دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیت 10 متر مکعب در شبانه روز

دستگاه تصفیه آب صنعتی 10 مترمکعب در شبانه روز به روش اسمزمعکوس (Reverse Osmosis) جهت تامین آب شرب مورد نیاز و همچنین آب مورد نیاز صنایع مختلف مانند کشاورزی، دامداری، مرغداری، گلخانه، صنایع آرایشی و بهداشتی، مواد غذایی و انواع کارخانجات بکار می‌رود. گروه تخصصی تولیدی آب سازه، به عنوان یکی از بزرگ ترین تولید کننده های دستگاه های آب شیرین کن صنعتی، دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیت 10 مترمکعب در شبانه روز را در سبد محصولات پرفروش خود دارد. ظرفیت این دستگاه آب شیرین کن 10000 لیتر در شبانه روز می­باشد. از آنجایی­که منابع آب شیرین در حال کاهش می‌باشد، لذا نیاز به تصفیه آب شور و با TDS  بالا بسیار احساس می‌شود. با تصفیه آب لب شور می‌توان از آن بعنوان آب شرب و یا آب مورد نیاز کشاورزی و صنایع مختلف استفاده نمود. همچنین دستگاه تصفیه آب صنعتی 10 متر مکعب برای صنایع کوچک و رستوران‌ها و حتی منازل مسکونی نیز بکار می‌رود. آب سازه با تکیه بر مهندسی روز دنیا و بکارگیری استانداردهای بین المللی همراه با کادری مجرب و آزموده کیفیت بی نظیری را در صنعت تصفیه و سالم سازی آب به ارمغان آورده است. به طوری که تنوع دستگاه­های مورد نیاز در این زمینه می­تواند کلیه نیازهای بخش­های مختلف مصرف کننده آب اعم از خانگی، صنعتی و کشاورزی را بی نیاز نماید.

دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیت 10 متر مکعب در شبانه روز

تعریف اسمزمعکوس در تصفیه آب صنعتی

اسمزمعکوس یکی از تکنیک­های تصفیه آب می­باشد. این سیستم از یک غشای نازک و نیمه­تراوا با منافذ ریز استفاده می­کند که آب خالص را از خود عبور می­دهد و در عین حال از مولکول­های بزرگتر مانند نمک­های محلول یونیزه شده و سایر ناخالصی­ها جلوگیری می­کند. خروجی اسمزمعکوس آبی با کیفیت می­باشد که برای دیگ­های صنعتی، سیستم­های آب آشامیدنی، نمک زدایی آب دریا، تولید دارو، تولید لوازم آرایشی، فرآوری غذا و نوشیدنی و بسیاری کاربردهای دیگر مفید است.

جهت قیمت خرید و مشخصات دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیت 10 متر مکعب در شبانه روز با آب سازه در تماس باشید.

مزایای سیستم اسمزمعکوس

به عنوان یک فرآیند تصفیه آب، اسمزمعکوس مزایای بسیاری را به همراه دارد، از جمله:

 • کاهش کل جامدات محلول: اسمزمعکوس یکی از فرآیندهای کمیاب تصفیه آب است که می­تواند به کاهش کل جامدات محلول ببالد. چند روش تصفیه دیگر با این قابلیت، اغلب کمتر از اسمزمعکوس کارآمد هستند.
 • مقرون به صرفه بودن: اسمزمعکوس در محیط­های صنعتی بسیار رایج است زیرا در مقایسه با روش­های فیلتراسیون جایگزین بسیار مقرون به صرفه است
 • سازگاری با محیط­زیست: در مقایسه با سایر روش­های تصفیه، اسمزمعکوس نسبتا سازگار با محیط­زیست است. نسبت به روش های دیگر مانند تقطیر حرارتی انرژی کمتری مصرف می­کند زیرا به تولید انرژی متکی نیست. استفاده از اسمزمعکوس می­تواند به یک مرکز کمک کند تا ردپای کربن خود را کاهش دهد، از محیط­زیست محافظت کند و نقش خود را برای مهار تغییرات آب و هوایی انجام دهد.
 • حذف قلیایی و سختی: اسمز معکوس یون­های کلسیم و منیزیم را که به آب سخت کمک می­کنند و همچنین یون­های کربنات که به قلیایی شدن ناخواسته کمک می­کنند، حذف می­کند.

مشخصات دستگاه تصفیه آب صنعتی 10 متر مکعب

 • ظرفیت دستگاه آب­ شیرین­ کن: 10 متر مکعب در شبانه روز (10000 لیتر در شبانه روز)
 • دمای کارکرد و طراحی سیستم: 25 درجه سانتی‌گراد
 • توان مصرفی: حدود 2/3 کیلووات
 • راندمان یا ریکاوری: 40 تا 45 درصد
 • TDS ورودی: کمتر از 2000 PPM
 • TDS خروجی: بین 10 تا 150 PPM

جهت قیمت خرید و مشخصات دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیت 10 متر مکعب در شبانه روز با آب سازه در تماس باشید.

نقشه دوبعدی، سه بعدی و نقشه جانمایی دستگاه آب شیرین کن به ظرفیت 10 مترمکعب در شبانه روز آب سازه

به منظور سهولت در انتخاب و نوع دستگاه آب شیرین کن صنعتی یا دستگاه تصفیه آب صنعتی گروه تخصصی آب سازه، پس از طراحی اولیه و طراحی دقیق بر مبنای اطلاعات ورودی و خروجی مورد نیاز سیستم، نقشه های دو بعدی، سه بعدی و نقشه جانمایی پکیج آب شیرین کن صنعتی یا همان دستگاه تصفیه آب صنعتی گروه تولیدی آب سازه، به همراه پروپوزال مشخصات فنی دستگاه، به کارفرمایان ارائه می شود. با استفاده از نقشه دو بعدی و سه بعدی به همراه نقشه جانمایی کلیه تجهیزات دستگاه تصفیه آب صنعتی، می توان برای محل قرار گیری دستگاه تصفیه آب صنعتی 10 مترمکعب در محیط سایت یا پروژه، تصمیم گیری دقیق نمود. ارائه نقشه های فنی و جانمایی سبب کاهش ریسک جایگذاری دستگاه تصفیه آب صنعتی 10 مترمکعب در محل می شود. برای نمونه چند تیپ از نقشه های فنی ارائه شده را در ذیل قرار می دهیم.

کاربردهای دستگاه تصفیه آب صنعتی 10 متر مکعب

دستگاه­های تصفیه آب صنعتی با توجه به ظرفیتی که دارند ( 5، 10، 15 و… متر مکعب در شبانه روز) در صنایع مختلف به کار گرفته می­شوند. با توجه به اینکه دستگاه تصفیه آب صنعتی 10 متر مکعب جزو دستگاه­های تصفیه آب صنعتی کوچک می­باشد، بیشتر در صنایع با مقیاس کوچک کاربرد دارد. از جمله:

 • تصفیه آب لب شور (BRACKISH WATER) به­منظور استفاده در صنایع کشاورزی و گلخانه‌ها
 • تامین آب مورد نیاز استخرهای پروش ماهی با TDS مناسب
 • تهیه آب مورد نیاز دامداری و پرورش طیور
 • تامین آب مورد نیاز فرایندهای پتروشیمی
 • تصفیه آب مصرفی صنایع مختلف از جمله: شیشه سازی، کاغذ سازی، مواد شوینده و …
 • تولید آب مصرفی دیگ‌های بخار و نیروگاه بخار
 • تصفیه آب مورد نیاز در بیمارستان بخصوص آب مصرفی بخش دیالیز
 • تصفیه آب مصرفی هتل‌ها و شهرک‌های مسکونی
 • تصفیه آب و بهبود کیفیت آن جهت استفاده در صنایع غذایی و رستوران‌ها
 • تصفیه پساب صنعتی و استفاده مجدد از آن

کاربردهای دستگاه تصفیه آب صنعتی 10 متر مکعب بسیار بیشتر از موارد ذکر شده می­باشد. در واقع این دستگاه برای تامین آب تصفیه شده مورد نیاز با ظرفیت مذکور در حوزه­های مختلف صنعت و هر جایی که به ظرفیت 5 الی 10 متر مکعب در شبانه روز از آب تصفیه شده نیاز باشد، کاربرد دارد.

اجزای کلیدی دستگاه تصفیه آب صنعتی 10 متر مکعب

ممبران (Membrane)

یک سیستم اسمز معکوس به ممبران­های فردی آن وابسته است و سایر تجهیزات در اطراف آن قرار می­گیرند. هر ممبران از یک ورق مارپیچی و از مواد نیمه تراوا تشکیل شده است که قطر آن بسته به ظرفیت دستگاه متفاوت است. در دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیت 10 متر مکعب از یک ممبران با قطر 4 اینچ استفاده می­شود.

ممبران­ها برای اولین بار با استفاده از استات سلولز (CA) ساخته شدند. با این حال، صنعت بعدا به استفاده از کامپوزیت لایه نازک (TFC) روی یک بستر قوی‌تر روی آورد. امروزه غشاهای TFC عمدتا مورد استفاده قرار می­گیرند.

فیلتر ممبران تصفیه آب صنعتی 5 متر مکعب

پرشروسل (Pressure Vessel)

ممبران موجود در دستگاه 10 متر مکعب در یک محفظه منفرد به نام وسل قرار می­گیرد. این محفظه برای ثابت نگه داشتن ممبران اسمز معکوس در جای خود حیاتی است. وسل همچنین به شیرهای چک و خطوط تخلیه وصل می­شود تا از جریان برگشتی جلوگیری کند و آب را قادر می­سازد تا به طور موثر تخلیه شود.

پرشروسل تصفیه آب صنعتی 5 متر مکعب

فیلتر کارتریج (Cartridge Filter)

یک سیستم RO کامل دارای یک فیلتر کارتریج جهت پیش تصفیه می­باشد. فیلترهای کارتریج پیش تصفیه، مواد جامد بزرگتر را قبل از اینکه به سمت ممبران پیش بروند، از آب خارج می­کنند. این مرحله برای جلوگیری از رسوب ممبران و افزایش طول عمر آن ضروری است.

فیلترهای کارتریج ساختار ساده­ای دارند و اغلب از رشته های پلی پروپیلن ساخته می­شوند.

فیلتر کارتریج (Cartridge Filter)

پمپ پیش تصفیه (Feed Pump)

ابتدا آب ورودی توسط بوستر پمپ پیش تصفیه به فیلتر شنی و کربنی فرستاده می‌شود. مشخصات این پمپ با توجه به فشار حداقلی ورود آب و دبی مورد نیاز سیستم تعیین می‌شود. معمولا از یک پرشر سوئیچ نیز برای این پمپ استفاده می‌شود که در صورت فشار بیش از میزان لازم، پمپ را از مدار خارج کند. این پمپ همچنین وظیفه ایجاد دبی و فشار مناسب برای بکواش فیلتر شنی و کربنی را نیز برعهده دارد.

پمپ فشار قوی (High Pressure Pump)

جهت تامین فشار مورد نیاز ممبران از پمپ طبقاتی یا فشارقوی استفاده می‌شود. آب برای عبور از ممبران‌ها نیاز به فشار بالایی دارد و به حداقل این فشار، فشار اسمزی گفته می‌شود. میزان TDS یا هدایت آب و دما از عوامل تعیین کننده فشار اسمزی می­باشد. این فشار توسط پمپ‌های مخصوص تامین می‌گردد و یکی از اصلی ترین مراحل سیستم RO می­باشد. با تامین این فشار، آب خالص می‌تواند از ممبران عبور کرده و ناخالصی‌ها پشت ممبران بمانند.

این پمپ وظیفه تامین فشار مورد نیاز اسمز معکوس یا همان فشار اسمزی را بر عهده دارد.

پمپ فشار قوی (High Pressure Pump)

پرشر سوئیچ (Pressure Controller)

برای جلوگیری از افزایش و یا کاهش فشار به میزان بیش از مقدار تعیین شده از پرشرسوئیچ استفاده می‌شود. دو نوع مختلف پرشرسوئیچ Low Presssure Switch و High Presssure Switch وجود دارد.                       High Pressure  بعد از پمپ فشار قوی قرار دارد تا در صورتی که فشار بالاتر از حد مجاز رفت، دستگاه را قطع کند. بنا به درخواست خریدار می‌توان از سیستم‌های دیجیتال نیز بعنوان High pressure استفاده نمود که با ارسال سیگنال الکترونیکی به تابلو برق کار می­کند.

سیستم   Low Pressureقبل از پمپ فشار قوی قرار می‌گیرد تا در صورتی که ورودی آب فشار لازم را نداشته باشد و یا دستگاه بی آب باشد، دستگاه را خاموش کند.

پرشر سوئیچ (Pressure Controller)

تابلوبرق (Power Box)

جهت تامین انرژی مورد نیاز دستگاه تصفیه آب صنعتی و کنترل سیستم از تابلو برق استفاده می‌شود که  بنا به نیاز طرح، در دو مدل PLC و یا RO CONTROLLER طراحی و ساخته می‌شود.

تابلوبرق (Power Box)

شاسی (Structure)

کلیه قطعات دستگاه تصفیه آب صنعتی بر روی شاسی نصب خواهد شد که با توجه به محل نصب دستگاه می‌توان از شاسی با جنس‌های مختلف مانند استنلس استیل 304 یا کربن استیل رنگ شده استفاده نمود.

گیج­های فشار (Pressure Gauges)

جهت اندازه گیری فشار در نقاط مختلف سیستم استفاده می‌شود. اولین گیج فشار بین فیلتر شنی و کارتریجی قرار می‌گیرد و یک گیج فشار بعد از فیلتر کارتریج قرار می‌گیرد تا افت فشار ایجاد شده در فیلترهای کارتریجی قابل مشاهده و بررسی باشد. همچنین بعد از  High Pressure نیز گیج فشار داریم تا فشار ورودی پمپ به ممبران مشخص باشد. و بعد از ممبران در قسمت پساب نیز از گیج فشار استفاده می‌کنیم.

گیج‌های فشار امکان مشاهده و بررسی و تنظیم کردن فشار در قسمت‌های مختلف سیستم را فراهم می‌سازد. با مقایسه فشار قبل و بعد فیلتر کارتریج و ممبران می‌توان متوجه افت فشار و گرفتگی احتمالی در این نواحی شد. همچنین برای ست کردن سیستم در نقطه کاری مناسب از گیج فشار استفاده می­کنیم.

جهت قیمت خرید و مشخصات دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیت 10 متر مکعب در شبانه روز با آب سازه در تماس باشید.

گیج­های فشار (Pressure Gauges)

سیستم تزریق آنتی اسکالانت (Anti Scalant Injection System)

برای جلوگیری از رسوب انواع نمک­ها بر روی روزنه­های غشای ممبران RO و جلوگیری از کاهش طول عمر ممبران باید از سیستم تزریق آنتی اسکالانت استفاده نمود. یک سیستم آنتی اسکالانت شامل: دوزینگ پمپ برای پمپ کردن ماده ضد رسوب به داخل ممبران و مخزن ذخیره حاوی آنتی اسکالانت می­باشد.

سیستم تزریق آنتی اسکالانت (Anti Scalant Injection System)

فیلتر شنی و کربنی (Sand Filter & Carbon Filter)

ابعاد این دو مدل فیلتر بنا به دبی آب عبوری و سطح فیلتراسیون مورد نیاز و با توجه به کدورت آب ورودی تعیین می‌شود. معمولا از تانک‌های FRP با قطر و ارتفاع متفاوت بنا به دبی آب ورودی استفاده می‌شود. شیر فیلتر معمولا بصورت دستی بوده ولی بنا به درخواست خریدار می‌توان از شیرهای اتوماتیک نیز استفاده نمود.

فیلتر شنی جهت حذف کدورت آب ورودی استفاده می‌شود که در آن شن یا سیلیس با سایزبندی مناسب وجود دارد.

برای حذف رنگ، بو و کلر آب ورودی، از ستون کربن فعال استفاده می­شود. که در دستگاه ساخت تاسیسات پیمان از کربن مرغوب (زغال چوب) موجود در بازار به این منظور استفاده می‌شود. زغال اکتیو، زغال فعال می‌باشد که سطح جذب خیلی بالایی دارد و می­تواند به روش جذب سطحی برخی مواد موجود در آب را جذب نموده و از آب جدا نماید.

معمولا حداکثر فشار کارکرد فیلترکربنی و شنی حدود 3-4 بار بوده و تحمل دمای بین 5 تا 40 درجه را دارا هستند.

CIP یا شستشوی دوره­ای (Cleaning In Place)

واحد CIP جهت شستشوي ممبران‌ها (غشاها) با آب تصفيه شده و مواد شستشوی مخصوص مانند اسید و باز مي‌باشد. در سیستم­های تمام اتوماتیک انجام عملیات CIP توسط PLC انجام مي‌شود ولی در سیستم­های دستی توسط اپراتور انجام می‌شود. همانطور که پیش‌تر اشاره شد حساس‌ترین قسمت سیستم RO ممبران‌ می‌باشد و عملیات CIP جهت جلوگیری از تجمع بیش از حد رسوب و در نهایت گرفتگی ممبران‌ها می‌باشد. زمان مناسب برای انجام عملیات CIP با توجه به تحلیل چک لیست­های پر شده توسط اپراتور تشخیص داده می‌شود.

فلومتر (Flow Meter)

جهت اندازه گیری دبی آب تولید شده، پساب و آب برگشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فلومترها دبی لحظه­ای را نشان می‌دهند.

فلومتر (Flow Meter)

تی دی اس متر (TDS Meter)

جهت نمایش مقدار جامدات محلول در آب تصفیه شده نصب می‌شود که میزان TDS آب خروجی یا همان تولیدی را نمایش ‌دهد.

تی دی اس متر (TDS Meter)

جهت قیمت خرید و مشخصات دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیت 10 متر مکعب در شبانه روز با آب سازه در تماس باشید.

 

ویژگی امتیاز
قیمت تضمینی ⭐⭐⭐⭐⭐✅ 5/5
فروش و نصب ⭐⭐⭐⭐⭐✅✅ 4.8/5
مشاوره ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ 4.7/5
پشتیبانی ⭐⭐⭐⭐⭐ 4.9/5