینی را با حداکثر شدت آنها فراهم کند. آبی که در یک گودال جاری است معمولاً کوه هایی از زباله را حمل می کند. ساده ترین راه برای جلوگیری از ورود آن به لوله، نصب توری های تزئینی است. لوله های موجدار پلاستیکی جایگزینی عالی برای محصولات لوله ای استاندارد هستند. اکثر مدل ها کیفیت، قابلیت اطمینان و دوام بالایی را نشان می دهند. بنابراین تقریباً در تمام انواع سیستم های فاضلاب از آنها استفاده می شود.

استفاده از لوله موجدار در زهکشی آب و فاضلاب

زهکشی یک چیز ضروری در هر پروژه ساختمانی است. لوله زهکشی هر مجرای است که برای انتقال آب از یک مکان به مکان دیگر استفاده می شود. هدف اصلی مدیریت فاضلاب از مکان های مسکونی، تجاری و صنعتی است. آب را می توان به طور مناسب و موثر دفع کرد تا از سیل، آسیب ساختار، تخریب خاک و سایر مشکلات جلوگیری شود. در نتیجه، لوله های زهکشی ممکن است هم برای عملیات در محل و هم برای عملیات نهایی پروژه به کار گرفته شوند.

استفاده از لوله موجدار در زهکشی آب و فاضلاب - آب سازه

لوله دیواری موجدار دوتایی و تکی چیست؟

لوله های دیواری موج دار تک جداره

لوله های SWC که به عنوان لوله های موجدار تک جداره نیز شناخته می شوند، لوله های پوششی HDPE هستند که عموماً به عنوان کانال های روکش برای اجرای اتصال موثر در طول پس تنش در پروژه هایی مانند روگذرها، پل ها و سازه های دریایی استفاده می شوند. اجزای مورد استفاده برای ساخت لوله های SWC، مانند پلی اتیلن بسیار متراکم، انعطاف پذیری بالایی را برای لوله ها فراهم می کند. پلی اتیلن با چگالی بالا، علاوه بر انعطاف پذیری، استحکام را فراهم می کند و بادوام تلقی می شود.

ویژگی های لوله های کاروگیت تک جداره

لوله های موج دار تک جداره به گونه ای ساخته می شوند که استانداردهای صنعتی را برای استحکام و کشش مطابقت می دهند. چندین آزمایش از جمله آزمایش مواد، آزمایش روی مجرا و آزمایش ترخیص سیستم، در طول فرآیند تولید انجام می شود. برای ساخت این محصول از پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) استفاده شده است. این لوله ها نسبت به سایر کانال های فلزی ضریب اصطکاک کمتری دارند. همچنین این قابلیت را دارد که شکل خود را همانطور که در استاندارد آن ذکر شده است به دست آورد.

کاربردهای لوله کاروگیت تک جداره

با توجه به پیشرفت های فنی بازار، صنعت لوله های کاروگیت تک جداره پیش بینی می شود که به عنوان یک پلت فرم سرمایه گذاری امیدوارکننده برای سرمایه گذاران جدید ظهور کند. لوله کاروگیت با یک دیواره برای اهداف زهکشی معمولی ایده آل است. مصارف صنعتی، خانگی، جاده ای، زمین گلف و کشاورزی همگی از HDPE بهره می برند. لوله تک جداره سبک و انعطاف پذیر است و امکان نصب سریعتر با تجهیزات و افراد کمتر را فراهم می کند. جدا از مزایای آن مانند ارزان، انعطاف پذیری و نصب ساده. بزرگترین عیب این است که ماهیت موجدار لوله ها آنها را مستعد گرفتگی می کند و عموماً به زوایای زهکشی تندتری نسبت به لوله های معمولی نیاز دارند.

لوله های دیواری دو جداره

لوله های DWC که به لوله های کاروگیت دو جداره نیز معروف هستند از مواد HDPE یا PVC-U ساخته شده اند. به طور خاص برای ارائه جایگزین های مقرون به صرفه به مردم ساخته شده اند. این لوله‌های DWC نسبت به لوله‌های دیگری که اکنون مورد استفاده قرار می‌گیرند، به‌طور قابل‌توجهی فناوری‌تر هستند و مزایای منحصر به فردی دارند. لوله DWC دارای تعدادی ویژگی است که آن را به بهترین کالا در بازار تبدیل می کند. عمر و شکستگی لوله ها هر دو زمانی افزایش می یابد که محافظت در برابر خوردگی قوی داشته باشند. این محصول بهترین و بی اثر شیمیایی و همچنین کاملاً عاری از خطرات طبیعی است. لوله DWC همچنین دارای استحکام و سفتی بالایی است.

لوله های دیواری دو جداره - اب سازه

ویژگی های لوله دو جداره کاروگیت

طراحی موجدار لوله مجرای دو جداره استحکام زیادی در مقاومت در برابر استرس ایجاد می کند. ساخت لوله دوجداره کانالی اساساً به مواد خام نیاز ندارد و در نتیجه اثرات زیست محیطی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. در نتیجه، ممکن است این محصول دارای مزیت بزرگی بالاتر از همتای لوله مدرن خود توصیف شود. عمر و شکستگی لوله ها هر دو زمانی که مقاومت در برابر خوردگی قوی داشته باشند افزایش می یابد. این محصول بهترین و از نظر شیمیایی بی اثر است و همچنین کاملاً عاری از خطرات زیست محیطی است. لوله HDPE علاوه بر داشتن خواص استحکام بالا، دارای یک دیواره داخلی مستقیم است که تلفات اصطکاک را به حداقل می رساند. لوله می تواند بارهای شدید را تحمل کند، ممکن است برای فاضلاب و همچنین سایر کاربردهای زیرسطحی مورد استفاده قرار گیرد. یک ویژگی، توانایی حفظ شکل آن حتی در صورت پیچ خوردگی، آن را برای شرکت های شرکت کننده در این فرآیند جذاب تر می کند.

کاربردهای لوله های کاروگیت دو جداره

استفاده از لوله های موج دار دو جداره رایج تر می شود. شرکت‌هایی که از چنین لوله‌هایی استفاده می‌کنند، اکنون آگاهی بیشتری از نحوه صرفه‌جویی در هزینه با نصب و استفاده از بهترین اقلام برای وظایف مربوطه خود دارند.

طراحی کاروگیت دو جداره استحکام فوق العاده ای در مقاومت فشار ایجاد می کند. ساخت لوله دوجداره کانالی اساساً به مواد خام نیاز ندارد و در نتیجه اثرات زیست محیطی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. خانه‌ها، کلینیک‌ها، کارگاه‌ها و جوامعی که نیاز به زهکشی و فاضلاب دارند، این محصول را ترجیح می‌دهند. نه فقط این، برای گودال  های زهکشی شهر و سیستم زهکشی بزرگراه، قطر آن از 4 اینچ تا 60 اینچ متغیر است. لوله HDPE کاروگیت به دلیل طول عمر و چقرمگی قوی و آلاینده ها جایگزین کار و فلز شده است.