مخزن پکیج تزریق مواد شیمیایی

مخزن پکیج تزریق مواد شیمیایی- آب سازه

مخزن پکیج تزریق مواد شیمیایی یکی از بخش های مهم این پکیج به شمار می رود. این مخازن وظیفه نگه داشتن و آماده سازی مواد شیمیایی را بر عهده دارد. همچنین تزریق مواد شیمیایی به درون سیال مورد نظر از درون این مخزن ها صورت می پذیرد. طراحی مخزن پکیج می تواند بر اساس نوع ماده شیمایی و حجم آن و همچنین فضای در دسترس به شکل های مختلف انجام شود.

پکیج تزریق مواد شیمیایی چیست؟

پکیج تزریق مواد شیمیایی شامل یک پمپ تزریق، مخزن و لوله و اتصالات به همراه سیستم کنترل می باشد. ماده شیمایی مد نظر اعم از کلر، آنتی اسکالانت پلی الکترولیت و بایوساید درون یک مخزن نگهداری می شود. با توجه به غلظت مورد نیاز تزریق که توسط مهندسین محاسبه شده است این ماده شیمیایی با آب یا سیالی دیگر رقیق می شود. سپس دوز محاسبه شده توسط پمپ تزریق و لوله تزریق به درون سیال مورد نظر تزریق می شود.

مخزن پکیج تزریق مواد شیمیایی

مخزن پکیج تزریق مواد شیمایی وظیفه نگهداری و آماده سازی ماده شیمیایی مورد نظر را بر عهده دارد. این مخزن شامل لوله های ورودی به منظور ورود آب برای رقیق سازی ماده شیمیایی و لوله خروجی برای تزریق ماده رقیق شده به درون سیال است. این مخزن به شکل عمودی و افقی با توجه به محدودیت فضا، از جنس های مختلف و در ابعاد مختلف ساخته می شود.

تزریق مواد شیمیایی- آب یازه

طراحی مخزن پکیج تزریق مواد شیمیایی

طراحی مخزن پکیج تزریق مواد شیمیایی می تواند به شکل تکی یا به شکل دوتایی صورت پذیرد. در حالت تکی رقیق سازی ماده شیمیایی و هم چنین تزریق از آن در یک مخزن اتفاق می افتد. ولی در نوع مخزن دوتایی، در یک مخزن محلول با غلظت مورد نظر آماده شده و وارد مخزن دوم می شود. دوزینگ پمپ سپس محلول را از مخزن دوم به درون سیال تزریق می کند.

در صورت وجود محدودیت فضا مخزن می تواند هم به شکل افقی و هم به شکل عمودی طراحی شود. اما معمولا از مخزن عمودی برای پکیج تزریق مواد شیمیایی استفاده می شود.

جنس مخزن پکیج تزریق

جنس مخزن می تواند از پلی اتیلن، استیل ضد زنگ یا فولادی باشد. ماده شیمیایی مورد استفاده تعیین کننده اصلی جنس مخزن است. برای تزریق کلر از مخزن هایی با جنس پلی اتیلن استفاده می شود. اما در صورت وجود ماده شیمیایی با خاصیت خورندگی بالا باید از پلی اتیلن های تک لایه مخصوص نگهداری ماده شیمیایی استفاده کرد. همچنین برای تزریق آنتی اسکالانت می توان از مخزن با جنس استیل ضد زنگ و یا پلی اتیلن بهره برد.

ابعاد مخزن نگه داری

ابعاد مخزن بر اساس میزان نیاز تعیین می شود. مهندسین با توجه به حجم مورد نیاز برای تزریق ماده شیمایی در یک روز، مدت نگه داری از ماده شیمیایی، حجم ماده اولیه و میزان رقیق سازی به طراحی مخزن می پردازند. هم چنین محدودیت فضا در محل اجرای پروژه نیز می تواند به ناچار باعث تغییر در ساخت مخزن تزریق شده و ابعاد آن را تغییر دهد.

قیمت مخزن تزریق مواد شیمیایی- آب سازه

شکل مخزن

مخزن ها هم به شکل مکعب و هم به شکل استوانه ای طراحی می شوند. مخزن مکعبی و یا کتابی بیشتر برای محل هایی که دارای محدودیت فضا هستند استفاده می شود. به دلیل مواد بکار رفته بیشتر در این مخازن معکولا قیمت بالاتری از مخزن استوانه ای هم حجم خود دارند. مخزن استوانه ای رایج ترین مخزن در پکیج تزریق مواد شیمیایی می باشد. این مخازن هم رسوب زایی کم تری دارند و هم مقرون به صرفه می باشند.

قیمت مخزن پکیج تزریق مواد شیمیایی

برای تعیین قیمت مخزن پکیج پارامتر های مختلفی اثر گذار هستند. استفاده از دو مخزن باعث افزایش هزینه ها می شود. هم چنین مخزن های استیل قیمت بالاتری نسبت به مخزن پلی اتیلنی دارند. ظرفیت مخزن در تعیین قیمت آن بسیار موثر است. چرا که با افزایش ظرفیت قیمت مخزن نیز افزایش می یابد.

محصولات مرتبط

پکیج تزریق مواد شیمیایی

پکیج تزریق بایو ساید

پکیج تزریق کلر مایع

پکیج تزریق انتی اسکالانت

امتیاز 5/5 از 1 رای

محصولات مرتبط

از مخزن تحت فشار در کنار پمپ های آب به منظور انتقال آب به ارتفاع بالا استفاده می شود. این مخازن با کمک هوای فشرده...
مخزن ذخیره سود مایع یا سدیم هیدروکسید از اساسی ­ترین تجهیزات نگهداری مایعات در صنایع مختلف می­ باشد. نگهداری از هیدروکسید سدیم یا همان سود...
گروه تولیدی آب سازه به علت سابقه تولید مخازن خاص پلی اتیلن، توانایی طراحی و ساخت انواع مخزن های پلی اتیلن  نگهداری و خیره اسید...

مشاوره رایگان و خرید

اشتراک گذاری

لینک کوتاه محصول

https://elementorfa.ir/?p=5241

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *