نحوه نصب سیستم تصفیه آب اسمز معکوس خانگی

نحوه نصب سیستم تصفیه آب اسمز معکوس خانگی - آب سازه

از روش های مختلفی که می توانید آب آشامیدنی خانگی را فیلتر کنید، سیستم اسمز معکوس یکی از راه حل های بهتر را ارائه می دهد. در این سیستم، یک غشای نیمه تراوا، یون ها، مولکول ها و ذرات بزرگتر را از آب آشامیدنی خانگی را حذف می کند. نصب سیستم تصفیه آب اسمز معکوس چندین مزیت را نسبت به انواع مختلف فیلتراسیون دارد. تصفیه آب اسمز معکوس چهار یا پنج مرحله مختلف فیلتراسیون را ارائه می دهد و اکثر آلاینده های مضر، حتی فلزات سنگین مانند سرب را از بین می برد. قطعات بسیار کمی در سیستم اسمز معکوس وجود دارد که تمیز کردن و نگهداری آن را بسیار آسان می کند و به طور کامل توسط EPA تایید شده است.

برای آشنایی بیشتر با دستگاه های تصفیه آب بزرگ دستگاه تصفیه آب صنعتی و دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی کلیک کنید.

💡 آنچه در این مطلب می خوانید:

مراحل نصب فیلتر دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

سیستم های اسمز معکوس وجود دارند که می توانند برای تصفیه تمام آب خانه نصب شوند. معمولاً یک واحد زیر پیشخوان در زیر سینک آشپزخانه نصب می شود که بیشتر آب مورد استفاده برای آشامیدن و پخت و پز تامین می شود. این واحد شامل چهار یا پنج قوطی فیلتراسیون مجزا است که هر کدام گروه متفاوتی از آلاینده ها را فیلتر می کند. همچنین دارای یک مخزن ذخیره است که آب تصفیه شده را در خود نگه می دارد. یک لوله کانتر، جدا از شیر آب خانه، آب تصفیه شده را در صورت نیاز تحویل می دهد. اگر چه فیزیک نحوه عملکرد فیلتراسیون اسمز معکوس پیچیده است، نصب آن نسبتاً ساده است و فقط به مهارت های اولیه لوله کشی نیاز دارد.

برنامه ریزی نصب دستگاه تصفیه آب خانگی - آب سازه

1. برنامه ریزی نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

قبل از خرید سیستم اسمز معکوس (RO)، مطمئن شوید که فضای کافی در زیر سینک آشپزخانه برای مخزن و فیلترها وجود دارد. اندازه‌گیری فضای موجود را انجام دهید – در یک فضای سینک پر از زباله‌ریز یا موارد دیگر، یک واحد RO با مخزن و فیلترهای متعددش ممکن است سخت باشد.

همچنین، مطمئن شوید که ایده ای در مورد منبع آب سرد می توانید داشته باشید. اکثر واحدها دارای یک اتصال سه راهی هستند که به خط تامین آب سرد 1/2 اینچی که به شیر آب می رود، وارد می شود. سایر واحدهای RO از یک خط انعطاف پذیر 3/8 اینچی استفاده می کنند که از شیر آب پایین می آید. در این حالت می توان از یک سه راهی آداپتور بالای شیر قطع کننده برای تامین منبع آب برای سیستم فیلتر استفاده کرد.

2.سیستم و تجهیزات RO را آماده کنید

مخزن ذخیره سازی و اجزای فیلتر را از جعبه خارج کنید و دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید که در مکان های مورد نظر زیر سینک آشپزخانه قرار می گیرند. نصب آزمایشی همه اجزا می تواند به شما اطلاع دهد که آیا تنظیمات مربوط به لوله های تخلیه یا لوله های تامین آب ضروری است یا خیر. اگر چنین است، این کار ممکن است به کمک یک لوله کش نیاز داشته باشد.

اکثر سیستم‌های اسمز معکوس زیر سینک آشپزخانه قرار می‌گیرند، اما می‌توان آن‌ها را در مکان‌های دور مانند گاراژ یا اتاق تاسیسات نیز نصب کرد و سپس تا محل سینک اجرا کرد. در صورتی که خانه شما مجهز به دستگاه تصفیه آب باشد، باید سیستم فیلتر را روی خط آب سرد نصب کرد. نصب از راه دور هیچ فضایی را در زیر سینک اشغال نمی کند، اما برای نصب نیاز به کار بیشتری دارد. همچنین ممکن است نیاز به خرید لوله اضافی برای اتصال قطعات داشته باشید.

3. شیر آب را نصب کنید

ابتدا میله سینک فیلتر را نصب کنید تا بتوانید قبل از شلوغ شدن بیش از حد زیر سینک، خطوط زیر سینک را پایین بیاورید. اسپیگوت RO را با سخت افزار ارائه شده روی عرشه سینک آشپزخانه یا کانتر نصب کنید. بسیاری از سینک ها دارای یک دهانه خروجی هستند که می تواند برای اسپیگوت استفاده شود. گاهی اوقات ناک اوت در نظر گرفته شده برای یک سمپاش سینک می تواند برای اسپیگوت فیلتر استفاده شود. در بدترین حالت، می توانید یک سوراخ جدید در عرشه سینک یا کانتر ایجاد کنید تا اسپیگوت فیلتر را نگه دارید. خط آب را از طریق دهانه به پایین وارد کنید و شکاف هوا (لوله قرمز) را قبل از قفل کردن لوله روی محفظه به شیر آب وصل کنید.

4. مخزن دستگاه آب شیرین کن را آماده و در موقعیت مکانی قرار دهید

قبل از قرار دادن مخزن RO در موقعیت زیر سینک، کانکتور مخزن را نصب کنید. نوار مهر و موم لوله لوله کش را روی رزوه های نوک مخزن بمالید، سپس کانکتور اسپیگوت را روی مخزن بپیچانید و مطمئن شوید که از نخ های متقاطع جلوگیری کنید. کانکتور فقط باید با دست محکم باشد و باید به راحتی نخ شود. اکنون مخزن را در جای خود زیر سینک قرار دهید. در صورت امکان، آن را مستقیماً در زیر لوله سینک قرار دهید.

5. مجموعه فیلتر های دستگاه تصفیه آب را سوار کنید

پوشش مجموعه فیلتر را بردارید و محل واشرهای آویز را روی دیوار زیر سینک علامت بزنید تا از صاف بودن دستگاه اطمینان حاصل کنید. این مجموعه باید حداقل 15 1/2 اینچ از زمین فاصله داشته باشد تا فضای کافی برای برداشتن فیلترها برای نگهداری فراهم شود. واشرهای آویز را در محل مشخص شده روی دیوار پیچ کنید، سپس مجموعه را روی واشرها قرار دهید.

فیلتر های دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی - آب سازه

6.خط آب را وصل کنید

خط آب سبز 1/4 اینچی از مجموعه فیلتر اکنون باید به خط تامین آب متصل شود. با قطع کردن منبع آب شروع کنید. نحوه ایجاد اولین اتصال لوله می تواند بسته به موقعیت شما متفاوت باشد. اکثر فیلترها دارای یک آداپتور 1/2 اینچی هستند که اگر شیر سینک از یک خط انعطاف پذیر 1/2 اینچی استفاده کند، به خوبی کار می کند. اگر شیر سینک از لوله های انعطاف پذیر با اندازه های متفاوت استفاده می کند، باید از یک سه راهی آداپتور برای انتقال به لوله تامین آب که به واحد فیلتر می گذرد استفاده کنید. لوله تغذیه سبز با مهره، فرول و درج به سه راهی آداپتور متصل می شود.

7. لوله ها و اتصالات را برقرار کنید

پیکربندی لوله ها بسته به سازنده متفاوت است، اما معمولاً آنها شامل یک لوله از منبع آب به اولین قوطی روی واحد فیلتر (پیش فیلتر)، لوله دیگری از آخرین فیلتر قوطی (کانیستر RO) تا تخلیه سینک هستند. ، و یک لوله دیگر به مخزن ذخیره سازی. در نهایت، یک لوله از مخزن ذخیره سازی به لوله روی میز وجود دارد. در برخی از سیستم‌های 5 مرحله‌ای، آب مخزن ذخیره‌سازی نیز در مسیر خود به سمت لوله سینک از طریق یک فیلتر پولیش‌کننده عبور می‌کند. با این حال، پیکربندی لوله ها می تواند بسیار متفاوت باشد، بنابراین همیشه دستورالعمل های سازنده را در مورد اتصالات لوله مناسب رجوع کنید.

هنگام اتصال لوله، از طول اضافی لوله به نفع خود استفاده کنید و آن را به پشت کابینت ها یا هر جا که لازم است اجرا کنید تا تمیزترین نصب انجام شود. در صورت امکان، لوله اضافی را در صورت نیاز به جابجایی سیستم در تاریخ بعدی، بگذارید. اگر ترجیح می‌دهید، می‌توانید لوله را به اندازه‌ای برش دهید تا ظاهری تمیزتر و بدون درهم‌تنیدگی داشته باشید. برای این سیستم اسمز معکوس خاص، لوله زرد به مخزن ذخیره می رود، لوله آبی به مجموعه RO وارد می شود، و لوله سیاه در آداپتور تخلیه قرار می گیرد. قبل از اتصال لوله زرد، دستورالعمل های سازنده در مورد ضدعفونی کردن سیستم را دنبال کنید.

8. تست فشار را انجام دهید و از عملکرد صحیح آن مطمئن شوید

منبع آب را روشن کنید و آب سرد سینک را باز کنید تا هوای اضافی از لوله ها خارج شود. فشار در سیستم شروع به ایجاد می کند. شما باید حدود دو ساعت صبر کنید تا فشار کامل را دریافت کنید. هنگامی که سیستم تحت فشار قرار گرفت، تمام اتصالات را بررسی کنید و هر یک از اتصالات شل یا نشتی را محکم کنید. قبل از استفاده از آب برای آشامیدن، سیستم را با گذاشتن اسپیگ روی آن تخلیه کنید و اجازه دهید به مدت 24 ساعت تخلیه شود و کاملاً پاک شود. پس از خالی شدن مخزن، آب به آرامی چکه می کند. آن را به مدت 24 ساعت کامل نگه دارید و در این مدت به آزمایش برای نشتی ادامه دهید.

مزایای تصفیه آب با روش اسمز معکوس

در مقایسه با سایر سیستم‌های فیلتراسیون استفاده از اسمز معکوس نسبت به سیستم‌های فیلتراسیون ساده تر از کربن فعال (زغال‌سنگ) است و نسبت به سیستم‌های ضدعفونی‌کننده فرابنفش که بهترین‌ها در کشتن پاتوژن‌ها هستند، بسیار ارزان‌تر است. در جایی که منابع آب به اندازه کافی با کلر تصفیه می‌شوند، سیستم اسمز معکوس می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

امتیاز 5/5 از 2 رای

مطالب مرتبط

حذف سیانید از آب و فاضلاب یکی از اقدامات بسیار مهم برای جلوگیری از ورود آلاینده ای بسیار خطرناک به بدن است که در تصفیه...
حذف کروم از آب آشامیدنی به سختی در تصفیه خانه های آب شهری انجام شده و به همین دلیل پیشنهاد میشود با تجهیزات جانبی این...
حذف فلوراید از آب در کنار مزایای متعددی آن برای دندان و استخوان ها، چالش های زیادی را به همراه دارد. در طی سالها تحقیق...
حذف نیترات از آب آشامیدنی به دلیل تاثیر بسیار بد آن بر سلامتی نوزادان، کودکان و افراد بزرگسال گام مهمی در تصفیه آب به شمار...
ORP (Oxidation Reduction Potential) به پتانسیل اکسایش و کاهش گفته میشود که یکی از پارامترهای کیفیت آب محسوب میشود. این پارامتر میزان قدرت آب در...
اکسیژن محلول در آب یا DO (Dissolved Oxygen) از مهم ترین پارامترهای کیفیت آب هستند که کل اکسیژن غیرمحلول در آب را اندازه گیری می...
حذف سرب از آب تاثیر بسیار زیادی بر کیفیت آن داشته و عدم توجه به آن منجر به بروز بیماری های قلبی و عروقی، نارسایی...
کدورت آب یکی از مهم ترین پارامترهای کیفیت آب است که نشان دهنده مقدار موانع موجود در عبور نور از لایه های مختلف آن است....
EC (Electrical conductivity) یا هدایت الکتریکی از پارامترهای کیفیت آب است که میزان قدرت آب در انتقال جریان برق را اندازه گیری می کند. این...
پارامترهای کیفیت آب شامل دو دسته پارامترهای فیزیکی و شیمیایی می شوند که با تجهیزات تصفیه آب باید مقدار آنها در حد مجاز قرار گیرد....

مشاوره رایگان و خرید

اشتراک گذاری

لینک کوتاه مطلب

https://elementorfa.ir/?p=4557

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *