جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

قیمت و خرید بلوئر هوادهی (blower)

بلوئر هوادهی (blower) - آب سازه

گروه صنعتی آب سازه بزرگترین تامین کننده انواع بلوئر هوادهی از جمله بلوئر روتس، بلوئر ساید چنل، بلوئر مغناطیسی را به همراه انواع دیفیوزر به کارفرمایان عزیز می باشد. در بحث تصفیه، یکی از تجهیزات تصفیه فاضلاب، بلوئر ها هستند که گاهی اوقات نادیده گرفته می شوند. انتخاب بلوئر مناسب برای رسیدن به درجه تصفیه بالا و همچنین کاهش مصرف انرژی و در پی آن کاهش هزینه های بهره برداری یک اقدام مهم برای هر مهندس طراح و یا اپراتور تصفیه خانه است.

 

💡 آنچه در این مطلب می خوانید:

بلوئر هوادهی (blower) چیست؟

در ابتدا باید آگاه شویم که چرا استفاده از دمنده هوا برای پکیج تصفیه فاضلاب ضروری است. هوادهی تکنیکی است که در فرایندهای بیولوژیکی در تصفیه ثانویه مورد استفاده قرار می گیرد. فاضلاب فیلتر شده که وارد مخازن هوادهی می شود، همچنان حاوی مقدار زیادی از مواد آلی و شیمیایی است. برای تصفیه این مواد آلاینده، باید هوادهی مناسب انجام شود تا میکرواورگانیسم های موجود در فاضلاب آلاینده ها موجود در آن را از بین ببرد.

هوای فشرده از طریق بلوئر وارد لوله های انتقال جریان شده و از طریق دیفیوزر ها وارد آب و مورد استفاده میکرواورگانیسم ها قرار می گیرد. فرایند بیولوژیکی انرژی زیادی مصرف می کند، و بین 5 تا 6 ساعت زمان طول می کشد اما در تصفیه فاضلاب بسیار کاربردی است.

عملکرد بلوئر - آب سازه

عملکرد بلوئر هوادهی چگونه است؟

عملکرد بلوئر هوا در تصفیه فاضلاب، تامین فشار بالا و جریان کارآمد هوا برای استفاده میکرواورگانیسم ها می باشد. بلوئر با ایجاد فشار بالا نرخ جریان ثابت هوا تولید می کند. بنابراین، فشار هوا و سرعت جریان دو عامل مهم در کارکرد بلوئر است.

انواع بلوئر هوادهی از نظر نوع کاربرد

به طور کلی بلوئر ها به سه نوع کلی بلوئر های جابجایی مثبت، بلوئر سانتریفیوژی و بلوئرهای با کارایی بالا تقسیم بندی می شوند. بر اساس نوع بلوئر هوادهی، مشخصات، ویژگی و کاربردهای هر کدام متفاوت است. در ادامه به توضیح هر کدام از بلوئرهای هوادهی می پردازیم.

بلوئر روتس یا جابه جایی مثبت

بلوئر های روتس معمولا برای کاربردهای کوچک استفاده می کنند. خروجی جریان و فشار آن ها به طور مستقیم با سرعت پروانه های آن توسط اپراتور کنترل می شود. بلوئر روتس در تصفیه خانه های متوسط و بزرگ کاربرد دارند. این دمنده ها با سرعت ثابت کار می کنند، اما می توان با تغییر سایز لوله خروجی نرخ جریان هوا را تغییر داد. برای کاربردهایی که نیاز به حجم بالای هوا دارند، استفاده از یک دمنده با راندمان بالا (مانند دمنده سرعت بالا) بسیار ایده آل است.

بلوئر های جابجایی مثبت از دمنده های مرسوم است که از دو یا سه پره برای ایجاد جریان هوا استفاده می کند. بلوئر روتس ساده، پایدار، قابل اعتماد، قدرت مکانیکی بالا و نگهداری آسان است. در زمانی که فشار در یک محدوده خاص تغییر می کند، سرعت بدون تغییر باقی می ماند و بنابراین جریان هوا ثابت است. زمانی که سازگاری عملیاتی بالا باشد، بلوئر به طور خودکار تنظیم می شود. از مهم ترین ویژگی های این نوع بلوئر این است که هنگامی که فشار در محدوده خاصی تعیین شود، تغییرات نرخ جریان بسیار کم است. از معایب این دستگاه می توان به صدای بالا و امکان نشت روان کننده اشاره کرد.

بلوئر روتس یا جابه جایی مثبت - آب سازه

بلوئر هوادهی ساید چنل

بلوئر ساید چنل یا توربینی تحت حرکت پروانه چرخان، باعث ایجاد فشار و سرعت در جریان هوا شده و می تواند هوا را به طور پیوسته در چهار خط منتقل کند. در برخی از تصفیه خانه های کوچک از بلوئر های ساید چنل با ظرفیت کم و فشار کم استفاده می شود. بلوئر های سانتریفیوژی بر اساس تعداد پروانه ها به دو نوع چند مرحله ای و تک مرحله ای تقسیم بندی می شوند.

بلوئر سانتریفیوژی چند مرحله ای از چند پروانه که به صورت سری جایگذاری شده اند استفاده می کند. سرعت چرخش پروانه ها بین 3000 تا 3600 دور در دقیقه است. در مقایسه با بلوئر روتس دمنده های ساید چنل چند مرحله ای دارای مزایایی مانند صدای کم، عملکرد پایدار و قابل اعتماد و راندمان بالا اشاره کرد. همچنین این نوع پمپ ها دارای معایبی مانند حجم بالاف وزن سنگین، عملکرد ضعیف در تنظیم جریان و مصرف انرژی بالا است.

دمنده سانتریفیوژی تک مرحله ای بر اساس تئوری جریان سه بعدی ساخته شده است. راندمان کار آن 10 تا 15 درصد بالا تر از بلوئر چند مرحله ای سانتریفیوژی است که به 82 درصد می رسد. در مقایسه با بلوئر چند مرحله ای، انرژی کم تری مصرف می کند، 70% وزن کمتری دارد، 50% زمین کم تری اشغال می کند. زمان راه اندازی و توقف سیستم کوتاه تر است و نیازی به مخزن روغن سطح بالا ندارد.

بلوئر سانتریفیوژی (ساید چنل) - آب سازه

بلوئر مغناطیسی

این بلوئر ها بر اساس نیروی الکترومغناطیسی کار می کنند که به دلیل وجود نیروی اصطکاکی کم، از راندمان بسیار بالایی برخوردار هستند. منحنی عملکرد این بلوئر ها همانند بلوئر سانتریفیوژی تک مرحله ای است. موتور با سرعت بالا پروانه جریان سه بعدی را به طور مستقیم به حرکت در می آورد و گیربکس را حذف می کند. این بلوئر تلفات انتقال مکانیکی را از بین می برد. بلوئر مغناطیسی دارای محدوده تنظیم گسترده ای است. می تواند بر وضعیت عملکرد فن نظارت کند و سرعت را با توجه به شرایط کار تنظیم کند. این دمنده قابلیت تنظیم هوشمند حجم و فشار هوا، تنظیم فشار ثابت، سرعت ثابت را دارد. اما این بلوئر مصرف انرژی بالایی دارد.

بلوئر مغناطیسی - آب سازه

کاربرد بلوئر

بلوئر ها در ابعاد و اندازه های گوناگونی تولید می شوند. بنابراین می توانندرنج گسترده ای از هوادهی از  کوچک ترین دبی هوادهی مانند جاروب کردن برگ های باغچه تا بزرگترین دبی ها مانند هوادهی در صنعت تصفیه آب و فاضلاب، صنایع پتروشیمی و غیره را تامین کنند.

برخی از مهم ترین کاربرد های بلوئر در صنابع مختلف عباذتند از:

صنعت تصفیه آب وفاصلاب

در تصفیه خانه های فاضلاب یا پکیج تصفیه فاضلاب با استفاده از فرایند های هوازی مواد موجود در فاضلاب را تصفیه می کنند. از انجا که باکتری ها به هوا نیاز دارند که به درون مخزن هوادهی دمیده می شود. این پروسه به عملکرد دائمی، قابل اعتماد و جریان یکسان بلوئر هوادهی نیاز دارد.

صنعت پرورش ماهی و آبزی پروری

در صنعت پرورش ماهی به منظور تضمین کیفیت آب و ایجاد حباب هوای و حفظ اکسیژن محلول مناسب در آب و همچنین به منظور انتقال موجودات زنده از بلوئر هوادهی استفاده می شود.

کارخانه سیمان

فرایند های جابجایی، اختلاط، گرمایش و سرمایش در تولید سیمان با استفاده از بلوئر هوادهی انجام می شود.

گوگرد زدایی از دودکش ها

در نیروگاه های ذغال سنگ که سوزاندن سوخت فسیلی منجر به آزاد شدن گوگرد دی اکسید می شود از دمنده های کم فشار برای حذف دی اکسید گوگرد استفاده می شود.

صنعت غذا و نوشیدنی

بلوئر های کم فشار و بدون روغن نقش مهمی در صنعت غذا و نوشیدنی دارند. مهم ترین شاخه های استفاده کننده از دمنده های هوا در فراوری گوشت، پرورش طیور، تولید محصولات لبنی، میوه ها و سبزیجات کنسرو شده استفاده می کنند.

سایر صنایع که از بلوئر استفاده می کنند شامل صنایع نساجی و پتروشیمی می شود.

ابعاد، اندازه و سایز بلوئر هوادهی در طراحی

اندازه بلوئر با توجه به پارامتر های مختلفی مانند نرخ بارگزاری، دبی جریان، پیکربندی مخزن، عمق آب و ویژگی های فاضلاب تعیین می شود. در هنگام ساخت یک تصفیه خانه جدید و یا به روز رسانی تجهیزات به یک مهندس طراح نیاز است. برای انتخاب بلوئر مناسب و طراحی سیستم هوادهی با کارشناسان گروه تخصصی آب سازه تماس بگیرید.

خرید و قیمت بلوئر هوادهی مناسب

هوادهی بخش جدا ناپذیر از تصفیه بیولوژیکی در تصفیه خانه فاضلاب است. طراحی مناسب و انتخاب تجهیزات استاندارد نقش مهم در بالا بردن بازدهی تصفیه خانه دارد. طیف و پیچیدگی فرآیند های مختلف در صنایع محیط زیستی، انتخاب یک تامین کننده معتبر و آگاه را برای هر برنامه ضروری می کند. گروه صنعتی آب سازه به دلیل استفاده از فناوری های به روز، شهرت عالی و تیم برجسته با تجربه از کارشناسان آب و فاضلاب، می تواند مناسب ترین راه حل را در انتخاب بلوئر که ترکیبی از راندمان بالا، آلایندگی کم، حداقل تعمیر و نگهداری، کاهش هزینه های عملیاتی، عمر طولانی و انتشار کم صدا را ارائه دهد.

جهت دریافت مشاوره، اطلاع از قیمت و خرید انواع بلوئر هوادهی با ما در تماس باشید.

 02126410244 و 02126410245

 09196576008

سوالات متداول بلوئر هوادهی

به طور کلی، کمپرسور هوا با کاهش حجم هوا، فشار محیط را افزایش می‌دهند. در حالیکه بلوئر، هوا را با فشار متعادل انتقال داده و جابه‌جا می‌کنند.

تفاوت اصلی آنها در نسبت فشار هوای تخلیه هوای مکش است. این نسبت در بلوئر از 1.11 تا 1.2 و در کمپرسور بیش از 1.2 است.

در حوضه هوادهی میکروارگانیسم‌ها (لجن)، یک منبع غذایی (آلاینده‌های موجود در جریان فاضلاب) و اکسیژن در کنار هم قرار می‌گیرند. این منجر به متابولیسم کنترل شده آلاینده ها می شود. اکسیژن معمولاً توسط دمنده‌ها تامین می‌شود و هوا به پایین حوضچه منتقل می‌شود.

هوادهی تکنیکی است که در فرایندهای بیولوژیکی در تصفیه ثانویه مورد استفاده قرار می گیرد. فاضلاب فیلتر شده که وارد مخازن هوادهی می شود حاوی مقدار زیادی از مواد آلی و شیمیایی است. برای تصفیه این مواد آلاینده، باید هوادهی مناسب انجام شود تا میکرواورگانیسم های موجود در فاضلاب آلاینده ها موجود در آن را از بین ببرد.

در مقایسه با بلوئر روتس دمنده های ساید چنل چند مرحله ای دارای مزایایی مانند صدای کم، عملکرد پایدار و قابل اعتماد و راندمان بالا اشاره کرد.

اندازه بلوئر با توجه به پارامتر های مختلفی مانند نرخ بارگذاری، دبی جریان، پیکربندی مخزن، عمق آب و ویژگی های فاضلاب تعیین می شود.

به طور معمول از ساید چنل برای پروژه های کوچک و از روتس برای پروژه های بزرگ استفاده می شود.

انتخاب بلوئر رسیدن به درجه تصفیه بالا و کاهش مصرف انرژی و در پی آن کاهش هزینه های بهره برداری را به دنبال دارد. هوادهی بخش جدا ناپذیر از تصفیه بیولوژیکی در تصفیه خانه فاضلاب است.

فشار هوا و سرعت جریان دو عامل مهم در کارکرد بلوئر است.

بلوئر های جابجایی مثبت، بلوئر سانتریفیوژی و بلوئرهای با کارایی بالا تقسیم بندی می شوند. بر اساس نوع بلوئر هوادهی، مشخصات، ویژگی و کاربردهای هر کدام متفاوت است.

امتیاز 5/5 از 3 رای

محصولات مرتبط

آب مصرفی در تولید و ساخت یک محصول تجاری و خروج آن بعنوان یک محصول ثانویه از سیستم را فاضلاب صنعتی می گویند. فاضلاب‌های صنعتی،...
آشغال گیر از ضروری ترین و مهم ترین بخش های تمام تصفیه خانه های فاضلاب شهری و صنعتی و یکی از انواع تجهیزات تصفیه فاضلاب...
فاضلاب بهداشتی به فاضلابی گفته می شود که توسط انسان به واسطه پساب حاصل از شستشو و نظافت، سرویس های بهداشتی، بیمارستانها و کارخانجات و…...
شرکت آب سازه بزرگترین تامین کننده انواع دیفیوزر هوادهی می باشد. از دیفیوزر شرکت آب سازه در انواع پروژه های بزرگ و کوچک مانند پکیج...
پکینگ مدیا یکی از محصولات مورد استفاده در سیستم های تصفیه فاضلاب می باشد که بستری برای افزایش رشد چسبیده بیولوژیکی را فراهم میکند. پکینگ...
پکیج تصفیه فاضلاب فایبر گلاس GRP دارای راندمان بالا، مقاومت بالا در برابر خوردگی و فشارهای وارده و کیفیت و دوام زیاد هستند. با توجه...
یکی از محصولات پر کاربرد و پرفروش شرکت آب سازه، پکیج تصفیه فاضلاب فلزی با راندمان بالا بصورت پیش ساخته و از جنس کربن استیل...
چربی گیر رستوران یکی از انواع چربی گیر و از جمله تجهیزات تصفیه فاضلاب است. با استفاده از آن می توان، چربی های رستوران و...
این روز ها با توجه به کمبود آب و شرایط محیط زیست، تصفیه فاضلاب و پساب های بهداشتی و صنعتی به یک امر مهم و...
سپتیک تانک، ساده ترین نوع تصفیه خانه تک واحدی است که به منظور پیش تصفیه فاضلاب بهداشتی استفاده شده و در بخش های مسکونی، اداری،...

مشاوره رایگان و خرید

اشتراک گذاری

لینک کوتاه محصول

https://absaze.com/?p=3713

نظرات شما

4 پاسخ

 1. برای یک مجتمع با جمعیت 50 نفر، برای پکیج تصفیه فاضلاب، کدام نوع بلوئر را پیشنهاد می دهید؟

  1. سلام آقای حسین راشدی عزیز
   به طور معمول از بلوئر روتس برای ظرفیت های بالا و از بلوئر ساید چنل برای ظرفیت های پایین تر استفاده می کنند.
   بسته به ظرفیت شما می توان نوع بلوئر رو تعیین کرد.

 2. برای هوادهی دبی 100متر مکعب در شبانه روز چه نوع بلوئری نیاز است؟

  1. سلام
   برای این حجم از هوادهی باید از بلوئر روتس استفاده کنید و بلوئر های ساید چنل برای این دبی توصیه نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *