جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پکیج تصفیه فاضلاب هتل

پکیج تصفیه فاضلاب هتل

گردشگری به عنوان یک صنعت در حال رشد در بخش اقتصاد جهانی است، با این حال، آلودگی های ناشی از هتل، طی سال ها باعث افزایش فشار بر محیط زیست شده است. یکی از مواردی که باید به آن توجه شود فاضلاب ورودی از هتل ها و مهمان خانه ها به محیط زیست است.  به همین دلیل مسئولین این صنعت در تلاش برای کاهش تاثیرات منفی و مخرب بر محیط زیست هستند. پکیج تصفیه فاضلاب هتل یک راهکار مقرون به صرفه و کارآمد جهت تصفیه فاضلاب حاصل از هتل ها میباشد.

 

امروزه، بسیاری از هتل ها به شبکه انتقال فاضلاب متصل نیستند، بنابراین نصب تصفیه خانه فاضلاب برای هتل ها یک امر ضروری است. با استفاده از سیستم تصفیه فاضلاب، می توان قبل از انتشار در محیط طبیعی یا استفاده مجدد، بسیاری از آلاینده ها را از فاضلاب حذف خواهد کرد. پس از تصفیه فاضلاب هتل، می توان از آب تصفیه شده برای باغبانی استفاده مجدد کرد و یا می توان آن را دفع کرد.

💡 آنچه در این مطلب می خوانید:

لزوم تصفیه فاضلاب هتل

همزمان با گسترش روز افزون صنعت گردشگری و به تبع آن مصرف آب و تولید پساب و همچنین استاندارد های زیست محیطی برای ورود پساب به منبع پذیرنده مانند چاه جاذب، فضای سبز، لزوم استفاده از تصفیه فاضلاب هتل را بیشتر می کند. فاضلاب ناشی از هتل ها که به عنوان فاضلاب بهداشتی شناخته می شوند، در صورت عدم تصفیه درست می تواند خطرات میکروبی بیشماری را ایجاد کنند. پس با استفاده از پکیج های تصفیه فاضلاب هتل می توان به سادگی فاضلاب را تصفیه نمود و مجدد برای آبیاری فضای سبز استفاده نمود.

تصفیه فاضلاب هتل

هدف اصلی تصفیه فاضلاب هتل

هدف اصلی تصفیه فاضلاب هتل، این است که از بیماری های خطرناک، برای انسان جلوگیری شود. فاضلاب هتل طی چندین مرحله از طریق تخلیه و جمع کننده ها تصفیه می گردد.

پکیج تصفیه فاضلاب برای هتل ها و استراحتگاه های کوچک، متوسط ​​و بزرگ، معمولا بسیار کوچک و جمع و جور هستند که شامل روش های تصفیه مکانیکی، شیمیایی و بیولوژیکی است که می تواند آلودگی محیط زیست را به حداقل برساند.

آشنایی با پکیج تصفیه فاضلاب هتل

تصفیه فاضلاب می تواند کمک شایانی به کشور بمنظور مقابله با بی آبی که هم اکنون دامنگیر کشور شده است نماید. تصفیه فاضلاب در هتل ها باعث می شود تا بتواند از پساب خود دوباره استفاده نمایند. بطور مثال هتلی همچون هتل طوس مشهد که بیش از 100 مترمکعب در روز آب مصرف می نماید، در صورت استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب می تواند روزانه حدود 2 میلیون تومان آب را صرفه جویی نموده و به چرخه بازگرداند.

هزینه نصب یک دستگاه پکیج تصفیه فاضلاب برای هتل فوق حداکثر 2 میلیارد تومان برآورد شده است که در صورت محاسبه آب بهای مصرفی می توان به راحتی پی برد که این هتل ظرف مدت دو تا سه سال می تواند هزینه پرداخت شده بابت پکیج تصفیه فاضلاب هتل را پس انداز نماید.

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن غیر دفنی

پکیج تصفیه فاضلاب هتل به روش هوادهی گسترده EAAS

فرایند تصفیه هوادهی گسترده یا EAAS یکی از روش های تصفیه بیولوژیکی فاضلاب است که در پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی استفاده می شود. طی این روش از فرآیند لجن فعال به صورت مکانیزه به طور معمول شامل تصفیه، هضم و حذف جامدات استفاده می شود. لجن بازمانده، تخلیه و به واحد های تصفیه برده می شود. این روش تصفیه فاضلاب، برای به حداقل رساندن هزینه های طراحی برای تصفیه فاضلاب در جوامع کوچک، مدارس و مناطق توریستی بسیار مناسب است.

فرایند تصفیه هوازی فاضلاب به روش eaas - آب سازه

پکیج تصفیه فاضلاب هتل به روش MBBR

فرایند تصفیه فاضلاب به روش MBBR، همان روش لجن فعال هوادهی گسترده می باشد. در این روش برای افزایش سطح تماس و به دنبال آن افزایش جمعیت میکروارگانیسم ها در حوض هوادهی و افزایش راندمان تصفیه فاضلاب و همچنین کاهش حجم و فضای اشغالی تصفیه خانه، داخل حوض هواهی از پکینگ مدیا استفاده می گردد.

فرایند تصفیه هوازی فاضلاب به روش mbbr - آب سازه

آلاینده های اصلی فاضلاب هتل

در فاضلاب هتل، آلاینده هایی همچون مواد آلی، معدنی، شوینده ها، لوازم آرایشی بهداشتی و دارویی، روغن و پسماند های غذایی یافت می شود. همچنین ، برخی از این آلاینده ها، میکروارگانیسم های بیماری زا، فسفر، نیتروژن، هیدروکربن ها و فلزات سنگین هستند. بیشتر عفونت های مرتبط با آب نیز مانند وبا ، تب حصبه، اسهال و موارد دیگر ناشی از وجود میکروارگانیسم های بیماری زا در آب است. این مواد حاصل آشپزخانه ها، رستوران و کافه ها، اتاق رخت شویی، سالن های بدنسازی، حمام ها و …. در هتل  هاست.

مقدار تولید فاضلاب هتل

هتل ها ظرفیت های متفاوتی دارند و با توجه به خدمات متفاوتی که ارائه می دهند می تواند مقدار آب مصرفی متفاوتی داشته باشند. برای یک هتل بزرگ که علاوه بر خدمات اسکان، کافه و رستوران، استخر و باشگاه، خشک شویی و … دارد، میزان پساب تولید شده خیلی بیشتر از یک هتل کوچک بدون خدمات مذکور است. اما در هر حالتی، هتل ها به دلیل تعداد زیاد افراد ساکن، تولید فاضلاب بالایی دارند و عملا تصفیه این پساب ها،‌ کمک شایانی به محیط زیست می کند.

منابع فاضلاب هتل- آب سازه

مزایای استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب هتل

 • نیاز به حداقل فضای ممکن جهت نصب و راه اندازی
 • کاهش روغن و چربی کدورت آب و فلزات سنگین تا 95 %.
 • این پکیج تصفیه به صورت پیش ساخته بوده و طی کم ترین زمان در محل قابل نصب و راه اندازی می باشد.
 • کاهش BOD و COD تا 90 %
 • سهولت در آبگیری و مدیریت لجن
 • هزینه نصب و راه اندازی بسیار پایین سیستم تصفیه فاضلاب هتل مهاب
 • کمترین استفاده از مواد شیمیایی مصرفی
 • کاهش سطح زمین مورد نیاز تصفیه خانه
 • کاهش تعداد واحدهای فرآیندی تصفیه خانه
 • کاهش هزینه های بهره برداری و هزینه های جاری سیستم تصفیه
 • عدم نیاز به اپراتور حرفه ای
 • سهولت در حمل و نقل پکیج تصفیه فاضلاب هتل
 • بهره برداری خودکار و پیوسته
 • تجهیزات ساده و راهبردی آسان
 • کاهش آرسنیک و ترکیبات فنلی تا 80 %
 • کاهش بار میکروبی و مواد جامد معلق تا 99 %
 • قابلیت افزایش ظرفیت بر اساس نیاز مشتری و توسعه
 • کم ترین مشکلات بهره برداری در مقایسه با روش های شیمیایی و بیولوژیکی

مشخصات فنی و واحدهای به کار رفته در پکیج تصفیه فاضلاب هتل

آشغالگیر: جلوگیری از ورود ذرات درشت دانه به واحد متعادل ساز از جنس استنلس استیل (SS 316).

واحد متعادل ساز و ایستگاه پمپاژ: جلوگیری از نوسانات کمی و کیفی فاضلاب و قرار دادن پمپ های مستغرق.

پمپ مستغرق: پمپاژ فاضلاب از ایستگاه پمپاژ در زیر سطح زمین به واحد هوادهی.

واحد هوادهی: هوادهی برای فرآیند هوازی تصفیه فاضلاب بوسیله میکروارگانیسم های تکثیر یافته بر روی پکینگ مدیا.

پکینگ مدیا: جهت رشد میکروارگانیسم ها بر روی سطح آنها و افزایش راندمان سیستم تصفیه و کاهش حجم مخزن هوادهی.

نگهدارنده پکینگ مدیا:  جلوگیری از خروج مدیا از حوض هوادهی.

بلوئر هوادهی: تامین اکسیژن مورد نیاز میکروارگانیسم ها و همچنین اختلاط حوض هوادهی.

دیفیوزر: افزایش سطح تماس هوای تزریق شده در دو شکل دیفیوزر حباب درشت و حباب ریز.

واحد ته نشینی:  ته نشینی لخته های تشکیل شده در حوض هوادهی.

واحد کلر زنی:  تزریق کلر با دوز مناسب به واحد کلر زنی شامل مخزن، میکسر و دوزینگ پمپ .جهت میکروب زدایی و از بین بردن میکروارگانیسم هایی که در هوادهی پرورش داده شده اند.

هاضم لجن: جهت نگهداری و هضم بی هوازی لجن های اضافی که در سیستم تصفیه از بین نرفته اند.

مشخصات فنی پکیج تصفیه فاضلاب - آب سازه

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب هتل

مهمترین پارامتر در تعیین قیمت پکیج تصفیه فاضلاب هتل، ظرفیت پکیج و میزان دبی خروجی از منبع فاضلاب می باشد. پارامتر بعدی میزان آلایندگی و کیفیت فاضلاب است که نوع فرایند تصفیه را مشخص می کند که بر اساس شاخص هایی مانند BOD و COD بیان می شود . بالا رفتن میزان آلودگی پساب ورودی به دستگاه تصفیه فاضلاب باعث بالارفتن میزان فعالیت باکتری های هوازی و نهایتا بالا رفتن قیمت پکیج تصفیه فاضلاب هتل می گردد. عامل اثر گذار دیگر جنس بدنه و تجهیزات مورد استفاده در پکیج تصفیه می باشد. برای دریافت مشاوره رایگان در ارتباط با قیمت پکیج تصفیه فاضلاب با کارشناسان آب سازه تماس فرمایید.

امتیاز 5/5 از 5 رای

مطالب مرتبط

مانند تمامی سیستم های تصفیه فاضلاب، پس از نصب و راه اندازی، تعمیر و نگهداری سپتیک تانک نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر...
اسمز معکوس (reverse osmosis) یکی از فرآیندهای بسیار کاربردی در صنایع مختلف از جمله تصفیه آب است که عکس فشار اسمزی طبیعی عمل می کند....
هوش مصنوعی در تصفیه آب و فاضلاب نقش بسیار مهمی دارد و در چند سال اخیر به یکی از مباحث اصلی در این صنعت تبدیل...
ازن در تصفیه آب آشامیدنی کاربرد بسیار زیادی دارد و در حال جایگزین شدن با کلر در صنعت تصفیه آب و فاضلاب است. ازن یکی...
تصفیه آب در مناطق خشک یکی از چالش های بسیار مهم در اغلب مناطق دنیا؛ مخصوصا ایران است که به شیوه های گوناگونی می توان...
مقایسه دستگاه تصفیه آب صنعتی با دستگاه تصفیه آب خانگی را از جهت های گوناگونی می توان انجام داد. چون این دو دستگاه برخلاف تصور...
جدیدترین روش های تصفیه فاضلاب بر اساس تحقیقات مختلف در سراسر دنیا ارائه میشوند و هدف همگی کاهش هزینه ها و بهبود کیفیت فاضلاب برای...
روش های نوین تصفیه آب با هزینه کم و در زمان کوتاه بسیاری از آلاینده های موجود در آب را حذف می کند و تنوع...
تصفیه فاضلاب کاغذ سازی و مقواسازی تنها با یک روش امکان پذیر نبوده و مجموعه ای از فرآیندهای تصفیه فاضلاب بر روی آنها اجرا می...
حذف بور از آب در شرایطی که مقدار آن بیش از استاندارد باشد یکی از اقدامات مهم در روند تصفیه آب به شمار می رود....

مشاوره رایگان و خرید

اشتراک گذاری

لینک کوتاه مطلب

https://absaze.com/?p=9843

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *