آب شیرین کن با ظرفیت 25 مترمکعب در روز | دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیت 25 مترمکعب در روز

دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس (RO) و یا آب شیرین کن صنعتی گروه صنعتی و مهندسی آب سازه با ظرفیت تولید 25 متر مکعب آب تصفیه شده در شبانه روز برای تصفیه آب لب شور (Brackish Water) یا آب شور (Salin Water) جهت کاربردهای صنعتی، کشاورزی و تامین آب شرب مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه تصفیه آب 25 مترمکعبی برای حذف انواع نمک ها، ویروس ها و باکتری ها و آلاینده هایی مانند کلر، سرب، آهن و منگنز، نیترات و نیتریت، فلزات سنگین، مس، آرسنیک و هم چنین کاهش سختی آب و از بین بردن بو و طعم نامطبوع آن استفاده می شود. گروه تخصصی آب سازه، دارای توانمندی طراحی و ساخت و راه اندازی انواع ظرفیت های آب شیرین کن صنعتی برای استفاده در مصارف مختلف می باشد. به طور معمول، آب شیرین کن صنعتی با ظرفیت 25 مترمکعب در شبانه روز، مناسب برای هتل ها و بیمارستان ها بوده و جزو دستگاه های پر مصرف در مرغداری ها و دامداری ها نیز می باشد. آب شیرین کن صنعتی آب سازه با ظرفیت 25 مترمکعب در روز، در انواع مراکز صنعتی و مسکونی در تهران و اقصی نقاط کشور قابل بازدید و در حال بهره برداری می باشد.

دستگاه تصفیه آب صنعتی و مهندسی آب سازه با ظرفیت تولید 25 متر مکعب

دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس  (RO) 25 مترمکعبی کاربردهای متعددی از قبیل تصفیه آب کشاورزی در ابعاد کوچک با سیستم های آبیاری قطره ای، صنعت پرورش ماهی، تصفیه آب کارگاه ها و کارخانجات کوچک، فروشگاههای فروش آب تصفیه در شهرها و …. دارند. شاید با شنیدن جمله “تصفیه آب صنعتی” تصور کنید که تنها از این دستگاه ها برای تصفیه آب صنایع و کارخانه ها استفاده می شود، در حالی که به طور کلی سیستم های تصفیه آب با ظرفیت بیشتر از 5 مترمکعب در شبانه روز سیستم های صنعتی اطلاق میشوند.

دستگاه های تصفیه آب صنعتی آب سازه قادر به تصفیه آب در ظرفیت های بالا می باشند؛ محصولات تولید شده در کارگاه گروه صنعتی آب سازه معمولا دارای ظرفیت بالاتر از 5 متر مکعب در شبانه روز هستند و اساس کار و روش فیلتراسیون آنها تکنولوژی اسمز معکوس می باشد که کامل ترین و بهترین روش برای تصفیه آب های لب شور و شور برای مصارف صنعتی، کشاورزی و هم چنین آب شرب است.

آب شیرین کن صنعتی 25 متر مکعب

اجزا

گروه تولیدی و تخصصی آب سازه، همواره به همراه ارسال پروپوزال فنی آب شیرین کن صنعتی به ظرفیت 25 مترمکعب در شبانه روز، نقشه های فنی آن را نیز ترسیم و ارائه می نماید. این نقشه های فنی کلیه اجزای دستگاه آب شیرین کن صنعتی به ظرفیت 25 مترمکعب در شبانه روز را به همراه پلان، نقشه سه بعدی، نقشه دو بعدی و جانمایی دستگاه آب شیرین کن صنعتی به ظرفیت 25 مترمکعب در شبانه روز، ارائه خواهد نمود. نقشه های آب شیرین کن صنعتی به ظرفیت 25 مترمکعب در شبانه روز، به صورت تیپ یا بصورت اختصاصی و فقط منحصر به پروژه در خواستی، تولید و ترسیم خواهد شد. با استناد به این نقشه ها، کارفرما قدرت تصمیم گیری بهتر و مهندسی تر در اختیار داشته و می تواند جا نمایی آب شیرین کن صنعتی به ظرفیت 25 مترمکعب در شبانه روز گروه آب سازه را در محل سایت و پروژه منحصر به فرد خود شبیه سازی کرده و احتمال ریسک و خطاهای جانمایی را به صفر برساند. در ادامه نمونه نقشه های فنی گروه تخصصی آب سازه را مشاهده می نمایید.

آب شیرین کن با ظرفیت 25 مترمکعب | دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیت 25 مترمکعب در روز

اجزا اصلی سیستم تصفیه آب صنعتی به ظرفیت 25 مترمکعب در شبانه روز گروه تولیدی و صنعتی آب سازه

اجزای سیستم تصفیه آب صنعتی گروه تخصصی تولیدی آب سازه به عوامل مختلفی مانند نوع و آنالیز آب ورودی، آب و هوای منطقه، نوع کاربری مورد استفاده، ریکاوری مورد انتظار و سایر عوامل محیطی و فیزیکی و شیمیایی آب وابسته می باشد؛ با این حال به طور کلی اجزای دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیت 25 مترمکعب در شبانه روز که معمولا جزو موارد بسیار پرکاربرد و پر فروش گروه تولیدی آب سازه که در اکثر شرایط مورد استفاده قرار میگیرد مورد ارزیابی قرار میگیرد.

مخزن ذخیره آب ورودی

مخزن آب ورودی آب شیرین کن تولیدی گروه تخصصی آب سازه، برای ظرفیت 25 مترمکعب در شبانه روز معمولا به حجم 5-10 هزار لیتر جهت کاهش نوسان و دبی در آب ورودی انتخاب میشود. فلوترهای کنترل سطح درون مخزن تعبیه شده و با رسیدن حجم آب مخزن به مقدار مورد نظر پمپاژ آب به درون دستگاه تصفیه آب انجام می شود.

پمپاژ ورودی

برای تامین فشار لازم در بخش پیش تصفیه از یک پمپ در ابتدای سیستم استفاده می شود. ظرفیت و متریال پمپ ورودی به مقدار بازده دستگاه و نوع آب و هوای منطقه وابسته است، گروه صنعتی آب سازه معمولا از پمپ های سانتریفیوژ با توان های 75/0-5/1 کیلووات برای آبهای لب شور از برندهای معتبر اروپای غربی مانند (ابارا، لوارا، پناکس و …) استفاده میکند.

پمپاژ ورودی

پیش تصفیه (Pre-treatment)

جهت جلوگیری از ورود مواد معلق موجود در آب، لازم است به عنوان پیش تصفیه برخی از این مواد در آب ابتدا به روش های مختلف حذف شوند و سپس آب با کیفیت بالاتر وارد غشاهای نیمه تراوا گردد. گروه تخصصی آب سازه به کمک تجهیزاتی فیلتر شنی و فیلتر کربنی، سختی گیر، میکرو فیلترها (MF) و اولترا فیلترها (UF) و … مواد معلق موجود در آب را کاهش میدهد. انتخاب نوع و روش پیش تصفیه بستگی به کیفیت و آنالیز شیمیایی آب در دسترس و منبع آب (دریا، چاه، سد، پساب و…) دارد. مخازن فیلتر شنی و کربنی فایبرگلاس با ابعاد 1354 و یا 1465 (اینچ) به عنوان پیش تصفیه برای دستگاه 25 مترمکعب در شبانه روز گروه تخصصی آب سازه استفاده می شود.

پیش تصفیه (Pre-treatment)

پمپ فشار قوی (High pressure pump)

پمپ فشار قوی یکی از اجزای اصلی سیستم اسمز معکوس می باشد. این پمپ‌ها به منظور خنثی کردن فشار اسمزی و جبران افت فشار ناشی از وجود ممبران و تجهیزات موجود در مسیر تصفیه مورد استفاده قرار می‌گیرند. مصرف انرژی پمپ فشار قوی، یکی از موارد هزینه بر دستگاه اسمز معکوس است. لذا بازدهی انرژی بالا و همچنین طول عمر پمپ ها یکی از فاکتورهای اساسی در ارزیابی اقتصادی سیستم اسمز معکوس است. توان پمپ فشار قوی برای دستگاه با ظرفیت 25 مترمکعب در شبانه روز به آنالیز آب ورودی و بازده دستگاه وابسته است، گروه تخصصی آب سازه از پمپ های طبقاتی فشار قوی از برندهای معتبر مانند EBARA، LOWARA ساخت کشور ایتالیا و GRUNFOSS ساخت کشور دانمارک در دستگاههای تصفیه 25 مترمکعبی استفاده میکند.

پمپ فشار قوی (High pressure pump)

ممبران (Membranes)

ممبران یا غشا نیمه تراوا بخش اصلی یک دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس است که قابلیت حذف کلیه جامدات محلول در آب (TDS) را با دقت فیلتراسیون 99% دارد. این شرکت از ممبران 8 اینچ از برندهای فیلمتک (FILMTEC) و یا هایدروناتیک (HYDRANAUTICS) ساخت کشور آمریکا در ساخت دستگاه 25 مترمکعبی استفاده میکند.

ممبران (Membranes)

مخزن تحت فشار ممبران (Pressure vessel)

پرشر وسل از جنس فایبرگلاس، استنلس استیل و یا PVC که توان تحمل فشار های بالا را دارد و وظیفه نگهداری و محافظت از ممبران را به عهده دارد. پرشر وسل در سایز 8 اینچ  از برندهای CODE LINE و WINDER در ساخت دستگاه 25 مترمکعبی استفاده می شود.

تابلو برق

جهت کنترل و محافظت از پمپ ها و تجهیزات الکترونیکی دستگاه 25 مترمکعبی از برندهای معتبر اروپایی مانند اشنایدر و زیمنس با کلیه ورودی و خروجی های مورد نیاز و ابزارهای حفاظتی مانند کنترل فاز و … ساخته می شود.

تابلو برق

آب شیرین کن با ظرفیت 25 مترمکعب | دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیت 25 مترمکعب در روز

انواع پکیج های تزریق مواد شیمیایی

در ساخت دستگاه 25 مترمکعبی با توجه به نوع آب ورودی و شرایط پروژه از انواع پکیج های تزریق مواد شیمیایی مانند مواد ضد رسوب (آنتی اسکالانت) حذف کلر (SMBS) و … با استفاده از پمپ های تزریق از برندهای معتبر مانند ETATRON، EMEC، PROMINENT و …. استفاده می شود.

دیاگرام دستگاه 25m3/h تصفیه آب تولیدی گروه صنعتی آب سازه

دیاگرام دستگاه 25m3/h تصفیه آب تولیدی گروه صنعتی آب سازه

حوزه های کاربرد آب شیرین کن صنعتی با ظرفیت 25 مترمکعب در روز

  • تولید آب شرب از آب های شور و آب چاه (مصارف شرب)
  • تولید آب مناسب جهت مصارف کشاورزی ،گلخانه ای با ابعاد نسبتا کوچک
  • استفاده در کارخانه های داروسازی و لوازم آرایش به عنوان تولید آب خالص
  • تامین و تولید آب فرایندی کارخانه های پتروشیمی ، فولاد ، نساجی ، کاغذسازی ، رنگ سازی و…
  • تامین و تولید آب دستگاه های دیالیز بیمارستان ها
  • استفاده در پرورش دام و طیور (50-100 راس دام)

آب شیرین کن با ظرفیت 25 مترمکعب | دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیت 25 مترمکعب در روز