پکیج تصفیه فاضلاب

پکیج فلزی تصفیه فاضلاب صنعتی - آب سازه

طراحی ساخت و اجرای پکیج تصفیه فاضلاب✔️قیمت پکیج تصفیه فاضلاب دفنی و فلزی بهداشتی، انسانی، صنعتی و خانگی✔️تضمین خرید✔️مشاوره رایگان آب سازه

پکیج تصفیه فاضلاب آب سازه به عنوان یک پکیج تصفیه پیش ساخته برای تصفیه انواع فاضلاب های بهداشتی و صنعتی (با طراحی های متفاوت)، یکی از مهم ترین و اصلی ترین محصولات گروه تخصصی و مهندسی آب سازه می باشد.

کارشناسان و مهندسان شیمی و فرایند گروه تخصصی آب سازه، توانایی طراحی پکیج تصفیه فاضلاب در بهینه ترین حالت سازه ای و بهترین حالت فرایندی را دارا می باشند. آب سازه، با ساخت انواع پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی در ظرفیت و متریال سازه ای متفاوت، یکی از تولید کننده های برتر کشور بوده است. همچنین انواع پکیج های تصفیه فاضلاب گروه تخصصی تولیدی آب سازه، با مشخصات فنی متفاوت در اقصی نقاط داخل کشور و در برخی کشورهای همسایه، قابل بازدید و در حال بهره برداری می باشد.

جهت اطلاع از قیمت و خرید پکیج تصفیه فاضلاب و دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

09129512165

دست یابی به خروجی استاندارد محیط زیست با توجه به طراحی اولیه پکیج تصفیه فاضلاب جهت تخلیه به منابع مختلف شامل: استاندارد تخلیه به آب های سطحی، استاندارد استفاده در کشاورزی و فضای سبز و استاندارد تخلیه به چاه های جاذب، از مشخصات اصلی پکیج های تصفیه فاضلاب پیش ساخته این شرکت می باشد. این پکیج ها در ابعاد قابل حمل بصورت ترافیکی و غیر ترافیکی و همچنین از متریال مختلف سازه ای که عمده ی آن 1- فلز با سندبلاست و پوشش اپوکسی، 2- مخازن پلی اتیلنی و 3-کامپوزیت پیش ساخته است، قابل تولید و حمل می باشند.

💡 فهرست راهنما

ویژگی های پکیج تصفیه فاضلاب

از مهمترین ویژگی های پکیج تصفیه فاضلاب می توان به عدم انتشار بوی نامطبوع فاضلاب در محیط،عدم فرسایش و آسیب سازه ای پکیج تصفیه فاضلاب،بهینه بودن و اصولی بودن انجام پروسه های فرایندی در پکیج تصفیه فاضلاب و ظاهر شکیل با رنگ آمیزی اصولی و بهینه پکیج تصفیه فاضلاب اشاره کرد.

این موارد جزو دغدغه های اصلی مهندسین محترم مشاور و کارفرمایان و صاحبان صنایع به هنگام خرید و اجرای پکیج تصفیه فاضلاب می باشد. بنابراین ارزش طراحی، ساخت و اجرای یک پکیج تصفیه فاضلاب اصولی و صحیح، بر هیچ کسی پوشیده نیست. چرا که انتخاب ناصحیح، علاوه بر اتلاف هزینه و زمان اضافی، موجب آسیب ها و خسارات غیر قابل جبران معنوی نظیر آلودگی های زیست محیطی و انتشار بوی نامطبوع را فراهم می آورد.

گروه مهندسی آب سازه با در نظر گرفتن دغدغه های فوق در زمینه مسائل فنی، ایمنی، فرایندی و سازه ای مربوط به پکیج های تصفیه فاضلاب خانگی و  در تلاش است تابا  بهترین و حرفه ای ترین طراحی اصولی و مقرون به صرفه، جزو انتخاب های ارجح کارفرمایان محترم در زمینه انتخاب پیمانکار و تولید کننده اصلح باشد.

گروه تخصصی آب سازه طی چندین سال فعالیت تخصصی در زمینه طراحی و تولید و بهره بردای انواع پکیج های تصفیه فاضلاب توانسته است در زمینه برخی از  اشکال مختلف پکیج های تصفیه فاضلاب بصورت انحصاری فعالیت خود را گسترش داه و جزو تولید کننده های برتر پکیج های خاص در زمینه پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی باشد.

شماتیک پکیج تصفیه فاضلاب-آب سازه

مشخصات پکیج تصفیه فاضلاب

 • پکیج های تولیدی شرکت آب سازه قابلیت تصفیه فاضلاب از 2 تا 200 متر مکعب در شبانه روز را دارا می باشد.
 • جنس بدنه پکیج تصفیه فاضلاب آب سازه با بالاترین کیفیت و از جنس فلزی، پلی اتیلن و فایبرگلاس طراحی می باشد.
 • در پکیج های تصفیه شرکت آب سازه از فرایندهایی مانند A2O، MBBR، MBR، EAAS، MLE و IFAS برای تصفیه بهینه فاضلاب استفاده می شود.
 • حذف 50 تا 70 آلاینده ها (COD، BOD، TSS و غیره ) با استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب
 • بهره برداری آسان و بدون نیاز به اپراتور فنی و ماهر
 • قابل استفاده جهت تصفیه فاضلاب های هتل، دامداری، مجتمع مسکونی، کارواش، بیمارستان و غیره
 • طول عمر بالا و کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری یکی دیگر از ویژگی های این پکیج می باشد.

پکیج تصفیه فاضلاب چیست؟

پکیج تصفیه فاضلاب مجموعه ای از انواع تجهیزات تصفیه فاضلاب است. از این تجهیزات برای حذف آلاینده های فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی از پساب ها، استفاده می شود. این پکیج ها با توجه به نوع فاضلاب ورودی به آن­ها، دارای بخش های متفاوتی می‌باشند. فاضلاب ورودی (اعم از شیمیایی و بهداشتی)، از بخش های مختلف پکیج عبور میکند و آلاینده های متعدد آن در هر بخش حذف می شود. در نهایت با توجه به استانداردها به سطح مطلوبی از کیفیت می رسد و امکان ورود آنها به محیط زیست یا حتی مصرف مجدد در بخش های صنعتی یا کشاورزی به ­وجود می‌آید.

با استفاده از  این پکیج ها، نه تنها مشکل کمبود آب حل خواهد شد، بلکه از شیوع بیماری های مختلف و واگیردار نیز جلوگیری به عمل خواهد آمد. با توجه به کیفیت مورد نظر برای استفاده مجدد از فاضلاب های تصفیه شده در محیط های مختلف، میزان حذف آلاینده های موجود در پساب ها تعیین شده و بر همین اساس تجهیزات موجود در پکیج های تصفیه فاضلاب تغییر می­کند.

برای تصفیه فاضلاب صنعتی باید به پارامترهایی مانند جامدات معلق (SS)، دما، روغن و گریس (O&G)، اکسیژن خواهی زیستی (BOD) یا اکسیژن خواهی شیمیایی  (COD)، pH، فلزات خاص ویا ترکیبات آلی خاص، نیتروژن و فسفر و میکروارگانیسم‌های شاخص (مانند E. Coli) توجه کرد. هر کدام از این پارمترها در نوع و فرایند تصفیه اثرگذار هستند.

کاربرد پکیج تصفیه فاضلاب برای صنایع مختلف

مزایا پکیج تصفیه فاضلاب

 • هزینه کم به دلیل پیش طراحی و پیش ساخته بودن
 • جابجایی آسان
 • نصب سریع و راحت در محل
 • تصفیه ساده و نیاز به نیروی انسانی کم
 • نیاز به تعمیر و بهره برداری کم
 • طراحی سفارشی برای کاربرد های خاص
 • طول عمر بالا

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن دفنی-آب سازه

فاضلاب چیست ؟

در بحث تصفیه فاضلاب سه نوع فاضلاب یا پساب وجود دارد. فاضلاب خانگی یا بهداشتی، فاضلاب صنعتی و فاضلاب طوفان از انواع فاضلاب در بحث تصفیه فاضلاب هستند. برای هر یک از انوع فاضلاب و پساب باید پکیج تصفیه فاضلاب مخصوص را طراحی کرد. در ادامه به ویژگی ها و مشخصات انواع فاضلاب و پکیج تصفیه فاضلاب مخصوص به آن می پردازیم.

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی ( پکیج تصفیه فاضلاب خانگی)

فاضلاب خانگی آب مصرفی را از خانه ها و آپارتمان ها حمل می کند، که به آن فاضلاب بهداشتی یا انسانی نیز می گویند.فاضلاب بهداشتی بیش از 9/99 درصد وزنی آب دارد و بقیه، (کمتر از 0.1 درصد) حاوی طیف گسترده ای از ناخالصی های حل شده و معلق است.

اگرچه این مقدار از نظر وزنی کسر بسیار کمی از فاضلاب است، اما ماهیت این ناخالصی ها و حجم زیاد فاضلاب، دفع فاضلاب بهداشتی را به یک مشکل فنی مهم تبدیل می­کند. ناخالصی های اصلی شامل مواد آلی قابل فاسد شدن و مواد مغذی گیاهی هستند، اما فاضلاب بهداشتی نیز به احتمال زیاد حاوی میکروب های بیماری زا است. برای تصفیه فاضلاب خانگی از پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی یا پکیج تصفیه فاضلاب انسانی استفاده می شود.

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

فاضلاب صنعتی آب مورد استفاده در فرآیندهای تولیدی یا شیمیایی است. فاضلاب صنعتی معمولاً بسته به ماهیت فرآیند صنعتی حاوی ترکیبات شیمیایی خاص و قابل شناسایی است. در این نوع فاضلاب امکان وجود فلزات سنگین، مواد معدنی، حلال ها و مواد اکسنده باشد. این نوع فاضلاب با استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی تصفیه می شوند.

پساب‌های صنعتی (از جمله فاضلاب‌های کشاورزی و صنعتی) پساب‌هایی هستند که از فعالیت‌های انسانی مرتبط با فرآوری و ساخت مواد خام حاصل می‌شوند. این جریان های فاضلاب از شستشو، پخت و پز، خنک کردن، گرمایش، استخراج، محصولات جانبی واکنش، جداسازی، انتقال و کنترل کیفیت به وجود می آیند که منجر تولید محصول می شود. آلودگی آب زمانی اتفاق می‌افتد که آلاینده های این صنایع به مقادیر معینی می‌رسند و باعث تغییرات نامطلوب در آب می شوند.

پکیج تصفیه فاضلاب طوفان یا نزولات جوی

فاضلاب طوفان یا آب طوفان، رواناب حاصل از نزولات جوی است. این فاضلاب معمولا در سیستمی از لوله ها یا کانال های باز جمع آوری می شود. فاضلاب طوفان حامل مواد آلی، جامدات معلق و محلول، و سایر موادی است که هنگام حرکت بر روی زمین جمع آوری می شوند. نزولات جوی بر روی زمین و سطوح غیرقابل نفوذ مانند پارکینگ، پشت بام یا خیابان می ریزد، به صورت روان آب طوفان تخلیه می شود. در یک منطقه با درجه بالایی از پوشش غیرقابل نفوذ، مانند یک منطقه شهری، رواناب آب طوفان می تواند آلاینده های میکروبی و شیمیایی را انباشته کند. اگر به طور موثر مدیریت نشود، رواناب آب طوفان می تواند منجر به آلودگی آب های سطحی و زیرزمینی شود.

بارش شدید باران یا آب و هوای مرطوب می تواند مقادیر زیادی رواناب ایجاد کند که می تواند از طریق منهول های فاضلاب، نفوذ به زمین، اتصالات معیوب و نشتی لوله ها وارد سیستم جمع آوری فاضلاب شود. بارش شدید باران منجر به افزایش دبی ورودی به تصفیه خانه و همچنین افزایش بار آلودگی به فرا تر از ظرفیت تصفیه خانه می شود. مسائل مرتبط با مدیریت رواناب توسط به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله فراوانی و شدت طوفان ها، اثرات افزایش شهرنشینی بر الگوهای کاربری زمین، و نسبت سطوح نفوذی به سطوح غیر قابل نفوذ زمین.

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی کوچک- آب سازه

آلاینده های اصلی در تصفیه فاضلاب

نیاز به اکسیژن بیولوژیکی با BOD

مقدار مواد آلی قابل پوسیدگی در فاضلاب با نیاز اکسیژن یا BOD مشخص می شود. هرچه مواد آلی بیشتری در فاضلاب وجود داشته باشد، BOD بالاتر است. BOD مقدار اکسیژن مورد نیاز میکروارگانیسم ها برای تجزیه مواد آلی موجود در فاضلاب را نشان می­دهد. این پارامتر یکی از مهمترین پارامترهای طراحی و بهره برداری از تصفیه­ خانه ­های فاضلاب می باشد. فاضلاب صنعتی ممکن است سطوح BOD چندین برابر فاضلاب بهداشتی داشته باشد. BOD فاضلاب طوفان زمانی که با فاضلاب بهداشتی در سیستم های فاضلاب ترکیبی مخلوط می­شود از نگرانی خاصی برخوردار است.

اکسیژن خواهی بیو شیمیایی (BOD) مقدار اکسیژن مصرف شده توسط باکتری ها در حالی که آن ها مواد آلی را تحت شرایط هوازی (اکسیژن موجود است)  و در دمای مشخص تجزیه می کنند را نشان می دهد. وجود غلظت کافی از اکسیژن محلول برای حفظ زندگی آبزیان و کیفیت زیبایی جوی ها و دریاچه ها حیاتی است. تعیین اینکه چگونه مواد آلی بر غلظت اکسیژن محلول (DO) در یک رودخانه یا دریاچه تأثیر می‌گذارد، جزء نکات اصلی مدیریت کیفیت آب است. تجزیه مواد آلی در آب به عنوان اکسیژن خواهی بیوشیمیایی یا شیمیایی اندازه گیری می شود.

اکسیژن محلول یا DO

اکسیژن محلول یک عامل مهم کیفیت آب برای دریاچه ها و رودخانه ها است. هر چه غلظت اکسیژن محلول بیشتر باشد، کیفیت آب بهتر است. هنگامی که فاضلاب وارد دریاچه یا رودخانه می شود، تجزیه مواد آلی آغاز می شود. در نتیجه اکسیژن توسط میکروارگانیسم ها برای انجام متابولیسم آنها مصرف می­شود. این می­تواند به سرعت اکسیژن موجود در آب را کاهش دهد. وقتی سطح اکسیژن محلول خیلی کم می­شود، ماهی­ها و دیگر گونه های آبزی به زودی از بین می­روند.  اگر سطح اکسیژن به صفر برسد، آب سپتیک می شود. تجزیه ترکیبات آلی بدون اکسیژن باعث ایجاد بوهای نامطلوب و به اصطلاح فاسد شدن آن مجموعه می­شود.

جامدات معلق یا TS

یکی دیگر از ویژگی های مهم فاضلاب، مواد جامد معلق آن است. حجم لجن تولید شده در تصفیه خانه با کل مواد معلق موجود در فاضلاب رابطه مستقیم دارد. فاضلاب صنعتی و طوفان ممکن است حاوی غلظت بیشتری از مواد جامد معلق نسبت به فاضلاب بهداشتی باشد. میزان حذف مواد جامد معلق و همچنین BOD توسط یک تصفیه خانه، تعیین کننده کارایی فرآیند تصفیه است.

میکروب ها یا پاتوژن ها

فاضلاب خانگی حاوی میلیون ها میکروارگانیسم در هر گالن است. بیشتر باکتری‌های کلیفرم از مجرای روده انسان هستند. فاضلاب بهداشتی احتمالاً حامل میکروب‌های دیگر نیز می­باشد. کلیفرم ها به عنوان شاخص آلودگی فاضلاب استفاده می شوند. تعداد بالای کلیفرم معمولاً نشان دهنده آلودگی اخیر فاضلاب است.

مواد مغذی برای رشد گیاه و پدیده شکوفه جلبکی

فاضلاب بهداشتی حاوی ترکیباتی از نیتروژن و فسفر است که برای رشد گیاهان ضروری هستند. در دریاچه ­ها، مقادیر بیش از حد نیترات و فسفات می تواند باعث رشد سریع جلبک ها و پدیده شکوفه‌های جلبکی شود. این پدیده فرایند پیری طبیعی دریاچه‌ها  به نام اوتروفیکاسیون را تسریع می‌کند.

شکوفه‌های جلبکی لایه‌های متراکمی از گیاهان سبز رنگ هستند که در سطح دریاچه‌ها و دیگر آب‌ها در صورت وجود مواد مغذی (عمدتاً فسفر) که جلبک‌ها به آن‌ها وابسته هستند، ایجاد می‌شوند. این اثر اوتروفیکاسیون نامیده می شود. این سطوح بالای مواد مغذی اغلب ناشی از آلودگی های انسانی مانند فاضلاب، فاضلاب، کود و کودهای کشاورزی است. با این حال، اوتروفیکاسیون دریاچه می تواند یک فرآیند طبیعی باشد که از تجمع تدریجی مواد مغذی، رسوبات، سیلت و مواد آلی از حوزه آبخیز حاصل می شود.

فاضلاب بهداشتی

انواع پکیج تصفیه از نظر جنس بدنه

پکیج های تصفیه فاضلاب از نظر جنس بدنه باید بسیار مقاوم در برابر خوردگی باشد تا طول عمر بالا با عملکرد خوب داشته باشند. شرکت مهندسی آب سازه، پکیج های تصفیه فاضلاب خود را از جنس فلزی، پلی اتیلنی و فایبر گلاس یا کامپوزیت می سازد. در ادامه به بررسی هر یک از این پکیج های تصفیه فاضلاب پرداخته ایم:

پکیج تصفیه فاضلاب فلزی تولید شرکت آب سازه

پکیج تصفیه فاضلاب فلزی آب سازه از جنس کربن استیل ساخته شده است. کربن استیل، یک آلیاژ فلزی، از دو عنصر، آهن و کربن است. میزان و مقدار عنصر کربن،‌ میزان سختی آلیاژ‌ را تعیین می کند. هرچه میزان کربن کمتر باشد،‌ آلیاژ نرم تر و هرچه میزان کربن زیادتر، این فلز را سخت تر و استحکام را بیشتر می کند. کربن استیل با محتوای کربن بالا معمولاً تا 1-2 درصد وزن آن مشخص می شود. کربن استیل در موسسه آهن و فولاد آمریکا (ASISI) با رعایت ضوابط زیر، تعریف می شود:

 • حداقل کروم، کبالت، نیکل، تیتانیوم، تنگستن، وانادیوم یا سایر فلزات مقاوم در برابر خوردگی.
 • حداقل مس نباید بیش از ۰.۴ درصد باشد و حداکثر مس نباید از ۰.۶ درصد بیشتر باشد.
 • حداکثر منگنز نباید بیش از ۱.۶۵ درصد باشد.
 • حداکثر محتوای سیلیکون نباید بیش از ۰.۶ درصد باشد.

انواع پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن

پکیج های غیردفنی پلی اتیلنی گروه تخصصی آب سازه، در مناطق جنوبی کشور نظیر سایت میدان گازی هما و تابناک قابل ارائه و بازدید و در حال بهره برداری می باشد. همچنین این سدل ها بصورت مسلح بوده و کلیه محاسبات سازه ای آن توسط مهندسین سازه و مکانیک گروه تخصصی و تولیدی آب سازه انجام شده است. همچنین نصب و اجرای آن نیز توسط تکنسین های نصب آب سازه یا با نظارت مستقیم آنها قابل انجام خواهد بود.

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن، یک محصول منحصر به فرد از محصولات شرکت آب سازه می باشد. پکیج تصفیه پلی اتیلن دفنی با نصب و دفن در داخل خاک، در برابر سرما، گرما، پوسیدگی، اشتعال و خوردگی و غیره مقاوم هستند. همچنین با رعایت نکات مهندسی، نظیر نصب سایبان و سدل گذاری بتنی در زمان نصب، قابل نصب به صورت غیر دفنی می باشند. هم برای تصفیه فاضلاب صنعتی و هم برای تصفیه فاضلاب بهداشتی می توان از پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن استفاده کرد.

پکیج تصفیه فاضلاب دفنی پلی اتیلن-آب سازه

انواع روش تصفیه فاضلاب

برای تصفیه فاضلاب می توان روش های گوناگونی را استفاده کرد. از جمله متداول ترین این روش ها می توان به روش هوادهی گسترده (EAAS)،  روش بستر متحرک (MBBR) و بستر ثابت (IFAS)، روش چند مرحله ای A2O و غیره اشاره کرد. برای آشنایی با انواع روش تصفیه می توانید صفحه انواع روش تصفیه در پکیج تصفیه فاضلاب را مطالعه بفرمایید.

 • فرآیند هوادهی گسترده (EAAS)
 • فرآیند MBR (لجن فعال رشد معلق )
 • فرآیند MBBR (هوادهی گسترده استفاده از بستر رشد بیولوژیکی معلق (پکینگ مدیا) )
 • فرآیند SBR (Fill & Draw یا روش پر و خالی)
 • فرایند IFAS (هوادهی گسترده استفاده از بستر رشد بیولوژیکی ثابت (پکینگ مدیا) )
 • فرآیند USBF (بصورت هوازی و انوکسیک (بی اکسیژن))

تاریخچه استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب در گذر تاریخ

ساخت تصفیه خانه های متمرکز فاضلاب در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم، عمدتاً در بریتانیا و ایالات متحده آغاز شد. به جای تخلیه مستقیم فاضلاب به یک بدنه آبی مجاور، ابتدا از طریق ترکیبی از فرآیندهای فیزیکی، بیولوژیکی و شیمیایی که برخی یا بیشتر آلاینده ها را حذف می کرد، عبور داده شد. همچنین از دهه 1900، سیستم‌های جمع‌آوری فاضلاب جدید برای جداسازی آب طوفان از فاضلاب خانگی طراحی شد، به طوری که تصفیه خانه‌ها در طول دوره‌های آب و هوای مرطوب بیش از حد بارگذاری نمی‌شدند.

پس از اواسط قرن بیستم، افزایش نگرانی عمومی برای کیفیت محیط زیست منجر به مقررات گسترده و دقیق تر روش های دفع فاضلاب شد. این امر باعث شد تا به سطوح بالاتری از فرآیندهای تصفیه مورد نیاز بود. به عنوان مثال، پیش تصفیه فاضلاب صنعتی، با هدف جلوگیری از تداخل مواد شیمیایی سمی با فرآیندهای بیولوژیکی مورد استفاده در تصفیه خانه های فاضلاب، اغلب به یک ضرورت تبدیل شد. در واقع، فن آوری تصفیه فاضلاب تا جایی پیشرفت کرد که حذف تقریباً همه آلاینده ها از فاضلاب امکان پذیر شد. با این حال، این به قدری گران بود که چنین سطوح بالای درمان معمولاً توجیه نمی شد.

مکانیزم و عملکرد پکیج تصفیه فاضلاب

عملکرد پکیج های تصفیه فاضلاب بیشتر بر اساس تصفیه زیستی یا تصفیه بیولوژیکی است. میکرواورگانیسم ها به طور طبیعی در فاضلاب وجود دارند که از بار آلی درون فاضلاب استفاد کرده و آن ها را تجزیه می کنند. این باکتری ها برای فعالیت به اکسیژن نیاز دارند.

تصفیه فاضلاب به سه مرحله تقسیم بندی می شود.

ته نشینی اولیه: در طی این مرحله مواد سنگین تر و جامد رسوب می کنند. بنابراین پیش از ورود به مرحله دوم بخش مهمی از فاضلاب تصفیه می شود. این مرحله در راکتور های متوالی یا SBR با مرحله دوم ادغام می شود.

هوادهی: در این مرحله اکسیژن لازم باکتری ها برای فعالیت تامین می شود. نوع هوادهی در پکیج های مختلف متفاوت است اما به طور کلی از دیفیوزر و پمپ هوادهی برای این کار استفاده می شود.

ته نشینی نهایی و ضد عفونی کردن: لجن باقی مانده که از آب سنگین تر است در این مرحله در ته مخزن ته نشین می شود. این مرحله جداسازی نهایی بین آب و آلودگی باقی مانده را فراهم می کند. سپس آب تصفیه شده  استانداردهای دفع را تامین و می تواند از مخزن به محیط طبیعی تخلیه شود.

عملکرد پکیج تصفیه فاضلاب - آب سازه

طراحی و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب

بیشتر پکیج ها در ابتدا دارای یک آشغال گیر هستند. آشغال گیر مواد سنگین و بزرگ تر را از فاضلاب حذف می کند. برخی از پکیج های بزرگتر از یک خرد کننده به نام comminutor در ابتدای سیستم خود بهره می برند. این سیستم ممکن است پیش از لیفت استیشن و یا مخزن یکسان سازی جریان قرار بگیرند.

مخزن متعادل ساز و مخزن ذخیره لجن

مخزن یکسان کننده جریان واحد بعدی در پکیج تصفیه فاضلاب است که افزایش ناگهانی دبی و همچنین پیک جریان را یکنواخت می کند. سیستم های هوادهی گسترده در دبی پایین و ثابت عملکرد بهتری نسبت به زمانیکه پیک های متعدد وجود داشته باشد، دارند. این مخازن با استفاده از شیر ها و یا تابلو برق فاضلاب را با سرعت مناسب به مخزن هوادهی منتقل می کنند.

ایستگاه پمپاژ همواره یک سپتیک تانک، مخزن یا تانک پمپاژ از جنس پلی اتیلن یا فلزی برای نگهداری و ایجاد زمان ماند، دارا می باشد. مخزن لیفت استیشن، برای عملیات انتقال فاضلاب یا سیال به محل مورد نظر، استفاده می شود. به همین دلیل این مخزن، یکی از واحد های اصلی و ضروری ایستگاه های پمپاژ فاضلاب محسوب می شود.

مخزن ذخیره لجن معمولا برای پکیج های بزرگ طراحی می شوند تا مکانی برای انتقال لجن ها و نگهداری و تغلیظ آن ها برای مدت مشخص وجود داشته باشد تا در آینده به سپتیک تانک ها منتقل شوند. تمام پکیج های فاضلاب باید لجن را به صورت دوره ای دفع کنند تعداد دفعات دفع لجن و مدت زمان هر دوره با توجه به خصوصیات فاضلاب و دبی جریان تعیین می شود.

مخزن عمودی ایستگاه پمپاژ - آب سازه - آب سازه

سیستم تزریق کلر و گندزدایی فاضلاب

معمولا از کلر برای گند زدایی به خصوص در فصل تابستان استفاده می شود. 15 دقیقه زمان ماند در مخزن کلر زنی تمام باکتری ها و موادی بیماری زا را از بین می برد. استفاده از لامپ فرابنفش نیز برای ضدعفونی کردن فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد. تماس با اشعه فرابنفش باعث غیرفعال شدن باکتری ها و از بین رفتن آن ها می شود.

استفاده از فیلتراسیون به روش فیلتر شنی

امروزه بیشتر سیستم های تصفیه فاضلاب به یک مرحله تصفیه بیشتر نیاز دارند. معمولا برای این مرحله از فیلتر شنی کند استفاده می شود. فیلتر شنی با به وجود آوردن فضایی باعث عبور آب و گیر افتادن موادی که از مرحله دوم عبور کردند می شود.

فیلترهای بستر ثابت باعث افزایش فرایند اکسیداسیون و نیتریفیکاسیون می شوند. اما پس از مدتی دچار گرفتگی شده و جریان خروجی فاضلاب کاهش می یابد که در این زمان این فیلتر ها باید جدا شده و مورد پاکسازی و شست و شو قرار بگیرند. جریان فاضلاب توسط پمپ به سمت فیلتر شنی هدایت می شود. بنابراین کار این پمپ ها پخش یکنواخت پساب برو روی فیلتر های شنی است.

انواع پمپ فاضلابی

با استفاده از پمپ های فاضلابی می توان مواد جامد یا سیال را بدون گرفتگی انتقال داد. برای انتقال فاضلاب صنعتی، بهداشتی و همچنین سیالات غلیظ، در ارتفاعات مختلف و جابه جایی بین دو مکان از پمپ فاضلابی استفاده می شود. به علت خورنده بودن فاضلاب و PH های مختلف، پمپ های فاضلابی را از جنس های مقاوم و مقاوم در برابر خوردگی می سازند. به همین دلیل جنس پمپ‌ فاضلابی معمولا از چدن یا فولاد ضد زنگ (Stainless Steel) می باشد. از انواع پمپ فاضلابی می توان به پمپ سانتریفیوژ، پمپ لجن کش، پمپ روتور و استاتور، پمپ پیچی ارشمیدس، پمپ دیافراگمی و غیره اشاره کرد.

عوامل موثر در طراحی پکیج تصفیه فاضلاب

پیش از طراحی پکیج تصفیه خانه فاضلاب باید عملکرد ایستگاه پمپاژ و پکیج تصفیه با توجه به دبی ورودی و بار آلودگی مورد بررسی قرار بگیرد که آیا قادر به برآورده کردن نیاز کلی پروژه  از لحاظ عملکرد صحیح تاسیسات، فرآیند تصفیه و معیار های کیفی می باشد یا خیر. پکیج های تصفیه باید تغییرات آتی را هم از لحاظ بار هیدرولیکی و هم از لحاظ بار آلودگی پیش بینی کند و برای برآورده کردن انتظارات در آینده منعطف باشد.

بار آلودگی فاضلاب با توجه به منشا آن تفاوت است بنابراین شاخص های آلودگی مانند BOD، COD، وجود فسفر و نیتروژن، وجود مواد شیمیایی و یا فلزات سنگین باید مورد آنالیز قرار بگیرد. چرا که روش تصفیه هر نوع فاضلاب با توجه با میزان آلودگی ورودی آن متفاوت است. انتخاب محل قرار گیری پکیج هم یکی از نکاتی است که پیش از تصفیه باید به آن توجه نمود. مساحت در دسترس، ایجاد بو ، ایجاد سر و صدا، مواد شیمیایی مصرف شده و امکان توسعه در آینده سایر پارامتر هایی است که باید پیش از طراحی مورد بررسی قرار بگیرد.

محاسبه ظرفیت پکیج تصفیه فاضلاب

برای محاسبه ظرفیت پکیج تصفیه فاضلاب به چند پارامتر نیاز داریم. نوع فاضلاب و میزان ورودی فاضلاب به پکیج فاضلاب جزو پارامترهای مهم و اصلی برای محاسبه ظرفیت پکیج تصفیه فاضلاب می باشد. با توجه به میزان ورودی و خروجی فاضلاب از پکیج تصفیه فاضلاب می توان ابعاد پکیج را محاسبه و طراحی کرد. همچنین با دانستن نوع فاضلاب می توان نوع فرایند تصفیه و تعداد تجهیزات و غیره را تعیین کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با طراحی و ساخت انواع پکیج تصفیه فاضلاب می توانید با کارشناسان آب سازه تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تیم ما بهره مند بشوید.

طراحی سیستم ایستگاه پمپاژ فاضلاب

برای طراحی یک ایستگاه پمپاژ فاضلاب کارآمد و بهینه باید عوامل بسیاری را در نظر گرفت. برخی از این عوامل را در زیر آورده ایم:

 • مشخصات فیزیکی و شیمیایی سیال ورودی
 • اندازه و شکل ایستگاه پمپاژ
 •  دقت اطلاعات جریان و جابجایی و میزان ضریب اطمینان برای طراحی
 •  تامین برق ؛ برق سه فاز یا تک فاز و غیره
 • نوع نصب؛ نصب ثابت یا متحرک
 •  پمپ ها؛ تعداد کل پمپ ها، پمپ های رزرو و نحوه ورود آنها به مدار پمپاژ
 •  ارتفاع و تعداد فلومتر
 •  مسیر پمپاژ، محل تخلیه، طول مسیر، افت ناشی از آن، تعداد شیرآلات و اتصالات، سرعت مجاز سیال در لوله

نکات مهم بهره برداری و نگهداری از پکیج تصفیه فاضلاب

نگهداری از پکیج تصفیه فاضلاب می تواند بسیار مهم تر از طراحی آن باشد. پکیج تصفیه چه از نوع فاضلاب صنعتی و چه فاضلاب بهداشتی دارای بخش ها و اجزای برقی و متحرک است که نیاز به نگهداری روزانه، هفتگی، ماهیانه و سالانه دارند. در صورت بهره برداری مناسب از پکیج تصفیه فاضلاب از بروز مشکلات بزرگ تر و از کار افتادن پکیج ها جلوگیری شده و راندمان دستگاه همیشه در حد بالایی باقی می ماند.

ساخت پکیج تصفیه فاضلاب در کارخانه صنعتی آب سازه

 

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب به پارمترهای زیادی بستگی دارد. برخی از این پارامتر ها شامل نوع تجهیزات، نوع فرایند تصفیه فاضلاب، جنس بدنه پکیج تصفیه فخانه فاضلاب و غیره می شود. می توانید برای آشنایی با طراحی و قیمت پکیج های فاضلاب با کارشناسان آب سازه تماس فرمایید و از مشاوره رایگان ما بهره مند بشوید.

سوالات متداول مرتبط با پکیج تصفیه فاضلاب

برای تصفیه فاضلاب چهار روش کلی تصفیه فیزیکی، بیولوژیکی، شیمیایی و تصفیه لجن وجود دارد. تصفیه فیزیکی که شامل فرایندهای مانند غربالگری و ته نشینی است، فقط مواد جامد معلق در آب حذف می شوند. در تصفیه بیولوژیکی با استفاده از باکتری ها و فرایندهای بیهوازی و هوازی، مواد آلی موجود در آب حذف می شوند. در تصفیه شیمیایی با استفاده از مواد شیمیایی منعقد کننده، باعث ته شنینی مواد باقیمانده در آب و حذف آنها از جریان تصفیه می شود. در آخر لجن جمع شده از فرایندهای مختلف در تصفیه در مکانی جمع آوری می شود و با توجه با ویژگی های لجن تولیدی، تصفیه مناسب بر روی آن انجام می شود.

انواع پکیج تصفیه فاضلاب شامل مجموعه ای از تجهیزات هستند که برای حذف آلاینده ها در تصفیه های فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی طراحی شده اند. فاضلاب ورودی که می تواند پساب شهری، بهداشتی و صنعتی باشد، وارد پکیج شده و طی فرایندهای مختلف درون پکیج تصفیه فاضلاب، متناسب با استانداردهای مشخص شده می رسد. پس از رسیدن این آب تصفیه شده به یک استاندارد مطلوب، می تواند به محیط زیست وارد شود یا برای مصارف کشاورزی و حتی صنعتی مورد استفاده مجدد قرار گیرد.

با استفاده از این پکیج ها می توان پساب و فاضلاب های شهری، بهداشتی، صنعتی و غیره را تصفیه کرد. به موجب این قضیه می توان مشکل آب را برطرف و از شیوع بیماری های مختلف جلوگیری کرد. با استفاده از این پکیج های فاضلاب و طراحی های متنوع آن می توان با توجه به فرایندهای مودر استفاده در پکیج، آب تصفیه شده با استانداردهای مختلف داشته باشیم. از این آب تصفیه شده می توان برای آبیاری، کشاورزی، استفاده در سیستم های خنک کننده صنعتی و غیره بهره برد. برای طراحی پکیج فاضلاب مورد نظر خود می توانید با کارشناسان آب سازه تماس فرمایید و از مشاره رایگان ما استفاده کنید.

فاضلاب های شناخته شده در بحث تصفیه فاضلاب، شامل فاضلاب خانگی، صنعتی و طوفان می شود. فاضلاب خانگی به طور معمول شامل فاضلاب سرویس های بهداشتی، ظرفشویی، لباسشویی و غیره می شود. فاضلاب صنعتی، تولید شده از فرآیندهای شیمیایی و تولیدی می باشند. بسته به نوع صنعت نوع ومیزان آلاینده های موجود در فاضلاب صنعتی متفاوت می باشد. آب طوفان، آبی است که از نزولات جوی مانند باران و برف وارد سیستم و شبکه آب و فاضلاب می شود. این فاضلاب حاوی مواد آلی، مواد جامد محلول و معلق و سایر موادی می باشد که در مسیر حرکت بر روی زمین جمع آوری می شوند.

ویژگی امتیاز
قیمت تضمینی ⭐⭐⭐⭐⭐✅ ۵/۵
فروش و نصب ⭐⭐⭐⭐⭐✅✅ ۴.۸/۵
مشاوره ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۷/۵
پشتیبانی ⭐⭐⭐⭐⭐ ۴.۹/۵

برچسب ها: قیمت خرید پکیج تصفیه فاضلاب – تصفیه فاضلاب صنعتی – تصفیه فاضلاب بهداشتی

امتیاز 5/5 از 2 رای

محصولات مرتبط

آشغالگیر از ضروری ترین و مهم ترین بخش های تمام تصفیه خانه های فاضلاب شهری و صنعتی است. آشغالگیر از واحد های تصفیه فیزیکی پکیج...
گروه صنعتی آب سازه بزرگترین تامین کننده انواع بلوئر هوادهی از جمله بلوئر روتس، بلوئر ساید چنل، بلوئر مغناطیسی را به همراه انواع دیفیوزر به...
شرکت آب سازه بزرگترین تامین کننده انواع دیفیوزر هوادهی می باشد. از دیفیوزر شرکت آب سازه در انواع پروژه های بزرگ و کوچک مانند پکیج...
پکینگ مدیا یکی از محصولات مورد استفاده در سیستم های تصفیه فاضلاب می باشد که بستری برای افزایش رشد چسبیده بیولوژیکی را فراهم میکند. با...
فرآیند دیسک بیولوژیکی چرخ دوار یا (RBC) Rotating Biological Contactor ، در تصفیه فاضلاب به عنوان یک فرآیند تصفیه ثانویه استفاده می شوند. در این...
پکیج تصفیه فاضلاب فایبر گلاس GRP دارای راندمان بالا، مقاومت بالا در برابر خوردگی و فشارهای وارده و کیفیت و دوام زیاد هستند. با توجه...
یکی از محصولات پر کاربرد و پرفروش شرکت آب سازه، پکیج تصفیه فاضلاب فلزی بصورت پیش ساخته و از جنس کربن استیل می باشد. نمونه...
پکیج تصفیه فاضلاب به روش هوادهی گسترده یا روش هوادهی EAAS که معادل Extended Aerobic Activated Sludge می باشد، یکی از مرسوم ترین روش های...
چربی گیر DAF یک سیستم پیشرفته برای تصفیه فاضلاب حاوی روغن و چربی بالا می باشد.  دستگاه چربی گیر  قابل استفاده در رستوران، کارخانه لبنیات...
ابتدایی ترین و اولین محصول تولیدی گروه صنعتی آب سازه، سپتیک تانک دفنی می باشد. ساده ترین نوع تصفیه خانه تک واحدی است. در آن...

مشاوره رایگان و خرید

اشتراک گذاری

لینک کوتاه محصول

https://elementorfa.ir/?p=1415

نظرات شما

5 پاسخ

 1. سلام روز بخیر
  هزینه این پکیج ها به همراه نصب و راه اندازی چقدر میشه؟ و اینکه ایا اب تصفیه شده از این پکیج دوباره قابل استفاده تو کارواش هست؟

  1. سلام جناب اقای اکبرزاده عزیز
   در ارتباط با استفاده از آب تصفیه شده از پکیج های تصفیه، باید با توجه به استانداردهای لازم برای آب کارواش آب تصفیه و استفاده بشود.
   برای دریافت مشاوره در ارتباط با قیمت و خرید این محصول نیز لطفا مشخصات محصول مد نظر را به شماره واتساپ 09129512165 ارسال بفرمایید. در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس می گیرند.

 2. سلام
  ببخشید برای یک مجموعه گردشگردی توصیه شما برای اجرای سیستم تصفیه فاضلاب پکیج تصفیه است یا تصفیه خانه

  1. با عرض سلام
   انتخاب و روش تصفیه فاضلاب به نوع و ظرفیت فاضلاب تولیدی وابسته می باشد.
   در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و گرفتن مشاوره با کارشناسان ما در تماس باشید.

  2. با سلام
   پیام شما در سایت آب سازه دریافت و ثبت شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با انواع پکیج تصفیه فاضلاب، قیمت ها و طراحی و تولید شماره تلفن خود را برای ما ارسال کنید تا کارشناسان آب سازه با شما تماس بگیرند و از مشاوره رایگان ما بهره مند بشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *