فیلتر شنی

فیلتر شنی

فیلتر شنی یا صافی شنی از پرکاربردترین تجهیزات تصفیه آب می باشد و به عنوان سیستم فیلتراسیون و برای رفع کدورت آب استفاده می شود. گروه تولیدی آب سازه، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان فیلتر شنی فلزی، گالوانیزه، استیل و فایبرگلاس، بر مبنای جداسازی مواد معلق موجود در آب و پساب می باشد. این محصولات با قیمت مناسب و ارزان، با کارایی بالا و در ظرفیت های مختلف به صورت سفارشی قابل طراحی، ساخت و تولید هستند.

استفاده از فیلتر شنی یکی از شناخته شده ترین و قدیمی ترین روش های تصفیه آب می باشد. در ادامه به معرفی انواع فیلتر شنی تصفیه آب، نحوه تصفیه آب با فیلتر شنی و اجزای تشکیل دهنده و قیمت آن خواهیم پرداخت.

 

💡 آنچه در این مطلب می خوانید:

فیلتر شنی چیست؟

فیلتر شنی در واقع یک نوع مخزن از جنس فایبرگلاس یا فلزی است که دارای یک شیر ورودی و یک خروجی و نازل به همراه بستر فیلتر با پوشش شن و سیلیس به صورت لایه بندی شده می باشد. در این فیلتر تصفیه آب بر مبنای تصفیه فیزیکی آب می باشد. با به دام انداختن ذرات معلق آب در لایه ‌های بستر شن و ماسه (سیلیس)، در خروجی آبی عاری از گل و لای و ذرات اضافی، خواهد بود. ذرات معلق در آب با گذر از فیلتر و نازل پوشیده شده با دانه های شن و ماسه امکان عبور را پیدا نمی کنند و در نهایت خروجی آب تمیز، تصفیه شده و با کدورت کمتر خواهد بود.

قیمت فیلتر شنی - آب سازه

عملکرد فیلتر شنی تصفیه آب

عملکرد فیلتر شنی بدین صورت است که آب ورودی، از قسمت فوقانی دستگاه وارد شده و پس از عبور از لایه‌ های بستر صافی و انجام فرآیند زلال سازی، از قسمت زیرین فیلتر خارج می‌ شود. تصفیه آب در طبیعت به روش های گوناگونی انجام میشود که یکی از مهم ترین آنها، حذف مواد معلق از آب با عبور آن از بستر شن و ماسه ای می باشد. در طراحی و ساخت فیلتر شنی از این رفتار طبیعت الهام گرفته شده و با صرف هزینه کمتر نسبت به سایر روش های تصفیه آب از قبیل اولترافیلتراسیون (UF)  و نانو فیلتراسیون (NF) به حذف ذرات معلق در آب اقدام می گردد.

عملکرد فیلتر شنی تصفیه آب

به طور کلی تصفیه آب با فیلتر شنی به صورت زیر می باشد:

 • آب دارای املاح معلق جامد (آب ورودی) به وسیله پمپ های تغذیه (فشار 2 تا 5 بار) از شیر ورودی وارد مخزن می شود.
 • در داخل مخزن نازل های پوشیده شده از شن و سیلیس در نظر گرفته شده است. به منظور جلوگیری از خوردگی نازل ها، پوشش شن و سیلیس بر روی نازل ها به ترتیب ابتدا دانه های درشت تر، سپس متوسط و در نهایت دانه های ریزتر قرار خواهند گرفت. عبور آب از نازل باعث میشود تا ذرات بزرگتر از 100 میکرون به دانه های شن و ماسه برخورد کنند و فقط آب بدون ذرات معلق بالای 100 میکرون از آن عبور می کند.
 • آب بدون ذرات معلق جامد از شیر خروجی مخزن به بیرون از دستگاه منتقل شده و مورد استفاده قرار میگیرد.

ساختار فیلتر شنی

بدون در نظر گرفتن جنس و نوع صافی های شنی، سیستم فیلترشنی از قسمت های اصلی زیر تشکیل شده است:

 • پمپ تغذیه یا ورودی
 • مخزن فیلتر شنی
 • نازل فیلتر شنی
 • دریچه بازدید
 • شیر آلات
 • سیلیس فیلتر شنی

در ادامه هر یک را به صورت مختصر توضیح داده ایم.

خرید فیلتر شنی - آب سازه

پمپ تغذیه یا ورودی

معمولا از پمپ های سانتریفیوژ جتی و بشقابی جهت تامین فشار ورودی به فیلتر شنی استفاده می شود. گروه صنعتی و مهندسی آب سازه با بهره گیری از برندهای پمپ EBARA، LOWARA، PENTAX و … فشار 2-5 بار ورودی به سیستم فیلترهای شنی را تامین میکند.

مخزن فیلتر شنی

مخزن یکی از مهمترین اجزای تشکیل دهنده فیلتر شنی محسوب می‌گردد و فرایند فیلتراسیون درون آن صورت می پذیرد. مخزن اصلی منبعی استوانه ای شکل بوده که سیلیس را بصورت لایه بندی (معمولا در 4 لایه) درون خود قرار می‌دهد. مخازن فیلتر شنی از جنس فلزی یا فایبرگلاس (FRP) و یا بتن تولید می‌شوند. مخازن فلزی معمولا از جنس استیل ضد زنگ (SS304 و SS316) و یا کربن استیل با پوشش های رنگ اپوکسی و یا پلی یورتان ساخته می شوند. مخازن بتنی معمولا جهت تصفیه آب با ظرفیت های بسیار بالا مقرون بصرفه تر می باشند.

نازل فیلتر شنی

نازل یا افشانک درون صافی شنی وظیفه کنترل نمودن آب و همچنین جهت بخشیدن به آنرا بر عهده دارد. این نازل ها کمک می کنند تا سیال بتواند راحت از حفره‌ها عبور کند و در یک مسیر مشخصی حرکت کند. نازل ها دارای دو جنس برنجی، پلاستیکی هستند و از صافی، سوراخ کنترل آب، دنباله نازل تشکیل شده‌اند. ذرات جامد مانند شن و سیلیس توسط صافی گرفته شده تا بدنبال آن راه انتقال سیال بسته نگردد. سوراخ نازل نیز عهده‌دار توزیع مایع است و دنباله نازل هوا را به داخل منتقل می‌کند سپس آب و هوا بطور یکسان باهم مخلوط می‌شوند.

دریچه بازدید

معمولا جهت بازدید، ریختن سیلیس و تعمیرات و نگهداری دوره ای فیلتر شنی دریچه های بازدید با قطرهای متنوع در بالای فیلترهای شنی ساخته می شود.

شیر آلات

صافی شنی دارای 4 شیر اصلی می باشد، که وظیفه انجام و کنترل بر روی کارکرد فیلتر شنی را به عهده دارند. همچنین فیلترشنی دارای یک شیر برای هواگیری و یک شیر دیگر برای تخلیه سریع در قسمت تحتانی لوله کشی می باشد. شیرها در فیلترهای شنی فایبرگلس به صورت سه حالته از نوع دستی یا اتوماتیک و در مخازن فلزی و استیل 4 شیر دستی می باشد.

سیلیس

بستر داخل فیلترشنی می تواند از یک یا چند لایه تشکیل شده باشد. به طور معمول در داخل فیلتر 4 لایه سیلیس دانه بندی با اندازه درشت، متوسط و ریز و بسیار ریز قرار می گیرد. نحوه ریختن سیلیس داخل مخزن فیلتر شنی به این صورت است که ابتدا سیلیس دانه بندی با اندازه درشت داخل مخزن صافی شنی ریخته می شود و پس از صاف کردن سطح آن، سیلیس با دانه بندی متوسط و در انتها سیلیس با دانه بندی ریز در آن قرار می گیرد.

انواع فیلتر شنی بر اساس جنس بدنه

صافی شنی آب ساره دارای تنوع بالایی است و یکی از فاکتورهای دسته بندی این محصولات، جنس بدنه است. بر همین اساس می توان انواع فیلتر شنی را به صورت زیر گروه بندی کرد:

فیلتر شنی فلزی استیل و گالوانیزه

جنس بدنه این دستگاه از فولاد و نازل فیلترشنی از نوع برنجی می باشد. فیلترشنی با بدنه فلزی دارای قدرت فیلتراسیون بیشتری نسبت به فیلتر شنی فایبرگلاس است. به این معنا که نسبت به ابعاد فیلتر شنی استیل،دبی آب درحال عبور از روی سطح آن بیشتر از نمونه فایبرگلاس می باشد. در فیلتر شنی گالوانیزه، عدسی ها بصورت Double – Dish ساخته می شود. آنها پس از زنگ زدائی از داخل با رنگ اپوکسی و از خارج با رنگ براق مخصوص رنگ آمیزی می شود. تحمل فشار  فیلترشنی گالولنیزه نسبت به فیلتر شنی فایبرگلاس بیشتر است.

از عوامل مهم تاثیر گذار در قیمت فیلتر شنی فلزی می توان به ظرفیت، ضخامت بدنه، جنس شیر کنترلی و غیره اشاره کرد. وزن فیلترشنی فلزی فاکتور مهمی در محاسبه قیمت آن می باشد. وزن بیشتر برابر با قیمت بیشتر است. معمولا قیمت فیلترشنی استیل نسبت به فیلتر شنی فایبرگلاس بالاتر است.

مزایا فیلتر شنی فلزی

 • امکان تولید در شرایط آسان و با ابعاد دلخواه
 • امکان انتخاب ضخامت متناسب طرح برای ورق های مصرفی
 • تعمیرات آسان و هزینه تعمیر و نگداری پایین
 • در دسترس بودن مواد اولیه لازم

فروش فیلتر شنی - آب سازه

فیلتر شنی فایبر گلاس (FRP)

فیلتر شنی FRP از جنس فایبرگلاس به صورت استوانه ای بلند قد ساخته می شوند و در سیستم های آب آشامیدنی شهری و برای ظرفیت های بالا کاربردی ندارد. فیلتر شنی فایبر گلس برای مصارف یا حجم کم مانند تصفیه آب استخر، گزینه مناسبی می باشد زیرا سیستم بکواش به طور خودکار انجام می شود. صافی شنی فایبرگلاس در برابر رطوبت، خوردگی و رسوب مقاوم هستند.

در این صافی شنی میتوان از شیر تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک استفاده کرد. این از مخزن به دلیل کاربرد زیاد و عدم رسوب زدگی و قیمت مناسب مقرون به صرفه می باشد. فشار کاری در این نوع فیلتر شنی 6 بار، 10 بار و یا بشتر و بر اساس نیاز مشتری تعیین میگردد. فیلترهای شنی فایبرگلاس از دمای 5 تا 160 درجه سانتی گراد کارایی دارند.

فیلتر شنی فایبر گلاس - آب سازه

مزایای فیلتر شنی فایبرگلاس

 • قیمت ارزان تری نسبت به مدل های فلزی دارند
 • در تماس با مواد خورنده مقاومت بالایی دارند
 • در برابر نوسانات دمایی و تابش نور خورشید مقاوم هستند
 • دارای وزن سبک
 • قابل طراحی و تولید در مدل های عمودی و افقی
 • قابل تولید در ظرفیت های مختلف

مشخصات فنی انواع فیلتر شنی ساخته شده در شرکت آب سازه

مشخصات مخازن فیلتر شنی فلزی

مشخصات مخازن فیلتر شنی فایبرگلاس

فیلترشنی فلزی بهتر است یا فایبرگلاس؟

انتخاب صافی شنی فلزی و فایبرگلاس به دلیل شباهت زیادی که با هم دارند ممکن است کمی سخت و چالش برانگیز باشد. واقعیت این است که این دو سیستم فیلتراسیون از نظر عملکرد و قدرت تحمل و غیره با هم تفاوت زیادی دارند و بر حسب شرایط باید تصمیم گرفت که کدام یک بهتر هستند.
از مهم ترین تفاوت های فیلترشنی فایبرگلاس و فلزی می توان به قدرت تحمل آنها اشاره کرد. فیلترهای دارای بدنه فلزی مقاومت بیشتری در برابر فشار و ضربه دارند. این در حالیست که فیلترهای فایبرگلاس از نظر مقاومت در تماس با مواد خورنده موجود در آب بهتر از مدل های فلزی عمل می کنند. علاوه براین، مدل های فلزی آبدهی بیشتری داشته و برخلاف مدل های فایبرگلاس قابلیت تعمیر و ترمیم دارد.

انواع فیلتر شنی از نظر عملکرد

تمام مدل های فلزی و فایبرگلاس این سیستم های فیلتراسیون را می توان از نظر نحوه عملکرد در گروه های زیر دسته بندی کرد:

فیلتر شنی کند

در این سیستم ها از پمپ های فشار استفاده نشده و آب با سرعت پایین و کاملا طبیعی از روی بستر شنی عبور می کند. به دلیل سرعت پایین حرکت آب، این فیلترها در شبانه روز تنها تا 3 مترمکعب آب را می توانند تصفیه کنند و در صنعت کاربرد ندارند. مساحت بستر شنی در این فیلترها 300 تا 800 متر مربع در نظر گرفته میشود.

فیلتر شنی مرکز ثقلی تند

برای بهبود سرعت عبور آب از روی بستر شنی در این نوع فیلتر مساحت بستر شن و سیلیس کاهش پیدا می کند. بستر شن در این فیلترها 40 تا 100 مترمربع در نظر گرفته شده و به همین دلیل آب با سرعت بیشتری به سمت ان هدایت شده و عبور می کند.

فیلتر شنی تحت فشار

در فیلترشنی صنعتی برای افزایش سرعت تصفیه آب از پمپ برای هدایت آب استفاده میشود. به دلیل سرعت بالای تصفیه آب از این دستگاه ها برای تصفیه آب استخرهای خانگی و عمومی استفاده میشود.

انواع فیلتر شنی از نظر ساختار

فاکتور مهم دیگری که در دسته بندی انواع صافی شنی استفاده میشود، ساختار کلی دستگاه است. از نظر شکل ظاهری و نحوه نصب می توان این تجهیزات را در گروه های زیر دسته بندی کرد:

فیلتر شنی عمودی

این نوع فیلتر دارای مخزن عمودی است و در زمان نصب نیاز به فضای کمی دارد. البته این فیلترها فضای عمودی را اشغال می کنند و حالت ایستاده دارند.

فیلتر شنی افقی

مخزن این فیلترها در حالت افقی و خوابیده قرار گرفته و ظرفیت آنها بیشتر از مدل های عمودی است.

طراحی فیلتر شنی

تیم طراحی فیلتر شنی آب سازه متشکل از مهندسان و کارشناسان شناخته شده حوزه تصفیه آب و فاضلاب هستند که با علم بر تمام جزئیات این سیستم ها طراحی را انجام می دهند. در طراحی این دستگاه ها پارامترهای متعددی از قبیل ظرفیت، جنس بدنه، ساختار عمودی یا افقی دستگاه، مساحت بستر، نوع و اندازه دانه های سیلیس و استانداردهای روز دنیا همگی مد نظر قرار میگیرند. از جمله استانداردهای طراحی فیلتر شنی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استاندارد ASME-UG 23: تعیبن کننده حداقل و حداکثر میزان تنش مخزن
 • استاندارد ASME-UG 27: تعیین کننده ضخامت بدنه مخزن تحت فشار داخلی
 • استاندارد ASME-UG 28: تعیین کننده ضخامت بدنه مخزن تحت فشار خارجی
 • استاندارد ASME-UG 29: تعیین کننده مقاومت حلقه ای مخزن تحت فشار داخلی
 • استاندارد ASME-UG 43: تعیین کننده اتصالات و نازل و بوشن به بدنه و پوسته مخزن
 • استاندارد ASME-UG 45: تعیین کننده حداقل قطر نازل ها

علاوه براین، لازم است با آنالیز آب مقدار شاخص های TSS یا کل ذرات جامد معلق در آب و NTU اندازه گیری شوند. بر همین اساس تعداد بسترهای سیلیس موجود در فیلتر تعیین می گردد. تمام مراحل طراحی این فیلترها به صورت اختصاصی و سفارشی بر حسب شرایط محیط و آنالیزهای انجام شده انجام می شود. به همین دلیل این دستگاه ها دارای راندمان بالایی بوده و کیفیت آنها تضمین شده و دارای گارانتی هستند.

نکات مهم در خرید فیلتر شنی مناسب

برای خرید فیلتر شنی مناسب، بر اساس دیتاهای ورودی اولیه نظیر دبی، سرعت ته نشینی، مقدار TSS و سایر عوامل مرتبط، ابعاد و میزان سیلیس مورد نیاز به همراه نوع دانه بندی، توسط مهندسین طراح آب سازه، طراحی شده و اطلاعات طی یک پروپوزال مهندسی شده، به کارفرما یا خریدار ارائه می شود. پس از تایید، نقشه ساخت به کارگاه ارجاع شده و فیلتر شنی مربوطه در نوبت ساخت قرار میگیرد. ارائه نقشه های فنی فیلترشنی آب سازه به همراه نقشه ساخت و نقشه جانمایی و ابعادی ، یکی از مزایای رقابتی گروه تولیدی و تخصصی آب سازه در تولید فیلتر شنی می باشد.

مخزن فیلتر شنی فلزی - آب سازه

بک واش فیلتر شنی (back washing) چیست؟

بک واش در واقع راهی ا‌ست برای تمیز کردن فیلتر شنی، به طوری که در این روش آب با فشار بصورت معکوس از مخزن فیلتر برای چند دقیقه عبور می دهند. این باعث می شود تا ذرات معلق جامد که در بین ذرات سیلیس افتاده است جدا شود و از طریق شیر تعبیه شده خارج گردد.

به مرور زمان، با حرکت آب در یک جهت ثابت، ذرات جامد گیر افتاده در میان ذرات سیلیس، در همان جهت انباشته می شوند و فیلتر را مسدود می کنند. این امر سبب کم شدن کارآمدی فیلتر و عدم توانایی آن در تمیز و شفاف کردن آب می شود. زمانی که شما فیلتر را بک واش می کنید، درواقع آب را از جهت معکوس از فیلتر عبور می دهید و این کار ذرات گیر افتاده در بین ذرات سیلیس را جدا میکند.

بکواش فیلتر شنی - آب سازه

مراحل انجام بک واش

پس از استفاده مکرر از فیلترشنی و بر اساس اندازه گیری های صورت گرفته از قبیل دبی آب و غیره، لازم است فرآیند بک واش انجام شود. نحوه بک واش فیلتر شنی به شرح زیر می باشد:

 • پمپ را خاموش کنید و شیر تعبیه شده را آن را به حالت بک واش تغییر دهید.
 • با کمی فاصله از پمپ مجدد آن را روشن کنید و اجازه دهید حدود 3 تا 4 دقیقه عمل بک واش ادامه پیدا کند.
 • بک واش تا زمانی باید ادامه پیدا کند که آب با فشار نرمال خارج شود و آب خروجی از آن کاملا شفاف باشد.
 • پمپ را مجدد خاموش کنید.
 • برای شستشوی سیلیس موجود در فیلتر لازم است شیر را در حالت 3 قرار دهید و حدود یک تا 2 دقیقه پمپ را روشن کنید تا سطح آن به طور کامل تمیز شود.
 • در نهایت پمپ را خاموش نموده و شیر را در حالت Filter قرار داده و پمپ و هیتر را روشن کنید.

نکته بسیار مهم در شستشوی معکوس فیلتر شنی اینکه، تنها در صورتی باید این کار صورت گیرد که بعضی از فاکتورها از قبیل دبی جریان آب یا عملکرد دستگاه با کاهش مواجه گردد. استفاده مکرر از آن بدون نیاز دستگاه به شستشو به مرور منجر به کاهش عملکرد فیلتر خواهد شد.

عوامل موثر بر عملکرد فیلتر شنی

در روش فیلتراسیون وجود منافذ بین بستر شنی باعث می شود تا فاضلاب از آن عبور کرده و ذرات معلق بین حفره ها گیر می کند. عوامل زیادی در عملکرد فیلتر شنی اثر گذر هستند. تاثیرگذارترین عوامل تغییر دهنده کارکرد فیلترشنی موارد زیر می باشد:

 • سرعت آب ورودی
 • بستر فیلتر شنی
 • شستشو دوره ای فیلتر شنی

بیشتر بخوانید: چه عواملی باعث بهبود عملکرد فیلتر شنی می شوند؟

ترتیب دانه بندی فیلتر شنی

در مخزن فیلتر شنی ابتدا سایز درشت و سپس سایز متوسط و در آخر نیز سایز ریز (شکری) را می ریزیم. لایه های متوسط و درشت تنها وظیفه زه کشی آب از صافی شنی را بر عهده دارند. در صافی شنی وظیفه اصلی فیلتراسیون را لایه ریز انجام می دهند. اگر سیلیس اینگونه درون فیلتر شارژ نشود، اختلاط بستر رخ می دهد و شستشوی معکوس اثر پاک کنندگی کمتری بر روی بستر خواهد داشت.

 • سایز درشت 8-10 میلیمتر
 • سایز متوسط 5-8 میلیمتر
 • سایز ریز 3-5 میلیمتر
 • سایز بسیار ریز 0.5 – 1.5 میلیمتر

ترتیب دانه بندی فیلتر شنی

کاربردهای فیلتر شنی چیست؟

از مهم ترین موارد کاربرد صافی های شنی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

فیلتر شنی تصفیه آب

یکی از مهمترین کاربردهای فیلترهای شنی صنعتی در تصفیه آب مصرفی مناطق مسکونی می باشد. بخاطر رسوب موجود در لوله کشی ساختمان، املاح معلق در آب موجود است. این امر باعث می شود تا به مرور  قسمت های مختلف بدن انسان دچار آسیب بشوند. برای رفع این گروه از مشکلات موجود در آب می توان از دستگاه های تصفیه آب با فیلتر شنی استفاده نمود.

فیلتر شنی در دستگاه تصفیه آب صنعتی - آب سازه

پیش تصفیه آب شیرین کن ها در روش اسمز معکوس

در کنار فیلترهای کربنی و میکرو فیلترها، می توان از فیلترهای شنی صنعتی به عنوان بخش پیش تصفیه در اغلب سیستم های تصفیه صنعتی استفاده کرد. مواد جامد معلق موجود در آب بر روی فیلترهای ممبران دستگاه تصفیه آسیب جدی وارد میکند.  به عنوان یک راه حل قطعی از فیلترهای شنی جهت رفع مواد جامد معلق قبل از ورود به بخش نمک زدایی دستگاههای اسمز معکوس استفاده می شود.

تصفیه آب استخر

از مهمترین کاربردهای فیلتر شنی استخر در تصفیه آب و کاهش کدورت جهت استفاده مطلوب و بدون خطر از آن می باشد. معمولا بسته به ظرفیت استخر فیلترهای کند، تند و تحت فشار کاربرد دارند.

کاربرد فیلتر شنی در تصفیه آب کشاورزی

معمولا از فیلتر شنی کشاورزی جهت جلوگیری از گرد و غبار، ذرات جامد معلق، گل و لای و … به سیستم های آبیاری قطره ای و تحت فشار و همچنین جلوگیری از آسیب به تاسیسات کشاورزی مانند پمپ ها استفاده می شود.

تصفیه پساب فاضلاب

یکی از راه های به چرخه درآوردن آب بعد از مصرف، تصفیه فاضلاب می باشد. تصفیه می تواند هزینه آبیاری فضای سبز و همچنین مصرف آب کارخانجات صنعتی را تا حد زیادی کاهش دهد. یکی از کاربردهای بسیار مهم صافی شنی، استفاده از آن برای تصفیه پساب فاضلاب می باشد. این تصفیه هزینه کمی داشته و می تواند تا حد مطلوبی ذرات معلق در آب را حذف کند. سرعت خطی آب ورودی به فیلترشنی را در این حالت بین 7 تا 10 متر بر ساعت در نظر می گیرند و طراحی فیلتر شنی بر این اساس انجام می گردد.

فیلترشنی برج خنک کن

یکی از کاربردهای بسیار مهم و دلایل تولید صافی شنی در صنعت، استفاده از آنها در برج های خنک کننده می باشد. استفاده از این شیوه تصفیه آب تاثیر بسیار زیادی بر کیفیت آب داشته و در اغلب مواقع جنس آن فولاد ضد زنگ جهت جلوگیری از خوردگی در نظر گرفته می شود.

عوامل موثر بر قیمت فیلتر شنی

محاسبه قیمت فیلتر شنی پارامتری است وابسته به عوامل زیر :

 1. جنس بدنه فیلترشنی می تواند از نوع فایبر گلاس و استیل باشد.
 2. نوع کاربری آن مانند استفاده در استخر پرورش ماهی، صنایع و غیره.
 3. افقی و یا عمودی بودن فیلتر
 4. ظرفیت دستگاه
 5. تند یا کند بودن عملیات درونی فیلتر

قیمت فیلتر شنی فلزی و فایبرگلاس

با توجه به تنوع بسیار زیاد در این محصولات و پارامترهای متعددی که در نرخ گذاری آنها نقش دارند، برای استعلام قیمت فیلترشنی می توانید با کارشناسان آب سازه تماس بگیرید. از آنجا که آب سازه سازنده فیلتر شنی فلزی و فایبرگلاس است، بدون واسطه و با قیمت ارزان و مناسب محصولات خود را به فروش می رساند.

ساخت فیلتر شنی استیل، گالوانیزه، فایبرگلاس

آب سازه یکی از تیم های فعال در زمینه ساخت فیلتر شنی فلزی و فایبرگلاس با بهترین متریال و بر اساس استانداردهای بین المللی و روز دنیا است. محصولات این مجموعه شامل انواع فیلترهای کند، تند تقلی و تند تخت فشار بوده و ظرفیت های متفاوتی دارند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مشخصات این محصولات می توانید با کارشناسان آب سازه تماس بگیرید.

جهت دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

 02126410244 و 02126410245

 09196576008

امتیاز 4.7/5 از 11 رای

محصولات مرتبط

یکی از مهمترین و پرکاربردترین تجهیزات تصفیه آب، فیلتر کربنی می باشد. مکانیزم این فیلتر بر پایه جذب مواد آلاینده توسط ذرات کربن اکتیو (فعال)...
الکترولیت به موادی گفته می شوند که پس از حل شدن در آب، خواص رسانایی به آب می دهد. پلی الکترولیت اما زنجیره ای از...
آنتی اسکالانت یک ماده شیمیایی مورد استفاده در پیش تصفیه دستگاه تصفیه آب صنعتی است. که باعث می شود تا ممبران های آب شیرین کن...
اساس طراحی و ساخت فیلتر هیدروسیکلون بر مبنای جداسازی فیزیکی می باشد. ذرات جامد موجود در آب نظیر شن و ماسه، توسط فیلتر هیدروسیکلون از...
سیلیس یا سیلیسیم دی اکسید (sio2) یکی از فراوان ترین کانی های موجود در زمین محسوب می شود که در خانواده کانی های سیلیکاته قرار...
دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی شرکت آب سازه یکی از انواع سیستم های تصفیه آب با روش اسمز معکوس می­باشد که قادر است تا ظرفیت...
رزین در تصفیه آب کاربرد گسترده ای پیدا کرده و تاثیر بسزایی در حذف کلسیم و منیزیم موجود در آب دارد. رزین ها این روز...
سیستم های دیونایزر، آب خالص را جهت استفاده در صنایع آزمایشگاهی، شیمیایی و دندانپزشکی، با استفاده از دیونیزه کردن آب تولید می کنند. از جمله...
فیلتر کربنی یا فیلتر کربن فعال دستگاهی بسیار کاربردی برای حذف آلاینده های موجود در آب بدون نیاز به مواد شیمیایی در زمان کوتاه است....
ازن ژنراتور یکی از تجهیزات تصفیه آب می باشد که نیاز به استفاده از کلر در تصفیه را از بین می برد. این امر روند...

مشاوره رایگان و خرید

اشتراک گذاری

لینک کوتاه محصول

https://elementorfa.ir/?p=1293

نظرات شما

2 پاسخ

 1. سلام من یک استخر با ظرفیت 300 متر مکعب دارم. چه نوع فیلتر شنی براش مناسبه و با چه ظرفیتی ؟

  1. سلام جناب اقای رضا اسدی عزیز
   اگر منظور شما 300 متر مکعب در روز باشد مخازن زیر برای این ظرفیت توصیه می شود:

   فیلتر شنی فایبر گلاس با مخزن 3672 (قطر 91 و ارتفاع 185 سانتی متر) با سایز اتصالات 2 اینچ
   فیلتر شنی فلزی با ابعاد مخزن قطر 120 و ارتفاع 150 سانتی متر با سایز اتصالات 2 و 1/2 اینچ

   برای دریافت مشاوره در ارتباط با قیمت و خرید این محصول نیزمی توانید مشخصات محصول مد نظر را به شماره واتساپ 09196576008 ارسال بفرمایید. در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *