آب شیرین کن با ظرفیت 50 مترمکعب | دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیت 50 مترمکعب در روز

دستگاه تصفیه آب صنعتی به ظرفیت 50 مترمکعب در شبانه روز به روش RO جهت تامین آب شرب مورد نیاز در ساختمان های اداری و مسکونی نظیر مجتمع های مسکونی با تعداد واحدهای 30 الی 60 واحد مسکونی و همچنین آب مورد نیاز صنایع مختلف مانند کشاورزی، دامداری، مرغداری، گلخانه، صنایع آرایشی و بهداشتی، مواد غذایی و انواع کارخانجات بکار می‌رود. ظرفیت این دستگاه آب شیرین کن 50000 لیتر در شبانه روز می باشد. از آنجاییکه منابع آب شیرین در حال کاهش می‌باشد، لذا نیاز به تصفیه آب شور، آب چاه و آبهای با TDS بالا و یافتن منابع جدید آبی بسیار احساس می‌شود. با تصفیه آب لب شور می‌توان از آن بعنوان آب شرب و یا آب مورد نیاز کشاورزی و صنایع مختلف استفاده نمود. همچنین دستگاه تصفیه آب صنعتی در ظرفیت‌های پایین برای صنایع کوچک و رستوران‌ها و حتی منازل مسکونی نیز بکار می‌رود.

تصفیه آب صنعتی 50 متر مکعب

تصفیه آب به روش RO یا همان اسمز معکوس از متداول‌ترین روش‌های شیرین نمودن آب می‌باشد. در واقع اصطلاح شیرین سازی، نه لزوما به معنی تغییر طعم آب شور به آب شیرین بلکه در جالت کلی به معنی حذف و کاهش املاح محلول موجود در آب و کاهشTDS آب می باشد. در پروسه فرایندی آب شیرین کن صنعتی یا سیستم RO آلاینده‌هایی مانند نیترات، نیتریت، آرسنیک،  فلزات سنگین، سرب، مس، آهن، منگنز و … از آب حذف می‌شود. علاوه بر این در قسمت پیش تصفیه دستگاه تصفیه آب صنعتی انواع جامدات معلق، رنگ، بو و طعم نامطلوب نیز از آب حذف می‌شود.

دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس (RO) 50 مترمکعبی کاربردهای متعددی از قبیل تصفیه آب کشاورزی در ابعاد کوچک با سیستم های آبیاری قطره ای، صنعت پرورش ماهی، تصفیه آب کارگاه ها و کارخانجات کوچک، فروشگاههای فروش آب تصفیه در شهرها و …. دارند. شاید با شنیدن جمله “تصفیه آب صنعتی” تصور کنید که تنها از این دستگاه ها برای تصفیه آب صنایع و کارخانه ها استفاده می شود، در حالی که به طور کلی سیستم های تصفیه آب با ظرفیت بیشتر از 5 مترمکعب در شبانه روز سیستم های صنعتی اطلاق میشوند. آب شیرین کن صنعتی با ظرفیت 50 مترمکعب در شبانه روز، جزو دستگاههای پرفروش گروه تخصصی آب سازه می باشد. پس از درخواست کارفرمایان و صاحبان صنعت در خصوص تامین و خرید دستگاه آب شیرین کن صنعتی با ظرفیت 50 مترمکعب در شبانه روز، در ابتدا ظرفییت اعلام شده از سوی آنها، توسط طراحان متخصص گروه صنعتی آب سازه بررسی شده و امکان سنجی نیاز به وجود این دستگاه آب شیرین کن صنعتی با ظرفیت دقیق 50 مترمکعب در شبانه روز، مجددا مورد تحلیل قرار می گیرد. پس از تایید ظرفیت دستگاه آب شیرین کن صنعتی، مراحل طراحی دقیق اجزای دستگاه توسط مهندسین و طراحان آب سازه، صورت گرفته و تجهیزات واحدهای مختلف آب شیرین کن صنعتی با ظرفیت 50 مترمکعب در شبانه روز، در پروپوزال فنی مهندسی ارائه شده از سوی گروه صنعتی آب سازه گردآوری شده و نقشه دقیق جانمایی دستگاه و طرح و ابعاد واقعی دستگاه جهت براورد دقیق و بهتر و تصمیم گیری مهندسی برای جانمایی دستگاه آب شیرین کن صنعتی با ظرفیت 50 مترمکعب در شبانه روز، توسط مهندسین مکانیک و عمران گروه تخصصی آب سازه ترسیم می شود. پروپوزال فنی مهندسی و نقشه دقیق آب شیرین کن صنعتی با ظرفیت 50 مترمکعب در شبانه روز، به درخواست کننده ارسال شده و کلیه سوالات تخصصی و فنی در خصوص آب شیرین کن صنعتی با ظرفیت 50 مترمکعب در شبانه روز، توسط تیم مجرب آب سازه، پاسخ داده خواهد شد.

دستگاه های تصفیه آب صنعتی قادر به تصفیه آب در ظرفیت های بالا می باشند؛ این سیستم ها معمولا دارای ظرفیت بالاتر از 5 متر مکعب در شبانه روز هستند و اساس کار و روش فیلتراسیون آنها تکنولوژی اسمز معکوس می باشد که کامل ترین و بهترین روش برای تصفیه آب های لب شور و شور برای مصارف صنعتی، کشاورزی و هم چنین آب شرب است.

آب شیرین کن صنعتی 25 متر مکعب

آب شیرین کن با ظرفیت 50 مترمکعب | دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیت 50 مترمکعب در روز

نقشه ها و مشخصات کامل آب شیرین کن صنعتی به ظرفیت 50 مترمکعب آب سازه

دستگاه آب شیرین کن صنعتی به ظرفیت 50 مترمکعب آب سازه، شامل اجزا و مشخصات فنی کامل است که در نقشه های دوبعدی، سه بعدی و نقشه های جانمایی در قالب پروپوزال فنی مهندسی دستگاه آب شیرین کن صنعتی به ظرفیت 50 مترمکعب آب سازه به مشتری و خریدار ارائه می گردد. گروه صنعتی و تخصصی آب سازه سعی بر آن دارد تا با ارائه بهترین و کامل ترین مشخصات فنی و مهندسی اولیه دستگاه های آب شیرین کن با ظرفیت های مختلف، به کارفرمایان در راستای انتخاب بهترین و بهینه ترین دستگاه، کمک نموده و به عنوان مشاور همواره در کنار خریداران حضور دارد. نقشه دو بعدی و سه بعدی به همراه نقشه جانمایی، با ارائه دیدی بهتر، می تواند در تحقق این مهم بسیار موثر باشد. ابعاد آب شیرین کن صنعتی به ظرفیت 50 مترمکعب آب سازه، با ابعاد جانمایی که در نقشه های ذیل مفصل آمده است، باید با ابعاد محیطی واقعی موجود در پروژه و محل نصب، همخوانی داشته و سایز گردد. در صورت وجود هرگونه محدودیت فضا در محل سایت پروژه، مراتب میبایست مکتوب به گروه صنعتی آب سازه ابلاغ گردد تا نقشه های مهندسی و جانمایی متناسب با محل پروژه و سازگاز با محدودیت های فضایی، مجددا ترسیم شده و بدون اخذ هیچ گونه هزینه ای، در اختیار صاحبان صنعت و صاحبان کسب و کار قرار گیرد. دستگاه آب شیرین کن صنعتی به ظرفیت 50 مترمکعب آب سازه با نقشه های ذیل، به عنوان یکی از محصولات بسیار پرفروش شرکت آب سازه بوده و در صورت هرگونه سوالی در مورد جانمایی و نقشه های این دستگاه، میتوانید با کارشناسان مربوطه به صورت 24 ساعته تماس حاصل نموده و درصورت نیاز از دستگاه های در حال بهره برداری در کشور، بازدید نمایید. در ادامه نمونه نقشه های دوبعدی و سه بعدی به همراه نقشه های جانمایی آب شیرین کن صنعتی به ظرفیت 50 مترمکعب آب سازه بصورت نقشه تیپ ارائه گردیده است که قابل مشاهده می باشد.

 

آب شیرین کن با ظرفیت 50 مترمکعب | دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیت 50 مترمکعب در روز

اجزا اصلی سیستم تصفیه آب صنعتی به ظرفیت 50 مترمکعب در شبانه روز گروه صنعتی آب سازه

اجزای سیستم تصفیه آب صنعتی به عوامل مختلفی مانند نوع و آنالیز آب ورودی، آب و هوای منطقه، نوع کاربری مورد استفاده، ریکاوری مورد انتظار و … وابسته می باشد، با این حال به طور کلی اجزای دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیت 50 مترمکعب در شبانه روز شرکت آب سازه یا بطور مصطلح آب شیرین کن صنعتی به ظرفیت 50 مترمکعب در شبانه روز، که معمولا در اکثر شرایط مورد استفاده قرار میگیرد در ادامه به تقصیل مورد بررسی قرار میگیرد.

مخزن ذخیره آب ورودی

مخزن آب ورودی به حجم 10-20 هزار لیتر جهت کاهش نوسان و دبی در آب ورودی استفاده میشود، فلوترهای کنترل سطح درون مخزن تعبیه شده و با رسیدن حجم آب مخزن به مقدار مورد نظر پمپاژ آب به درون دستگاه تصفیه آب انجام می شود. مخزن ذخیره آب ورودی به طور معمول از جنس پلی اتیلن بهداشتی سفید رنگ انتخاب می گردد. این مخازن جزو مخازن مناسب و مقرون به صرفه برای نگهداری آب به شمار می روند. مخازن پلی اتیلن بهداشتی با ظرفیت 10 الی 20 مترمکعب در شبانه روز برای نگهداری و ذخیره آب ورودی دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیت 50 مترمکعب در شبانه روز شرکت آب سازه یا بطور مصطلح آب شیرین کن صنعتی به ظرفیت 50 مترمکعب در شبانه روز، مناسب و بسیار پر استفاده می باشند. استفاده از  مخازن نگهداری ورودی، جهت کنترل دبی ورودی و کنترل نوسان تغییرات دبی، ضروری می باشند.

پمپاژ ورودی

برای تامین فشار لازم در بخش های مختلف پیش تصفیه دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیت 50 مترمکعب در شبانه روز شرکت آب سازه یا بطور مصطلح آب شیرین کن صنعتی به ظرفیت 50 مترمکعب در شبانه روز از یک پمپ در ابتدای سیستم استفاده می شود. ظرفیت و متریال پمپ ورودی به مقدار بازده دستگاه و نوع آب و هوای منطقه وابسته است. گروه صنعتی و تخصصی آب سازه معمولا از پمپ های سانتریفیوژ با توان های تقریبی 1/5 الی 2 کیلووات برای پمپاژ ورودی آبهای لب شور در دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیت 50 مترمکعب در شبانه روز  یا همان آب شیرین کن صنعتی به ظرفیت 50 مترمکعب در شبانه روز، استفاده می کند. این پمپ های ورودی جهت پمپاژ در دستگاه آب شیرین کن صنعتی با ظرفیت 50 مترمکعب در شبانه روز، از برندهای معتبر اروپای غربی نظیر ابارا، لوارا، پناکس، داب و یا سایر پمپ های معتبر وارداتی یا در صورت نیاز و لزوم از پمپ های معتبر داخلی، انخاب میشوند.

پمپاژ ورودی

پیش تصفیه (Pre-treatment)

آب ورودی به دستگاه آب شیرین کن صنعتی RO جهت سازگاری با ممبران ها و جلوگیری از تخریب آنها تحت یک سری فرایندهای پیش تصفیه قرار می گیرد. در واقع این واحد مسئول تنظیم PH ، حذف مواد جامد معلق و همچنین افزودن بعضی مواد شیمیایی به منظور کنترل غلظت مواد مخرب مانند سولفات کلسیم که باعث پوسته پوسته شدن ممبران ها می شود، است.مخازن فیلتر شنی و کربنی فایبرگلاس با ابعاد 1465 و یا 1865 (اینچ) به عنوام پیش تصفیه برای دستگاه 50 مترمکعب در شبانه روز استفاده می شود.

 

پیش تصفیه (Pre-treatment)

پمپ فشار قوی (High pressure pump)

پمپ فشار قوی یکی از اجزای اصلی سیستم اسمز معکوس می باشد. این پمپ‌ها به منظور خنثی کردن فشار اسمزی و جبران افت فشار ناشی از وجود ممبران و تجهیزات موجود در مسیر تصفیه مورد استفاده قرار می‌گیرند. مصرف انرژی پمپ فشار قوی، یکی از موارد هزینه بر دستگاه اسمز معکوس است. لذا بازدهی انرژی بالا و همچنین طول عمر پمپ ها یکی از فاکتورهای اساسی در ارزیابی اقتصادی سیستم اسمز معکوس است. توان پمپ فشار قوی برای دستگاه با ظرفیت 50 مترمکعب در شبانه روز به آنالیز آب ورودی و بازده دستگاه وابسته است، گروه صنعتی آب سازه از پمپ های طبقاتی فشار قوی از برندهای معتبر مانند EBARA، LOWARA ساخت کشور ایتالیا و GRUNFOSS ساخت کشور دانمارک در دستگاههای تصفیه 50 مترمکعبی استفاده میکند.

آب شیرین کن با ظرفیت 50 مترمکعب | دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیت 50 مترمکعب در روز

پمپ فشار قوی (High pressure pump)

ممبران (Membranes)

ممبران یا غشا نیمه تراوا بخش اصلی یک دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس است که قابلیت حذف کلیه جامدات محلول در آب (TDS) را با دقت فیلتراسیون 99% دارد. این شرکت از ممبران 8 اینچ از برندهای فیلمتک (FILMTEC) و یا هایدروناتیک (HYDRANAUTICS) ساخت کشور آمریکا در ساخت دستگاه 50 مترمکعبی استفاده میکند.

ممبران (Membranes)

مخزن تحت فشار ممبران (Pressure vessel)

مخزن تحت فشار ممبران دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیت 50 مترمکعب در شبانه روز شرکت آب سازه یا آب شیرین کن صنعتی به ظرفیت 50 مترمکعب در شبانه روز با نام تجاری پرشر وسل آب شیرین کن به طور معمول از جنس فایبرگلاس، استنلس استیل و یا PVC انتخاب می شوند؛ علت انتخاب این متریال این است که فایبرگلاس یا همان FRP، استنلس استیل و PVC هر سه توان تحمل فشار های بالا را دارند. وظیفه اصلی مخزن تحت فشار ممبران یا پرشر وسل دستگاه آب شیرین کن صنعتی با ظرفیت 50 مترمکعب در شبانه روز، نگهداری و محافظت از ممبران در فشارهای بالا می باشد. پرشر وسل در سایز 8 اینچ از برندهای CODE LINE و WINDER در ساخت دستگاه 50 مترمکعبی استفاده می شود.

تابلو برق

جهت کنترل و محافظت از پمپ ها و تجهیزات الکترونیکی دستگاه آب شیرین کن صنعتی با ظرفیت 50 مترمکعب در شبانه روز آب سازه از تابلو کنترل یا تابلو برق دارای PLC استفاده می شود که کلیه قطعات و تجهیزات و PLC تابلوی مربوطه جهت دستگاه آب شیرین کن صنعتی به ظرفیت 50 مترمکعب در شبانه روز ، از برندهای معتبر اروپایی مانند اشنایدر و زیمنس یا LS کره جنوبی انتخاب می شود. کلیه ورودی و خروجی های مورد نیاز و ابزارهای حفاظتی مانند کنترل فاز و سایر قسمت های تابلو برق، توسط مهندسین برق گروه صنعتی و تخصصی آب سازه طراحی و در تابلو برق لحاظ خواهند شد.

انواع پکیج های تزریق مواد شیمیایی

در ساخت دستگاه 50 مترمکعبی با توجه به نوع آب ورودی و شرایط پروژه از انواع پکیج های تزریق مواد شیمیایی مانند مواد ضد رسوب (آنتی اسکالانت) حذف کلر (SMBS) و … با استفاده از پمپ های تزریق از برندهای معتبر مانند ETATRON، EMEC، PROMINENT و …. استفاده می شود.

 

دیاگرام دستگاه 25m3/h تصفیه آب تولیدی گروه صنعتی آب سازه

دیاگرام دستگاه 50m3/h تصفیه آب تولیدی گروه صنعتی آب سازه

حوزه های کاربرد آب شیرین کن صنعتی با ظرفیت 50 مترمکعب در روز

  • تولید آب شرب از آب های شور و آب چاه (مصارف شرب)
  • تولید آب مناسب جهت مصارف کشاورزی ،گلخانه ای با ابعاد نسبتا کوچک
  • استفاده در کارخانه های داروسازی و لوازم آرایش به عنوان تولید آب خالص
  • تامین و تولید آب فرایندی کارخانه های پتروشیمی ، فولاد ، نساجی ، کاغذسازی ، رنگ سازی و…
  • تامین و تولید آب دستگاه های دیالیز بیمارستان ها
  • استفاده در پرورش دام و طیور (100-200 راس دام)

آب شیرین کن با ظرفیت 50 مترمکعب | دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیت 50 مترمکعب در روز