قیمت و خرید فیلتر پرس

قیمت و خرید فیلتر پرس

گروه تخصصی آب سازه، به جهت فعالیت تخصصی در صنعت آب و فاضلاب و همچنین پرکاربرد بودن فیلتر پرس در فرایند آبگیری لجن تصفیه خانه ها، این محصول را در سبد تولید محصولات خود قرار داده است. فیلترپرس ها علاوه بر استفاده در صنعت آب و فاضلاب و خشک کردن و آبگیری لجن، در سایر صنایع شیمیایی نظیر مس، آهن، صنایع غذایی و غیره نیز قابل استفاده می شود. هرکجا مخلوطی از مواد جامد به همراه مایعات داشته باشیم، با آبگیری آن توسط فیلترپرس ها، حجم لجن کاهش یافته و لجن ها آبگیری می شود.

فیلتر پرس از تجهیزاتی است که برای جدا کردن فاز مایع از جامد مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی، فیلتر پرس مایعات و جامدات را با استفاده از فیلتراسیون به همراه فشار جدا می کند. در این فرایند مایع به داخل فیلتر پرس پمپ شده و تحت فشار فاز جامع و مایع جدا می شوند. فیلتر پرس ها به بر اساس حجم و نوع مایعی که باید آبگیری شود طراحی می شوند. گروه صنعتی آب سازه با تیم متخصص و قابل اعتماد خود طیف وسیعی از فیلتر پرس ها را با ظرفیت های مختلف و برای نیاز های متفاوت طراحی و عرضه می کند. فیلتر پرس ها به طور گسترده در صنایع شیمیایی، دارویی، رنگ، مواد غذایی و در تصفیه لجن در محیط زیست کاربرد دارند. فیلتر ها دارای عملکرد آسان، ایمن و پایدار و باعث صرفه جویی در زمان می شود.

فیلتر پرس چیست و نحوه کار آن به چه صورت است؟

فیلترپرس، سیستمی است که برای جداسازی ذرات جامد از مایع و تصفیه استفاده می شود. بعد از جداسازی، ذرات معلق جامد (سوسپانسیون) به شکل یک کیک (گل) تحت فشار در میاید. فیلتر پرس از تعدادی صفحات با روکش پارچه ای تشکیل شده است. عملیات آب گیری یا تصفیه، به وسیله فشردن این صفحات و عملکرد فیلتر ها صورت می پذیرد. این دستگاه با توجه به نحوه کار و آبگیری از فاضلاب های صنعتی، و بهداشتی می تواند در محیط های مختلف و به دلایل متفاوت مورد استفاده قرار گیرد. صفحات با روکش پارچه فیلتر پرس با کمک نیروی دست یا هیدرولیکی فشرده شده و عملیات جداسازی با بازدهی بالا صورت می گیرد. نیروی لازم برای فشرده سازی صفحات در دستگاه های فیلتر پرس با نیروی هیدورلیکی، توسط جک هیدرولیکی تامین می شود. جک های هیدرولیکی با توجه به تعداد صفحات و اندازه دستگاه دارای اندازه و ابعاد متفاوتی هستند.

فیلتر پرس

قسمت های اصلی سیستم فیلتر پرس استاندارد

اجزای اصلی فیلتر پرس شامل شاسی یا بدنه، صفحات فیلتر، فیتینگ، پارچه فیلتر پرس، الکتروموتور، پمپ هیدرولیک، تابلو برق، جک و سیستم هیدرولیک می باشد. همچنین بخش های آپشنال فیلترپرس شامل کاور، سینی قطره گیر، پلت فرم، تسمه نقاله، شوینده و بازکننده صفحات می باشد. در ذیل قسمت های اصلی سیستم فیلترپرس استاندارد را به اختصار شرح می دهیم.

شاسی دستگاه

وظیفه اصلی شاسی نگه داشتن و کنارهم قرار دادن صفحات فیلترپرس است. باید از آنها در برابر فشارهای وارده از سمت سیستم هیدرولیک، جهت فرآیند تصفیه است، حفاظت کند. معمولا شاسی با توجه به شرایط فاضلاب ورودی و شرایط محیطی از جنس کربن استیل با پوشش رنگ اپوکسی (ST-37) و یا استنلس استیل (SS-304 یا SS-316) ساخته می شود.

جک و سیستم هیدرولیک

جک هیدرولیک وسیله‌ای است که در آن نیرویی بر روغن موجود در یک استوانه کوچک وارد می‌شود. این نیرو سبب می‌شود که روغن غیر قابل تراکم به استوانه بزرگ منتقل شود. روغن به پیستون استوانه بزرگ فشار می‌آورد و باعث بلند شدن بار روی استوانه (مثلا ماشین) می‌شود. مکانیزم آن مشابه  جرثقیل می‌باشد که در عین سادگی ، کار مفید زیادی با بازده بالا انجام می دهد.

عملکرد جک هیدرولیک فیلترپرس به چه صورت است؟

در ساختمان جک هیدرولیک از این واقعیت استفاده می‌شود که روغن تقریبا تراکم ناپذیر است و نیروی وارد بر خود را منتقل می‌کند. فشار وارد بر پیستون کوچک عینا به پیستون بزرگ منتقل می‌شود و آنرا به طرف بالا می‌راند.دسته جک نیز یک اهرم نوع دوم است و مزیت مکانیکی مخصوص به خود را دارد. دسته اهرم نیروی محرک را افزایش می‌دهد. بر جک هیدرولیک نیروی مفید دسته وارد می‌شود و جک این نیرو را افزایش می‌دهد. از اینرو مزیت مکانیکی کل دستگاه برابر مزیت مکانیکی این دو قسمت می‌باشد.

فیلتر پرس

چه نکاتی باید هنگام طراحی جک فیلتر پرس انجام بشود؟

طراحی و محاسبات مربوط به جک های هیدرولیک فیلتر پرس، باید این نکته را مدنظر داشت که فشار ناشی از جک باعث آسیب و تغییر شکل صفحات و خروج پساب از آن ها نگردد. تناسب جک با فیلتر پرس مورد استفاده و سهولت کنترل آن، از موارد حائز اهمیت در انتخاب جک محسوب می گردد. جک ها در دو نوع دستی و هیدرولیک بسته با توجه به نوع و شرایط پروژه ساخته و بر روی دستگاه نصب می شود.

صفحات فیلتر پرس

صفحات فیلتر پرس با توجه به نیاز و سیال و فاضلابی که قصد تصفیه آن را داریم، در ابعاد مختلف ساخته می شود. این ابعاد می تواند از ۱۰×۱۰ سانتی متر تا ۲٫۵×۲٫۵ متر باشد. صفحات فیلترپرس بیشتر از جنس پلی پروپن، پلی پروپیلن، استیل، چدن، آلومینیوم و غیره می باشند. به طور کلی صفحات فیلترپرس در دو نوع حجم ثابت (معمولی یا چمبر) و حجم متغیر( ممبران) دسته بندی می شوند.

صفحات با حجم ثابت (چمبر)

صفحات چمبر نسبت به صفحات دیگر مقاومتر هستند . این صفحات از یک قاب توخالی و یک صفحه تخت شیاردار یا ظاهری نقطه ای که ارتفاع هر نقطه 5 میلیمتر می باشد، ساخته شده است، امروزه از این صفحات در محل‌هایی که سطح فیلتراسیون از حجم آن مهمتر است کاربرد دارد. همچنین برای اینکه در طول بهره برداری از این صفحات پاشش لجن صورت نگیرد، معمولا دور تا دور صفحات را با استفاده از واشر عایق می گردد .

صفحات با حجم متغیر (ممبران)

صفحات ممبران که به صفحات غشایی نیز معروف می باشند، به صورت یک در میان بر روی فیلتر پرس چیده می شوند. آنها همانند فیلترپرس هایی با حجم ثابت در ابتدا بهره برداری می شود، فقط با این تفاوت که پس از اتمام فرآیند تزریق پساب به فیلترپرس و تشکیل کیک برای افزایش آبگیری، بین غشاهای قرار  هوا و یا آب تزریق می شود.  این امر موجب متورم شدن غشاها و در نتیجه آبگیری بیشتر در حدود 90 درصد می گردد. با توجه به این موضوع  جدا شدن و تخلیه کیک از سطح صفحات راحت تر صورت می گردد.

فیلتر پرس

دستگاه های فیلتراسیون

دستگاه های فیلتراسیون شامل صفحات فیلتر، قاب فیلتر، پارچه فیلتر و دیافراگم فیلتر پرس می باشد. دو طرف صفحه فیلتر توسط پارچه های فیلتر پوشانده شده است. هنگامی که به دیافراگم فیلتر پرس نیاز است، مجموعه ای از صفحات فیلتر از یک صفحه دیافراگمی و یک صفحه جانبی تشکیل شده است.

انواع فیلترینگ

انواع فیلتراسیون به دو دسته فیلترینگ جریان باز و فیلتر زیر جریان تقسیم می شود.

فیلتر کردن جریان باز: سوراخ خروجی زیر هر صفحه فیلتر مجهز به یک نازل آب است و فیلتر به طور مستقیم از نازل آب جاری می شود.

فیلتر کردن زیر جریان: در زیر هر صفحه فیلتر سوراخ های خروجی وجود دارد. سوراخ‌های خروجی چندین صفحه فیلتر برای تشکیل یک کانال خروجی به هم متصل می‌شوند که توسط خط لوله متصل به سوراخ‌های خروجی زیر صفحه رانش تخلیه می‌شود.

قسمت پارچه در فیلتر پرس

جهت پوشش صفحات فیلتر پرس و انجام عملیات آب گیری به صورت بهینه، از پارچه های فیلترپرس استفاده می گردد. پارچه ها به صورت متخلخل طراحی شده اند. آن ها مانع هایی برای عبور مواد جامد و جداسازی جامدات از مایعات می باشند. انتخاب صحیح پارچه فیلتر پرس، در آبگیری، جداسازی و تصفیه تاثیر بسیار زیادی دارد.

پارچه فیلتر، فیلتر اصلی است. انتخاب و استفاده از پارچه فیلتر نقش مهمی در اثر فیلتر دارد. هنگام انتخاب، مواد پارچه فیلتر مناسب و دیافراگم باید با توجه به مقدار pH مواد فیلتر، اندازه ذرات جامد و سایر عوامل انتخاب شود تا از هزینه فیلتر پایین و راندمان فیلتر بالا اطمینان حاصل شود. هنگام استفاده، پارچه فیلتر باید بدون تخفیف صاف باشد و دیافراگم باز شود.

فیتینگ در فیلتر پرس

این قسمت از دستگاه فیلتر پرس مقدار فاضلاب  ورودی از طریق شیرها و لوله ها را کنترل و چهار سوراخ تخلیه را به یک لوله تبدیل می کند.

فیلتر پرس

دستگاه فیلترپرس به چه صورت کار می کند؟

فیلتر پرس جایگاه بسیار مهمی برای جداسازی ذرات معلق از سوسپانسیون محلول ها در صنایع مختلف دارد. از فیلتر پرس می توان در طول فرآیندهای مختلف صنعتی یا در پایان تصفیه فاضلاب استفاده کرد. در هر صورت فیلتر پرس باعث جداسازی مطلوب مایع و جامد می شود . همچنین می توان از آنها در فرایندهای ناپیوسته‌ای استفاده کرد. در آنها عملیات می‌بایست متوقف شده تا کیک فیلتری قبل از آغاز سیکل بعد تخلیه گردد.

دستگاه فشرده سازی

دستگاه فشرده سازی می تواند به صورت دستی، مکانیکی یا هیدرولیک باشد. در ادامه در ارتباط با هر یک توضیحاتی را آورده ایم.

فشرده سازی دستی: جک مکانیکی نوع پیچ برای فشار دادن صفحه تراکم برای فشار دادن صفحه فیلتر استفاده می شود.

فشرده سازی مکانیکی: دستگاه های فشرده سازی مکانیزم شامل موتور (مجهز به محافظ اضافه بار پیشرفته) کاهنده، جفت دنده، پیچ و مهره ثابت می باشد. هنگام فشار دادن، موتور برای به حرکت درآوردن جفت کاهنده و دنده به جلو می چرخد، به طوری که میله پیچ در مادر پیچ ثابت می چرخد ​​و صفحه فشرده سازی را فشار می دهد تا صفحات فیلتر و قاب فیلتر را محکم فشار دهد.

فشرده سازی هیدرولیک : دستگاه های فشرده سازی هیدرولیک از ایستگاه هیدرولیک، سیلندر، پیستون و میله پیستون تشکیل شده است. هنگامی که فشار هیدرولیک به صورت مکانیکی فشرده می شود، روغن فشار قوی توسط ایستگاه هیدرولیک تامین می شود و محفظه اجزای تشکیل شده از سیلندر و پیستون با روغن پر می شود. هنگامی که فشار از مقاومت اصطکاک صفحه فشار بیشتر است، صفحه فشار به آرامی صفحه فیلتر را فشرده می کند.

چرخه متناوب یا سیکل فیلتراسیون فیلترپرس تصفیه فاضلاب چگونه است؟

بسته شدن یا فشرده سازی

مکانیسم عملکرد با استفاده از تنگ شدن دستگاه و گسیل فشار فیلتراسیون انجام می شود. این عمل با استفاده از یک سیلندر هیدرولیکی و صفحات فیلترپرس انجام میگیرد.

فرآیند تصفیه

مایع توسط یک پمپ با فشار متناسب با پروژه رسانده میشود و اتاقکها پر می شود. بخش مایع از طریق پارچه های فیلتر که روی صفحات را پوشش داده گذرانده میشود. و ذرات جامد در شیارهای صفحه به شکل قالب لجن باقی می ماند. مایع فیلتر شونده سپس از طریق کانال های صفحه و یا زهکشی های آن خارج می شود. و قالب تشکیل شده از ذرات جامد فیلتر شده از زیر فیلتر پرس خارج میشود.

باز شدن یا عدم فشرده سازی

پس از اینکه کیک تشکیل گردید، ورود سیال قطع شده و یک ردیاب برای کنترل فیلتراسیون فعال می شود. این ردیاب به سیلندر دستور می دهد تا سر متحرک را به عقب برگرداند و به این صورت مواد جامد تخلیه می‌گردد.

جابجایی صفحات

انتهای سر متحرک به سمت عقب حرکت می کند و نقطه ابتدایی دستگاه جابجا کننده صفحه را فعال میکند. در این مرحله به صورت متوالی قالب های لجن از شیارهای خود آزاد می شود. صفحات به وسیله جک هیدرولیک بسته شده و سیکل بعدی تکرار می‌شود.

فیلتر پرس

عوامل موثر برظرفیت فیلتر پرس

 • تعداد سیکل کاری دستگاه در یک روز
 • درصد جامدات خشک در پساب و فاضلاب ورودی
 • میزان ساعت کارکرد فیلترپرس در یک روز
 • فضای موجود برای نصب فیلترپرس
 • میزان دبی ورودی به دستگاه
 • میزان pH فاضلاب ورودی

انواع فیلتر پرس

فیلتر پرس محفظه ای

ساختار و اصل کار فیلتر پرس محفظه ای مشابه فیلتر پرس صفحه ای و فریمی است. تفاوت این است که دو طرف صفحه فیلتر مقعر هستند. هر دو صفحه در یک محفظه فیلتر محفظه شکل ترکیب می شوند، قاب فیلتر را حذف کنید، یک سوراخ دایره ای در مرکز صفحه فیلتر وجود دارد که از آن دوغاب به هر محفظه فیلتر جریان می یابد. فیلتر پرس محفظه ای برای دوغاب هایی که نیاز به فیلتر شدن تحت فشار بالا بدون شستن کیک فیلتر دارند مناسب است.

فیلتر پرس عمودی

صفحات فیلتر فیلتر پرس عمودی هم به صورت افقی و هم به سمت بالا و پایین قرار می گیرند تا گروهی از محفظه های فیلتر را تشکیل دهند که منطقه کوچکی را اشغال می کند. یک تسمه فیلتر پیوسته اتخاذ می کند، پس از اتمام فیلتر، تسمه فیلتر را حرکت می دهد و کیک فیلتر را تخلیه می کند و تسمه فیلتر را تمیز می کند. عملیات به صورت خودکار است. فیلتر پرس عمودی دارای طیف وسیعی از کاربردها و ساختار ساده است.

فشرده سازی و باز کردن صفحه و قاب فیلتر، تخلیه کیک فیلتر و تمیز کردن پارچه های فیلتر می تواند به طور خودکار عمل کند، که برای استفاده در مقیاس بزرگ از فیلتر پرس مفید است. پس از افزودن دیافراگم لاستیکی الاستیک به محفظه فیلتر فیلتر پرس، کیک فیلتر را می توان با آب فشار بالا یا هوای فشرده در انتهای فیلتر فشرده کرد و کیک فیلتر را می توان بیشتر فشرده و آبگیری کرد.

پرس فیلتر تسمه ای

فیلتر پرس تسمه ای به طور گسترده برای آبگیری لجن در تصفیه فاضلاب شهری، آبکاری الکتریکی، کاغذ سازی، چرم، دم کردن، فرآوری مواد غذایی، شستشوی زغال سنگ، پتروشیمی، شیمیایی، متالورژی، دارویی، سرامیک و سایر صنایع استفاده می شود. تسمه فیلتر پرس دارای 3 ناحیه کاری است، یعنی منطقه آبگیری ثقلی، منطقه آبگیری فشاری گوه ای و منطقه آبگیری برشی. نوع تراکمی آن متعلق به تراکم دو بعدی بوده و وسیله ای ایده آل برای آبگیری لجن است. با این حال، اثر آبگیری تسمه فیلترپرس به عوامل شیمیایی بستگی دارد که منجر به هزینه بالای تصفیه لجن می شود.

فیلتر پرس غشایی

فیلتر پرس ممبران یک تجهیزات فیلتر پرس متناوب است که برای جداسازی دوغاب های مختلف جامد از مایع استفاده می شود. فیلتر پرس ممبران مجهز به لایه ای از غشای الاستیک بین صفحه فیلتر و پارچه فیلتر است. در فرآیند کار، هنگامی که تغذیه به پایان می رسد، مایع یا گاز فشار بالا را می توان به صفحات غشایی تزریق کرد، در این زمان، کل غشاء برای فشرده سازی کیک فیلتر، درام می شود، بنابراین متوجه کم آبی بیشتر فیلتر می شود. کیک. فیلتر پرس های غشایی نسبت به فرآیندهای فیلتراسیون سنتی مقادیر رطوبت باقیمانده کمتری را در کیک فیلتر به دست می آورند.

فیلتر پرس

کاربرد فیلتر پرس در صنایع مختلف

فیلتر پرس یکی از موثر ترین روش های تصفیه فاضلاب و محلول های سنگین می باشد. با توجه به بازدهی بسیار بالا و مقرون به صرفه بودن سیستم های فیلتر پرس در مقایسه با سایر روش های تصفیه فاضلاب در اغلب صنایع جهت فیلتراسیون و جداسازی جامدات استفاده می گردد. فیلتر پرس ها را می توان در طیف وسیعی از اندازه ها، از پرس های کوچک 150 میلی متری در مقیاس آزمایشگاهی گرفته تا دستگاه هایی با ظرفیت های بسیار بزرگ تر، مانند فیلترهای 1500 و 2000 میلی متری، ساخت. فیلتر پرس ها برای جداسازی مایع و جامد در طیف گسترده ای از صنایع و کاربردها از جمله:

 • تصفیه و آبگیری از لجن در فاضلاب بهداشتی و صنعتی
 • فیلتر پرس جهت استفاده در فیلتراسیون صنایع دارویی و غذایی
 • کارخانجات روغن‌های خوراکی و صنعتی
 • تصفیه فاضلاب کارخانجات نساجی و رنگرزی
 • صنایع پتروشیمی و تولید مواد شیمیایی
 • تصفیه پساب کارخانجات تولید سرامیک و مواد معدنی
 • جداسازی لجن از آب در فرایند تصفیه
 • مورد استفاده در صنایع تولید برق
 • استفاده از فیلتر پرس در صنایع فولاد
 • فرآوری مواد غذایی و آشامیدنی
 • تولید سنگدانه، آسفالت و سیمان
 • و بیشتر

سفارشی کردن و طراحی دستگاه فیلتر پرس

ملاحظات صنعتی، کاربردی و عملیاتی، مشخصاتی مانند طراحی کلی، ظرفیت فیلتراسیون، تعداد محفظه ها، اندازه صفحه فیلتر، مواد ساخت و ساز، و همچنین ویژگی ها،سیستم های اضافی مانند شیفترهای صفحه اتوماتیک، سیستم شستشوی پارچه، سینی های چکه در طراحی اثرگذذار هستند. طراحی فیلتر پرس به مجموعه ای از عوامل مانند زمان چرخه فیلتراسیون، خشکی کیک مورد نیاز، عمر پارچه، اینکه آیا تعویض صفحه به صورت دستی یا خودکار مورد نظر است و بسیاری عوامل دیگر بستگی دارد.  برای طراحی و سفارش سازی دستگاه فیلتر پرس خود با کارشناسان آب سازه تماس فرمایید.

کاربردهای دستگاه فیلتر پرس - آب سازه

مشخصات انواع فیلترپرس

فیلتر پرس با دبی تزریق 25 متر مکعب در ساعت از تعداد صفحات 10 تا 35

دبی پمپ تزریق (m3/h) قدرت موتور (HP) حجم کیک (L) تعداد صفحات مدل دستگاه
25 دستی 10 10 AS.FP – 30-10
دستی 16 15 AS.FP – 30-15
دستی / 4 25 10 AS.FP – 40-10
دستی / 4 40 15 AS.FP – 40-15
دستی / 4 55 20 AS.FP – 40-20
دستی / 4 49 10 AS.FP – 50-10
دستی / 4 75 75 AS.FP – 50-15
دستی / 4 102 20 AS.FP – 50-20
5.5 75 10 AS.FP – 60-10
5.5 117 75 AS.FP – 60-15
5.5 159 20 AS.FP – 60-20
5.5 202 25 AS.FP – 60-25
5.5 245 30 AS.FP – 60-30
5.5 285 35 AS.FP – 60-35

فیلتر پرس با دبی تزریق 80 متر مکعب در ساعت با تعداد صفحات 20 تا 75 صفحه

دبی پمپ تزریق (m3/h) قدرت موتور (hp) حجم کیک (L) تعداد صفحات مدل دستگاه
80
7.5 295 20 AS.FP -80-20
7.5 1265 30 AS.FP -80-30
7.5 1465 40 AS.FP -80-40
7.5 1665 50 AS.FP -80-50
7.5 1865 60 AS.FP -80-60
7.5 2162 65 AS.FP -80-65
10 2472 30 AS.FP – 100-30
10 3072 40 AS.FP – 100-40
10 3672 50 AS.FP – 100-50
10 4072 60 AS.FP – 100-60
10 4272 70 AS.FP – 100-70
10 4872 75 AS.FP – 100-75

فیلتر پرس با دبی تزریق 100 متر مکعب در ساعت از 50 تا 100 صفحه

دبی پمپ تزریق (m3/h) قدرت موتور (hp) حجم کیک (L) تعداد صفحات مدل دستگاه
100
15 1895 50 AS.FP -120-50
15 2272 60 AS.FP -120-60
15 2672 70 AS.FP -120-70
15 3056 80 AS.FP -120-80
20 4522 70 AS.FP -150-70
20 5185 80 AS.FP -150-80
20 5848 90 AS.FP -150-90
20 6494 100 AS.FP -150-100

مزایای فیلتر پرس نسبت به سایر روش های تصفیه

 • مصرف انرژی پایین و عدم نیاز به پمپ های وکیوم
 • درصد جامد بالا  و رطوبت پایین برای تولید کیک
 • اپراتوری بسیار آسان فیلتر پرس
 • راندمان بسیار بالا در حذف ذرات معلق
 • هزینه راه اندازی و عملیاتی کمتر
 • عدم استفاده از مواد شیمیایی (منعقد کننده ها)
 • از هدر رفتن مواد جامد در محلول جلوگیری می کند
 • فضای کم مورد نیاز برای جایگذاری دستگاه در خط فرآیند با توجه با حجم بالای فاضلاب ورودی

روش های شستشو فیلتر پرس

هنگامی که کیک فیلتر نیاز به شستشو دارد، شستشوی یک طرفه جریان باز و شستشوی دو طرفه، شستشوی یک طرفه جریان زیر و شستشوی دو طرفه وجود دارد.

شستشوی یک طرفه جریان باز: مایعات شستشو به نوبه خود از سوراخ های شستشوی صفحه رانش وارد شده و از پارچه های فیلتر عبور کرده و سپس از کیک های فیلتر عبور کرده و از صفحات فیلتر خارج می شوند.

شستشوی دو طرفه جریان باز: مایعات شستشو دو بار وارد سوراخ های دو طرف صفحه رانش می شوند، یعنی مایعات شستشو ابتدا از یک طرف و سپس از طرف دیگر شستشو می شوند. خروجی مایعات شستشو مورب به ورودی است، بنابراین به آن شستشوی متقاطع دو طرفه نیز می گویند.

شستشوی یک طرفه جریان تحت جریان: مایعات شستشو به نوبه خود از مایعات شستشوی صفحه رانش وارد صفحات فیلتر شده و از پارچه های فیلتر و سپس از کیک های فیلتر عبور کرده و سپس از صفحات فیلتر بدون روزنه خارج می شوند. .

شستشوی دو طرفه جریان زیر جریان:  مایعات شستشو در دو طرف بالای صفحه توقف وارد دو سوراخ شده و سپس دو بار شستشو می شود. یعنی مایعات شستشو از یک طرف شسته و از طرف دیگر شسته می شود. خروجی مایعات شستشو مورب است، بنابراین به آن شستشوی متقاطع دو طرفه زیر جریان نیز می گویند.

 

2 دیدگاه

 1. با سلام خدمت شما
  من ظرفیت فاضلاب به حجم 5000 متر مکعب در روز دارم. می خواستم بدونم میشه از فیلتر پرس استفاده کرد براش؟

  1. سلام جناب آقای علی صادق پور عزیز
   برای دریافت مشاوره در ارتباط با قیمت و خرید این محصول لطفا مشخصات محصول مد نظر را به شماره واتساپ 09129512165 ارسال بفرمایید. در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس می گیرند.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است