جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ایستگاه پمپاژ فاضلاب

ایستگاه پمپاژ یا لیفت استیشن - آب سازه

در سال های اخیر، با افزایش جمعیت کشور و لزوم استفاده هرچه بیشتر از سطح، ساختمان ها دارای طبقات منفی و به تبع آن، فاضلاب در طبقات منفی می باشند. تولید فاضلاب در طبقات منفی، در شرایطی که منطقه دارای شبکه جمع آوری فاضلاب شهری یا اگو باشد، استفاده از ایستگاه پمپاژ فاضلاب را ناگزیر می نماید. برای انتقال فاضلاب طبقات منفی یا همکف ساختمان، میبایست فاضلاب تولید شده را با پمپ های فاضلابی مانند پمپ لجن کش به صورت عمودی لیفت و به سطح نزدیک به اگوی شهری انتقال یابند. به علت بیشتر بودن مسیر عمودی و ارتفاعی نسبت یه مسیر افقی، در انتقال از طبقات منفی به سطح، اصطلاح لیفت استیشن برای این محصولات، کاربرد بیشتری دارد.

 

شرکت مهندسی آب سازه بزرگترین تولید کننده انواع ایستگاه پمپاژ فاضلاب در انواع ظرفیت مخازن و برند پمپ های معتبر در جهان می باشد. مهندسین مکانیک واحد طراحی لیفت استیشن آب سازه، با استفاده از نرم افزار و دانش روز دنیا، مشخصات فنی ایستگاه پمپاژ را محاسبه و لیفت استیشن مناسب شما را طراحی می کنند.

تولید ایستگاه پمپاژ فاضلاب به صورت پیش ساخته و یکپارچه از متریال پلی اتیلنی به همراه کلیه ادوات و پایپینگ و سیستم های کنترل برق هوشمند، یکی از نوآوری های گروه صنعتی آب سازه می باشد. تا جایی که امروزه از ایستگاه های پمپاژ فاضلاب پیش ساخته آب سازه به عنوان یکی از تجهیزات انتقال فاضلاب برای اکثر مراکز تجاری، مسکونی، صنعتی، بیمارستانی و غیره استفاده می شود. این محصول منحصر بفردترین و پرفروش ترین محصول آب سازه بوده و در طبقه بندی محصولات اصلی آب سازه، جزو اولین ها می باشد. پکیج لیفت استیشن آب سازه از سال 1400 به صورت کامل آماده و پیش ساخته به کشور ازبکستان صادر می شود.

💡 آنچه در این مطلب می خوانید:

ایستگاه پمپاژ فاضلاب چیست؟

اصطلاح عمومی ایستگاه پمپاژ فاضلاب، لیفت استیشن فاضلاب نیز می باشد. لیفت استیشن وظیفه انتقال فاضلاب را در مسیرهایی که بیشتر طول مسیر عمودی میباشد برعهده دارد. اصطلاحا به این عملیات، لیفت فاضلاب توسط ایستگاه پمپاژ فاضلاب یا لیفت استیشن می گویند. ایستگاه پمپاژ فاضلاب در واقع سیستمی است، که برای انتقال فاضلاب های مختلف از ارتفاع پایین‌تر به بالاتر با استفاده از مجموعه پمپ ها در یک مخزن ذخیره طراحی شده است. این ایستگاه های پمپاژ اغلب برای انتقال فاضلاب به شبکه انتقال فاضلاب شهری (اگو) و یا تصفیه خانه های فاضلاب استفاده می شود.

این محصول همواره دارای یک مخزن یا سپتیک پمپاژ برای نگهداری و ایجاد زمان ماند مورد نیاز برای پمپاژ می باشد. این واحد از واحدهای بسیار مهم در ایستگاه پمپاژ  فاضلاب می باشد چرا که پمپ ها در این مخزن یا سپتیک پمپاژ تعبیه می شوند. از این محل، عملیات انتقال فاضلاب یا سیال به محل مورد نظر انجام شده است. به همین دلیل مخزن لیفت استیشن فاضلاب، یکی از واحدهای اصلی و ضروری ایستگاه های پمپاژ فاضلاب محسوب می شود.

کاربرد ایستگاه پمپاژ فاضلاب

ایستگاه پمپاژ فاضلاب در واقع در مواقعی مورد استفاده قرار می‌گیرد که فاضلاب تولیدی در حالت عادی قادر نیست به صورت ثقلی و با کمک نیروی گرانش از مبدا به مقصد مورد نظر جابجا شود. معمولا شبکه جمع آوری و خطوط انتقال فاضلاب از شهرها و صنایع مختلف در تراز ارتفاعی بالاتری قرار دارد و نیاز به صرف انرژی جهت پیوستن فاضلاب به آنهاست. در این صورت از لیفت استیشن فاضلاب استفاده میشود. از ایستگاه های پمپاژ آب سازه در پروژه های بزرگ مانند موارد زیر استفاده شده است:

 • در پروژه های بزرگ منطقه یک تهران (به علت قنات های زیرزمینی و به علت آلوده نکرده آب های زیرزمینی)
 • در مناطق جنوبی و شمالی کشور با سطح آب بالا، در کلینیک ها و بیمارستان های کشور
 • در برخی فرودگاهها و مناطق مرزی

مجموعه آب سازه با افتخار اولین تولید کننده و پیمانکار ایستگاه پمپاژ فاضلاب و لیفت استیشن در کشور بوده است. امید است در آینده نزدیک با اعتماد کارفرمایان محترم، تولید کننده انحصاری این محصول باشد. در ادامه به برخی توضیحات کلی درباره ماهیت ایستگاه پمپاژ فاضلاب می پردازیم.

یکی از پرکاربردترین موارد استفاده از ایستگاه پمپاژ فاضلاب، استفاده از لیفت استیشن برای پکیج تصفیه فاضلاب می باشد. پکیج تصفیه فاضلاب از تجهیزت زیادی تشکیل شده است. یکی تجهیزات اصلی پکیج تصفیه فاضلاب، مخزن ایستگاه پمپاژ فاضلاب می باشد.

فاضلاب طبقات منفی

با توجه به وجود فاضلاب طبقات منفی در ساختمان های بلند استفاده از لیفت استیشن برای انتقال فاضلاب به طبقات بالا و تخلیه آن به شبکه اگو شهری واجب است. در این ساختمان ها ابتدا فاضلاب وارد مخزن سپتیک می شود. سپس توسط پمپ های مخصوص فاضلاب طبقات منفی به نزدیکی سطح زمین منتقل می شود.

عملکرد ایستگاه پمپاژ فاضلاب

 یک ایستگاه پمپاژ با جمع آوری فاضلاب یا فاضلاب و ذخیره آن در یک محفظه کار می کند. هنگامی که فاضلاب جمع آوری شده به حداکثر سطح می رسد، فاضلاب از طریق یک سیستم تخلیه با استفاده از یک پمپ یکپارچه فشار قوی، بالا می رود. سپس مایع به یک کار تصفیه فاضلاب یا فاضلاب گرانشی پمپ می شود.

یک سوئیچ شناور یا یک سنسور سطح مایع برای نظارت دقیق بر سطوح استفاده می شود. هنگامی که سنسور یا سوئیچ شناور فعال می شود، ایستگاه پمپ روشن می شود. هنگامی که تمام مایع خارج شد، ایستگاه خاموش می شود.

بسته به کاربرد، برخی از ایستگاه ها از یک پمپ واحد استفاده می کنند، در حالی که برخی دیگر از چندین پمپ استفاده می کنند. اکثر ایستگاه های پمپاژ فاضلاب اتوماتیک هستند و در صورت لزوم خود را فعال می کنند. این پمپ ها به لطف ویژگی های طراحی خودکار، نیازی به روشن و خاموش شدن دستی ندارد.

ساخت ایستگاه پمپاژ فاضلاب

گروه تخصصی آب سازه، به علت تخصص دیرینه در زمینه شبکه و تصفیه آب، فاضلاب و پساب، تصمیم به تولید ایستگاه پمپاژ فاضلاب گرفت. به این صورت که بجای استفاده از مخازن بتنی در انتقال و لیفت، از پکیچ پیش ساخته یکپارچه ایستگاه پمپاژ شامل مخازن پلی اتیلن یا سپتیک پمپاژ، پمپ ها و متعلقات، مدار فرمان و کلیه پایپینگ های داخلی استفاده شود.

محصول ایستگاه پمپاژ فاضلاب پلی اتیلن یا لیفت استیشن فاضلاب تولیدی گروه صنعتی آب سازه، به عنوان یک جایگزین عالی برای ایستگاه پمپاژ های وارداتی قابل استفاده می باشد. استفاده از مخازن ذخیره نگهداری و سپتیک های مخصوص پمپ فاضلابی در اندازه ها و ابعاد بزرگ تر، از مزایای رقابتی مهم این ایستگاه های پمپاژ نسبت به نمونه های وارداتی آن می باشد. همچنین قیمت ایستگاه پمپاژ فاضلاب آب سازه، بسیار مناسب تر و منطقی تر نسبت به نمونه های لیفت استیشن های وارداتی می باشد.

تولید ایستگاه پمپاژ فاضلاب شرکت آب سازه با تکنولوژی استفاده از دو پمپ با طراحی مدار و تابلو کنترل کاملا هوشمند با قابلیت تعویض پمپ ها در مواقع تعیین شده است. استفاده همزمان از پمپ ها در مواقع پیک یا اوج مصرف و محافظت کامل از  پمپ ها در برابر کارکردن در حالت خشک و سایر آسیب های احتمالی پمپ در مواقع خطر از ویژگی های این ایستگاه پمپاز می باشد. همچنین این لیفت استیشن دارای آلارم در مواقع اورژانسی جهت اطلاع به بهره بردار جهت اصلاح سیستم می باشد که می تواند آن را نسبت به دیگر ایستگاه های پمپاژ مجزا بکند.

طراحی ایستگاه پمپاژ فاضلاب- آب سازه

طراحی ایستگاه پمپاژ فاضلاب (لیفت استیشن)

ایستگاه پمپاژ فاضلاب شامل ساختارهای آبگیری برای لوله­ های مکش پمپ ها، خود پمپ ها، موتور، چرخ دنده از موتور به پمپ ها و خط لوله فشار است که آب را از پمپ­ها به دستگاه تخلیه آب و غیره منتقل می­کند. بنابراین، نصب یک پمپاژ و سایر اجزا بستگی به عملکرد پمپ دارد.

ایستگاه پمپاژ فاضلاب شامل برخی از اجزای تاسیسات پمپاژ، خود مخزن  ایستگاه پمپاژ فاضلاب، واحدهای کنترل ماشین آلات و تأسیسات خاص واقع در ساختمان و تجهیزات کمکی است. برای طراحی ایستگاه پمپاژ فاضلاب باید نکاتی را رعایت کرد. رعایت این نکات باعث افزایش طول عمر پمپ های ایستگاه پمپاژ و کاهش تعمیر و نگهداری لیفت استیشن می شود.

اجزای تشکیل دهنده ایستگاه پمپاژ فاضلاب - آب سازه

نقشه ایستگاه پمپاژ فاضلاب ساخته شده در کارخانه آب سازه

گروه فنی و مهندسی آب سازه اولین تیم تخصصی و نوآور در زمینه طراحی و تولید ایستگاه پمپاژ فاضلاب پلی اتیلنی و پرتابل می باشد. شرکت آب سازه با استفاده از تجارب مهندسین مکانیک، تاسیسات و برق در زمینه طراحی و تولید انواع ایستگاه پمپاژ فاضلاب پیشرو بوده است. با استفاده از توان فنی و اجرایی تکنسین های نصب و راه اندازی خود، دارای سابقه اجرای انواع ایستگاه های پمپاژ فاضلاب در اقصی نقاط داخل و خارج کشور می باشد.

گروه تخصصی آب سازه قبل از اجرای طرح، و پس از تایید اولیه مشخصات فنی و پروپوزال ایستگاه پمپاژ فاضلاب، نقشه جانمایی و نقشه های دوبعدی و سه بعدی طرح را ترسیم و استخراج می کند. بعد از آن در نقشه های سایت پلان موجود، جانمایی کرده و به کارفرما تحویل میدهد.

علت این امر این است که قبل از هرگونه عملیات عمرانی حفاری و عملیات ساخت ایستگاه پمپاژ فاضلاب در کارخانه، کارفرما می تواند با بررسی نقشه های دوبعدی و سه بعدی و جانمایی سه بعدی طراحی ایستگاه پمپاژ فاضلاب در محل پروژه خود، دید واقعی از طرح بگیرد. همچنین ارائه کلیه دیتایل های اجرایی، امکان هرگونه خطای ساخت و نصب و جانمایی را به حداقل می رساند. نمونه ای از نقشه های دو بعدی و سه بعدی لیفت استیشن آب سازه را در تصویر ذیل مشاهده می کنید.

نقشه طراحی ایستگاه پمپاژ فاضلاب - آب سازه

مشخصات فنی ایستگاه پمپاژ فاضلاب (اجزای تشکیل دهنده ایستگاه پمپاژ فاضلاب)

لیفت استیشن فاضلاب از بخش های مختلفی تشکیل شده اند. برخی از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده ایستگاه پمپاژ فاضلاب عبارتند از:

 • مخزن جمع آوری فاضلاب ورودی
 • پمپ انتقال و لیفت فاضلاب
 • موتور یا منبع افزایش انرژی سیال
 • سنسورهای سنجش سطح و ابزار دقیق
 • لوله ها، شیرآلات و اتصالات همراه
 • تابلو برق کنترلی و مدار فرمان
 • منهول و دریچه بازدید و کنترل

نقشه سه بعدی ایستگاه پمپاژ فاضلاب - آب سازه

مخزن ایستگاه پمپاژ فاضلاب

مخزن ایستگاه پمپاژ فاضلاب جهت جمع آوری فاضلاب برای رسیدن به فشار معین در ایستگاه پمپاژ اجرا می شود. این مخازن با جنس های پلی اتیلن دو جداره به صورت یکپارچه به همراه عدسی دو جداره تقویت شده تولید می شوند. مخزن ایستگاه پمپاژ فاضلاب به صورت افقی و عمودی قابلیت اجرا دارد و با توجه به محدودیت های سایت مورد نظر در طول و قطر دلخواه قابلیت طراحی دارند.

بیشتر بخوانید: “مخزن عمودی ایستگاه پمپاژ

به علت وجود مواد شیمیایی و خورنده در فاضلاب این مخازن به صورت کاملا مقاوم تولید شده و هیچ ماده اسیدی و یا قلیایی تاثیری بر آن نخواهد داشت. این مخازن با پوشش ضد UV ارائه می شوند تا در صورت در معرض نور خورشید بودن دچار آسیب نشوند. مخزن ایستگاه پمپاژ فاضلاب به صورت پیش ساخته بوده و همه ی اتصالات و لوله ها در حالت آماده به کار می باشند.

پمپ استیشن (پمپ انتقال فاضلاب)

گروه صنعتی آب سازه پمپ های فاضلابی مختلف وارداتی و داخلی را به عنوان پمپ استیشن فاصلاب برای استفاده های مختلف در طراحی ایستگاه پمپاژ فاضلاب ارائه می دهد. با توجه به نوع فاضلاب، دبی مورد نظر و ارتفاع مورد نیاز برای پمپاژ فاضلاب این پمپ ها انتخاب می شوند. از انواع پمپ فاضلاب می توان به انواع پمپ سانتریفیوژ و لجن کش اشاره کرد. از جمله آن شرکت آب سازه انواع پمپ ایرلیفت، اسکرو، پمپ فاضلاب با سیستم پیستون متقابل، پمپ دیافراگمی و پمپ لوب روتاری را ارائه می دهد.

بیشتر بخوانید: “انواع پمپ فاضلابی

شیرآلات و اتصالات

لوله ها و اتصالات در قطر ها و طول های مختلف برای اتصال خطوط فاضلاب به ایستگاه پمپاژ و همچنین انتقال فاضلاب از ایستگاه به ارتفاعات بالاتر در جنس  های مختلف توسط گروه صنعتی آب سازه ارائه می شود. که با توجه به دبی و ارتفاع مورد نظر طراحی و اجرا می شوند.

تابلو برق و سیستم کنترل ایستگاه پمپاژ فاضلاب

سیستم برق و کنترل همواره باید از اثرات آلودگی فاضلاب و آب و هوا جدا شود. بسیاری از سیستم های کنترل مدرن همچنین شامل سیستم های نظارت الکترونیکی هستند که به یک مکان متمرکز ارسال می شوند. در اینجا وضعیت عملیاتی، و همچنین هر آلارم، به راحتی قابل نظارت است.

سیستم کنترلی مورد انتظار سیستم پمپاژ که تعیین گر نحوه کارکرد نوبتی یا دوره ای پمپ ها، زمان روشن و خاموش آنها می شود. همچنین با استفاده از سیستم آژیر و هشدار برای مواقع خرابی پمپ یا وجود فاضلاب در سطح غیر مورد انتظار استفاده می شود.

تابلو برق جهت کنترل کارکرد پمپ ها در دوره های مختلف و همچنین ایجاد هشدار و آلارم در مواقع بروز مشکل و خرابی از اجزای مهم ایستگاه پمپاژ به شمار می رود.

ایستگاه پمپاژ پلی اتیلنی پرتابل - آب سازه

 

انواع ایستگاه پمپاژ فاضلاب بر اساس قابلیت جابه جایی

لیفت استیشن فاضلاب می تواند بصورت پرتابل یا غیر پرتابل باشد. در حالت ایستگاه پمپاژ پرتابل، سپتیک پمپاژ ، قابل جابجایی و معمولا از جنس پلی اتیلن میباشد. در حالت لیفت استیشن غیر پرتابل سپتیک پمپاژ ، غیر قابل جابجایی و معمولا بصورت بتنی درجا می باشد.

مشخصات و ویژگی های ایستگاه پمپاژ فاضلاب پرتابل

 • پمپ های پرتابل با ظرفیت ۴۰ گالن طراحی می شوند.
 • دارای یک پمپ سانتریفیوژی عمودی و یک صافی مکش پمپ هستند.
 • از طریق چراغ ها به کاربر در مواقع مشکل هشدار می دهند.
 • شیر اطمینان در خروجی پمپ برای جلوگیری از بازگشت مایعات
 • استفاده از تابلو برق یکپارچه صنعتی
 • سوییچ تغییر سطح با نمایشگر دیجیتال
 • جدا کننده قفل شونده برای پمپ ها
 • لوله ها و اتصالات CPVC

مزایای ایستگاه پمپاژ فاضلاب پرتابل

 • دارای ساختار ساده، بهره برداری و نگهداری آسان، فضای مورد نیاز کم و قابل جابجایی
 • پمپ مورد استفاده در ایستگاه پمپ پرتابل قابل اعتماد و بادوام است که برای پمپاژ فاضلاب حاوی ذرات با اندازه های مختلف بسیار مناسب است
 • موتور مورد استفاده در ایستگاه پمپ سیار می تواند تغییرات فرکانس را حس کند که تضمین می کند پمپ همیشه در نقطه کار بهینه کار می‌کند.
 • واحد پمپ خلاء  ایستگاه پمپ پرتابل می تواند به طور خودکار شروع و توقف را مطابق با سیگنال سطح سنج کنترل کند و از عدم وجود هوا در خط لوله ورودی و محفظه پمپ قبل از پمپاژ اطمینان حاصل کند و تا مانع از ایجاد پدیده کاویتاسیون شود.

انواع ایستگاه پمپاژ فاضلاب (پلی اتیلنی، فایبرگلاس و بتنی) مزایا و معایب

مخازن ذخیره فاضلاب در لیفت استیشن ها از مواد مختلفی تهیه و ساخته می شوند. از جمله مهم ترین آنها می توان به مخازن بتنی، پلی اتیلنی و فایبرگلاس اشاره کرد. در جدول زیر به طور خلاصه مقایسه این سه نوع از مخازن آورده شده است:

جدول مقایسه انواع ایستگاه پمپاژ فاضلاب فایبرگلاس، پلی اتیلن و بتنی - آب سازه

ایستگاه پمپاژ فاضلاب پلی اتیلنی دو جداره

پلی اتیلن یک ماده بادوام است، که در بسیاری از کاربردهای مسکونی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. مخازن دوجداره پمپاژ پلی اتیلن تولیدی آب سازه، از مواد اولیه با کیفیت بصورت سازه اسپیرال یکپارچه بیرون صاف، وسط حلقوی و درون صاف به همراه عدسی دوجداره و مسلح تقویت شده ساخته شده است. یکی از مهم ترین مزایای استفاده از متریال پلی اتیلن در تولید سپتیک پمپاژ، مقاومت بالای پلی اتیلن در خوردگی و فرسایش می باشد.

فاضلاب به علت وجود مواد اسیدی، سبب آسیب به متریال فلز، بتن و غیره خواهد شد. به همین دلیل سپتیک پمپاژ پلی اتیلن، یکی از انتخاب های اصلح می باشد. پلی اتیلن سبک است و کار با آن آسان است و نصب ایستگاه های پمپ را به یک تمرین ساخت و ساز ساده تبدیل می کند. پایه یا محفظه بتنی را می توان به روشی مشابه ایستگاه های پمپ فایبرگلاس در زمین استفاده کرد.

مشخصات فنی ایستگاه پمپاژ فاضلاب پلی اتیلنی دوجداره

مخزن اصلی این ایستگاه پمپاژ از مخازن پلی اتیلن دوجداره معمولا به صورت عمودی با پروفیل های ساختمند می باشد. پروفیل اصلی بدنه مطابق با استاندارد ۹۱۱۶-۳ در مقاومت های مختلف طراحی و تولید می شود.

پمپ استیشن های فاضلاب معمولا به صورت دفنی هستند به همین علت متناسب با تنش ها و فشار های وارد به آن ها تولید می­شوند. همچنین آلاینده ها و مواد مختلف موجود در فاضلاب این مخازن مقاومت بالایی نیز در برابر مواد شیمیایی دارند. ایستگاه پمپاژ پلی اتیلنی حمل، نصب و راه اندازی راحت تری دارند و قیمت پایین­تری نیز از نمونه­های دیگر دارند و امکان اتصال به هر ورودی و خروجی را دارد.

 • استحکام بسیار بالایی دارند و می توان آنها را بدون استفاده از سازه نگهبان مدفون کرد.
 • در مقابل خوردگی و مواد شیمیایی مقاومت بسیار بالایی دارد، به صورتی که هیچ نوع ماده اسیدی و قلیایی بر آن تاثیر نخواهد گذاشت.
 • حمل و نقل و نصب آن راحت است زیرا وزن استاندارد دارد.
 • می توان آن را در ابعاد دلخواه، با حفظ حجم از قطر 1000 الی 3000 میلیمتر، طراحی و تولید کرد.
 • از پوشش ضد UV در بدنه داخلی و بیرونی دستگاه پمپاژ استفاده شده است، برای زمان هایی که مخزن در معرض نور خورشید قرار می گیرد.
 • بصورت سیستم آماده به نصب می­باشد (دارای کلیه لوله های وروردی و خروجی و ونت و بای پس بصورت لوله انتظار می باشد).
 • آب بندی کامل شده است و دارای دریچه هوابند و نردبان دسترسی است.
 • دارای محیطی سالم و بهداشتی می باشد و در حوادثی مانند زلزله صدمه و آسیب نمی بیند.

مزایای استفاده از مخازن پلی اتیلنی دو جداره

 1. در اندازه‌ها، شکل‌ها، رنگ‌های مختلف و با امکان اتصال چندگانه عرضه می‌شود.
 2. این مخازن می توانند به صورت مدفون، نیمه مدفون یا غیرمدفون و در حالت های افقی یا ایستاده به کار بروند.
 3. به علت سبک بودن آن، حمل و نقل و جانمایی آسان تر است و نیاز به تجهیزات سنگین جهت نصب و راه اندازی نیست.
 4. با نسبت استحکام به وزن بسیار بالا برای مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی سخت و مقاومت در برابر آسیب اشعه ماوراء بنفش ساخته شده اند.
 5. به عنوان یک ساختار و پکیج یک تکه ساخته میشود، و هیچ درزی برای ایجاد نقاط ضعف وجود ندارد.
 6. مخازن پلی اتیلنی 100% مقاوم در برابر زنگ زدگی و خوردگی در مقابل انواع مواد شیمیایی و شرایط آب و هوایی هستند.
 7. انواع ضدجلبک در این مخازن برای ذخیره آب آشامیدنی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 8. مخازن پلی اتیلنی به دلیل دوام بیشتر نسبت به وزن ماده بکار رفته در ساختار آنها، از مخازن مشابه مقرون به صرفه تر هستند.
 9. از بین تمام مواد، لیفت استیشن های پلی اتیلنی نصب سریع تر، آسان تر و ارزان تری دارند.
 10. غیر قابل نفوذ بوده و در مقایسه با فایبرگلاس یا بتن کمتر مستعد ترک خوردن هستند.

ایستگاه پمپاژ بتنی

ایستگاه های پمپاژ بتنی عمدتاً برای کاربردهای با حجم بالا بین 10000 لیتر تا 30000 لیتر استفاده می شود. حتی ظرفیت ایستگاه پمپاژ بزرگتر نیز در صورت نیاز توسط گروه صنعتی آب سازه طراحی می شود. وزن سازه بتنی خطرات مرتبط با زمین را به طور کامل حذف می کند. هنگامی که سازه بتنی در جای خود قرار گرفت، بدون توجه به فشار آب زیرزمینی ثابت خواهد ماند و حرکت نمی کند.

بتن همچنین دیواره های جانبی محکمی را برای اتصال پمپ ها و زنجیرها فراهم می کند. حذف و جایگزینی پمپ ها به سازه فشاری وارد نمی کند. با این حال، یک نقطه ضعف ایستگاه های پمپ بتن مشکلات در انجام تنظیمات است. سوراخ کردن دیواره های جانبی یک عملیات اساسی است و هنگامی که لوله کشی در محل قرار گرفت، انتقال آن به مکان های مختلف در مخزن توصیه نمی شود.

ایستگاه پمپاژ فاضلاب - آب سازه

ایستگاه پمپاژ فاضلاب سنتی

این نوع ایستگاه پمپاژ دارای یک چاه مرطوب و یک چاه خشک هستند. ساختار آنها به گونه­ای است که با یک شکاف داخلی جدا شده اند. در این پیکربندی پمپ ها در زیر سطح زمین روی پایه چاه خشک نصب می شوند تا ورودی های آنها در هنگام شروع پمپ زیر سطح آب باشد. همچنین پمپ بتونه کاری شده و همچنین NPSH موجود به حداکثر می­رسد. اگرچه فاضلاب چاه مرطوب جدا شده است، اما چاه­های خشک در زیر زمین، فضاهای محدودی هستند. هرگونه خرابی یا نشتی پمپ ها یا لوله کشی می تواند فاضلاب را مستقیماً به داخل چاه خشک تخلیه کند.

موتورهای الکتریکی به طور معمول بالای سطح آب چاه مرطوب و معمولاً بالاتر از سطح زمین نصب می شوند. موتور های الکتریکی پمپ های فاضلاب را از طریق یک شافت عمودی کشیده هدایت می کنند. برای محافظت از موتورهای زمینی در برابر آب و هوا، خانه های کوچک پمپاژ به طور معمول ساخته می شوند که شامل تجهیزات برق و الکترونیکی کنترل هستند. اینها قسمت­های قابل مشاهده ایستگاه پمپاژ فاضلاب سنتی هستند، که کوچکتر از چاه­های مرطوب و خشک زیرزمینی هستند.

ایستگاه پمپاژ فاضلاب مدرن

این مدل ایستگاه پمپاژ به چاه خشک یا پمپاژ احتیاج ندارند و معمولاً فقط از یک چاه مرطوب تشکیل شده­اند. در این پیکربندی، پمپ­های زیر آب فاضلاب با موتور الکتریکی کاملاً کوپل شده درون چاه مرطوب نصب می شوند و در فاضلاب غوطه ور می شوند. پمپ­های زیر آب بر روی دو ریل راهنمای عمودی نصب می شوند و بر روی یک پایه که یک خم عمودی را برای لوله تخلیه تشکیل می دهد ثابت می شود.

از آنجا که موتورها آب بندی شده­اند و هوا نگران کننده نیست، به هیچ یک از سازه های بالاتر از سطح زمین نیازی نیست. به جز یک کیوسک کوچک که شامل سیستم های کنترل و تابلو برق است. به دلیل نگرانی های بهداشتی و ایمنی بسیار کمتر، ایستگاه های پمپاژ فاضلاب پمپ زیر آب و مدرن تقریباً کاملاً جایگزین ایستگاه های پمپاژ فاضلاب سنتی شده اند.

انواع ایستگاه های پمپاژ فاضلاب چاه خشک و چاه مرطوب

از نقطه نظر ساختمان و جایگاه پمپ‌ها نسبت به فاضلاب مورد پمپاژ، معمولا دو نوع ایستگاه وجود دارد. یکی دارای دو بخش چاهک خشک و چاهک تر و دیگری ایستگاه پمپاژ شناور یا دارای فقط چاهک مرطوب.

ایستگاه پمپاژ چاهک خشک

در معماری پمپاژ دارای چاهک خشک، بخش چاهک مرطوب یا گودال برای جمع آوری فاضلاب استفاده می شود. سپس یک چاه خشک تکمیلی که حاوی پمپ ها، کنترل ها و تجهیزات است برای جابجایی آب استفاده می شود. هزینه‌ ساخت و اشغال فضای به مراتب بیشتری به همراه دارد.

ایستگاه پمپاژ چاهک خشک - اب سازه

ایستگاه پمپاژ چاهک مرطوب شناور (چاهک تر)

نوع دیگر لیفت استیشن فاضلاب، دارای یک چاهک مرطوب شناور منفرد است. این نوع به دلیل هزینه مناسب‌تر و پیاده‌سازی راحت تری که دارد، اکنون یک معماری رایج‌تر به شمار می‌رود. در این ساختار، یک یا چند پمپ شناور در داخل یک چاهک مرطوب استفاده می شود. این پمپ ها برای کار در زیر آب با ورودی غوطه ور و خنک کاری الکتروموتور توسط سیال اطراف آن طراحی شده است. همه اجزای این سیستم در داخل یا مجاور یک چاهک مرطوب نصب می شوند. از مزایای اصلی لیفت استیشن چاهک مرطوب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • معمولاً هزینه کمتری نسبت به ایستگاه های با چاهک خشک دارند.
 • فضای جانمایی کوچکتری برای استقرار کلیه تجهیرات نیاز دارند.
 • به آسانی فاضلاب طبقات منفی را پمپ می کنند.

ایستگاه پمپاز چاهک تر - آب سازه

بیشتر بخوانید: کاربرد ایستگاه پمپاژ یا لیفت استیشن در شبکه آب و فاضلاب 

انتخاب ایستگاه پمپاژ فاضلاب مناسب

انتخاب ایستگاه پمپاژ مناسب باتوجه به نیازهای شما ممکن است به سادگی که در ابتدا به نظر می رسد نباشد. توصیه می شود برای ارزیابی سایت خود از کمک متخصصان استفاده کنید و متخصصین گروه آب سازه به شما در انتخاب بهترین گزینه کمک کنند. معیارهای اولیه برای انتخاب نوع متریال ایستگاه پمپ به شرح زیر است:

 • حجم ایستگاه پمپاژ: حجم مورد نیاز با توجه به تعداد اتصالات به ایستگاه پمپ و نرخ جریان تعیین می شود.
 • شرایط سایت: شامل سطوح آب زیرزمینی و همچنین سختی زمین، از نظر توانایی حفاری به اندازه کافی برای نصب ایستگاه پمپ است.
 • هزینه و بودجه کار: ایستگاه پمپاژ پلی اتیلنی و فایبرگلاس برای حجم های کوچکتر ارزان تر هستند و راحت تر نصب می شوند. برای کاربردهای با حجم زیاد، ایستگاه های پمپاژ بتنی ارزان تر و مناسب تر هستند.

روش نصب و اجرا ایستگاه پمپاژ فاضلاب

سیستم فاضلاب از شبکه­ای از لوله ها تشکیل شده است که فاضلاب را از خانه، صنایع و سایر مشاغل به فاضلاب اصلی منتقل می کند. به طور معمول، شبکه لوله ها به گرانش متکی هستند تا زباله ها به فاضلاب اصلی منتقل شوند. در مناطق کم ارتفاع که فاضلاب اصلی در زمینی بالاتر از لوله های فاضلاب خانگی قرار دارد، لازم است فاضلاب به روش دیگری به فاضلاب اصلی منتقل شود. در این مناطق ایستگاه­های پمپاژ فاضلاب کاربرد دارند.

ایستگاه پمپاژ از مخزن بزرگی تشکیل شده است که به چاه مرطوب معروف است و فاضلاب خانه­ها به آن می ریزد. فاضلاب در چاه می نشیند تا به یک سطح از پیش تعیین شده برسد. پس از رسیدن به این سطح، یک پمپ وارد فشار می شود تا فاضلاب را تحت فشار قرار دهد. به طوری که از چاه مرطوب به طور سربالایی تا جایی که وارد فاضلاب اصلی شود، حرکت می­کند.

انتخاب جنس تجهیزات در ایستگاه پمپاژ  فاضلاب

منظور از جنس تجهیزات در واقع جنس لوله ها، شیرآلات، پروانه و کیسینگ پمپ می باشد. جنس تجهیزات در وهله اول به کیفیت آب یا فاضلاب بستگی دارد. میزان شوری (EC)، میزان غلظت یون کلراید، اسیدیته (pH) و میزان ذرات جامد موجود در آب یا فاضلاب در انتخاب جنس تجهیزات نقش دارند. جنس تجهیزات به صورت کلی شامل موارد زیر است:

 • جنس استیل (AISI 316, 304)، ضد خوردگی جهت آب شور با کلراید بالا و pH پایین
 • جنس پلی اتیلن (HDPE) برای استفاده از سیال با ذرات جامد بالا
 • جنس تجهیزات فولادی و چدن با پوشش رنگی برای آب معمولی و بهره وری در هزینه ها

محاسبه ظرفیت مخزن ایستگاه پمپاژ فاضلاب

یکی از موارد مهم در طراحی ایستگاه های پمپاژ فاضلاب محاسبات ایستگاه پمپاژ فالضاب مانند تعیین ظرفیت مناسب و بهینه مخزن ذخیره پساب یا فاضلاب ورودی است.

حجم مخزن ذخیره فاضلاب با میزان فاضلاب ورودی و نوع کاربری آن اعم از خانگی، مسکونی، تجاری، بیمارستانی و اداری ارتباط دارد. این مقدار توسط روابط مهندسی ویژه ای که در این زمینه توسعه داده شده است، قابل محاسبه و تخمین پذیر است. به عنوان مثال جدول زیر، برای محاسبه سرانه تولید فاضلاب یک مجتمع اداری بر حسب ساعات کاری و با لحاظ وجود یا عدم وجود رستوران در آن سیستم مورد استفاده قرار میگیرد.

محاسبه ظرفیت مخزن ایستگاه پمپاژ

الکتروپمپ ایستگاه پمپاژ فاضلاب

جهت انتخاب پمپ مناسب پروژه باید اطلاعات کارکرد پمپ مانند میزان فاضلاب ورودی و هد مورد نیاز،تعداد طبقات منفی، نوع سیال و جهت نصب یا محدودیت‌های فضا را بدانیم. با این حال، برای پمپ های فاضلابی، چند فاکتور دیگر نیز وجود دارد که بزرگترین آنها وجود مواد جامد معلق هستند. مواد الیافی مانند دستمال مرطوب و پارچه های قابل شستشو منجر به مشکلاتی در لیفت استیشن ها و ایستگاه های پمپاژ فاضلاب می شود. پروانه های فاضلابی به طور خاص برای مقابله با این مشکلات طراحی شده اند. در صفحه محصول پمپ فاضلابی به بررسی انواع پمپ های جابجایی مواد جامد و نیز انواع پروانه های متناسب با این کاربردها را توضیح می دهیم که به کاربران کمک می کند هنگام انتخاب پمپ برای کاربرد ایستگاه پمپاژ فاضلاب، انتخاب هوشمندانه ای داشته باشند.

انواع پمپ در ایستگاه پمپاژ فاضلاب

پمپ شناور یا مستغرق ایستگاه پمپاژ فاضلاب

پمپ های مستغرق برای کار در فاضلاب طراحی شده اند. یک الکتروموتور کاملا ایزوله و آب بندی شده با مکانیکال سیل دوگانه امکان غوطه وری کامل را فراهم می کند. همچنین نیاز به یک چاهک خشک جداگانه را از بین می برد که در کاهش هزینه های نصب نقش به سزایی دارد. از آنجایی که پمپ های شناور در چاه های مرطوب فاضلاب نصب می شوند، دسترسی به پمپ ها محدود است. اپراتورها باید پمپ را از طریق سیستم ریل راهنما و زنجیر متصل به کلاهک پمپ، برای بازرسی یا سرویس تجهیزات خارج کنند. این پمپ ها در دو مدل پروانه با خردکن و بدون خردکن ارائه می‌شوند. گروه تخصصی آب سازه تامین کننده انواع پمپ های مستغرق فاضلابی میباشد.

طراحی ایستگاه پمپاژ فاضلاب توسط متخصصان گروه تخصصی آب سازه، با انتخاب انواع پمپ های مستغرق فاضلابی، از مزایای انتخاب گروه صنعتی آب سازه می باشد. طراحی اولیه بر اساس دسته های مختلف پمپ های مستغرق فاضلابی صورت گرفته و در پروپوزال فنی مهندسی و مالی پیشنهادی گروه تخصصی آب سازه، ارائه می شود.

پمپ های خشک یا غیر مستغرق ایستگاه پمپاژ فاضلاب

نقطه مقابل پمپ های مستغرق، پمپ های خشک می باشد که بدون تماس و غوطه وری در سیال مورد استفاده قرار میگیرند. پروانه های مخصوص جابجایی مواد جامد این پمپ ها، انواع مختلفی از مواد جامد را از خود عبور می دهند. آنها را می توان به صورت عمودی یا افقی نصب کرد. این کار امکان انعطاف پذیری برای محدودیت های فضایی در گودال خشک را فراهم می کند. پمپ‌های به صورت نصب خشک، پمپ را از فاضلاب خارج می کند و به پرسنل این امکان را می دهد که به راحتی پمپ را در حین کار تشخیص دهند. کار بر روی پمپی که پوشیده از فاضلاب نباشد، خطرات ایمنی را به حداقل می رساند.

نقطه ضعف پمپ سامپ خشک، احتمال جاری شدن آب به داخل گودال خشک و وجود نشتی است. وجود آب در گودال خشک موجب خرابی موتور این پمپ ها را که در برابر نفوذ آب محافظتی ندارند، می شوند. امروزه استفاده از پمپ‌های فاضلابی خشک زیاد متداول نیست.

بیشتر بخوانید: موثر ترین روش های جلوگیری از افت فشار در سیستم لوله کشی

اجزای مختلف پمپ مستغرق فاضلابی در ایستگاه پمپاژ فاضلاب

 

مشخصات فنی پمپ استیشن فاضلاب

 • هد پمپ برای انتقال فاضلاب

این پارامتر در واقع انرژی وارده به مایع (در واحد وزن) توسط پمپ را مشخص می کند. این پارامتر به عنوان ارتفاع ستون مایع (اعم از بالابر عمودی یا مکش) بیان می شود که بر حسب متر داده می شود.

 • پمپ خرد کن دار فاضلاب

فاضلاب دارای آب مخلوط با مواد جامد مختلف است و اغلب دارای زباله های رشته ای است که یک پروانه معمولی را مسدود می کند. پس به انواع پمپ های خردکن دار، کاتردار و غیر قابل انسداد نیاز دارد.

 • تعداد پمپ اصلی

تعداد پمپ ها ظرفیت کلی و هد قابل دستیابی ایستگاه پمپاژ را تعیین می کند و همچنین تعیین می کند که چه مقدار توان باید برای سیستم تامین شود.

 • جانمایی پمپ ها

در طراحی های امروزی پمپ و موتورها عموماً از نوع شناور هستند، بنابراین بسیاری از مشکلات جداسازی موتور و پمپ از محیط فاضلاب حل می شود.

 • پمپ پشتیبان

برای جلوگیری از کارکرد مکرر پمپ و استهلاک ناشی از آن، باید طیفی از سطوح (سطح سنجی) وجود داشته باشد. آنها پمپ را روشن و سپس متوقف می کنند. در برخی موارد به بیش از یک پمپ نیاز است.

 • مدیریت زمان روشن و خاموش بودن پمپ

زمان خاموش بودن پمپ نباید آنقدر طولانی باشد که به فاضلاب اجازه سپتیک شدن بدهد. در این حال فاضلاب به زباله های خطرناک تبدیل می شوند که باید به طور متفاوتی مدیریت شود.

نکات مهم در نصب پمپ در لیفت استیشن

 • ایستگاه پمپاژ باید در مکانی سر پوشیده قرار گیرد تا عوامل طبیعی از جمله آفتاب، باد، باران و غیره به آن صدمه نرسانند.
 • کف ایستگاه پمپاژ بهتر است سیمان کاری شود تا هرگونه گرد و غبار سبب ایجاد خسارت به سیستم نشود.
 • لازم است موارد و تمهیدات لازم جهت عدم ورود هوا به قسمت مکش پمپ درنظر گرفته شود.
 • لوله مکش باید مستقیم و بدون عارضه و برآمدگی باشد تا محلی برای جمع شدن هوا در آن به­وجود نیاید.
 • بهتر است زانوها، کاهنده ها و دیگر اتصالاتی که در لوله مکش ایجاد اصطکاک می کنند.، به حداقل برسند.
 • حتی الامکان از به­کاربردن زانوهای تند خودداری کرده و از زانوهایی که زاویه آن­ها بیش از 90 درجه است استفاده شود.
 • لوله مکش قبل از ورود به پمپ به اندازه 4 تا 6 برابر قطر لوله به صورت افقی امتداد داشته باشد تا هرگونه تلاطم آب در آن گرفته شود.

 

بیشتر بخوانید: مشکلات رایج در ایستگاه پمپاژ

قیمت خرید ایستگاه پمپاژ فاضلاب (لیفت استیشن فاضلاب)

قیمت ایستگاه پمپاژ فاضلاب بر اساس نوع و میزان فاضلاب، پمپ فاضلابی مورد استفاده، جنس و ابعاد مخزن لیفت استیشن و غیره تعیین می شود. برای آگاهی و کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با لیست قیمت ایستگاه پماژ فاضلاب و دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان آب سازه تماس فرمایید. قیمت ایستگاه پمپاژ در شرکت آب سازه متناسب با قیمت روز مواد پلی اتیلن محاسبه می شود.

جهت دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

 02126410244 و 02126410245

 09196576008

 

سوالات متداول ایستگاه پمپاژ فاضلاب

طراحی یک ایستگاه پمپاژ فاضلاب شامل مشخصات فنی از جمله محاسبات هیدرولیکی و طراحی اجزای مکانیکال ایستگاه پمپاژ می باشد.

محاسبات هیدرولیکی: محاسبه دبی، افت هد موضعی شیرآلات و اتصالات و غیره.

طراحی اجزای مکانیکی: انتخاب پمپ، مخزن ایستگاه پمپاژ، اتصالات و غیره.

در ساختمانهایی که دارای طبقات منفی هستند و طبقاتی زیر زمین دارند، به یک سیستم پمپاژ برای انتقال فاضلاب زیر زمین به اگو شهری نیاز دارند.

در بیشتر موارد باید از داخل ساختمان تونلی حفر بشود تا بتوان به لوله انتقال فاضلاب رسید اما با ایستگاه پمپاژ فاضلاب شامل مخزن و پمپ استیشن این کار به سادگی قابل اجرا، نصب و راه اندازی می باشد.

 

نرم‌افزار  WaterGEMS، برای طراحی سیستم‌های انتقال آب و شبکه‌های توزیع آب و آبیاری قابل استفاده می‌باشد. این نرم‌افزار با قابلیت استفاده از اطلاعات جغرافیایی  ArcGIS، توانایی انجام و انتقال نتایج حاصل از محاسبات جغرافیایی را دارا می‌باشد. این نرم‌افزار از ابزار مختلفی برای شبیه‌سازی، طراحی و بهینه‌سازی شبکه‌های توزیع و خطوط انتقال آب برخوردار می باشد.

پمپ های مورد استفاده در لیفت استیشن می بایست به صورت لجن کش و خرد کن دار باشد تا بتواند فاضلاب جامد ورودی به لیفت استیشن را خرد و از گرفتگی لوله های انتقال فاضلاب جلوگیری نماید.

ایستگاه پمپاژ فاضلاب از یک مخزن بزرگ ساخته شده است که این مخزن به عنوان گیرنده فاضلاب از یک یا چند ساختمان عمل می کند. روش اجرای مخزن ایستگاه پمپاژ فاضلاب به صورت عمودی و افقی می باشد.

یکی از جدید ترین نوع از ایستگاه پمپاژ فاضلاب از جنس پلی اتیلن است. با استفاده از این مخزن پلی اتیلنی که به صورت پیش ساخته می باشد می توان نصب و راه اندازی را به سرعت در محل انجام داد. این مخازن ایستگاه پمپاژ پلی اتیلنی دارای مقاومت بالا در برابر ضربه و مواد خورنده هستند. به همین دلیل از طول عمر بالایی بهره مند هستند. شرکت آب سازه تولید کننده انواع ایستگاه پمپاژ فاضلاب از جنس پلی اتیلن می باشد.

ایستگاه های پرتابل برای انتقال مواد شیمیایی و فاضلاب در زمانی که انتقال با کمک گرانش امکان پذیر نیست طراحی شده اند. جابجایی پمپ های عرضه شده توسط گروه صنعتی آب سازه بسیار آسان است.

امتیاز 5/5 از 15 رای

محصولات مرتبط

آب مصرفی در تولید و ساخت یک محصول تجاری و خروج آن بعنوان یک محصول ثانویه از سیستم را فاضلاب صنعتی می گویند. فاضلاب‌های صنعتی،...
آشغال گیر از ضروری ترین و مهم ترین بخش های تمام تصفیه خانه های فاضلاب شهری و صنعتی و یکی از انواع تجهیزات تصفیه فاضلاب...
فاضلاب بهداشتی به فاضلابی گفته می شود که توسط انسان به واسطه پساب حاصل از شستشو و نظافت، سرویس های بهداشتی، بیمارستانها و کارخانجات و…...
گروه صنعتی آب سازه بزرگترین تامین کننده انواع بلوئر هوادهی از جمله بلوئر روتس، بلوئر ساید چنل، بلوئر مغناطیسی را به همراه انواع دیفیوزر به...
شرکت آب سازه بزرگترین تامین کننده انواع دیفیوزر هوادهی می باشد. از دیفیوزر شرکت آب سازه در انواع پروژه های بزرگ و کوچک مانند پکیج...
پکینگ مدیا یکی از محصولات مورد استفاده در سیستم های تصفیه فاضلاب می باشد که بستری برای افزایش رشد چسبیده بیولوژیکی را فراهم میکند. پکینگ...
پکیج تصفیه فاضلاب فایبر گلاس GRP دارای راندمان بالا، مقاومت بالا در برابر خوردگی و فشارهای وارده و کیفیت و دوام زیاد هستند. با توجه...
یکی از محصولات پر کاربرد و پرفروش شرکت آب سازه، پکیج تصفیه فاضلاب فلزی با راندمان بالا بصورت پیش ساخته و از جنس کربن استیل...
چربی گیر رستوران یکی از انواع چربی گیر و از جمله تجهیزات تصفیه فاضلاب است. با استفاده از آن می توان، چربی های رستوران و...
این روز ها با توجه به کمبود آب و شرایط محیط زیست، تصفیه فاضلاب و پساب های بهداشتی و صنعتی به یک امر مهم و...

مشاوره رایگان و خرید

اشتراک گذاری

لینک کوتاه محصول

https://absaze.com/?p=1020

نظرات شما

6 پاسخ

 1. بنده یک ایستگاه پمپاژ برای ۴ طبقه منفی می خوام. تو طبقه منفی ۴ فاضلاب دارند
  یک مخزن ۱.۵ با ارتفاع ۲ نیاز هست. ارتفاع پمپاژ حدود ۱۸ متر عمودی میشه.
  در ارتباط با این مشاوره می خواستم.

  1. سلام مهندس تقی زاده عزیز
   برای دریافت مشاوره در ارتباط با قیمت و خرید این محصول لطفا مشخصات محصول مد نظر را به شماره واتساپ 09196576008 ارسال بفرمایید. در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس می گیرند.

 2. سلام
  سپتیک 2متر مکعبی به همراه پمپ اصلی ورزو و تابلو برق و سنسورهای مربوطه جهت پمپاژ فاضلاب از عمق 10_متر وطول لوله گذاری 25متر جهت نصب روی سطح (پارکینگ) به صورتیکه یک سیستم یکپارچه بدون خروج بو درمحل تقریبا چه قیمتی می باشد. متشکرم09155006809
  تحویل مشهد.

  1. سلام جناب آقای مهندس صفایی
   پیرو تماس گرفته شده از طرف همکاران فروش، پیگیر کار شما هستیم. در اسرع وقت پیشنهاد فنی و مالی از طرف شرکت آب سازه برای شما ارسال خواهد شد.

 3. سلام وقتتون بخیر
  ما می خوایم فاضلاب زیر زمین رو به اگو شهری وصل کنیم
  می خواستم بدونم از سیستم پمپاژ فاضلاب می تونیم برای اینکار استفاده کنیم؟
  و اینکه اگر می تونید مشخصات فنی رو هم برام ارسال کنید

 4. سلام
  ما برای یک مجتمع 55 واحدی در 15 طبقه و 5 طبقه منفی احتیاج به لیفت استیشن فاضلاب داریم؟
  شهر بابلسر مازندران امکال ارسال دارین؟
  آیا از مهندسینتون میتونن بیان بازدید قبل از سفارش؟
  حدودا چقدر هزینه داریه؟
  و اینکه چون برج نزدیک به ساحل هست طبقات منفی مرطوبه آیا تاثیری در روند و یا نحوه ساخت ایستگاه پمپاژ داره؟
  ممنون میشم اگر راهنمایی کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *