قیمت و خرید اتصالات پلی اتیلن

اتصالات پلی اتیلن - آب سازه

شرکت آب سازه، بزرگترین تولیدکننده انواع لوله و اتصالات پلی اتیلن می باشد. بدین منظور به علت پرکاربرد بودن محصولات پلی اتیلن آنها را به سبد محصولات این شرکت اضافه کرده است. از اتصالات پلی اتیلن آب سازه می توان به منظور اتصال لوله و مخازن و همچنین تغییر دبی و زاویه لوله استفاده می شود. شرکت آب سازه با دانش متخصصین و کارشناسان خود به طراحی و تولید این اتصالات پرداخته است.

لیست قیمت اتصالات پلی اتیلن در انتهای صفحه محصول قرار داده شده است.

جهت اطلاع از قیمت بروز ، خرید انواع لوله و اتصالات پلی اتیلن و دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

09129512165 و 02126410244

از انواع این اتصالات می توان به زانویی ها، سه راهی ها، فلنج، دریچه های بازدید و غیره اشاره کرد. این اتصالات با توجه به نوع کاربردشان در پروژه به روش های گوناگون الکتروفیوژن، جوشی و پیچی انجام می شوند. به طور مثال برای پروژه های گازرسانی از اتصالات الکتروفیوژن و برای پروژه آبرسانی از اتصالات پیچی استفاده می شود.

لوله و اتصالات پلی اتیلن با توجه به ویژگی های ساختاری پلی اتیلن، طول عمر بالا، نصب آسان، سبک و قابل تعویض آسان می باشد. این مزایا باعث شده است که اتصالات پلی اتیلن یکی از پرفروش ترین محصولات شرکت آب سازه باشد. با توجه به تجربه و دانش کارشناسان آب سازه، لوله و اتصالات پلی اتیلن با بهترین کیفیت، طراحی و ساخته می شوند. در ادامه به انواع اتصالات و نوع این اتصالات در پروژه های شبکه انتقال آب و فاضلاب می پردازیم.

💡 آنچه در این مطلب می خوانید:

انواع اتصالات پلی اتیلن

اتصالات پلی اتیلن به شکل های مختلف وجود دارند که کارایی هر کدام با دیگری متفاوت است. در ادامه به برخی از این اتصالات و کاربردهایشان می پردازیم.

اتصال ماده

اتصال ماده در اتصالات پلی اتیلنی - آب سازه

برای متصل کردن لوله به شیرآلات، فیلتر که رزوه ای آنها نر باشد از اتصال ماده استفاده می شود. به طور مثال برای اتصال یک شیر قطع و وصل جریان در خط انتقال لوله آبرسانی.

اتصال نر

اتصال نر در اتصالات پلی اتیلنی - آب سازه

برای متصل کردن لوله به شیرآلات، فیلتر که رزوه ای آنها ماده باشد از اتصال نر استفاده می شود. قسمت رزوه دار آن کمک می کند که به خوبی با اتصال ماده چفت بشود.

رابط مساوی

اتصال رابط مساوی در اتصالات پلی اتیلنی - آب سازه

برای اتصال لوله های به یکدیگر از رابط مساوی استفاده می شود. به طور مثال زمانی که یک لوله آسیب دیده را می خواهید برای ترمیم با یک لوله دیگر جایگزین کنید، کافی است قسمت آسیب دیده را با اره جدا و با لوله اصلی به این رابط وصل کنید.

رابط تبدیل

اتصال رابط تبدیل در اتصالات پلی اتیلنی - آب سازه

اگر لوله شما نیاز به تغییر اندازه دارد، باید از رابط تبدیل برای آن استفاده بکنید. به طور مثال اگر لوله به سایز 40 دارید و می خواهید به سایز 63 تغییر بدهید. فقط کافی است انتهای لوله 40 و ابتدای لوله 63 را در این رابط تبدیل قرار بدهید. به راحتی سایز لوله آبرسانی شما تغییر می کند.

زانو مساوی

اتصال زانو مساوی در اتصالات پلی اتیلنی - آب سازه

زمانی که لوله انتقال آب نیاز به خم شدن دارد از زانو مساوی استفاده می شود. البته که ذکر این نکته بسیار مهم است که استفاده بیش از حد از اتصالات زانویی منجر به افت فشار در لوله می شود. این اتصال پلی اتیلنی در موارد بسیار برای عملکرد سیستم آبیاری و آبرسانی استفاده می شود.

سه راه مساوی

اتصال سه راه مساوی زانو مساوی در اتصالات پلی اتیلنی - آب سازه

از پرمصرف ترین اتصالات پلی اتیلن، سه راه یا انشعاب می باشد. از اتصال سه راهی برای انشعاب گرفتن یا خروجی گرفتن از خط اصلی استفاده می شوند. این انشعابات برای متصل شدن به لوله طراحی شده اند و می توانید به راحتی سه سر لوله را در یک نقطه به هم متصل کنید.

سه راه تبدیل

اتصال سه راه تبدیل زانو مساوی در اتصالات پلی اتیلنی - آب سازه

با استفاده از سه راه می توانید از لوله ها خروجی و انشعاب بگیرید. با استفاده از سه راه تبدیل می توان لوله ها به ابعاد مختلف را به یکدیگر به راحتی متصل کرد. پس می توان با استفاده از سه راه تبدیل علاوه بر گرفتن انشعاب از لوله اصلی سایز لوله را نیز تغییر داد.

نکات مهم در هنگام نصب اتصالات پلی اتیلن

 • برای شروع، انتهای لوله به طور دقیق تمیز شود و قطعات به ترتیب مشخص شده، نصب شوند.
 • از محکم شدن قطعات در جای دقیق خود اطمینان حاصل کنید. محکم کاری های لازم انجام شود.
 • برای محکم کردن قطعات از ابزار مناسب و مخصوص استفاده بکنید.
 • بهتر است اتصالات پلی اتیلنی در نوع هم خانواده صورت گیرد تا اتصالات و چفت و بست ها بهتر انجام بشود.
 • بهتر است مغزی متصل به اتصال ماده از جنس پلاستیکی باشد تا میزان خوردگی اتصال و نشتی کاهش یابد.

کاربرد اتصالات پلی اتیلن در شبکه انتقال آب و فاضلاب

از این اتصالات می‌توانید در قسمت‌های مختلفی همچون لوله‌های انتقال فاضلاب، لوله‌های آب رسانی ، کاورینگ کابل، سیستم‌های آتش‌نشانی استفاده کنید. با توجه به نوع اتصال پلی اتیلن، کاربرد اتصال آن نیز متفاوت است.

 • استفاده در خط های لوله به دلیل فشار قوی آن
 • کانال و شبکه پخش برق، آب، فاضلاب
 • اتصالات بدون نشت و سازگار با محیط زیست

ویژگی های منحصر به فرد اتصالات پلی اتیلن

از ویژگی های اتصالات پلی اتیلن که باعث می شود، در پروژه‌های مختلف به کار گرفته شوند، از جمله موارد زیر می باشد:

 • هزینه های پائین نصب و اجرا
 • پیوندهای مولکولی بالا
 • جداره داخلی لوله صیقلی و صاف
 • ضد رسوب و ضد جلبک
 • قابلیت بالا در نفوذ پذیری
 • تسریع در زمان اجرا هنگام اجرای خطوط
 • طول عمر بالا (تا ۵۰ سال)
 • وزن سبک حمل و نقل آسان
 • مقاوم در برابر سرما و گرمای شدید
 • مقاوم در برابر اشعه فرابنفش خورشیدی
 • عدم نیاز به ماشين آلات سنگین به علت سبکی قطعات
 • مقاوم در برابر فشار و ضربه
 • مقاوم در برابر خوردگی و ساييدگی، فرسودگی
 • مقاوم در مقابل ارتعاشات ناشي از زمين لرزه بعلت انعطاف پذیری بالا
 • مقاوم در برابر جانوران موذی به دلیل فاقد بودن هر گونه ارزش غذایی

لیست قیمت اتصالات پلی اتیلن

نوع کاربری، ابعاد و نوع لوله و اتصالات، بر روی تعیین قیمت لوله و اتصالات پلی اتیلن اثر گذار است. در ادامه لیست قیمت انواع اتصالات پلی اتیلن قرار داده شده است. (به علت نوسانات قیمت، قیمت ها را از لیست قیمت حذف کردیم). برای دریافت قیمت های بروز با کارشناسان آب سازه تماس فرمایید و از مشاوره رایگان تیم ما بهره مند بشوید.

لیست قیمت اتصال پلی اتیلن سه راه رابط تبدیل - آب سازه

لیست قیمت اتصال پلی اتیلن رابط مساوی - آب سازه

لیست قیمت اتصال پلی اتیلن رابط تبدیل - آب سازه

لیست قیمت اتصال پلی اتیلن زانو مساوی - آب سازه

لیست قیمت اتصال پلی اتیلن سه راه مساوی - آب سازه

امتیاز 5/5 از 1 رای

محصولات مرتبط

گروه صنعتی آب سازه بزرگترین تولید کننده لوله کاروگیت فاضلابی، می باشد. این محصول جزو مهم ترین محصولات گروه تولیدی آب سازه در رسته محصولات...
گروه آب سازه یکی از بزرگ ترین تولید کننده های لوله پلی اتیلن تک جداره در کشور و دارای استاندارد و گواهی تولید لوله های...
شرکت آب سازه یکی از بزرگترین تولید کنندگان انواع منهول می باشد. در شرکت آب سازه منهول ها از جنس کاروگیت و پلی اتیلن تولید...
منهول دریچه عمودی است که برای متصل کردن مجراها و شبکه های انتفال فاضلاب، آب، غیره استفاده می شود. گروه تولیدی آب سازه به عنوان...
ایستگاه پمپاژ فاضلاب، آب یا پساب آب سازه، شامل قسمت های مختلفی است که یکی از مهم ترین قسمت های آن مخزن عمودی ایستگاه پمپاژ...
محصولات پلی اتیلن گروه تولیدی آب  سازه، یکی از مهم ترین و جزو اولین رسته های تولیدی این گروه تولیدی می باشد. سپتیک تانک پلی...
شرکت آب سازه بزرگترین تولید کننده انواع مخازن عمودی و مخزن پلی اتیلن عمودی می باشد. آب سازه، صرفا یک مخزن ساز یا فقط تولید...
دریچه منهول یا درب منهول، به درپوشی گفته می شود که از آن برای پوشش دادن حفره آدم روها در سطح شهر، خیابان، جاده ها...

مشاوره رایگان و خرید

اشتراک گذاری

لینک کوتاه محصول

https://elementorfa.ir/?p=1975

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *