قیمت و خرید آشغالگیر (screen)

آشغالگیر- آب سازه

آشغالگیر از ضروری ترین و مهم ترین بخش های تمام تصفیه خانه های فاضلاب شهری و صنعتی است. آشغالگیر از واحد های تصفیه فیزیکی پکیج تصفیه فاضلاب نیز به شمار می رود. در بخش آشغالگیر تصفیه خانه، جامدات موجود در فاضلاب را حذف می شود. این جامدات باید در همان مراحل ابتدایی فرایند تصفیه فاضلاب حذف شوند تا بازدهی تصفیه افزایش پیدا کند. همچنین از آسیب رسیدن به تاسیسات و تجهیزات گران قیمت و ضروری تصفیه خانه فاضلاب جلوگیری می کند.

جهت اطلاع از قیمت و خرید انواع آشغالگیر دستی و مکانیکی و دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

09129512165

گروه صنعتی آب سازه تولید کننده بهترین تاسیسات و تجهیزات فاضلاب آشغالگیر دستی و همینطور آشغالگیر مکانیکی در اندازه های مختلف برای استفاده در تصفیه خانه فاضلاب، پکیج تصفیه فاضلاب خانگی، پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی طراحی و تولید می کند. جنس آشغالگیر، اندازه آشغالگیر، اندازه و تعداد میله ها و نوع آشغالگیر از مهم ترین پارامتر های تعیین قیمت آشغالگیر به شمار می روند. در ذیل انواع آشغالگیر که همان آشغالگیر دستی و آشغالگیر مکانیکی می باشد و همچنین قیمت آشغالگیر و پارامترهای مهم در طراحی گفته شده اند.

💡 فهرست راهنما

کاربرد آشغالگیر در صنعت تصفیه فاضلاب

بالا بردن سرعت تصفیه فاضلاب: آشغالگیر ها به دلیل حذف جامدات درشت زمان تصفیه فاضلاب را کاهش می دهند. جامدات درشت برای تجزیه بیولوژیکی به زمان بسیار بالایی نیاز دارند اما با روش فیزیکی به سرعت از فاضلاب حذف شده و به همراه لجن تولید شده از مرحله بیولوژیکی دفع می شوند.

کاهش آسیب به تاسیسات و تجهیزات گران قیمت: گرفتگی لوله ها و کانال ها از مشکلاتی است که بر اثر عبور مواد درشت در تصفیه خانه فاضلاب به وجود می آید. آشغالگیر با حذف این مواد درشت باعث عملکرد درست سیستم می شود همچنین در اثر ورود ذرات درشت به پمپ ها خراب شدن و آسیب رسیدن به بخش های مختلف پمپ اجتناب ناپذیر است. آسیب به پمپ منجر به از کار افتادن تصفیه خانه فاضلاب و وارد آمدن خسارات مالی و زمانی به تصفیه خانه می شود. آشغالگیر های مکانیکی و دستی با گیر انداختن جامدات بزرگ از ورود این مواد و آسیب رسیدن به پمپ ها جلوگیری می کند.

قیمت آشغالگیر- آب سازه

اهمیت استفاده از آشغالگیر در فرایند تصفیه فاضلاب

آشغالگیر ابتدایی ترین مرحله هر واحد تصفیه فاضلاب است. در تصفیه خانه آب به منظور جلوگیری از ورود جامدات درشت مانند چوب، پلاستیک و غیره در ابتدای تصفیه خانه از آشغالگیر استفاده می شود. در تصفیه خانه فاضلاب به منظور افزایش سرعت تصفیه و همچنین جلوگیری از ورود خسارت به تاسیسات و تجهیزات آشغالگیر در ابتدای تصفیه خانه تعبیه می شود. پکیج تصفیه فاضلاب چه از جنس پلی اتیلن و چه از جنس فلزی برای حذف مواد درشت از آشغالگیر در مراحل ابتدایی بهره می برد.

نکات ایمنی کار با آشغالگیر

 • در آشغالگیر ها به دلیل فرایند بی هوازی ممکن است گاز H2S و متان تولید شود که این گاز ها اتش زا هستند. بنابراین رعایت نکات ایمنی پیش از ورود به آشغالگیر الزامی است.
 • در صورت اجبار در تمیز کردن آشغالگیر به صورت دستی ( به علت گیر کردن اشیا بین میله ها و غیره) ابتدا از خاموش بودن دستگاه مطمئن شوید.
 • استفاده از ماسک و دستکش به دلیل آلودگی بالای آشغالگیر الزامی است.

مزایای آشغالگیر آب سازه

 • استفاده از استیل ضد زنگ در ساخت آشغالگیر برای افزایش مقاومت در برابر مواد خورنده.
 • ارائه آشغالگیر برای تصفیه خانه فاضلاب صنعتی، تصفیه خانه فاضلاب شهری، پکیج تصفیه فاضلاب، ایستگاه پمپاژ و غیره.
 • ساخت آشغالگیر مکانیکی و دستی برای دبی های مختلف و سیال های مختلف به صورت سفارشی
 • ایجاد افت فشار پایین با دبی عبوری بالا
 • کارایی مناسب در حذف مواد جامد درشت و متوسط از آب و فاضلاب
 • عدم انسداد و گرفتگی آشغالگیر
 • بهره برداری و نصب سریع و آسان
 • هزینه پایین نگهداری و بهره برداری

مزایای آشغالگیر- آب سازه

انواع آشغالگیر در تصفیه فاضلاب

آشغالگیر ها را می توان به سه دسته کلی آشغالگیر دهانه درشت، آشغالگیر دهانه ریز و آشغالگیر دهانه متوسط تقسیم بندی می شود. در این دسته بندی کلی آشغالگیر های متفاوتی وجود دارد که بر اساس اندازه دهانه و سایر ویژگی های مکانیکی طبقه بندی می شود.

آشغالگیر دهانه درشت ( دهانه فراخ)

آشغالگیر دهانه دشت دارای فضای خالی بین 6 تا 150 میلی متر است. آشغالگیر دهانه فراخ شامل میله های موازی، شبکه های سیمی با صفحات سوراخ دار به شکل دایره و یا مستطیل هستند. آشغالگیر دهانه درشت برای حذف جامدات بزرگ که باعث گرفتگی لوله ها و یا آسیب به تجهیزات می شوند استفاده می شود. بر اساس تمیز کردن جامدات باقی مانده در آشغالگیر ها به دو نوع آشغالگیر مکانیکی و آشغالگیر دستی طبقه بندی می شوند.

آشغالگیر دستی

از آشغالگیر دستی برای استفاده در تصفیه خانه های کوچک استفاده می شود که با چنگک آن را تمیز می کنند. همچنین از آشغالگیر دستی در هنگام دبی های بالا و یا زمانی که آشغالگیر های مکانیکی در حال تعمیر هستند استفاده می شود.

آشغالگیر مکانیکی

آشغالگیر مکانیکی نیازی به نیروی انسانی ندارد و تمیز کردن آشغالگیر توسط خود دستگاه و به روش های مختلف که بستگی به نوع طراحی دارد انجام می شود.

آشغالگیر دستی- آب سازه

انواع آشغالگیر مکانیکی

آشغالگیر مکانیکی زنجیری

این آشغالگیر ها از زنجیر اتوماتیک برای تمیز کردن آشغالگیر استفاده می کنند. بر اساس اینکه چگونه آشغالگیر از بالادست و یا پایین دست کشیده می شود و اینکه آیا چنگک ها از جلو و یا عقب به پایین آشغالگیر بر میگردند به انواع مختلفی طبقه بندی می شوند.

آشغالگیر رفت و برگشتی

در این نوع آشغالگیر ها چنگک به پایین حرکت می کند و آشغال ها و مواد جامد گیر افتاده را به بالای صفحه می کشاند. این آشغالگیر دارای محدودیت ظرفیت در حمل مواد سنگین است که به دلیل استفاده از یک چنگک بجای چند چنگک دچار این محدودیت شده است.

آشغالگیر تسمه ای

در این آشغالگیر تعداد زیادی چنگک به صفحه متحرک وصل شده اند و به طور مداوم و اتوماتیک مواد جامد را حذف می کند.

مزایا و کاربرد آشغالگیر- آب سازه

مزایا آشغالگیر مکانیکی

راندمان بالا: در تصفیه خانه های فاضلاب با ظرفیت های بالا که امکان استفاده از آشغالگیر دستی غیر ممکن است. از آشغالگیر مکانیکی برای حذف جامدات از فاضلاب استفاده می شود. آشغالگیر مکانیکی با سرعت و دقت بالاتری و بدون گرفتگی فرایند حذف فیزیکی را انجام می دهد.

عدم نیاز به نیروی انسانی: تمیز کردن مکانیکی آشغالگیر ها باعث می شود که به نیروی انسانی برای پاک کردن آشغالگیر نیازی نباشد. بنابراین در هزینه های بهره برداری صرفه جویی شده و مشکلاتی که مربوط به خطای انسانی مانند سرعت عمل، به موقع تمیز کردن و غیره که در آشغالگیر دستی وجود دارد حذف می شود.

نصب و نگهداری آسان: آشغالگیر مکانیکی از پیش ساخته می شود و در محل به کانال ها و لوله ها متصل می شوند. و از آن جایی که فرایند تمیز کردن توسط خود دستگاه انجام می شود نیاز به بهره برداری روزانه ندارند.

مقاوم در برابر خوردگی: آشغالگیر مکانیکی از جنس استیل ضد زنگ ساخته می شود. بنابراین در برابر تمام مواد مختلفی که در فاضلاب وجود دارد و ممکن است باعث خوردگی شود مقاوم است.

آشغالگیر مکانیکی- آب سازه

انواع آشغالگیر دستی

آشغالگیر دستی سبدی

آشغالگیر سبدی یکی از تجهیزات ساده و کم هزینه برای استفاده در تصفیه خانه های فاضلاب کوچک، ایستگاه پمپاژ و منهول مناسب است. این نوع آشغالگیر ها از نوع آشغالگیر دهانه درشت هستند که به عنوان واحد پیش تصفیه فیزیکی برای محافظت از تاسیسات و تجهیزات مورد بهره برداری قرار می گیرند. می توان آشغالگیر را با استفاده از یک سیستم کابلی دستی و یا برقی بالا و پایین برد تا برای تمیز کردن در دسترس باشد به همین دلیل برای استفاده در سیستم های عمیق مناسب است. این آشغالگیر ها را می توان از آلومینیوم، روکش اپوکسی، فولاد گالوانیزه و استیل ضد زنگ ساخت.

مزایا و ویژگی ها و مزایای آشغالگیر سبدی

 • ساخت و ساز قوی و قابل اعتماد
 • مناسب برای چاه های عمیق و مناطق کوچک
 • نصب و بازسازی سریع و آسان
 • کارکرد و نگهداری آسان
 • مکانیسم تمیز کردن ساده
 • هزینه سرمایه گذاری و نگهداری کمی آشغالگیر دستی سبدی

آشغالگیر دستی میله ای

آشغالگیر دستی به صورت میله ای، به طور گسترده در ورودی آب و ایستگاه پمپاژ برای گیر انداختن مواد جامد بزرگ تا متوسط استفاده می شود. آشغالگیر میله ای برای استفاده در فاضلاب صنعتی و فاضلاب شهری مناسب هستند. جامدات معلق بین میله های شیبدار جمع می شوند و با یک شانه چنگک دستی از آشغالگیر حذف می شود. آشغالگیر دستی میله ای به صورت ثابت و پرتابل قابل طراحی و ساخت است. آشغالگیر دستی قابل نصب پیش از آشغالگیر مکانیکی و یا به عنوان استندبای آشغالگیر مکانیکی مورد استفاده است.

ویژگی های آشغالگیر دستی میله ای

 • طراحی سفارشی
 • تعمیر و نگهداری کم
 • نصب آسان
 • عملیات ایمن
 • یدکی به صورت استند بای

طراحی و ساخت آشغال گیر تصفیه فاضلاب

ما در گروه صنعتی آب سازه همه ی چالش های زیست محیطی در فاضلاب خانگی، فاضلاب صنعتی و شهری را پیش بینی می کنیم و طیف وسیعی از آشغالگیر مکانیکی و آشغالگیر دستی را با توجه به نوع سیال شما و دبی مورد نظر ارائه می دهیم. برای هر نوع صنعتی اعم از کشاورزی، آزمایشگاهی، کارخانجات و غیره و با توجه به خصوصیات آب و فاضلاب، طراحی آشغالگیر و ساخت آن به صورت سفارشی برای شما انجام می پذیرد.

قیمت آشغالگیر

طراحی و قیمت آشغالگیر با توجه به حجم فاضلاب ورودی و آلاینده های موجود در آن تعیین می شود. میله ای یا مشبک بودن، تعداد میله آشغال گیر، اندازه میله ها، جنس میله و اندازه آشغالگیر در تعیین قیمت آشغالگیر تاثیر گذار است. مهم ترین پارامتر مربوط به مکانیکی بودن و دستی بودن آشغالگیر است. قیمت آشغالگیر مکانیکی با توجه به تجهیزات مکانیکی و برقی به کار رفته در آن اختلاف زیادی با قیمت آشغالگیر دستی دارد. برای مشاوره در ارتباط با طراحی و ساخت آشغالگیر و اطلاع از قیمت آشغالگیر با کارشناسان تخصصی گروه صنعتی آب سازه تماس حاص بفرمایید.

امتیاز 5/5 از 1 رای

محصولات مرتبط

گروه صنعتی آب سازه بزرگترین تامین کننده انواع بلوئر هوادهی از جمله بلوئر روتس، بلوئر ساید چنل، بلوئر مغناطیسی را به همراه انواع دیفیوزر به...
شرکت آب سازه بزرگترین تامین کننده انواع دیفیوزر هوادهی می باشد. از دیفیوزر شرکت آب سازه در انواع پروژه های بزرگ و کوچک مانند پکیج...
پکینگ مدیا یکی از محصولات مورد استفاده در سیستم های تصفیه فاضلاب می باشد که بستری برای افزایش رشد چسبیده بیولوژیکی را فراهم میکند. با...
فرآیند دیسک بیولوژیکی چرخ دوار یا (RBC) Rotating Biological Contactor ، در تصفیه فاضلاب به عنوان یک فرآیند تصفیه ثانویه استفاده می شوند. در این...
پکیج تصفیه فاضلاب فایبر گلاس GRP دارای راندمان بالا، مقاومت بالا در برابر خوردگی و فشارهای وارده و کیفیت و دوام زیاد هستند. با توجه...
یکی از محصولات پر کاربرد و پرفروش شرکت آب سازه، پکیج تصفیه فاضلاب فلزی بصورت پیش ساخته و از جنس کربن استیل می باشد. نمونه...
پکیج تصفیه فاضلاب به روش هوادهی گسترده یا روش هوادهی EAAS که معادل Extended Aerobic Activated Sludge می باشد، یکی از مرسوم ترین روش های...
طراحی ساخت و اجرای پکیج تصفیه فاضلاب✔️قیمت پکیج تصفیه فاضلاب دفنی و فلزی بهداشتی، انسانی، صنعتی و خانگی✔️تضمین خرید✔️مشاوره رایگان آب سازه پکیج تصفیه فاضلاب...
چربی گیر DAF یک سیستم پیشرفته برای تصفیه فاضلاب حاوی روغن و چربی بالا می باشد.  دستگاه چربی گیر  قابل استفاده در رستوران، کارخانه لبنیات...
ابتدایی ترین و اولین محصول تولیدی گروه صنعتی آب سازه، سپتیک تانک دفنی می باشد. ساده ترین نوع تصفیه خانه تک واحدی است. در آن...

مشاوره رایگان و خرید

اشتراک گذاری

لینک کوتاه محصول

https://elementorfa.ir/?p=4294

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *