جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اتصالات پلی اتیلن

عکس انواع اتصالات پلی اتیلن و نصب آنها - آب سازه

شرکت آب سازه، بزرگترین تولید کننده انواع لوله و اتصالات پلی اتیلن می باشد. بدین منظور به علت پرکاربرد بودن محصولات پلی اتیلن آنها را به سبد محصولات این شرکت اضافه کرده است. از اتصالات پلی اتیلن آب سازه می توان به منظور اتصال لوله و مخازن و همچنین تغییر دبی و زاویه لوله استفاده نمود. اتصالات پلی اتیلن با توجه به ویژگی های ساختاری پلی اتیلن، طول عمر بالا، نصب آسان، سبک و قابل تعویض آسان می باشد. با توجه به تجربه و دانش کارشناسان آب سازه، اتصالات پلی اتیلن با بهترین کیفیت، طراحی و ساخته می شوند. در ادامه به انواع اتصالات در پروژه های شبکه انتقال آب و فاضلاب می پردازیم.

جهت دریافت لیست قیمت و خرید با ما در تماس باشید.

 02126410244 و 02126410245

 09196576008

💡 آنچه در این مطلب می خوانید:

انواع اتصالات پلی اتیلن

از انواع این اتصالات می توان به زانویی ها، سه راهی ها، فلنج، دریچه های بازدید و غیره اشاره کرد. این اتصالات با توجه به نوع کاربردشان در پروژه به روش های گوناگون الکتروفیوژن، جوشی و پیچی انجام می شوند. به طور مثال برای پروژه های گازرسانی از اتصالات الکتروفیوژن و برای پروژه آبرسانی از اتصالات پیچی استفاده می شود.

اتصالات پلی اتیلن به شکل های مختلف وجود دارند که کارایی هر کدام با دیگری متفاوت است. در ادامه به برخی از این اتصالات و کاربردهایشان می پردازیم.

اتصالات پلی اتیلن - آب سازه

اتصال نر و ماده

برای اتصال لوله پلی اتیلن با رزوه نر از اتصال ماده استفاده می شود. همچنین برای اتصال شیرآلات که فیلتر رزوه ای ماده دارند از اتصال نر استفاده می شود. به طور مثال برای اتصال یک شیر قطع و وصل جریان در خط انتقال لوله آبرسانی. قسمت رزوه دار کمک می کند که به خوبی اتصال ماده و نر چفت بشوند.

اتصالات نر و ماده در انواع اتصالات پلی اتیلن

رابط مساوی و تبدیل

برای اتصال لوله هایی با قطر مساوی از این اتصال استفاده می شود. به طور مثال زمانی که یک لوله آسیب دیده را می خواهید برای ترمیم با یک لوله دیگر جایگزین کنید، کافی است قسمت آسیب دیده را با اره جدا و با لوله اصلی به این رابط وصل کنید.

اما اگر لوله شما نیاز به تغییر قطر دارد، باید از رابط تبدیل برای آن استفاده بکنید. به طور مثال اگر لوله به سایز 40 دارید و می خواهید به سایز 63 تغییر بدهید. فقط کافی است انتهای لوله 40 و ابتدای لوله 63 را در این رابط تبدیل قرار بدهید. به راحتی سایز لوله آبرسانی شما تغییر می کند.

اتصالات پلی ایتلن به صورت مساوی و تبدیل برای اتصال لوله های پلی اتیلن

اتصال زانویی

زمانی که لوله انتقال آب نیاز به خم شدن دارد از زانو استفاده می شود. البته که ذکر این نکته بسیار مهم است که استفاده بیش از حد از اتصالات زانویی منجر به افت فشار در لوله می شود. این اتصال پلی اتیلنی در موارد بسیار برای عملکرد سیستم آبیاری و آبرسانی استفاده می شود. این اتصالات می توانند به صورت مساوی یا تبدیل باشند. به این صورت که اگر لوله تغییر قطر داشته باشد از زانو تبدیل و اگر با قطر مساوی باشد، از زانو مساوی استفاده می شود.

اتصال زانویی در انواع اتصالات پلی اتیلن - برای ایجاد خم استفاده می شود

سه راه مساوی و تبدیل

از پرمصرف ترین اتصالات پلی اتیلن، سه راه یا انشعاب می باشد. از اتصال سه راهی برای انشعاب گرفتن یا خروجی گرفتن از خط اصلی استفاده می شوند. این انشعابات برای متصل شدن به لوله طراحی شده اند و می توانید به راحتی سه سر لوله را در یک نقطه به هم متصل کنید.

با استفاده از سه راه می توانید از لوله ها خروجی و انشعاب بگیرید. با استفاده از سه راه تبدیل می توان لوله ها به ابعاد مختلف را به یکدیگر به راحتی متصل کرد. پس می توان با استفاده از سه راه تبدیل علاوه بر گرفتن انشعاب از لوله اصلی سایز لوله را نیز تغییر داد.

 

سه راه مساوی و تبدیل در اتصالات پلی اتیلن - آب سازه

لیست قیمت اتصالات پلی اتیلن

نوع کاربری، ابعاد و نوع لوله و اتصالات، بر روی تعیین قیمت لوله و اتصالات پلی اتیلن اثر گذار است. در ادامه لیست قیمت انواع اتصالات پلی اتیلن قرار داده شده است. برای دریافت قیمت های بروز با کارشناسان آب سازه تماس فرمایید و از مشاوره رایگان تیم ما بهره مند بشوید.

لیست قیمت اتصال رابط تبدیل

لیست قیمت اتصال رابط مساوی

لیست قیمت اتصال زانو مساوی

لیست قیمت اتصال سه راه تبدیل

لیست قیمت اتصال سه راه مساوی

ویژگی و خصوصیات منحصر به فرد اتصالات پلی اتیلن

از ویژگی های اتصالات پلی اتیلن که باعث می شود، در پروژه‌های مختلف به کار گرفته شوند، از جمله موارد زیر می باشد:

 • هزینه های پائین نصب و اجرا
 • پیوندهای مولکولی بالا
 • جداره داخلی لوله صیقلی و صاف
 • ضد رسوب و ضد جلبک
 • قابلیت بالا در نفوذ پذیری
 • تسریع در زمان اجرا هنگام اجرای خطوط
 • طول عمر بالا (تا ۵۰ سال)
 • وزن سبک حمل و نقل آسان
 • مقاوم در برابر سرما و گرمای شدید
 • مقاوم در برابر اشعه فرابنفش خورشیدی
 • عدم نیاز به ماشين آلات سنگین به علت سبکی قطعات
 • مقاوم در برابر فشار و ضربه
 • مقاوم در برابر خوردگی و ساييدگی، فرسودگی
 • مقاوم در مقابل ارتعاشات ناشي از زمين لرزه بعلت انعطاف پذیری بالا
 • مقاوم در برابر جانوران موذی به دلیل فاقد بودن هر گونه ارزش غذایی

نکات مهم در هنگام نصب اتصالات پلی اتیلن

 • برای شروع، انتهای لوله به طور دقیق تمیز شود و قطعات به ترتیب مشخص شده، نصب شوند.
 • از محکم شدن قطعات در جای دقیق خود اطمینان حاصل کنید. محکم کاری های لازم انجام شود.
 • برای محکم کردن قطعات از ابزار مناسب و مخصوص استفاده بکنید.
 • بهتر است اتصالات پلی اتیلنی در نوع هم خانواده صورت گیرد تا اتصالات و چفت و بست ها بهتر انجام بشود.
 • بهتر است مغزی متصل به اتصال ماده از جنس پلاستیکی باشد تا میزان خوردگی اتصال و نشتی کاهش یابد.

کاربرد اتصالات لوله پلی اتیلن در شبکه انتقال آب و فاضلاب

از این اتصالات می‌توانید در قسمت‌های مختلفی همچون لوله‌های انتقال فاضلاب، لوله‌های آب رسانی ، کاورینگ کابل، سیستم‌های آتش‌نشانی استفاده کنید. با توجه به نوع اتصال پلی اتیلن، کاربرد اتصال آن نیز متفاوت است.

 • استفاده در خط های لوله به دلیل فشار قوی آن
 • کانال و شبکه پخش برق، آب، فاضلاب
 • اتصالات بدون نشت و سازگار با محیط زیست
امتیاز 5/5 از 4 رای

محصولات مرتبط

اسکرابر پلی اتیلنی، یک مخزن استوانه ای از جنس پلی اتیلن می باشد که با قطر و ارتفاع های مختلف متناسب با نیاز مشتری طراحی...
لوله کاروگیت، در زمینه زهکشی و انتقال فاضلاب در نقاط مختلف کشور قابل استفاده هستند و در سایزهای مختلف، قابلیت تولید دارند. لوله های کاروگیت...
انواع لوله پلی اتیلن تک جداره، این روزها در صنایع مختلفی مانند شبکه های آبرسانی، صنایع ساختمانی، اتومبیل سازی و غیره کاربرد گسترده ای دارند....
منهول کاروگیت (به انگلیسی Manhole به معنی: آدم رو) یک نوع مخزن از جنس اسپیرال کاروگیت است که برای متصل کردن چند شبکه و راه...
در عصر حاضر کانال های انتقال فاضلاب جزو پروژه هایی هستند که ساخت آنها از حساسیت خاصی برخوردار است. اگر سیستم و شبکه انتقال فاضلاب...
یکی از مهمترین قطعات یک ایستگاه پمپاژ فاضلاب، مخزن عمودی یا سپتیک آن است. شرکت آب سازه به عنوان یکی از تولیدکنندگان محصولات پلی اتیلن،...
شرکت آب سازه بزرگترین تولید کننده محصولان پلی اتیلن از جمله انواع مخازن عمودی و مخزن پلی اتیلن عمودی می باشد. آب سازه، صرفا یک...
دریچه منهول یا درب منهول، به درپوشی گفته می شود که از آن برای پوشش دادن حفره آدم روها و منهول ها در سطح شهر، خیابان،...

مشاوره رایگان و خرید

اشتراک گذاری

لینک کوتاه محصول

https://absaze.com/?p=1975

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *